Орешарски подаде оставка !

От: От: Орешарски подаде оставка !

А не, аз съм злопаметен до живот :).

Гледай сега, фирми си фалират по принцип, виж световните статистики.
Обаче за репресиите, за извиването на ръце, и за натиска сте прави да плюете, никога не съм спорил. Но Станишката преди година обещава, и обещава как щяло да се оправи това.. щял да премахне страха и кво... същото. Страх няма, ама и развитие няма :). Хората си зашиха парите в дюшеците, вместо да ги инвестират.
Нищо не направиха, освен да си назначат и те техни хора, които вършат... ами пак същото.

И аз съм злопаметна до гроб и никога няма да успеете да ме убедите, че мутрата донесе поне ЕДНО (1) добро нещо на тая държава. Естествено, че комунистите са зле, но в сравнение с тоя самовлюбен простак са песен.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Тоз последния на ДФЗемеделие дет го уволниха не беше ли от Герб

Тц - човек на БСП

http://www.mediapool.bg/palna-promyana-vav-fond-zemedelie-noviyat-shef-e-miroslav-nikolov-news213291.html


07.11.2013

След мъчителни пазарлъци БСП наложиха директор, заместниците са по равно с ДПС


Цялото ръководство на Държавен фонд "Земеделие" напусна в четвъртък следобед, а малко по-късно бе обявено новото, начело с Мирослав Николов.

Развръзката идва след няколко мъчителни месеца, в които управляващите БСП и ДПС не можеха да се спазарят кой да контролира фонда, който управлява най-големия европейски ресурс от над 3 милиарда евро по Програмата за развитие на селските райони и програма "Рибарство".

ДПС, които доминираха земеделския сектор от при две поредни правителства от 2001 до 2009 г., се опитваха да наложат свой човек, но кандидатурите им не получиха одобрение от Брюксел и в крайна сметка новият изпълнителен директор е предложение на БСП, твърдят депутати пред Mediapool.

Четиримата заместници са разпределени по равно между БСП и ДПС. Двама от тях - Атидже Алиева-Вели и Виолета Александрова работят във фонд "Земеделие", а другите са зам.-кметът на Сандански Младен Тимчев и Николай Дачев.

Изцяло новото ръководство на фонда е избрано на извънредно заседание на Управителния съвет, съобщи пресцентърът на земеделското министерство в четвъртък вечерта.
 
От: От: Орешарски подаде оставка !

И аз съм злопаметна до гроб и никога няма да успеете да ме убедите, че мутрата донесе поне ЕДНО (1) добро нещо на тая държава. Естествено, че комунистите са зле, но в сравнение с тоя самовлюбен простак са песен.

Ако повечето от хората мислеха като теб - БСП щеше да спечели. Но уви не спечели. Все още има шанс да спечели на предстоящите избори.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Ситуацията е патова, не виждам кой ще управлява след изборите, ако Реформаторите не влязат. Ще е най-унизително Бойко да е пак премиер след като беше свален от улицата.
Големия проблем на правителството в оставка е Пеевски, но така и никой не обясни какво е направил за да се превърне в национален негативен герой, за много други политици има много по-потресаващи неща, но никой не се бунтува. Всичко е ясно само не са ясни какви са договорките. Аз лично смятам, че правителството свърши доста неща.
Я, ти рязко и внезапно ме впечатли - имало все още и други трезво мислещи. Жалко, че тук не мога да ти дам реп, но ще го имам предвид. Реформаторите няма да влязат в парламента, за съжаление. И логично с тва безпринципно поведение в последните години и още по-безпринципни коалиции и проекто коалиции сега. Тъжно е как успяха с разни дребнави междуособици и борба за власт да съсипят дясното пространство и да позволят на всеки селски тарикат да се намърда там и да се нарича анти-комунист.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Тц - човек на БСП

http://www.mediapool.bg/palna-promyana-vav-fond-zemedelie-noviyat-shef-e-miroslav-nikolov-news213291.html


07.11.2013

След мъчителни пазарлъци БСП наложиха директор, заместниците са по равно с ДПС


Цялото ръководство на Държавен фонд "Земеделие" напусна в четвъртък следобед, а малко по-късно бе обявено новото, начело с Мирослав Николов.

Развръзката идва след няколко мъчителни месеца, в които управляващите БСП и ДПС не можеха да се спазарят кой да контролира фонда, който управлява най-големия европейски ресурс от над 3 милиарда евро по Програмата за развитие на селските райони и програма "Рибарство".

