"Политически свине в Бисер"

От: "Политически свине в Бисер"

Ни ми пиши глупости, дето си прочел някъде, щото ще ти лепна едно червено накрая. Казвам че преди 5 години се отпуснаха милиярди за оправянето на коритата на реките и язовирите. Нищо не е направено, а парите са откраднати!!! Кое не ти е ясно!
 
От: "Политически свине в Бисер"

Не ми е ясно, защо не е потърсена отговорност на тия дето са ги откраднали? Ти чул ли си една дума от тия дето защитаваш?
 
От: "Политически свине в Бисер"

Е кажи де, кой е виновен за трагедията, така и не ти разбрах позицията. Крадем Ептен открадна сума ти и пари, да, ама след това други дойдоха на власт. Потърсиха ли отговорност за откраднатото, направиха ли нещо, за да не се повтори трагедията от цар Калоян?
 
От: "Политически свине в Бисер"

Ни ми пиши глупости, дето си прочел някъде, щото ще ти лепна едно червено накрая. Казвам че преди 5 години се отпуснаха милиярди за оправянето на коритата на реките и язовирите. Нищо не е направено, а парите са откраднати!!! Кое не ти е ясно!

парите за това са откраднати - ок.
значи нищо няма да се прави? :clap:
такъв пресен (за сега управляващите ни) случай, а те да го забравят....
 
От: "Политически свине в Бисер"

Ти явно си или глупав или упорит или може би и двете.
За твое сведение, да, прочел съм го някъде -от лекциите си по предмета "Система за национална сигурност и управление при кризи" и не вчера, а онзи ден дори имах изпит точно по темата.
Хайде ако искаш да не си мерим...познанията, именно в тази сфера. И заплахата ти за червено не ме притеснява ни най-малко, щом ще те накара да се почувстваш по-значим go ahead.

Аз съм готов да водя конструктивен диалог стига отсрещната страна да подходи сериозно към въпроса.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Вместо да се кефите, че ГЕРБ са на власт, та хората поне ще получат някакви пари, вие глупости пишете. Вчера по БНТ даваха един от селото - вика няма какво да си кривим душата, много човешки постъпиха.. толкова внимание никога не ни е обръщано... и тн. А това някакви изкуфели бесепари, че са викали глупости... на тях само това им е работата.

Партийната субсидия си дадоха, ще им изплатят къщите и животните, хем не са застраховани.... вие какво повече искате? Ако беше друго правителство дали щеше да го има това?
За две години може ли да оправят всичките свинщини в държавата?

При предното правителство като бяха бедствията и на Емел Етем изцепките, помни ли някой какво беше тогава? Помни дрънки :)
 
От: "Политически свине в Бисер"

По горния въпрос за дарената субсидия на ГЕРБ. Мога спокойно да кажа, че това е нищо друго освен експлоатиране за политически цели на хората пострадали от бедствието.
Искам да ви попитам, приемливо ли е за една партия (независимо коя е тя) да се поставя над държавата или да изземва функциите й? Нека ви обясня защо това се получава:

В случая ДЪРЖАВАТА дава едни 325лв., еднократно на пострадалите и еднократно 10 000лв. на семействата на загиналите. ГЕРБ пък дава цели 1 млн. лв., за да се възстановят къщите на хората с тези пари! Не знам дали осъзнавате колко опасен прецедент е това, защото една партия се отъждествява с държавата(която трябва по презумция да помага в такива ситуации). И за капак тази субсидия на ГЕРБ е пак държавна, т.е. идва от българските данъкоплатци! Абсолютно безумие е, да се даряват пари за добри дела, от които след това се търсят политически дивиденти.

Моля ви, мислете по-глобално. Не се оставяйте да бъдете заслепени от едно или друго единично действие. Гледайте цялата картинка.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Жалко за хората които загинаха - това е напълно възможно да се случи при всяко правителство, както се е случвало и ще се случва и за вбъдеще.
За съжаление обаче това правителство ще го запомним само с мрънкането и оправданията с предишните.
Този случай както и доклада на ЕС са много ясни знаци да разберат дори и промитите мозъци като Биаро и Агейнст че нещата в тази държава не отиват на добре - жалкото е както написах и в една друга тема че с подобен манталитет са и половината от БГ народа който тотално е деградирал от непрекъснато слушане на чалга пиене на менте алкохол и гледане на ББ по телевизията.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Предстой ти да установиш, че това дето го учиш трябва много бързо да го забравиш, инак оставаш на заплата до края на живота си. Тъй че не ми се хвали с образование. В действителност нещата не са както ви ги говорят в училище.

Ти явно си или глупав или упорит или може би и двете.
За твое сведение, да, прочел съм го някъде -от лекциите си по предмета "Система за национална сигурност и управление при кризи" и не вчера, а онзи ден дори имах изпит точно по темата.
Хайде ако искаш да не си мерим...познанията, именно в тази сфера. И заплахата ти за червено не ме притеснява ни най-малко, щом ще те накара да се почувстваш по-значим go ahead.

Аз съм готов да водя конструктивен диалог стига отсрещната страна да подходи сериозно към въпроса.
 
