Паметника на Съветската Армия!

И ние така...
Тежка амнезия тресе източния ''запад''

 
Нов бардак..със стар... нов контекст.
Както казах, партията на Муравиев и останалите в правителството е против съюза с Германия, а предното уж про-нацистко правителство е подкрепено от руския посланик, даже до преди директивата на Димитров е подкрепени от Българската работническа партия (БКП). Не разбрах, как сме продължили да помагаме на немците чак до обявяването на войната, което е претекста на Сталин. Сигурно сме им помагали, като са ни арестували генерали или е трябвало освен със СССР да допуснем война и с Германия?

Относно обявяване война на Германия, казах Муравиеву: Ние не се противопоставяме. Остава обаче по наш съвет това да стане тогава, когато имаме една достат[ъчна] готовност за противодействие на германците, ако искат да ни нападнат. То съвсем пълна сигурност не може, но поне горе-долу да имаме възможност сигурно да запазим София, ако и с бързо придвижване на още части от страната. Да бъде с по-малък риск.

Кат му отделя време, да погледна общодостъпните документи. За момента според авторите на филма, списъка съдържал 150 имена, но по голямата част сякаш ми се сториха жертви на птп. Ма ай да не говорим, че ти споменаваше за некви високи цифри.., кат погледнем щи отговорим, така на фантазия ми е трудно.
150 имена съдържа един от списъците, а те са няколко. Бе много ПТП-та, те не са ли убийства? Те всичко са го писали "инциденти". Има и прегазени от конници, тва пак ли са води ПТП, убита и изнасилена пазителката на манастир и др. И пак казвам, това са тия които са документирани, а колко хора от страх не са подали молби не се знае.

Под единия от списъците виждаме:

1691581955983.png
 
Последно редактирано:
Какво значи това ''моча''?
 
Монумент на Окупационната Червена Армия
Знаех си, че е нещо мега-гига тъпо, нямащо нищо общо с фактологията и историята.

Тва е измъдрено от автора на мемето с Нинова и макетното ножче.
 
Как да няма, като ни окупират.
От гледна точка на фашистите е така.

@nandibandi , @Vbb и Мая Манолова в акция ли са това?

Аз лично не бих се включила в това геройско дело. Не се чувствам защитена от неправомерно заснемане в палатка в центъра на София. ;)
 
От гледна точка на фашистите е така.



Аз лично не бих се включила в това геройско дело. Не се чувствам защитена от неправомерно заснемане в палатка в центъра на София. ;)

Троловете сте така...
 
Кои са фашистите?

Тези, които възприемат червената армия като окупатор. Не-фашистите както в България, така и в цяла Европа я възприемат като освободител от кафявата чума.
 
Знаех си, че е нещо мега-гига тъпо, нямащо нищо общо с фактологията и историята.

Тва е измъдрено от автора на мемето с Нинова и макетното ножче.
И ние знаем, че е тъпо, но за жалост за 1944 г. само такива като теб са много убедени, че е било много яко. Абе четете те ги тия книги бе хора. ;)
 
Абе четете те ги тия книги бе хора.
Кои точно книги да четем, бе другарю, щото има всякакви?

Не са ми нужни книги, защото още виждам ухото на дядо ми с липсващо парче, отрязано от фашистите. Дядо ми и баба ми са били ятаци на партизаните в пиринския край. Разказвали са ми за истински реални зверства, извършени от монархо-фашистите в България - българи. Убийства на деца, ама реални, а не имагинерни като тия, дето днес се лансират по адрес на червената армия.


За баба и дядо най-щасливият ден в живота беше 9-ти септември. Празнуваха го пищно, но не защото беше национален празник, а защото са участвали лично в неговото извоюване. Дядо ми винаги говореше с любов за ''русите'' (да не се бърка с блондинки) - освободители, спасители. Неблагодарното племе днес плюе на паметта на хората дали живота си за един свободен, цивилизован свят.

