Пари от Реклама Без Фирма?

just

Active Member
Здравейте,
искам да ви попитам... знам, че след местенето на Гугъл в Ирландия вече трябва да имам фирма и за техните рекламни кодове... Не съм се занивмавала лично с реклами по сайтове и съм лееееко объркана. Основният ми въпрос е дали мога да ползвам някой от програмите тип AdWords, AdSense без да съм регистрирана като фирма или... изобщо без регистрации? Ясно ми е, че с по-голям трафик и посещения може да продавам лично позиции, но ме интересува за сайтче с около 200-300 дневни посещения и не мисля, че си струва да се опитвам да се правя на големия маркетинг специалист с такъв брой посещения.

Благодаря предварително!
 
Дам, тази тема ме беше информирала за регистрациите, но се надявах да не ми се налага обикаляне по агенциите... >.>
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

споко над 500 евра на месец става подозрително 100-200 на месец няма кой да се занимава с тебе данъчните гонят големите риби с големите данъци с теб няма кой да си хаби нервите и времето
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Това за 500-600 евра на месец беше до преди време. Сега са започнали да търсят от всякъде пари. Вчера носих писмени обяснения в НАП за една фактура за 60 евро от Германия. Така че умната!
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Какво искате да кажете, че НАП следи всяка минимална транзакция или пък всяка банка дава сведения на НАП :), до 5к долара банката не питат от де идват тези пари камоли някой ще ги пита пък за колко чека са осребрени и банката ще каже :D

Ако някой не те изпее, няма как стане номера
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Аз не съм регнат по ддс и като ми плащат всяка седмица в пейпъла, съответно оттам в дебитната карта, сиг. трябва и аз да се регна по ддс?
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Аз не съм регнат по ддс и като ми плащат всяка седмица в пейпъла, съответно оттам в дебитната карта, сиг. трябва и аз да се регна по ддс?
Paypal е друго - те са в САЩ.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Понеже договорът с Гугъл Адсенс е договор с постоянно изпълнение, лицето трябва да се самоосигурява през цялото време на изпълнение на договора, а не само в периода, в който се получават плащанията. За 2010 г. това са месечни разходи за осигуровки в размер на 100.80 лв. месечно. Ако искате да имате право и на болнични сумата нараства на 115 лв. Срокът за регистрация на самоосигуряващото се лице е до седем дни след започване на дейността, и понеже вие вероятно вече сте започнали дейността, то срокът ви е до седем дни след регистрация в регистър БУЛСТАТ.
Аз от реклами не печеля почти нищо. Но струва ли си заради някакви си 70 евра да платя 108 лева? То какво остава излиза, че от цялата работа взимам около 20% ?!?
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Когато сделката е с фирма от ЕС в НАП отива автоматично информация от другата държава и засечката става по автоматичен път - сраявнява се това което си декларирал ти и това, което е декларирал твоя партньор - и ако има разлика те викат за изясняване на случая. Става през VIES декларациите. Те затова са и тези зад. регистрации по ДДС.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Paypal е друго - те са в САЩ.

А къде ти плащат няма никакво значение - има значение кой и защо ти плаща, така, че дали пейпал е в САЩ или някъде другаде няма никакво значение.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

А къде ти плащат няма никакво значение - има значение кой и защо ти плаща, така, че дали пейпал е в САЩ или някъде другаде няма никакво значение.
Как да няма значение? Нали точно заради това, че Ирлания и ние сме в ЕС е проблема с адсенс-а. Когато получаваш парите си от САЩ в НАП не по стъпва информация за това.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Не четете внимателно - няма значение КЪДЕ ти плащат, а къде се намира този, който ти плаща. На тебе пейпал не ти плаща нищо - плаща ти някакъв клиент, а парите, които ти е платил се получават някъде и няма нокакво значени къде точно и дали въобще ти е платил. И ако този клиент се намира в ЕС, даже и на северния полюс да ти плати, пак щепрати информация в НАП.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Как ще видят кой ти е платил в Paypal? Едва ли НАП могат да гледат в paypal акаунта ти, по-скоро ще видят после превода, който си правиш към картата.
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Ако си искарал примерно 100 лева от етаргет.. и накрая на месеца преди плащането ТЕ ти удържат 20% ДДС от тези пари, и вземеш 80 лева чисти пари, не трябва да се облагат никъде нали?
Защото те реално вече са обложени с 20% ДДС.. нали така?
 
Последно редактирано:
Опааа... какво стана с темата. Аз обаче съм със здр. осигуровка от университета ми... Пак ли трябва да давам тези 108лв? Нали пращам за редовно обучение 1ж на държавата...

А като гледам темата стана доста полезна и с други въпроси, които и мен ме интересуват. Имам ПП и аз, мисля чя няма значение къде ти пращат... Идеята е, че от мястото в ЕС ти плащат и пуска съобщ. в Б-я... те от пейпал имат име и какво ли още не.

Нямам намерение да се осигурявам за 108лв... сама... още повече, че съм още начинаеща... откъде да знам дали ще взимам и 100лв от реклама?
 
От: Пари от Реклама Без Фирма?

Как ще видят кой ти е платил в Paypal? Едва ли НАП могат да гледат в paypal акаунта ти, по-скоро ще видят после превода, който си правиш към картата.
В пейпал акаунта няма кой да ти гледа, а и не му трябва. Фирмата от ЕС декларира пред нейния си НАП, че ти е изплатила или получила от теб едни пари. Техния НАП праща тази информация на нашия НАП и нашия НАП евентуално предприема някакви мерки за да си вземе това, коеото си мисли, че му се полага.
 
Значи по моя въпрос - регистрация по като физическо лице, няма нужда от счетоводство или данъци, но трябват декларации ежемесечно - иначе глоба, сама трябва да се осигурявам...

Мерси :)
 
От: Re: Пари от Реклама Без Фирма?

Значи по моя въпрос - регистрация по като физическо лице, няма нужда от счетоводство или данъци, но трябват декларации ежемесечно - иначе глоба, сама трябва да се осигурявам...

Мерси :)

И как стигна до извода, че няма данъци?
 

Горе