Сайт за обяви - obiavi.org

Re: От: Сайт за обяви - obiavi.org

ТЕО що си хабиш клавиатурата да отваряш очите на ламерите. Както казах и в предният пост сайта е мой аз му определям цената и това че на някой не му харесва ме боли кура, не карам никой да го купува на сила.

На всички е ясно, че умираш от яд, че темата беше пълно фиаско. И аз бих се почувствал доста глупаво на твое място. И сега си ни сърдит и "който го интересува да гледа бин цената" а :)? Но недей да си изпускаш нервите, няма нужда да се обиждаме. Естествено, че сайта си е твой и ти си шефа :). Никой не го оспорва.
И не някой, а никой не го иска ...
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Аз погледнах щото влиза у бюджета за сайтя дето търся (и още не съм намерил), ама не можах да го оценя за няколко секунди размисъл. Отдавам причината на това, че нищо не разбирам от нишата.

Понеже евентуално заинтересованите може да са като мен ламави в точно тая област, би било добре да имаше някакво добро описание на потенциала :) (не се бъзикам в случая). Щото на разбирачи очевидно не е оферта да се продава.
 
Последно редактирано:
От: Сайт за обяви - obiavi.org

помня тоя сайт като го продадоха за 50 лева преди няколко години...
оттогава досега не се е променило нищо, освен че по рано правеше 50 уникални -сега прави 300 ли колко...
да му се искат 500 - 1000 лева да няма лошо, но наистина 3000 е цена само за... ценители? :)
Това са глупости, кой го е продал за 50 лева? Тоя сайт съм го направил аз преди доста години и не съм го продавал на никой - беше си мой през цялото време и по-късно му интегрирах VIP обявите. Накрая го продадох го на mantaman.http://www.predpriemach.com/member.php?u=4340
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

ВаскоА за кое точно трябва да ме е яд за това че не искам да правя подаръци ли ???
Половината се засегнахте на ламери - покажете да видиме вашите проекти на тема обяви и на всеки който има по добро класиране по основните ключови думи или му е по читав трафика лично ще му се извиня.
 
Ми не знам и аз що те е яд. Всички най-учтиво те изчакаха да си приключиш търга. С изключение на един младеж, на него ще му пишем червена точка. После има коментари, нормално е, какво се гневиш. Хората имат нужда да си споделят мислите. Все едно си от вчера тука.
А сайтовете ще си ги мерим някой път като се опознаем по-добре и в по дискретна обстановка :)
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Това са глупости, кой го е продал за 50 лева? Тоя сайт съм го направил аз преди доста години и не съм го продавал на никой - беше си мой през цялото време и по-късно му интегрирах VIP обявите. Накрая го продадох го на mantaman.

Сигурен съм че се продаваше преди години за 50 -100 лева и имаше 50-100 уникални имаше пусната обява в дата.бг
и тогава го гледах и помня тая система гадната
щото му рових в кода да видя на каква система е направен и направих и аз такъв с тая система...две седмици ли колко я изтърпях и го изринах :)
Оттам и помня сайта и системата му...
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Сигурен съм че се продаваше преди години за 50 -100 лева и имаше 50-100 уникални имаше пусната обява в дата.бг
и тогава го гледах и помня тая система гадната
щото му рових в кода да видя на каква система е направен и направих и аз такъв с тая система...две седмици ли колко я изтърпях и го изринах :)
Оттам и помня сайта и системата му...
Бъркаш се нещо, никога не съм го продавал преди това. Колкото до системата на мен ми харесва и съм правил много сайтове на xoops и се държи доста добре.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Може да не си го продавал, но беше пуснал обява че го продаваш :)
на 100% съм сигурен... беше поне преди 3 години може и повече да са били.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

ВаскоА за кое точно трябва да ме е яд за това че не искам да правя подаръци ли ???
Половината се засегнахте на ламери - покажете да видиме вашите проекти на тема обяви и на всеки който има по добро класиране по основните ключови думи или му е по читав трафика лично ще му се извиня.


