Популяризация на форум

sonique3011

New Member
Здравейте,
имам за задача да популяризирам форума към един онлайн магазин и да привлека хора, да пишат във форума.Моля ви, дайте идея как да го направя.
Благодаря предварително!
 
От: Популяризация на форум

Популяризацията на форум е едно от трудните неща, особено когато е към онлайн магазин.
Като начало трябва да добавиш форума във всички директории, които са ти познати. Включете форума и онлайн магазина в някоя афилейт програма, пуснете реклама в AdWords.... Добавете форума в EasyTrader например и плащайте при регистрация, продажба, а може и на клик.
Да накараш хората да се регистрират и да пишат в него е най-трудната задача. Необходимо е спам по другите форуми, масов инвайт и други неморални техники.
Дайте добри награди на най-активните потребители, структурирайте добре форума и задайте теми, които да бъдат водени добре, а не само с кратки отговори. Потребителите трябва да бъдат провокирани, за да пишат!
Дайте ваучер от примерно 5% отстъпка при пазаруване в онлайн магазина, ако някой има регистрация във форума.
 
От: Популяризация на форум

С форумите май си е глобален проблем в момента, не са това което бяха.

Блоговете и социалните мрежи издърпват страшно много потребители, а onpage не можеш да оптимизираш форум както блог примерно (обаче пък получаваш доста и уникално съдържание евентуално).
В добавка има няколко (всъщност доста ама малко хора ги знаят) добри, мощни и безплатни скрипта, както и безплатни хостинги и fantastiko. Разултата е огромен брой форуми с които ще трябва да се конкурираш за аудитория.

Бих добавил - пиши провокативни теми, които да привличат внимание, да ги линк-ват и хората да ги досърби да се регистрират и да пишат (ако ще да псуват какъв огромен тъпанар си).
Повечето форуми си имат правила за писане на клирилица примерно и като цяло се присмиват на неграмотността. Средния българин обаче е все по-малко грамотен, трудно свързва повече от 5 думи в изречение или повече от 3 изречения в мисъл. Ако не ми вярваш, погледни трафика на dating-ите при които подобни правила няма. В резултат не пише, за да не му се смеят. Ако създадеш форум без правила за грамотност или смисленост имаш доста реални шансове да стане най-популярния.

В момента в доста от по-успешните форуми половината постове са във флудърски теми и секции. "Какво слушате в момента", "Какво ядете в момента", "Какво се*ете в момента" и подбни. Тъжно, но... все пак нещо.

За стимулиране - доста се радват на галерия (ако можеш да си го позволиш). Примерно за потребители с определен ранг и нагоре.

Това си инвайта бих те посъветвал да си го спестиш, че не знаеш на какъв администратор ще попаднеш. Като го правиш, няма как да да не си дадеш адреса на форума а някои много се забавляваме да ги изнасяме такива. Ти си дръж няколко hit generator-а, инжекции и exploit-а под ръка. Като ти се натресе някой такъв пишман рекламист е елементарно да му свалиш произведението (vBuletin и Invision особено правят страшно много заявки на клик, пускаш кликалка и след половин час форума му е изхвърлен от хоста в небитието).
Разбира се добре е просто да не ти се случват такива неща. Максимум по един пост по един пост на 5 минути без право на редакция, по 5 лични съобщения на час, никакви мейли и достъп до списъка с потребителите за потребители с под 100 поста и си ОК.

Имай в предвид че понякога се равихрят страсти и драми, за които админа ще виновен. Дръж дистанция и не пиши много-много из вътре точно с админския акаунт (освен ако не е много специализран и сериозен форум). Иначе заплахите за физическо насилие и подобни заради глупости (щото примерно някоя мацка се е скарала с гаджето си във форума и ти си и виновен) ти стават ежедневие.

Успех!
 
