Офтопика от темата - Списъци с Безплатни Директории

Еми аз си мисля, че това са webmaster-и, които правят услугата събмит, не си мисля че са и собственици за да решат, кой линк да остане. Но не е изключено да са собственици. Тогава може да видиш за някакво сходство между: и-мейлите; вида скрипт, ако има банери - по афилиейт ID (ако не джиткат AD Space - не Sponsors линкове). Пък и някой използват няколко софуера и не си дават много време за събмитване - предполагам, че някой (ако не и всичките) са със софтуер, който му помага. За мен лично са много директории за събмитване. Напрово ти трабва бая време. :)
 
е как имате време и търпение да ги добавяте в хиляда директории не знам , аз съм се регистрирал преди година някъде в 3-4 сайта като дир гбг и още 1 2 и до там ми беше търпението , чудя се дали ще има файда да се занимавам с това . Съмняваме трафик да има кой знае от тия директории , пък и ПР малко съмнително . Посъветвайте ме има ли смисъл да субмитвам по тях
 
Посещения от директории не очаквам.
Събмитвам си сайтове поради една причина - ПР.
Като имаш ПР link exchange-a се олеснява.
 
death абе човек как няма трафик :) нали за това се събмитва да има повече чуждестранен трафик ? или повечето е за ПР ?
 
То по принцип и за двете се прави, ама по малките директории не се очаква голям трафик. Но си идва някакъв. То нервите за събмитване си ги имаме, нали се надяваме на следващият GOOGLE Upgrade да получиме по-висок PR, пък и ако тръгнеш да продаваш домейн - backlinks са добър критерии за колко ще го шитнеш. :roll: Да много повече webmaster-и ще искат да разменят линкове с теб, ако си в висок PR. Това винаги ги е съблазнявало, макар че не би трабва.
 
няма трафик от директории(английски)!
събмитва се в директориите, за да сте на по-високи позиции в google.
 
CrAzY-MaST каза:
peter каза:
няма трафик от директории(английски)!
събмитва се в директориите, за да сте на по-високи позиции в google.
И аз съм на същото мнение, но има и някой големи от където идва трафик :)
yahoo + dmoz - 5-10 уникални на ден :) да не говорим за останалите
 
peter ами аз имах акаунт там и пробвах да събмитна , даде ми ама само на Сеарч Субмит , а обаче на БАСИК-а иска монеу за година хаха :))
 
ето какво ми пише като събмитна

Request New Listing: Verify your Yahoo! ID


IMPORTANT:

You are currently logged into Yahoo! as Аlexin.

If the listing you are about to submit is accepted into the Yahoo! Directory, the order will be permanently associated with this Yahoo! ID. This means that in the future, you must be signed in with this ID in order to view and manage your order in the Listings Management Center.

The Yahoo! ID associated with this order cannot be changed once it has been submitted, so please verify that this is the ID you would like to use.

If this is not the Yahoo! ID you would like to use, sign in with another Yahoo! ID or create a new Yahoo! ID to manage this order.
 
Става и без пари , който има стар акоунт в yahoo.com ;]
Request New Listing: Step 2 of 4 - Site and Contact Information

Your Site Information

Enter information about your site below to help us describe and categorize it. Be brief and do not use all capital letters. Yahoo! reserves the right to edit all titles and descriptions.

готовоо :П и басик имам пише до 2 седмици одобряване
 
Има ли смисъл от събмитването на БГ Сайт в чужди директории според вас ?
Че сериозно съм се замислил и да не се окаже само загуба на време ;)
 
Аз съм на мнение, че има трафик. Не е голям ама има поне по клик или два на определен период от време. Иначе си има директории, които го и показават колко клика има на сайта от тази страница. Може и да са просто конкъренти, за да видят кои сайтове са листнати, но си е трафик. Не е изключено да е и таргетиран, някой да рови по директории за нещо определено. Даже един приятел ми се похвали, че една негова продажба е дошла от трафика, през дериктории. А и съм съгласен че помпа бек линковете към сайта ти, тук спор няма. :wink:
 
Е да ама дали ще ти одобрят сайта ако е на БГ в директорията... мен сега някои не ми одобряват ENG сайта апък за БГ.... незнам
Коментираите
 
Еми повечето не го удобряват поради няколко причини, примерно: не е Уник, не е с висок PR, има елементи които не отговарят на изискванията на директорията, не предоставя нищо фрии(повечето комерс сайтове не им се гледа добре - тези, които продават без да предоставят инфо по въпроса). Ей такива неща са важни, защото собствениците на директории искат да държат добри ресурси в тях. Не са за опрекване - и аз бих го прави (особенно ако линковете са фрии без бек линк към мен). А за Бг сайтове, незнам - но най няма да те апрувнат, търсят Англо такива. На повечето не пише, ама се подразбира от това, че всички са такива. :wink:
 
Blinky каза:
Еми повечето не го удобряват поради няколко причини, примерно: не е Уник, не е с висок PR, има елементи които не отговарят на изискванията на директорията, не предоставя нищо фрии(повечето комерс сайтове не им се гледа добре - тези, които продават без да предоставят инфо по въпроса). Ей такива неща са важни, защото собствениците на директории искат да държат добри ресурси в тях. Не са за опрекване - и аз бих го прави (особенно ако линковете са фрии без бек линк към мен). А за Бг сайтове, незнам - но най няма да те апрувнат, търсят Англо такива. На повечето не пише, ама се подразбира от това, че всички са такива. :wink:
Ми то най добре ако е БГ сайт да си го аддваш по бг сайтове а я да питам ако го аддна в ГБГ там нали има едно дет да си аддваш сайта и ако го аддна и го приемат ще помогне ли на ПР тоя линк или не???
 
Offtopic:
Да знаете с коя програма е правено клипчето от първия пост , че мисля тия дни да правя един Видео Туториал
 
ZzZaPyr каза:
Offtopic:
Да знаете с коя програма е правено клипчето от първия пост , че мисля тия дни да правя един Видео Туториал
Имаше някаква програма, която записваше това което правиш на компютъра си. Така са направени клипчетата за блоговете, даже може и на показалеца на мишката да си сложиш някаква маркировка - за да показваш по-добре къде движиш понтира. :wink: Но не и знам името, може да я потърсиш в мрежата. То е някакъв вид мониторинг. :)
 

Горе