Първите 10 мнения в Предприемач

Какви трябва да са ограниченията за нови членове преди пускането на линкове?


  • Общо гласове
    163
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Аз мисля, че няма никакъв смисъл от ограниченията и така няма да се намалят спамовете.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Според мене си е супер (абе аз не го ли споменах вече?) щото провокира новорегистрираните да поспамнат от немайкъде.
Което от своя страна на мен примерно ми дава зелена светлина да им шибна по един мазен и дебел минус.

... Като на ей тия отгоре да речем.

ПС: не съм ги цъкнал, ама не щото нямам желание...
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Да се увеличат ограниченията поне на 100 мнения и 1 месец престой. Ясно е, че гласувам за това!
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Според мен не е правилно да се слагат всички новорегистрирани форумци в общ кюп. Сегашните ограничения са повече от достатъчни, но пък администраторите могат да измислят някакви тестове, които да се решават за определено време, след което да се "отключват" различни нива на достъп до форума.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Според мен не е правилно да се слагат всички новорегистрирани форумци в общ кюп. Сегашните ограничения са повече от достатъчни, но пък администраторите могат да измислят някакви тестове, които да се решават за определено време, след което да се "отключват" различни нива на достъп до форума.
Много сложно става, няма особен смисъл.
Идеята е хората да направят десетина публикации, за да се ориентират из атмосферата. След това, ако им харесва, да останат.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

правилата не променят хората!:) и как така ако спамиш до 10-тия пост си трол а след 10-тия не си? аз сам нов и не мога да се ориентирам нещо,до сега даже нямам 10 поста заради критикари разни а сам влезнал да си варша работа а не да се базикам с хората! дано това саобщение не ме оцвети в червено и да се доближа до заветния 10-ти пост ахах!
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Да се увеличат ограниченията поне на 100 мнения и 1 месец престой
Ако си нов и искаш все пак да пуснеш обява че продаваш нещо, пусни си линка като текст, всеки ще го копира ако му трябва да види. Дори и да си нов който иска да сподели невероятен линк който е намерил, пак да си пусне линка като текст. Тка не сме идиоти, можем да го отворим и без да ни е линк.

Ако са 10 поста както е сега, всеки нов дошъл само за да пусне спам с радост ще ги нацъка защото са малко за 20 минути и почва да спами.

Ако са повече, да кажем 100, няма да се занимава да чака 1 месец и 100 мнения и подминава форума псувайки.


Или ако е възможно технически, да се върже с червените картони, прави 10 мнения, единадесетото веднага му е спам, някой потребител вижда и за тая работа му удря червено,после онзи със спама пак пуска линк, пак червено.. просто потребителите да ги отсеят такива. Админа вижда дали са обосновани червените и на база на тия червени сигнали да преценява :)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

signboard;263715 Ако са 10 поста както е сега каза:
Понеже чета във форума почти всекидневно, тези 10 поста определено подстрекават към бърз спам с прикачен линк. Но със сигурност мога да твърдя, тези 100 поста+месец са твърде завишен критерий. Мисля че 30 поста +месец е най-добрия вариант.
 
В момента освен за линкове 10 поста специално за пускане на теми в пазара е 10 поста 10 дни да имат положителна репутация

периода на изчакване е за да не може някои в ерекция да направи 10 поста бързо и да пусне да продава някоя забранена глупост да има време да помисли е целта иначе и постовете мога да кача

100 поста и три месеца е правилото на блек хет урд... на дижитал поинт е 14 дни и 25 поста...

приемема съвети всякакви ...важно е пазара да е чист
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ограниченията са супер неудобни. Съдя по моя опит. Не можеш да комуникираш чрез лични, еди колко си мнения и т.н. Това че някой е новорегистриран във форума не означава, че е спамър. Правилата обаче го превръщат в такъв.
 
ами по принцип идеята е да отговиш на анкетите в секцията за форума има повече от 10 и да споделиш какво да отговориш така ако правиш бизнес снякои може по лесно да си създе някаква представа за теб, а огрничението за личните псира спам ботовете който спамят на лично

макар че това ограничение е старо от най старите правил преди да бъде въведено динамичното ограничение за 2 съобщения за 15 мин за тези който нямат 10 дни положителна репутаци и 10 поста....

мога да го махна и да видим от друга страна обаче това защитава продавачите

щото като му видиш постовете на някой що годе придобиваш идея що за човек е ще го мисля как да стане
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ограниченията са супер неудобни. Съдя по моя опит. Не можеш да комуникираш чрез лични, еди колко си мнения и т.н. Това че някой е новорегистриран във форума не означава, че е спамър. Правилата обаче го превръщат в такъв.
Ограниченията не са направени, за да са удобни на новите потребители, а за да стимулират хората да дадат някакъв принос към форума и едва после да получат някакви облаги за себе си. Дали някой нов е спамър има значение, но не е единственото нещо, което е важно. Никоя интернет общност няма ползва от пиявици, които са дошли само да получават от нея, но не са склонни да допринесат с нещо.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Голям процент от пишещите тук са минали през това и не знам за някой да е било проблем да преодолее условията, така че не може някой новодошъл да се оплаква от това. И аз съм го изпитал това, макар да следя форума от години.
 