ДПС, които доминираха земеделския сектор от при две поредни правителства от 2001 до 2009 г., се опитваха да наложат свой човек, но кандидатурите им не получиха одобрение от Брюксел и в крайна сметка новият изпълнителен директор е предложение на БСП, твърдят депутати пред Mediapool.

Четиримата заместници са разпределени по равно между БСП и ДПС. Двама от тях - Атидже Алиева-Вели и Виолета Александрова работят във фонд "Земеделие", а другите са зам.-кметът на Сандански Младен Тимчев и Николай Дачев.

Изцяло новото ръководство на фонда е избрано на извънредно заседание на Управителния съвет, съобщи пресцентърът на земеделското министерство в четвъртък вечерта.
Е що четеш избирателно това не е ли от същото място
Кариерата на новия директор Мирослав Николов е свързана със фонд "Земеделие", където постепенно се издига в йерархията. Започва като юрисконсулт по програма САПАРД и Програмата за развитие на селските райони, а през 2009 г. става главен юрисконсулт. Участва в редица междуведомствени работни групи в сектора на земеделието, както и в процедурите по надграждане и одобрение на Интегрираната система за администриране и контрол (ИСАК), която следи как вървят плащанията по селската програма. По времето на ГЕРБ през 2010 г. е назначен за началник сектор "Обществени поръчки" в правния отдел на ДФ "Земеделие". От лятото на 2011 г. става главен секретар на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, която е управляващ орган на програма "Рибарство" и по тази линия е познат на експертите от Европейската комисия.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Я, ти рязко и внезапно ме впечатли - имало все още и други трезво мислещи. Жалко, че тук не мога да ти дам реп, но ще го имам предвид. Реформаторите няма да влязат в парламента, за съжаление. И логично с тва безпринципно поведение в последните години и още по-безпринципни коалиции и проекто коалиции сега. Тъжно е как успяха с разни дребнави междуособици и борба за власт да съсипят дясното пространство и да позволят на всеки селски тарикат да се намърда там и да се нарича анти-комунист.

Десния сектор никога не е съществувал самостоятелно, ако погледнеш личностите, които бяха в СДС са бивши партийци на БКП, или комсомолски секретари или потомци на активни борци 90% са свързани с партията майка. Дори и сега повечето в реформаторския блок са обвързани с нея по някакъв начин. Единственото спасение е 1 човек да взима всички решения, за да не може да се оправдава с парламент, партии и депутати, че му вързват ръцете. Ако този човек направи грешка много по-лесно може да бъде упрекван или съден. Колкото повече се разпределя властта толкова повече пада отговорността и склонността към залитане от правия път е по-голяма.
 
От: Орешарски подаде оставка !

20% не от активите, а от пасивите така и не се научи, че депозитете за една банка са пасиви!

Честито! Явно си по-голям банкер и от самия Цветан Василев. Изглежда си по-навътре в материята от него и знанията ти за банките са богоподобни. Приключвам разговора, тъй като с такъв капацитет няма как да се спори. Предлагам да пишеш по имейла на Цветан Василев, за да го образоваш малко тоя некомпетентен банкер. Човекът не различава активи от пасиви, а е тръгнал да прави третата по-големина банка в България. Ясно защо е фалирал. :cry:

Цветан Василев каза:
Корпоративна търговска банка оцеля след изтеглянето на повече от 1,2 млрд. лева, което е повече от 20 на сто от активите й, и тя все още беше ликвидна. Бих искал да изясня, че всяка друга банка би рухнала под такъв натиск в рамките на 2-3 дни. Дори и на 6-ия ден от кризата, КТБ извършваше всички плащания, което доказва нейнaтa добрa ликвидност и стабилност. Ако масовите тегления бяха продължили с това темпо обаче, КТБ щеше да стане неликвидна. Ето защо ръководството на КТБ поиска специален надзор.
Източник
 
От: Орешарски подаде оставка !

Десния сектор никога не е съществувал самостоятелно, ако погледнеш личностите, които бяха в СДС са бивши партийци на БКП, или комсомолски секретари или потомци на активни борци 90% са свързани с партията майка. Дори и сега повечето в реформаторския блок са обвързани с нея по някакъв начин. Единственото спасение е 1 човек да взима всички решения, за да не може да се оправдава с парламент, партии и депутати, че му вързват ръцете. Ако този човек направи грешка много по-лесно може да бъде упрекван или съден. Колкото повече се разпределя властта толкова повече пада отговорността и склонността към залитане от правия път е по-голяма.
По принцип си прав, но ако намекваш за президентска република се втрисам само при мисълта за цялата власт в ръцете на Рошко-пудела на боко-тиквоко. Каква е гаранцията, че и следващия президент няма да е набутан с изборна измама на Дондуков ? Кофти матрял политици си имаме и за никакво управление не стават.
 
