Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

GTA-RACER

New Member
Значи всяка седмица по веднъж имам писма с рекламни писма от СГ ГРУП. Най от долу нали има едно линкче със ситни буквички Ако не желаете да получавате информация, моля натиснете тук

Ех майка му стара - колко пъти го натискам това, и уж ми отваря страница и ми изписва извинение че няма повече да получавам нежелана реклама, мине една седмица и пак. Наглярите си правят реклама и то вижте каква:

Специалисти сме в съдебно и извънсъдебно :!: събиране на просрочени вземания, цедиране и цесиране на задължения и управление на кредитния риск.

Извънсъдебно решение. Абе мама ви да еба мръсна, кой ви дава право без съдебно решение да събирате вземания ? Ех как чакам някой такъв да ми дойде, ама няма как, защото нямам да давам пари, гледам да не влизам в борчове и заеми. Такъв урок ще му дам че ще го направя да съжалява че се е родил. Как само ме сърбят ръцете за такива рекетьори. Луд съм ей :twisted: Виждам много кръв. :twisted::twisted::twisted: Те уж полицията в последно време им сви сърмите, понеже много оплаквания има от тях за тормоз и изнудвания.

Даже и да имам да взимам пари, никога няма потърся услугите на такива долни бирници. Явно имат спам-програма която разпраща имейли безразборно.

Така, сега нека да подходим по законен ред спрямо тия бирници които действат на своя глава незаконно без съдебни решения както цитирах по горе да събират вземания. Ето как стоят нещата:

Закон за електронните съобщения

„Закон за електронните съобщения, Чл. 261. (1) :

Повиквания, съобщения или електронна поща за целите на директния маркетинг се позволяват само при предварително получено съгласие на потребителя. Съгласието може да бъде оттеглено по всяко време.“

Закон за електронна търговия

„Закон за електронна търговия, чл. 6 (3) :

Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на електронни адреси, вписани в регистъра по ал. 2.“

„Закон за електронна търговия, чл. 6 (4) :

Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие“

A аз моето съгласие да съм ви дал :?:

И така колеги, кажете няколко големи сайта за оплакване за спам, и да ги накладим такива.
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Значи всяка седмица по веднъж имам писма с рекламни писма от СГ ГРУП. Най от долу нали има едно линкче със ситни буквички Ако не желаете да получавате информация, моля натиснете тук

Ех майка му стара - колко пъти го натискам това, и уж ми отваря страница и ми изписва извинение че няма повече да получавам нежелана реклама, мине една седмица и пак.

В много голям процент от случаите това си е номер, не го прави. Натиснеш ли го, това означава, че мейла е активен, използва се, и те ще продължат да пращат писма по един или друг повод.

И така колеги, кажете няколко големи сайта за оплакване за спам, и да ги накладим такива.

Не е лоша идеята, но също така се оплачи на КЗП.
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

В много голям процент от случаите това си е номер, не го прави. Натиснеш ли го, това означава, че мейла е активен, използва се, и те ще продължат да пращат писма по един или друг повод.

Ха... такава ли била работата ??? Виж ти... А аз всеки път го натискам. Пощата ми е в ABV.BG имам и още една поща в GMAIL.COM но там е чисто, за сега нямам случай да са идвали подобни писма. Значи един вид това си е "чекване" дали имейла е валиден, уж че да се отпишеш де :D Ами те тогава извършват още по голямо нарушение на закона, защото уж обещават че повече няма да те безпокоят, а те продължават. Още по зле за тях тогава.
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Да, повечето го правят така, все пак всеки иска да праща на активни пощи. Самият факт, че след като ползваш тази опция писмата не спират говори само за две причини: че е направена проформа или че така проверяват кой мейл е активен. Обаче да не слагаме всички под общ знаменател, има и фирми, които наистина се съобразяват с това и спират писмата, но те са единици... .
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

В gmail.com отдавна се репорнати и мейлите им влизат директно в SPAM. Филтрирани са по content, така че дори и да сменят IP-то няма да има особенна полза. Сайтове за репортване има много, като основния е spamhaus.org но така по-скоро ще създадеш проблем на системния администратор на доставчика им, отколкото техен.
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Аз пък всичкия спам вместо да се "отпиша" директно ги тикам в спама и повече проблеми нямам :)
 
Re: От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Gmail е най-чистата от спам поща и ползвам само нея за по-важните неща.
А при мен се е случвало и важни неща да ми ги отчита като спам. Говоря за доста девствени мейли на подателя. :)
 
От: Re: От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

А при мен се е случвало и важни неща да ми ги отчита като спам. Говоря за доста девствени мейли на подателя. :)

Ем да, то от старание да изчегърта спама изстъргва и нормални мейли понякога :)
 
Re: От: Re: От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Ем да, то от старание да изчегърта спама изстъргва и нормални мейли понякога :)
Идеалния пример как покрай сухото гори и зеленото. Но след 2-3 пъти mark no spam всичко си идва на мястото, ако някой ще се притеснява. Но да са различни акаунти де. :)
 
Аз понеже си получава г мейла през поп3 без спам папката така са дефултните настроики от време оно още като беше с покани (не съм гледал дали се сменят)

влизам от време на време да погледа какво има в спама че наистина хваща и важни неща от време...
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Gmail е най-чистата от спам поща и ползвам само нея за по-важните неща.

За това смятам да зарежа ABV-то и да премина изцяло на GMAIL, освен това пазят и конфиденциалността на данните, дават пълна гаранция за това. Но ще трябва доста да се потрудя да си прехвърля важните кореспонденции от ABV във GMAIL. Е няма как - веднъж се прави, и край на ядовете. :)
 
Re: От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

За това смятам да зарежа ABV-то и да премина изцяло на GMAIL, освен това пазят и конфиденциалността на данните, дават пълна гаранция за това. Но ще трябва доста да се потрудя да си прехвърля важните кореспонденции от ABV във GMAIL. Е няма как - веднъж се прави, и край на ядовете. :)
Винаги хваля хора, които ми дават мейли с @gmail.com, @yahoo.com, @hotmail.com, @aol.com (но почти никога). Нещо като насърчаване, че са се ориентирали добре и имат познания. Самата идея, че са намерили разликите между тези и бг еквивалентите ги прави идея по-компетентни от другите потребители. Не искам да кажа, че услугите предлагани от нашите, като @abv.bg, @mail.bg, са лоши. Просто не са ми сериозни хората, които ми обясняват, че технологиите на NetInfo са по-добри от на Google. :) Примерно. :)
 
От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Не знам ама да пратиш мейл на чужденец от @gmail и @abv има си разлика :D Иначе и аз минах към gmail преди сигурно 2 години вече, друго нещо си е.
 
От: От: Рекетьорите от СГ ГРУП ми заливат пощата със спам

Не знам ама да пратиш мейл на чужденец от @gmail и @abv има си разлика :D Иначе и аз минах към gmail преди сигурно 2 години вече, друго нещо си е.

Е да, аз GMAIL си я ползвам точно за кореспонденция в чужбина, а ABV-то за страната. :)
 

Горе