Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Продължават с медийните манипулации :)
нова тв пуснаха клип как полицай ударили няколко шамара на наркомани и пияници
оказа се, че клипа е от преди 8 месеца
http://dnes.dir.bg/news/mvr-proverki-videoklipove-19474258?nt=4

мисля, че бъчварова (министърката на вътрешните работи) опитва да оказва натиск върху МВР. жалка глупачка
 
От: От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Продължават с медийните манипулации :)
нова тв пуснаха клип как полицай ударили няколко шамара на наркомани и пияници
оказа се, че клипа е от преди 8 месеца
http://dnes.dir.bg/news/mvr-proverki-videoklipove-19474258?nt=4

мисля, че бъчварова (министърката на вътрешните работи) опитва да оказва натиск върху МВР. жалка глупачка
Итересното е, че тези "шамари" ги забиват и с крака и то нееднократно. Удър от страна на "наркоманите" и пияниците няма. Може да е пуснато това клипче със закъснение, но това не го прави недостоверно. Това не е първата такава полицейска наглост. Сред хората работещи в системата на МВР има и читави и точно затова трябва да впрегнат усилия и да позиционират черните си овце по затворите.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

"Да позиционират черните си овце по затворите ":-D това да не е Хамерика, тук у наща мила родина това няма как да стане.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

"Да позиционират черните си овце по затворите ":-D това да не е Хамерика, тук у наща мила родина това няма как да стане.

Продължавайте да си го повтаряте (че няма да стане) и продължавайте да се оплаквате, че навън е хубаво, а тук лошо. Така се решават всички проблеми.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

"Да позиционират черните си овце по затворите ":-D това да не е Хамерика, тук у наща мила родина това няма как да стане.

в хамерика да не е по-добре?
не виждам голям проблем в това, че ударили по един шамар и ритник на тези наркоманчета
толкова са се били надрусали, че сигурно на сутринта не са помнили какво е станало
съвсем друг е въпросът защо не са се пуснали оплакване за полицейско насилие и най-вече - защо не са се обърнали към медиите?
 
От: От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

съвсем друг е въпросът защо не са се пуснали оплакване за полицейско насилие и най-вече - защо не са се обърнали към медиите?

Защото без свидетели е безсмислено. Още повече, че като са извикали 20 полицая ще си се защитават други. 20 с/у 2 гласа. Кое според теб ще натежи повече?

Аз имах случай в който 2ма съседи отиват да се оплакват от 3ти, и полицаите в раьоното викат "Оф, пак ли тоя бе." Всички до един го знаят кой е, и що за стока е. Идва момент в който за друг инцидент в който трябва същите тези полицай да дават показания в съда за събитие на което са присъствали. В съда обаче нищо незнаят, нищо не помнят! Сакън да не си навлекат неприятности после от тоя (3я съсед). Или просто им е платил. Пълни мизерници.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Все повече се убеждавам, че има екип на правителството който се занимава с медийното управление!

Колко дни още ще говорят за случката в Борисовата?
Цигани всеки ден бият, а когато крадат - жертвите се молят да ги бият, а не изнасилват или убиват.
аз не разбирам какво толкова се е случило.
Всякакъв вид насилие има ежедневно в училищата - за това не се говори. Циганите също си своеволничат масово по селата и притесняват възрастните (и не само) хора.

Някакви безделници счупили очилата на един и сега цяла седмица ще занимават нацията с това.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Тая тема чупи тъпомера
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

По-опасно е радиоактивното (и нерадиоактивното) замърсяване на въздуха при изгаряне на въглища. През зимата бедните се топлят на дърва и въглища и в градовете не може да се диша.

Има предприемчиви хора, които продават:

2ap5Osm.jpg


kMbod7D.jpg
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

През зимата бедните се топлят на дърва и въглища и в градовете не може да се диша.

А богатите които се топлят на ток произведен от въглища? те не са бедни и не замърсяват... :lol:
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Горенето на въглища в ТЕЦ е много по-чисто (замърсява се много по-малко), защото там има законови изисквания. Докато при горенето на въглища в селската (или градската) печка няма никакви филтри.

P.S. Горното не важи за държави, където законите не се спазват.
 
Последно редактирано:
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Горенето на въглища в ТЕЦ е много по-чисто (замърсява се много по-малко), защото там има законови изисквания. Докато при горенето на въглища в селската (или градската) печка няма никакви филтри.

Ако бях от Стара Загора, така бих те напсувал, че да го помниш поне няколко години.
Айде със здраве.

Марица изток
1972, 1984, 2010

1280px-Maritsa_iztok.jpg
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

ТЕЦ „Марица Изток“ дори бе включен в Книгата на рекордите на Гинес от 2000 г. заради значителното замърсяване със серен двуокис. В категория „Опасности и бедствия“, раздел „Екологични катастрофи“ централата е записана под заглавието „Най-голямо замърсяване със серен двуокис“, а цитираното количество е 350,000 тона годишно, изпускани в река Марица.