От: От: Орешарски подаде оставка !

Е що четеш избирателно това не е ли от същото място

От същото е, обаче е нисък кадър - от юрисконсулт става главен юрисконсулт, после началник в правния отдел "Обществени поръчки", После главен секретар на Рибарите там. Очевидно чиста експертна позиция. Все пак не всички до 10-то коляно са партийни назначения - има и непартийни експерти - някой трябва да върши работата. :lol: :lol: :lol:


Но факт е, че БСП го предлагат за тази позиция и на мен ми е малко чудно как се забърква в тази каша. Не е партиен член на никоя партия. Ама явно като е гледал как се краде, решил и той да бръкне в кацата. :lol: :lol: :lol:
 
От: Орешарски подаде оставка !

По принцип си прав, но ако намекваш за президентска република се втрисам само при мисълта за цялата власт в ръцете на Рошко-пудела на боко-тиквоко. Каква е гаранцията, че и следващия президент няма да е набутан с изборна измама на Дондуков ? Кофти матрял политици си имаме и за никакво управление не стават.

Ами като гледам в някой общини има добри попадения за кметове избрани мажоритарно, смятам че българина по лесно ще направи правилния избор. Малко ще му е трудно и на Боко и на Роската да се измъкват ако знаят, че няма с кой да се оправдават.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Няма да гласувам не защото не ми пука а защото няма за кого
 
От: Орешарски подаде оставка !

Ами като гледам в някой общини има добри попадения за кметове избрани мажоритарно, смятам че българина по лесно ще направи правилния избор. Малко ще му е трудно и на Боко и на Роската да се измъкват ако знаят, че няма с кой да се оправдават.

Пред кой и за какво се е наложило на някой наш политик да се оправдава, до сега? За да предполагаш, че на някой ще се търси отговорност не е зле да имаме такъв прецедент. До тук имаме само двама осъдени депутати (може и да греша) - един за отвличане и побой и един съден за педофилия, ама не помня дали го осъдиха или оправдаха, но и двамата не са били във властта.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Единственото спасение е 1 човек да взима всички решения, за да не може да се оправдава с парламент, партии и депутати, че му вързват ръцете. Ако този човек направи грешка много по-лесно може да бъде упрекван или съден. Колкото повече се разпределя властта толкова повече пада отговорността и склонността към залитане от правия път е по-голяма.

Това се нарича диктатура.

Точно обратното е правилния вариант. Идеята за разделение на властите не е от вчера - едни пишат законите, други ги прилагат, трети са съдебна система и решават дали правилно се прилагат законите.

При действащи институции държавите могат да карат без правителство доста дълго време - наскорошен пример преди години Белгия изкара един доста дълъг (с месеци) период с правителство в оставка. Но останалите институции си работеха и това не беше проблем за Белгия.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Честито! Явно си по-голям банкер и от самия Цветан Василев. Изглежда си по-навътре в материята от него и знанията ти за банките са богоподобни. Приключвам разговора, тъй като с такъв капацитет няма как да се спори. Предлагам да пишеш по имейла на Цветан Василев, за да го образоваш малко тоя некомпетентен банкер. Човекът не различава активи от пасиви, а е тръгнал да прави третата по-големина банка в България. Ясно защо е фалирал. :cry:


Източник

@Тест силно се сдържам емоциите си да не кажа, нещо защото хем не знаеш, хем плямпаш глупости! Направо се чувствам, че споря с някое дете, което не може различи ден и нощ. Та и ти пасиви и активи - изобщо разбираш ли какво е казал ЦВ?! За да имаш кеш, който е актив, от другата страна стоят пасиви в случаят депозити! Депознатите дърпат депозитите си, банката удовлетворява това с кешови наличности!

Върни се и виж какво ти писах! Депозитите са пасив на всяка банка! В актива стоят кешови наличности - това е ниво счетоводство 1-курс! Айде моляте спри се с глупосите си че ставаш смешен! Депозантите дърпат депозитете си, те са пасив на всяка банка!
КТБ има 1.8 милиарда кешови наличности, на 1.2 милиарда ако приемем думите му за верни, защото няма никъде потвърдено, а единственото което има беше от КТБ 600-800 милиона, та дори и 1.2 да е има още 600 милки, защо като влезе БНБ казва, че е ликвидна криза и после, че не е - ликвидна ще рече, че кеша е аут!