От: От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ограниченията не са направени, за да са удобни на новите потребители, а за да стимулират хората да дадат някакъв принос към форума и едва после да получат някакви облаги за себе си. Дали някой нов е спамър има значение, но не е единственото нещо, което е важно. Никоя интернет общност няма ползва от пиявици, които са дошли само да получават от нея, но не са склонни да допринесат с нещо.
Много добре казано, имаш репче. Казаното е много на място, защото е адски тъпо да влиза някой терикат да смапне и да му тегли една майна, защото цял живот е свиканл да взима, а да не дава.

Ето го поредния пример от последните часове: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=5809&page=4&p=264502#post264502

Мhttp://www.predpriemach.com/showthread.php?t=5809&page=4&p=264502#post264502алко ми е кофти, когато някой влиза, сере и излезе. Не само е кофти, но един вид се сдухвам, че има такива манталитети, които по никакъв начин не дават надежда, че материала става. За това аз съм твърдо "За" това с 10-те поста. Знам, че е много грубо за новите, но тези на зор могат да се свържат с нас и да ни обеснят за какво припират, а за тези, които искат веднага да ползват пазара, само да им кажа, че други сайтове биха им взели някакъв фии. Ако не, щяха да ги накарат да си дадат мейла за ежемесечен спам. За това никой не заслужава да получава на готово , защото става лигьо и паразит. И за това сме на това дередже - защото много терикати има, а тия дето се опитват да правят нещата по книгите и по най-правилния начин един вид идват балъци. За това може и да се вдигнат нагоре условията. Никой да не минава ей така, защото е много "красив" и "умен".

Като админ и член на този форум съм виждал какво ли не. И това да си паразит е било нещото, което най-много ме е дразнело. Дошъл некъв да ми реве, че не можел да ползва пазара. А аз да му рева ли, че такива като него не са качествен материал. И аз мога утре да вляза в някой форум и да си наспамя с аф. линкове. По нищо няма да се различаваме.

Много готино, имаш сайт, искаш да го продадет или искаш да кажеш на света за невероятното нещо, което си намери в нета (с реф. линк), до тук добре. А случайно да си пробвал това в някой друг форум? Случайно да си дал нещо, за да получиш нещо. Мани ни нас, ние не разчитаме на подеяния и какво и да е. Но поне за колегите, които седят тук и развиват и те. За тях е важно да си читав. Все пак си влязал на тях да им продаваш.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

За спам линковете, ясно, но защо има ограничение в пазара?
 
за да не може някой на паур да пусне някакви оферти за който съжалява пази от измами макар че ограниченията са от най меките при уебмастърските форума дижитал пойнт 25 поста две седмици bhw 100 поста три месеца...
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Гледам регистриран съм от 2007 чак сега направих 10 поста и то защото исках да пусна обява че купувам реклама!
Това ограничение не спира спама а го подклажда.
 
идеята е не спама да се спъва а неизвестноста с кой търгуваш... разбира се тук ограничението е меко за да е на 100% ефективно ама пазара е малък като даже колкот е по тежко толкова почвече ще спъне пазара но пък ще повиши качестовото на публикуваните обяви... аз на пример не искам каквото и да правите да се лъжете в пазара

Освен това някой който иска да продава нещо против правилата трябва да си заложи акаунта ако има стар а някои решил да спамне с някоя простотия че продава има 10 дни да си помисли дали това е добра идея... новите ще са се ориентиралив обстановката ето например от важната тема в дижитал поинт за техния пазар и техните ограничения forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1947945 като отчитам че тук пазара е по малък стават по малко сделки и трудно се набира итрейд в размер на 50+
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Гласувах за камъните, къде с хумор, къде от цялото си сърце. Това за чистия спам.
А сега за завоалирания спам. Най-мразя някой да ми губи времето с лиготене и глупости. Да ми иска "помощ", да разправя, че с ей тонинко помощ сам ще се справи. Колко много бил знаел и колко е кадърен, само мъничко от мен и щял да се оправи сам. А в същност да очаква, че и да иска, аз да му свърша работата. Пуснали прасето под одъра, то се качило отгоре и взело да примигва мило с очички и с интерес да разглежда как стопаните стоят прави. Той не научил азбуката, а ми разправя, че ако му помогна с темата, ще напише роман.
Та... спамове разни.
Аз не съм тук за пазара, имам си свой пазар. Мога да си чета форума отвън относно развитието на сайта ми. Провокира ме една тема, регистрирах се... ами дай да си кача линка. Битува теория за броя линкове, за тяхната тежест. За половин секунда мога да видя ранка на всеки сайт, този ми харесва. Що да не си кача линка?! Да, ама не. Десет мнения. Айде, пиша. Но ми лагва яко. Досадно. Пък и да пиша нещо блестящо , като "Да, съгласен съм!, Колко добре го каза!" и т.н. ми е тъпо и пълна загуба на време. Та вчера май срях на 7. Днес довърших 10-те. Файда йок, освен репутация (от това съм много доволен, не съм го гонил, защото още не знаех, че е нужно. :-o ). Ще си чакам седмицата, с бързане далеко не се стига.
Но ще използвам съветите в тази тема и ще си напиша сайта:

вискяр.com

Просто се пише, и лесно. Приемам критики, едва ли ще има похвали. Може да надзърнете в кръчмата, масите са наредени, оркестъра свири. Там имам проблеми, но мисля, че са за SMF форума. Технически са.

Та, аз съм за сегашното положение. Мисля , че нивото на защита е прилично тежко.

ПП Сайта не е довършен, ама то се вижда на петата секунда... :beer:
 
Последно редактирано:

Горе