По информация на РИОСВ Стара Загора[6], към 2005 г. трите ТЕЦ-а изпускат серен диоксид в обем 701 363 тона/годишно (над 2000 тона в денонощие), което прави над 99,8% от годишните емисии (над 99,9% през летните месеци) на цялата област Стара Загора и над 97,6% от годишните емисии в района на наблюдение на РИОСВ (включващ още областите Сливен и Хасково).

През 2005 г. според министър-председателя Симеон Сакскобургготски, цитиран от ТПП-Стара Загора [5], енергийният комплекс ТЕЦ „Марица Изток“ e най-големият източник на серен диоксид във въздуха и на регионално, и на национално ниво с около 83% от емисиите в България

няма какво повече да се коментира по темата...
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Това което излиза от "кумина" на последната снимка е пара и не замърсява въздуха.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Това което излиза от "кумина" на последната снимка е пара и не замърсява въздуха.

Снимката я взех от страницата на Марица изток в уикипедия докато четох за нея. Мащабите се виждат и УСЕЩАТ върху здравето на десетки хиляди вече десетилетия. :oops:

п.п. кОмина :wink:

допълнение: "Мини Марица-изток" търси 20 млн. лв. за заплати
А за здраве на хората няма ли да търсите?
 
Последно редактирано:
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

До сега не съм виждал домашна печка, която да има филтри.

Горенето на въглища в ТЕЦ е много по-чисто (замърсява се много по-малко), защото там има законови изисквания. Докато при горенето на въглища в селската (или градската) печка няма никакви филтри.

P.S. Горното не важи за държави, където законите не се спазват.

Докато има бедни хора с овче мислене - ще има и ТЕЦ-ове, които замърсяват въздуха в нарушение на законите.

В миналото хората са се вдигали на войни само заради някакви си там данъци (на нива близки до днешните). Сега законодателите бълват купища закони всяка година, създават все нови и нови бюрократични пречки (като въпреки това замърсяването не спира), а хората си траят и си гледат мизерната заплата или дребното мизерно бизнесче.

Признавам си, че и аз съм от тези хора, макар и да не живея близо до Стара Загора. В моя район през сезона на смоговете не се диша. И това е от бедняците, които горят дърва и въглища, защото нямат пари за ток, парно и климатици и си мислят, че ще им излезе по-евтино с печката на дърва/въглища. Вместо да настоявам шибаната държава да забрани на бедните да цапат въздуха аз си трая (преклонената глава не я сече сабята, нали знаете) и гледам да не излизам навън (или излизам с дихателна маска).

Политиците нямат интерес да забранят на бедните да замърсяват въздуха, защото ще изгубят гласовете им. ТЕЦ-овете пък са спонсори и "работодатели", и тях не може да ги пипнат...

Замърсяване ще има, докато има бедност и мизерия, и докато е по-евтино да замърсяваш.
 
Последно редактирано:
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Само едно допълнение - спонсорираш ТЕЦ-овете като купуваш ток от тях за да се топлиш на климатик. Ти също може да попаднеш в графа "бедняци" ако купуваше ток само от вятърните мелници...

п.п. иначе естествено, че ако изгориш един килограм въглища в ТЕЦ ще е по-безвредно отколкото ако бъдат изгорени в домашна печка. Мащабите обаче са други и затова няма смисъл да се приравняват.

Ти ако беше богат, нямаше да живееш в тези смогове. Така, че недей разделяй хората на бедни и богати според това на какво се отопляват.
В моя район през сезона на смоговете не се диша.
 
От: Облак от пожар в Чернобил се носи към Черно море

Аз се топля на парно. Комшиите, които нямат пари за парно си го спряха (и въпреки това пак плащат месечна такса за това, че минават тръби през апартаментите им!) и се топлят на климатици (дали топлят само една-две стаи или целия апартамент - тяхна си работа). Вкъщи е топло във всички стаи когато парното работи, шумът от парното е практически нула (за разлика от климатиците - добре че имам добра дограма, която като я затворя климатиците на комшиите не ги чувам).

Имам устройство за пречистване на въздуха у дома, което ми гарантира чист въздух когато съм си вкъщи. То работи денонощно и ако видиш какви неща се събират вътре (дори и извън сезона на смоговете)...

[video=youtube;0C0mY5OuyGw]https://www.youtube.com/watch?v=0C0mY5OuyGw[/video]

Не ми се иска да се местя в по-малък град, защото там има по-малко възможности (например за здравеопазване - болниците там са по-малко на брой, трябва да пътуваш до друг град за по-специфични медицински процедури - а не знаеш кога от каква болест ще ти се наложи да се лекуваш). Смогът се наблюдава главно в зимния сезон когато няма вятър и хората се отопляват на дърва и въглища. Така че той не е достатъчна причина за да се преместя другаде. Мога и дихателна маска да нося (когато има смог).
 

Горе