и не си правете илюзии - за немеца-фашист българите не сме били с по-добър генофонд от полските евреи. ;)
 
Кои точно книги да четем, бе другарю, щото има всякакви?

Не са ми нужни книги, защото още виждам ухото на дядо ми с липсващо парче, отрязано от фашистите. Дядо ми и баба ми са били ятаци на партизаните в пиринския край. Разказвали са ми за истински реални зверства, извършени от монархо-фашистите в България - българи. Убийства на деца, ама реални, а не имагинерни като тия, дето днес се лансират по адрес на червената армия.


За баба и дядо най-щасливият ден в живота беше 9-ти септември. Празнуваха го пищно, но не защото беше национален празник, а защото са участвали лично в неговото извоюване. Дядо ми винаги говореше с любов за ''русите'' (да не се бърка с блондинки) - освободители, спасители. Неблагодарното племе днес плюе на паметта на хората дали живота си за един свободен, цивилизован свят.

и не си правете илюзии - за немеца-фашист българите не сме били с по-добър генофонд от полските евреи. ;)
По възможност не соц. литература, диктувана от СССР.

Моите дядовци и баби имат съвсем друга история, все едно не са живели на една земя. И честно казано не мога да разбера ако това са го правили нацитата, и червената армия, защо не се мразят еднакво. Да се ме видяла да защитавам нацисти? Но и определено не съм им симпатизирал, както се прави масово към рашките.
 
И честно казано не мога да разбера ако това са го правили нацитата, и червената армия, защо не се мразят еднакво.

Затруднявам се в разбирането на написаното, но можеш сам да си отговориш на въпроса кой е клал и безчинствал в България, като провериш какъв процент от българския народ смята червената армия за окупатор.

Малцинство сте, бате. ;)
 
Дядо ми и баба ми са били ятаци на партизаните в пиринския край. Разказвали са ми за истински реални зверства, извършени от монархо-фашистите в България - българи. Убийства на деца, ама реални, а не имагинерни като тия, дето днес се лансират по адрес на червената армия.


Подобен край имат и няколко мои недалечни роднини, от които един малолетен.
Екзекутирани без съд от тогавашната полиция.

Има си и паметник и едва ли някой скоро ще посмее да го "мести".

ПП. А пръдльовците тука ми развиват теории за руски безчинства на база гледано видео в тубата...
 
Както казах, партията на Муравиев и останалите в правителството е против съюза с Германия, а предното уж про-нацистко правителство е подкрепено от руския посланик, даже до преди директивата на Димитров е подкрепени от Българската работническа партия (БКП). Не разбрах, как сме продължили да помагаме на немците чак до обявяването на войната, което е претекста на Сталин. Сигурно сме им помагали, като са ни арестували генерали или е трябвало освен със СССР да допуснем война и с Германия?
Пак са отнесе... локума се точи, нема спиране. Поне разбра ли как се е заформило сваленото с помоща на червената армия правителство? (как точно са помогнали, още остава загадка). Война със СССР май не е имало, до колкото чух само ни е била обявена такава.

Кратка версия на съставяне на правителството (за ГенЗ поколението): Двама извикали един и му казали: положението е майка плаче.

Тъй, дай да продължим посипването на фантазиращ прашец... "Муравиев и останалите в правителството е против съюза с Германия", лошо няма.
Кабинетът, оглавен от Константин Муравиев, е образуван от политически дейци на БЗНС Врабча 1 и Демократическата партия.
Малко история, преди да с я изтрили, срутили, преместили...
Народният блок е коалиция на български партии, управлявала България в периода 1931 – 1934. В нея влизат Демократическата партия, БЗНС Врабча 1, БЗНС – Стара Загора, Националлибералната партия и Радикалната партия. Доминиращо влияние има Демократическата партия

Блокът изключва от Народното събрание депутатите на БРП, не прекратява преследванията по политически причини. Правителството не премахва ЗЗД, дори прокарва допълнение към него. Не е търсена отговорност за убийствата, извършени по време на априлските събития от 1925 година. С полицейски репресии са разпръснати големи работнически стачки в Ямбол, Сливен, Габрово.