Последно редактирано:
От: Популяризация на форум

Велик пост :|

Средния българин обаче е все по-малко грамотен, трудно свързва повече от 5 думи в изречение или повече от 3 изречения в мисъл. Ако не ми вярваш, погледни трафика на dating-ите при които подобни правила няма. В резултат не пише, за да не му се смеят.
А това си е направо като Вилхелм Тел и ябълката :d
 
От: Популяризация на форум

поетично сте настроени тази вечер :D
админите трябва да ви наградят :wink:
 
От: Популяризация на форум

ъ... още нещо забравих. За "рекламистите". Ако ти се занимава... форумите повечето са по на sharеd account на евтини хостове. Ако пуснеш сканиране на сайта по директории, в половината случаи откриваш и отворен PhpMyAdmin (мноого тайна директория). Влизаш си като пич в базата и му сменяш заглавието на форума с два реда с JavaScript пренасочващ на където си искаш. Кеф ти към твоя форум (и потребителите му пристигат при тебе, ама пък се издаваш кой го прави това), кеф ти към ban-нати от Google сайтове. ;)

Като се усети и го оправи - пак. Ако е нямал парола, обикновено няма и как да сложи такава. Ще си повикат малко с хоста, ама докато го смени ще си го върнал много назад.

Ако си по-хладно настроен, можеш да му промениш домейна на линка на мейлите, дето се пращат на потребителите при уведомяване за ново съобщение или отговор в тема. Точно админите и модераторите много рядко ги четат и кликат тия, защото така или иначе гледат наред. Може да минат месеци, преди да се усъмни че нещо не е нареди да тръгне да търси причините, през което време поне част от активните му потребители са се прелели към теб.
 
Последно редактирано:
От: Популяризация на форум

Не знам за поетичност, но crowdadmin наистина обхвана основните проблеми на българските форуми в един пост (пък и не само на българските). Личи си, че познава материята.

Мога да допълня само за тъй наречените "модни течения". Манията да се фърляш у тълпата. 90-те си имаше социални канали дори преди mIRC. После скучаещите се прехвърлиха в сайтовете за запознанства (по-добър интерфейс, галерии, чатове, по-малко технически умения), а "политиците" награбиха форумите.
До 2002-2003 форумите бяха на върха и изместиха всичко живо като общности. Но после навлязоха блоговете, които позволиха на индивида да се самоизрази (дори и склонността си към логорея), както и социалните мрежи, които рулират сега. Двата последни варианта се лансират доста явно от Гугъл и несъмнено това влияе на общата картина.
В момента форумите са останали като по-вкаменени общности на професионалисти по дадено направление, както са се запазили и по-нервозните и консервативни като участници от минало време - политически, спортни и музикални. Блоговете раздробиха общностите на повече и по-малки сегменти.
 
От: От: Популяризация на форум

Не знам за поетичност, но crowdadmin наистина обхвана основните проблеми на българските форуми в един пост (пък и не само на българските). Личи си, че познава материята.

е нищо лошо не сам казала :)
да личи си наистина че crowdadmin е експерт но всичко това което написа ми заприлича на статия в блог
темата не беше за проблемите на форумите все пак :wink:
форумите са си форуми блоговете са си блогове лично мнение:)
 
Последно редактирано:
От: Популяризация на форум

Популяризацията на форум е едно от трудните неща, особено когато е към онлайн магазин.
Като начало трябва да добавиш форума във всички директории, които са ти познати. Включете форума и онлайн магазина в някоя афилейт програма, пуснете реклама в AdWords.... Добавете форума в EasyTrader например и плащайте при регистрация, продажба, а може и на клик.
Да накараш хората да се регистрират и да пишат в него е най-трудната задача. Необходимо е спам по другите форуми, масов инвайт и други неморални техники.
Дайте добри награди на най-активните потребители, структурирайте добре форума и задайте теми, които да бъдат водени добре, а не само с кратки отговори. Потребителите трябва да бъдат провокирани, за да пишат!
Дайте ваучер от примерно 5% отстъпка при пазаруване в онлайн магазина, ако някой има регистрация във форума.

Не знам дали така се прави (професионалистите имат думата), но ако това е твоят начин - :mad:
 
От: Популяризация на форум

voic4e, доколкото виждам даваш страхотни съвети.
Ако имаш нещо да ми кажеш, ми го кажи.
Реално не се нуждая от твоето мнение.
Ако имаш твой популяризиран форум, нека го видим.
Ето моя - http://forum.mamita-bg.com
 
От: Популяризация на форум

Нямам и не мисля да се хваля като теб, но това със спама и неморалните техники хич не ми харесва :mad:
 

Горе