Продаване на линкове

georgimateev каза:
Поне 6 месеца трябва да ти стои линка някъде, за да го вземе Google предвид.
Това не е вярно. Ну пускай такива митове.
 
Аргументирай се. Моите аргументи са:
1) Виж колко време трае и през колко време се schedule-ва един PR update. Защо според теб? Просто базата данни е огромна и трябва да се вземат предвид много фактори, което неименуемо отнема МНОГО време.
2) http://georgimateev.blogspot.com/2007/05/google.html Прочети този пост, както и постинга от Matt Cuts. На какви мисли те навежда? Мен лично ме навежда на мисълта, че Google иска да филтрира платените и спам линковете (нещо, което беше обявено преди години дори). Представи си всички тези линкове от спамботовете по форумите. Те се индексират веднага, но не повлияват по никакъв начин на резултатите. Защо? Защото алгоритъма е решил, че е твърде рано да ги приеме за одобрени и да ги включи в базата данни. Защо? Защото може модераторът да мине скоро и да ги изтрие и по този начин другия сайт няма да получи никакъв бонус от спаменето, нито пък съответния форум ще бъде набеден, че е партньор на спам/нелегален/blackhat сайт.
3) направи едно търсене за Britney Spears Nude. Или за който и да е от тези спам линкове с техните ключови думи. Ако искаш за домейна директно, но без .com. Какво намираш? Резултати 1-10 от милиони. Резултат номер едно обаче е някой форум. Както и резултатите от 1-1 000 000. Ако един сайт има 1 милион входящи линкове (но пък поостарели) с една и съща ключова дума (домейна + 2-3 думи отстрани), то аз не виждам какво ще го спре да вземе първият резултат. Но... противно на очакванията - той е някъде накрая. Защо? Защото и домейнът и линковете са твърде млади, за да ги вземе Google насериозно.

Интересно ми е да чуя твоите коментари по темата. Ако модераторите искат, нека го изведат в отделна тема.
 
Имам сайтове които са по-млади от половин година и са на добри позиции само заради линкове.

За "спамботовете по форумите" - много се извинявам, но май нямаш никва представа за doorway, и как се правят пари със спам по форуми и гуестбукове(не съм се занимавал, но знам), а те се правят и не по-малки от бялото сео. Ако сайта е стар Google взема предвид линковете към сайта много бързо. А и към новите не дълго се чака, за новите просто има сандбокс, който не позволява веднага да се разбере резултата.

Представи си всички тези линкове от спамботовете по форумите. Те се индексират веднага, но не повлияват по никакъв начин на резултатите.
:D Само виж кво става
http://www.google.com/search?num=10...B2GGGL_enBG208BG208&q=cheap+xanax&btnG=Search
http://www.google.com/search?num=10..._enBG208BG208&q=cheap+phentermine&btnG=Search
И виж от каде са линковете към сайтове, които са в топа. Тези сайтове стигат до топа много бързо (по-бързо от 6 мес :) ).
 
По принцип от Google казват 3 месеца, Matt Cutts казва 6, но пък това са някакви отлежали линкове, които ми пращаш. Когато спамеха в нашия форум видях точно това, което описах. Резултати 1-10 от 1 000 000 и в първите 20 страници го нямаше тоя сайт, към който водеха линковете. И това за 2-3 различни сайтове.

Но линк за 1 месец не може да се усвои максимално. А и както се усвоява, след това го няма без да си си взел TrustRank-а и PageRank-а от него.

Ти би ли платил за линк само за един месец?

Иначе и аз имам млади сайтове на добри позиции, но то се дължеше по-скоро на onPage SEO. Имах някъде 4-5 органични линка, дето ме извадиха от SandBoxa една седмица след поставянето им на страницата. Но до там. PR не видях от тях. Предикторите казваха 4, а на първия ъпдейт имах 2. След това се развъртях из директориите и извадих малко social линкове. Predictor-ите казваха 5.. на тоя ъпдейт от 2 на 4 отидох. А и затова и в Google на link: оператора излизат много малка част от линковете.. Защото той (може би) брои само тях. Все още не знам защо са толкова малко линковете там, но там се крие истината. Трябва да се разгадае.
 
Митака каза:
nikoo11 каза:
Хе, Хе, Хе
Да се похваля:
Скоро трябва да пристигне чека.
Ако искаш запиши се от ТУК.
Можеше да споделиш на човека, че се записва под твой referal :wink:


Смятам че правя полезни неща за членовете на форума и към тях се отнасям с уважение, и никой не съм нагрубил, и не мисля да го правя.
Искам да кажа, че само един член на форума не уважавам. Ника му започва с А.
Всеки който ме е попитал нещо съм му отговорил, до колкото мога.
Помагам с информация и смятам че реф линка не е проблем.
Някой се бъхте да обяснява някоя програма и след това чета в темите:" Извинявай не ползвах твоя реф"
Всеки, който се захване с програмата единствено може да спечели.

Благодаря на Георги за подкрепата!
 
Понеже заговорихте за PayPal Да ви обнадеждя малко, това е част от писмо от paypal:

We are pleased to announce the following changes to your PayPal account:

In a few months from now, PayPal users in Italy and users in the Card Withdrawal Regions (listed below) will be able to withdraw funds from their PayPal accounts through credit, debit and/or pre-paid cards that show the Visa or MasterCard logo.

If, until now, you have only been able to send funds with your PayPal account, these changes mean that soon you will also be able to receive and withdraw funds through PayPal using credit, debit and/or pre-paid cards with the Visa or MasterCard logos. The User Agreement will be amended for users in the Card Withdrawal Regions and it will also contain provisions for those who may already have these features.

The Card Withdrawal Regions include: Bulgaria, Cyprus, Estonia, Gibraltar, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Romania, San Marino, Slovakia and Slovenia.
Така че стаяваме дъх и ... чекай, чекай малко :D е работата.
 
AmebaBot под мен ли се регна.Ето това, което те интересува:

Тестовият линк се вижда 12-24 часа, за да проверят дали е правилно поставен кода.
След това изчезва.
Когато някой купи линк на твоя сайт се появява линка му.

Ако искаш запиши се от ТУК.
 
За момента няма проблем да имаш Адсенсе и да продаваш линкове на един и същт сайт.

Току що отворих новият пощенски плик.
Получих си новият чек!
Ако искаш да продаваш или да купуваш линкове запиши се от ТУК.
 
Здравеи и добре дошъ в нашият форум :) Относно въпросът ами мисля си че не ТЛА наи големият брокер на линкове отнесоха наказаниеот гугъл не бан като просто вече не излизат в резутата където излизаха преди а не са баннати. А адсенс е съвсем различно поделение в Г така че не виждам смисъл да те наказват и там
 

Горе