ЦВ няма му пиша мейли, човека пише че тази сума е равна на 20% от активите, както може пише че равно на 30% от кредитният портфейл, както може пише че е равно на 18% от депозитите или че е 19% от пасивите - каквото и да напише ще е прав - но това, не променя че депозитите са пасив на всяка банка и депозираните дърпат депозитите, а не кеша на банката, това че банката задоволява с кеш депозантите е друго! Това ти писах по-рано но за жалост ти реши да се затапиш още повече!

После говориш за копирания, ти само копваш без да знаеш какво е пуснато с цел да докажеш, че си прав в нещо което не си наясно и защитаваш теза, която и ти не знаеш каква е!

И щото ти знам снобизма ще ти дам съвет да питаш някой счетоводител да ти каже какво е депозита за една банка пасив или актив! Айде стига толкова съм ти писал ще ти запазя достойнството като спра да ти пиша, щото ти се осираш все повече и повече!
 
Последно редактирано:
От: От: Орешарски подаде оставка !

От същото е, обаче е нисък кадър - от юрисконсулт става главен юрисконсулт, после началник в правния отдел "Обществени поръчки", После главен секретар на Рибарите там. Очевидно чиста експертна позиция. Все пак не всички до 10-то коляно са партийни назначения - има и непартийни експерти - някой трябва да върши работата. :lol: :lol: :lol:


Но факт е, че БСП го предлагат за тази позиция и на мен ми е малко чудно как се забърква в тази каша. Не е партиен член на никоя партия. Ама явно като е гледал как се краде, решил и той да бръкне в кацата. :lol: :lol: :lol:

Баа тоз е скрита лимонка или тиква я не знаю
 
От: Орешарски подаде оставка !

защо като влезе БНБ казва, че е ликвидна криза и после, че не е - ликвидна ще рече, че кеша е аут!
Първите неща, които от БНБ казаха, след като влязоха в КТБ, излязоха лъжливи, така че и в момента нищо не знаем за реалното положение на банката, тъй като няма как да се различи истината от лъжата.

Това което е по-важно е, че се намираме в темата за Орешарски, който като премиер няма никакъв контрол над действията на БНБ и прокуратурата, която също се издъни. Въпреки това хората в тази тема продължават да ми вадят издънките на прокуратурата и БНБ като аргумент срещу Орешарски и още не съм видял нито една реална критика към правителството. Само папагалски се повтарят глупостите на Бойко и компания. Не е сериозно да се вярва на някой, който в разгара на бедствието се изтъпанчи и каза: "Аз спасих банковата криза с всичките си експерти". :lol: Верно е, че всеки човек трябва да има някакво здравословно самочувствие, но тук нещата отдавна са отишли към нарцистично личностно разстройство, а няма нещо по-лошо за една държава от възможността да я управлява луд човек.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Първите неща, които от БНБ казаха, след като влязоха в КТБ, излязоха лъжливи, така че и в момента нищо не знаем за реалното положение на банката, тъй като няма как да се различи истината от лъжата.

Това което е по-важно е, че се намираме в темата за Орешарски, който като премиер няма никакъв контрол над действията на БНБ и прокуратурата, която също се издъни. Въпреки това хората в тази тема продължават да ми вадят издънките на прокуратурата и БНБ като аргумент срещу Орешарски и още не съм видял нито една реална критика към правителството. Само папагалски се повтарят глупостите на Бойко и компания. Не е сериозно да се вярва на някой, който в разгара на бедствието се изтъпанчи и каза: "Аз спасих банковата криза с всичките си експерти". :lol: Верно е, че всеки човек трябва да има някакво здравословно самочувствие, но тук нещата отдавна са отишли към нарцистично личностно разстройство, а няма нещо по-лошо за една държава от възможността да я управлява луд човек.

Прав си, за дезинформацията - във вестник капитал както и в инвестор бг и форумите им има тонове публично инфо за банката, но по добре е БНБ да прикрива и после да се показват панираните физиономии на управителя и ко. А сега за БНБ няма ликвидна криза, а въпроса е от платежоспобност нарочно не слагам "не" от пред. Това че искаш да вярваш за независимост на органите е твое виждане. За другата част си прав. А за Ореха - самият факт, че капиталзиираха ВМЗ Сопот с 27 милиона миналият Юни, в пряко нарушение на ЕК е показателен! Законите на МВР, закона Лафка, цените на тока, смятана в законодателството за ЮП и още мога да пиша + че нищо не направи за банковата криза да помогне с експертно мнение, да каже че БНБ потъпква редица процедури като измества акционерите и т.н и т.н си е показателно, че е на конци!
 