колко уникални има средно дневно от гугъл?
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Може да не си го продавал, но беше пуснал обява че го продаваш :)
на 100% съм сигурен... беше поне преди 3 години може и повече да са били.
Може да съм бил пуснал тема да питам нещо, но не съм продавал. Аз никога не съм продавал сайтове преди това, този obiavi.org ми беше един от първите и въобще не съм и мислил за продажби. Колко сайтове са ми заминали не е истина, просто ги оставях и не ги подновявах. Само тук в тоя форум съм продал няколко сайта и то от скоро, преди това никога не съм продавал нищо, за това е невъзможно да си видял такава тема от мен.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

ВаскоА - в кой точно мой пост видя гняв или нещо подобно бих казал даже че доста лежерно си го преместих от единият в другият крачол. А в по дискретна обстановка може и други неща да си премериме.
Амуне Това е статистика за последните 30 дни мисля че е доста показателна за качеството на трафика. Предполагам че одавна не си виждал сайт за обяви с повече от 500 уникални който да има боунс под 35%

obiavi.1.jpg
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

не знам какво значи бонус 35%...
кажи ми просто иясно по колко уникални има средно на ден от гугъл ?
300? 4900 -500 колко ?

по тоя брояч така като гледам са средно 500 на ден ? така ли е?

е? кое му е уникалното не мога да разбера?



Значи давам за пример един мой сайт който няма да покажа тук :) щото има злобни гадинки и цопат дето не трябва...

та тоя мой сайт прави на ден по 1200 хуникални -99% ТЪРСЕЩИ МАШИНИ... бих написал 100% ама нали все някой бот влиза от някъде, па и аз го посещавам :) та 99% да ги сложим.... кажи ги грубо 1100 уникални и то сичкото от гогала и тук таме от някой търсач измекяр ползващ некое друго...
та тоя сайт има на 1200 уникални по 12 000 презареждания?
не ползвам това на гогле брояча че се чувствам като при биг брадър ... копелето знае секи мой ход с кликането още :)

Та в този случай с какво този ми сайт е по лош от твоя? и това означава ли че аз мога да му искам едно 10 000 лева?
при положение че го купих от този форум преди година за 400 лева май, не съм сигурен... 300 - 500 ама не помня колко точно?
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Амуне за да върви лакърдията ще се опитам безпристрастно да ти кажа каква е разликата между тези два сайта и защо моят е по добър.
От графиката е видно че сайта за 30 дни има 21300 уникални посетители при 84% влизания от търсачки това са около 18000 на месец което прави по около 600 на ден и както се вижда от графиката тенденцията е възходяща защото половината от визираният период е през август.
Също така сайта има около 10% директни посещения което говори че има хора които целенасочено го отварят без да ползват Г. за разлика от сайта за който ти говориш при който ако Г. го накаже ще има 0 посещения.
Боунс рейта е процента на хората които веднага са напуснали сайта и той много висок когато сайта се опитимизира по лонгтейл и хората попадат на него заради кухите страници които генерира. Тази оптимизация предполагам че е въпрос на време Г. да я шкартира и тогава много голяма част от сайтовете ще потънат безвъзвратно и вероятно ще останат сайтове като моя който е май единственият на първа страница без лонгтейл оптимизации.
И накрая със сигурност домейна на моят сайт е по готин от сайта за който говориш.
Въпреки всичко изредено до тук не виждам нещо да ти пречи да искаш на твоят сайт 10 000лв даже може да прикачиме моя като бонус към покупката :)
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