От: "Политически свине в Бисер"

толкова внимание никога не ни е обръщано...

Именно! - какво се промени онзи ден?

Значи да съм спокоен, утре ако прелее язовира и се удави баба ми ще ми дада 10к лв., YES
какво ли да правя с толкова много парици
мога да завъртя някакъв бизнес... yesssssssssss


Партийната субсидия си дадоха, ще им изплатят къщите и животните, хем не са застраховани.... вие какво повече искате?

те пък са много пари...
говориш така, все едно са милиони...

аз не мога да отговоря от името на всички какво искаш, но за себе си: сигурност
бойко беше в МВР, сега цветанов... нищо..

какво пише тук

Програма за европейско развитие на България:
Околна среда и воден сектор:
Приоритети:
II. Подобряване състоянието на водите, опазване на водните ресурси и ефективен контрол на дейностите по ползване на водни обекти.

V. Укрепване капацитета на институциите, отговорни за управлението и контрола на дейностите по опазване на околната среда.

поне да свършат това което са писали
 
От: "Политически свине в Бисер"

Едно си баба знае, едно си баба бае. Нека се молим като се топят тия снегове да не стане по-зле.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Жалко за хората които загинаха - това е напълно възможно да се случи при всяко правителство, както се е случвало и ще се случва и за вбъдеще.
За съжаление обаче това правителство ще го запомним само с мрънкането и оправданията с предишните.
Този случай както и доклада на ЕС са много ясни знаци да разберат дори и промитите мозъци като Биаро и Агейнст че нещата в тази държава не отиват на добре - жалкото е както написах и в една друга тема че с подобен манталитет са и половината от БГ народа който тотално е деградирал от непрекъснато слушане на чалга пиене на менте алкохол и гледане на ББ по телевизията.

Нещата в тази държава никога не са били добре, защо сега трябва да са?:) А и пием само блек буш, домашна ракия (ако някой донесе) и бира, и то не повече от веднъж на седмица, през другото време не пия изобщо. Пречи ми на концентрацията. А чалга не е звучала в къщата ми никога! Стига се до там, че дори децата ми все още не подозират за съществуването на тази музика, толкова съм я изолирал от живота си... Тъй че нещо ти куца теорията.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Аз това немога да разбера вие какво искате? Бойко-божия пратеник да разпъне един параван над небето, че да не вали и да няма бедствия? Тогава сигурно ще ревнете, че ви скрива слънцето? :) Що не слезнете малко на земята, това са пълни глупости. За две години тука да станем като в Дубай.

А оня кретен в селото с лентичките може само да се радва, че в момента е Бойко на власт, защото ако беше някой друг, сега щеше да види обезщетения на кукуво лято.

Уорлик бил уредил 50к долара за селото - и срещу това скочихте... пфффф... не лесно да си промит мозък... :)
 
Последно редактирано:
От: "Политически свине в Бисер"

А оня кретен в селото с лентичките може само да се радва, че в момента е Бойко на власт, защото ако беше някой друг, сега щеше да види обезщетения на кукуво лято.

Не е точно така. Щяха да ги подпомогнат с по 5 торби цимент и тухли, както направиха преди. После щяха да им обяснят, че сами са си виновни, защото не си били застраховали къщите. Това кой го помни?
 
От: "Политически свине в Бисер"

Какво бедствие бе пичове, това е престъпна небрежност. Аз бедствие не виждам, кое по-точно е бедствието? Непоправена язовирна стена, непочистени корита на реки и прочее, все на антропогенни фактор ми приличат. Хора са отговорни, не природата, на която работата и е през зимата да е студено и да вали сняг. Ако тия, които бяха на власт последните години си бяха свършили работата, нямаше да има скъсана язовирна стена и умрели хора. Това е. Ако бил някой друг, нямало да има обезщетения. Не е въпросът за качулката след дъжда, а въпросът е да не се налага да има обезщетения. Не разбирам какво е толкова трудно да се схване.
 
От: "Политически свине в Бисер"

Аз това немога да разбера вие какво искате? Бойко-божия пратеник да разпъне един параван над небето, че да не вали и да няма бедствия? Тогава сигурно ще ревнете, че ви скрива слънцето? :) Що не слезнете малко на земята, това са пълни глупости. За две години тука да станем като в Дубай.

казваш, че това е бедствие ? но какво по-точно?
природно ли имаш предид
ако да:

Природното бедствие е природно явление, неподлежащо на контрол от човека, което води до значителни човешки и/или материални загуби.

в случая това е бедствие но причинено от хората и подлежащо (според мен?) на контрол (или поне до като не се случи разбира се...)

т.е. не мисля, че става въпрос за природно бедствие а престъпно бедствие


От друга страна много човешки дейности, като войните, могат да доведат до големи загуби без да са природни бедствия, а в други случаи могат (човешките дейности) да задействат разрушителната сила на природата, като наводненията при скъсване на язовирна стена.


И не е контролирано от съответните органи - това не се нужда от цитати

Това кой го помни?

явно бойко го помни много добре..
още тогава си е казал: при следващата скъсана язовирна стена ще им дадем пари и сме велики
 

Горе