От: Орешарски подаде оставка !

Прав си, за дезинформацията - във вестник капитал както и в инвестор бг и форумите им има тонове публично инфо за банката, но по добре е БНБ да прикрива и после да се показват панираните физиономии на управителя и ко. Това че искаш да вярваш за независимост на органите е твое виждане. За другата част си прав. А за Ореха - самият факт, че капиталзиираха ВМЗ Сопот с 27 милиона миналият Юни, в пряко нарушение на ЕК е показателен! Законите на МВР, закона Лафка, цените на тока, смятана в законодателството за ЮП и още мога да пиша + че нищо не направи за банковата криза да помогне с експертно мнение, да каже че БНБ потъпква редица процедури като измества акционерите и т.н и т.н си е показателно, че е на конци!
Като каза за закона на Лафка и ми стана интересно що само в герберски общини се приложи ако бъркам извиняюс
 
От: Орешарски подаде оставка !

Това се нарича диктатура.

Точно обратното е правилния вариант. Идеята за разделение на властите не е от вчера - едни пишат законите, други ги прилагат, трети са съдебна система и решават дали правилно се прилагат законите.

При действащи институции държавите могат да карат без правителство доста дълго време - наскорошен пример преди години Белгия изкара един доста дълъг (с месеци) период с правителство в оставка. Но останалите институции си работеха и това не беше проблем за Белгия.

Диктатура, лошо звучи, ще ти дам три примера. 1. Как беше Ирак при диктатор Садам и как е днес при страхотна демокрация наложена от Големия брат. 2. Как беше Либия при диктатора Кадафи, как е Либия днес страхотна демокрация е там. 3. Къде беше България при диктатора Тодор Живков, къде е сега при демокрацията последна в Европа. Смело твърдя, че само диктатура ще ни оправи нас, просто изход няма. Под диктатура не разбирай, терор върху населението и лагери. Опа забравих, че и меката на демокрацията Америка има лагери Гунтанамо ако не се сетиш да ти кажа.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Първите неща, които от БНБ казаха, след като влязоха в КТБ, излязоха лъжливи, така че и в момента нищо не знаем за реалното положение на банката, тъй като няма как да се различи истината от лъжата.

Това което е по-важно е, че се намираме в темата за Орешарски, който като премиер няма никакъв контрол над действията на БНБ и прокуратурата, която също се издъни. Въпреки това хората в тази тема продължават да ми вадят издънките на прокуратурата и БНБ като аргумент срещу Орешарски и още не съм видял нито една реална критика към правителството. Само папагалски се повтарят глупостите на Бойко и компания. Не е сериозно да се вярва на някой, който в разгара на бедствието се изтъпанчи и каза: "Аз спасих банковата криза с всичките си експерти". :lol: Верно е, че всеки човек трябва да има някакво здравословно самочувствие, но тук нещата отдавна са отишли към нарцистично личностно разстройство, а няма нещо по-лошо за една държава от възможността да я управлява луд човек.


Критика към кое - към случката с КТБ ли? Фактически си прав - правителството няма как се бърка в тези процеси.

Обаче с ината си да остане на власт правителството свали доверието в себе си до кота нула. От там липсата на доверие се прехвърли към другите институции и нещата се сгомнясаха.


С други думи - сградата на правителството гореше. Правителството направи всичко възможно да разгаря този огън. И после той се прехвърли към другите институции.

Елементарно като гори плевнята на съседа (правителството) ти и той нищо не прави да я изгаси - огъня се прехвърля при теб (КТБ, прокуратура, БНБ) и после и ти като нищо не правиш да го загасиш минава към цялото село (обществото).


1. Гейчето е мандатоносител и се насра на да лъже - всякви лъжи.
2. Кой назначи Пеевски?
3. Спрени еврофондове.
4. Тотална международна изолация.
5. Забатачена енергетика
6. Забатачено здравеопазване
7. Забатачен бюджет.


Достатъчно ли плюх по правителството или искаш още да поплюя по него?


Кризата от тез забатчвания се прехвърля върху банките. Така работи Света. Правителството не може нищо да направи по случая с КТБ щото не му е в правомощията. В правомощията му е обаче да си подаде оставката като му беше поискана преди година. И като не го направи - нещата се осраха.
 

Горе