Опитите на правителството за намаляване на вътрешнополитическото напрежение се провалят не само заради половинчатия си характер. По това време БРП и БКП са под силното влияние на Сталин и са настроени изключително крайно и враждебно към останалите партии. Същевременно, в десницата си пробиват път профашистки настроения. При управлението на Блока се създават или засилват Народното социално движение, Съюза на българските национални легиони, Съюз „Българска родна защита“, които демонстрират близки връзки с италианския фашизъм и немския националсоциализъм. Крайните настроения в крайна сметка водят до улични сблъсъци в края на 1933 и началото на 1934.

Във външнополитически план правителството на Народния блок демонстрира близост както с Малката Антанта, така и с Италия и Германия.

За "априлските събития от 1925 година" можеш и сам да се информираш, ма внимавай с контекста.

Като цяло се убаиии ора.

Относно обявяване война на Германия, казах Муравиеву: Ние не се противопоставяме. Остава обаче по наш съвет това да стане тогава, когато имаме една достат[ъчна] готовност за противодействие на германците, ако искат да ни нападнат. То съвсем пълна сигурност не може, но поне горе-долу да имаме възможност сигурно да запазим София, ако и с бързо придвижване на още части от страната. Да бъде с по-малък риск.
Да, разбрах го това, било на е страх от немците дето били изгонени и обезоръжени. В крайна сметка "готовноста" влиза в страната след няколко дни, то даН би затуй да е тоя паметник?

150 имена съдържа един от списъците, а те са няколко. Бе много ПТП-та, те не са ли убийства? Те всичко са го писали "инциденти". Има и прегазени от конници, тва пак ли са води ПТП, убита и изнасилена пазителката на манастир и др. И пак казвам, това са тия които са документирани, а колко хора от страх не са подали молби не се знае.

Под единия от списъците виждаме:

Виж файлът 30108

Убийства са, ма дали са умишлени? Иначе, да, колко са реално случаите не се знае,... всеки сам си фантазира, чувал съм чак до геноцид... Имаш ли списък с излекуваните от лекарството на Чърчил?

Иначе като погледна списъците, които и ти гледаш, ше си изкажем никому ненужното ми мнение:

Списъците са доста и достигат всеки до трицифрени поредни номера, а колко са недокладваните и неразкритите само Бог знае. Прилагам два скрийншота па ти, като най-умело информиращия се у форумо, моеш и сам да си ги намериш.
 
"дамата" с "красивия" речник пак се изказа. Типично.

НО нека обобщим отново:

Светът за путинофилите е прост -
- човек, който обича Путин е патриот
- човек, който твърди, че е патриот, но не обича Путин е нацист
- руският фашизъм се води “Руски мир”, дори и да отговаря на всички дефиниции на фашизма, така както ги е формулирал Мусолини. “Това е руската култура”
- всички критикуващи “руският мир” са “фашисти”. Дори да са прогресивисти, либерали, либертарианци, индивидуалисти, борци за граждански и личностни свободи, които още Мусолини в статиите и собствената си автобиографична книга, е обявил за враговете на фашизъма. Феноменално е това
- руската религия е права и правосла


Да, под ръководството на Украйна, нали? Копеле, много си тъп, честно.
По възможност не соц. литература, диктувана от СССР.

Моите дядовци и баби имат съвсем друга история, все едно не са живели на една земя. И честно казано не мога да разбера ако това са го правили нацитата, и червената армия, защо не се мразят еднакво. Да се ме видяла да защитавам нацисти? Но и определено не съм им симпатизирал, както се прави масово към рашките.
Къщата на сестрата на дядо ми все още им дупки от куршуми от не-фашисти а вътре какво е било така и не ми разказа дядо…
 

Горе