@mantaman много се хабиш човек, колкото и да се опитваш трудно можеш да стигнеш AMOUN, просто защото отдалече се вижда разликата в сайтовете и човека е много прав да не показва сайта си тук, защото "някои" искат да акат там където други правят пари, типична Българска завист!
Сега вземи се успокой премисли си нещата и не обиждай колегите си измежду които има такива от които можеш много да научиш!
Лека вечер и всичко най-хубаво и дано успееш да продадеш сайта за неговата реална цена, сам ще си прецениш каква е....
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Коде в какво точна да стигна Амун в цветистият речник - ще ми е трудно въпреки че доста се старая :)
Не виждам защо и трябва да се напъва човек да се сравнява с някой който реално не познава.
За разлика от него и другите които само разправят колко са им велики сайтовете ама не ги показват на мен не ми пука да покажа един реален сайт въпреки че много добре знам че има хора които се занимават с щуротии и може да се опитат да му навредят. Не ми пука защто аз не разчитам тези сайтове да ме хранят и самият факт че още не съм си направил труда да им сложа адсенс или някоя подобна програма би трябвало да ви наведе на мисълта че едва ли ми е толкова важно и спешно да го продам.
Тия дни ще пусна още един много интересен сайт за четирицифрена сума който няма никакви приходи за да си направя удоволствието да гледам как ще ми обяснявате колко струва.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Не разбрахте ли че цената на даден сайт не се определя само по приходите. Аз имам един сайт, който няма за сега абсолютно никакви приходи и прави по 20 посещения дневно, но под 10К не бих го дал, защото може и да ви звучи смешно, но има наистина голям потенциал :)
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Хубаво всичко....
ама не е баш така :)
Ти така ги виждаш нещата и си вярваш че това е най-правилната гледна точка...

Тея десет процента са глупости на търкалета аз да ти кажа...
Такова понятие като врни юзери го няма...
Даже съм сигурен че по-голямата част са твои влизания, на твои познати и на уебмастери и подобни да гледат какво и как...

Имам сайт за обяви създаден 2003 -та година И ОТ ТОГАВА ДОСЕГА РАБОТИ БЕЗ ПОЧИВКА :)
И почти непроменен, та ако имаше такова понятие като верни юзери.
Тоя сайт щеше да се пука по шевовете от верни посетители :)
Имаше го това но то беше едно време га гугъл беше нещо екзотично за повечето хора и те виждаха други сайтове от банери и класации.

Честно ти казвам ако ми предложат два сайта единия има 1000 уникални и всичките са от гугъл за 1000 лева, а другият има 2 000 уникални носа директен трафик за 500 лева, ще купя първия.
и не мога да призная домейн с разширение .орг за хубав домейн...

Когато аз гледам един сайт какви посещения има, ме интересува само и единствено посещенията от търсачки... всичко друго не го признавам за трафик...

ида искаш петорна цена само заради тея 10% е...

Тази оптимизация предполагам че е въпрос на време Г. да я шкартира и тогава много голяма част от сайтовете ще потънат безвъзвратно и вероятно ще останат сайтове като моя който е май единственият на първа страница без лонгтейл оптимизации.
Тва се едно да викаш... ще стане едно яко земетресение и всички небостъргачи ще паднат и тогава ще оцените моята дъсчена колиба колко е яка:) и защо и искам 3 000 ойро на квадрат...
Па и гогле не е чак толкова злобно копеле да наказва за щяло и нещяло.
Той не наказва без причина... а щом е работил няколко години без наказание, защо да го наказва и за в бъдеще?
А потребителя е като преял с боб и русенско варено турист в гората... не му пука за сайта ти... пуска обява дет намери...
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Амуне ако прочетеш цялата тема от край до край ще видиш че никъде не съм си правил труда да правя обосновка на цената по какъвто и да е критерии - никъде няма да прочетеш че е скъп защото е с готин домейн нито защото има 10% директни или пък защото прави едиколко си пари на месец умножено по еди колко си месеца и тн.
Цената е такава - Защото аз съм я определил такава напълно съзнавайки че е над мизерните пари за които обикновено се очаква от продавача да продаде даден сайт за да не му скачат форумните тролове по главата.
А това че някой сайт щом е работил няколко години значи ще си работи вовеки го разкажи на собстениците на со.сс домейните на собствениците на някои артикъл директории и на част от собствениците на сайтове за обяви които напоследък изреваха.
А колкото до домейна - да obiavi.org не е най хубавият но поне за мен от него само obiavi.com е по хубав - за съжаление не се продава иначе с удоволствие бих дал поне 500лв за него.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

значи ъмауна е прав,но има изключения и то е ало.бг - обяви в софия примерно
и вестиник си имат подобен на този и сайт за обяви ,кво да говорим
е там се казват верни юзъри,искаш обява да си пуснеш и се сещаш за тях :)
 
Последно редактирано:
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Разбира се че има изключения даже ми се струва че поне половината от топ 10 най печелившите сайтове в БГ им е през оная работа какво мисли Г. за тях
 

Горе