Панда ли е, наказание ли е, кво е...

webstil

Well-Known Member
Случаят е следния имам онлайн магазин беше се класирал добре, някъде 6-то място по основна ключова дума в конкурентна ниша, не съм барал нищо по сайта и оптимизацията може би от месец, преди 2-3 дни гледам сайта не само го няма на 6-та позиция, ами въобще не мога да го открия по тази ключова дума сигурно и в 20 страници проверих...Но сайта е индексиран от гугъл.Същото е положението и при другите ключови думи, направо го няма ужас... само за 1 дума все още го откривам...Някой има ли идея какво точно е това и дали има начин да се оправи положението?
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

И аз имам същия проблем между другото за it и de . Зададох и от webmaster tools-a географско положение и пак така...
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Чист Пингвин. Почвай да четеш темите за пингвина и как се вади. Мога само да те посъветвам да не изпадаш в паника и да не правиш нищо прибързано. Добре си анализирай нещата и бавно и постъпателно действай. Шансовете за успех са към 20%
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Като чета тука http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=33836&page=4 май да не барам нищо е най-добре...

Изчакай 10-на дена да видиш какво ще стане, ако нищо не се промени започвай да разреждаш основната с дума с още линкове от тръстед сайтове Освен към индекса пускай и към вътрешни страници. Досега не съм чул някой да е изкарал сайт с бездействие, тъй че почвай полека лека, но внимателно, че можеш да се закопаеш още повече. Огледай и онпедж сеото - дублирано съдържанние, пренасищане с думи и тн...
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Нов пингвин/панда имаше пуснат преди 1 седмица някъде, може да е от него, направи това, което ти е казал биаро.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

20 статии поръчай > набутай ги някак в магазина чрез блог но не от субдомейн > още 20 за артикъл директории и субмитвай всяка статия от артиклите и от онлайн магазина в 10-тина социалки = излизане от пингвина - тествано 10-тина пъти. 5-6 от анкорите в артикъл директориите да са различни от keyworda.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Малко извън темата: Започвам и аз да продавам продукти онлайн, но ми се струва, че е по-добре да се продават в Амазон или Ебей, тъй като там вече има потребители, просто трябва да се класираш за по-горни места - не ти трябва домейн,хостинг,ситема и СЕО. Та аз съм сигурен, че знаеш за този метод, но се чудя защо си избрал да си направиш собствен магазин ? Искам да разбера защо никой(или поне никой не си е признал) не продава в Амазон или Ебей ?
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Малко извън темата: Започвам и аз да продавам продукти онлайн, но ми се струва, че е по-добре да се продават в Амазон или Ебей, тъй като там вече има потребители, просто трябва да се класираш за по-горни места - не ти трябва домейн,хостинг,ситема и СЕО. Та аз съм сигурен, че знаеш за този метод, но се чудя защо си избрал да си направиш собствен магазин ? Искам да разбера защо никой(или поне никой не си е признал) не продава в Амазон или Ебей ?

Обикновено се продава хем там , хем на собствена страница > по тръстед е, пък и има продажби отделно.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Малко извън темата: Започвам и аз да продавам продукти онлайн, но ми се струва, че е по-добре да се продават в Амазон или Ебей, тъй като там вече има потребители, просто трябва да се класираш за по-горни места - не ти трябва домейн,хостинг,ситема и СЕО. Та аз съм сигурен, че знаеш за този метод, но се чудя защо си избрал да си направиш собствен магазин ? Искам да разбера защо никой(или поне никой не си е признал) не продава в Амазон или Ебей ?

Защотоо за теб важното е да намериш продукта на най-ниска цена.В повечето случай това е ebay или други такива сайтове или различни договорки.За различни държави различни търсения и различни цени на продуктите.Примерно една mp3-ка тук струва 20лв в ebay е 10,на мен ми ги продават за 9.50 от друго място.Къде би продавал ти-в ebay или собствен сайт.Има различни ниши,продукти и такива неща.Недей да ги мислиш толкова тези неща :)
 
От: От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

20 статии поръчай > набутай ги някак в магазина чрез блог но не от субдомейн > още 20 за артикъл директории и субмитвай всяка статия от артиклите и от онлайн магазина в 10-тина социалки = излизане от пингвина - тествано 10-тина пъти. 5-6 от анкорите в артикъл директориите да са различни от keyworda.

Това би сработило, ако всичките ти линкове са не повече от 30-40. Ако линк профила му е с хиляди линкове с точния анкор, доста статии ще трябва да понапише и да събмитне.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Според това http://www.dinews.ru/seo/countlinks/ , имам 1 изходящ и 50 входящи линка, но ми се струват малко, вероятно са и повече.. сега почвам малко, по-малко да видим какво ще стане, проблема е, че не може да се напишат много статии по темата : )
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Според това http://www.dinews.ru/seo/countlinks/ , имам 1 изходящ и 50 входящи линка, но ми се струват малко, вероятно са и повече.. сега почвам малко, по-малко да видим какво ще стане, проблема е, че не може да се напишат много статии по темата : )

Ти ме разсмя бе пич... това показва броя на линковете в твоя сайт ( страница ) , а не беклинковете.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Според това http://www.dinews.ru/seo/countlinks/ , имам 1 изходящ и 50 входящи линка, но ми се струват малко, вероятно са и повече.. сега почвам малко, по-малко да видим какво ще стане, проблема е, че не може да се напишат много статии по темата : )
http://ahrefs.com ползвай за беклинковете.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

знаех си, че има нещо нередно... :D Според ahrefs пише: Total Backlinks 1’990 :S Били са 2'430 към края на юли :)
П.П.Мерси много за сайта, слагам го в отметки : )
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

знаех си, че има нещо нередно... :D Според ahrefs пише: Total Backlinks 1’990 :S Били са 2'430 към края на юли :)
П.П.Мерси много за сайта, слагам го в отметки : )
Вероятно, загубените линкове са от социлаките, че доколкото знам, в тези сайтове се трият старите букмаркс.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Туй животно е ужаснооо, написах три статии в блога към магазина и ги добавих в свежо, а от взе, че ме смъкна с 2-3 позиции на 1-ствената дума, на която още се държа на първа страница :D Но няма да се откажа без бой, само да имам време да направя всичко.
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Според мен е добре да редуцираш беклинковете с различни анчори. Koлегата AlanFort ти е дал добри съвети. Аз бих добавил и беклинкове от HIGH PR блогове, форуми и т.н.. Лично при мен това помогна и от седмица някъде си възвърнах позиции, дори и се изкачих нагоре. И аз си опатих по същия начин, като теб. Успех и пиши как се развиват нещата:)
 
От: Панда ли е, наказание ли е, кво е...

Може ли да споделите някои артикъл директории, които ползвате, аз пробвах 2-3, писах там статии, но още не са одобрени...явно доста време минава да ги пуснат в сайта...
 

Горе