Търся съвет за оптимизация на сайт

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

от доста време се занимавам с един български сайт във висококонкурентна ниша. По основната ми ключова дума дълго време (близо 2 години) беше на първа страница в Гугъл и то на 3-то място.

За съжаление стана нещо и сайтът отиде на най-горе на трета страница. Това вече трае повече от 4-5 месеца и какъвто и линк билидинг да правя все си стои там.

Сайтът има перфектна onpage оптимизация (заглавия, описания, тагове, Url), има и блог към него, в който редовно се публикуват тематични статии със снимки + алт атрибут.

Външните линкове към сайта идват предимно от статии (директории и гест блогинг). Сайтът е публикуван в множество дирекотрии, сайтове за обяви, бизнес каталози, форуми и др.

Линк билдингът е правен внимателно, ключовите думи са разнообразни, често използвам бранд или URL в статиите, както и синоними на основната ключова дума. Лошото е, че и по второстепнните ключови думи сайтът се намира на 3-4 страница в SERP.

Има и фейсбук страница, както и профил в Гугъл +. Редовно се пускат социални сигнали и страницата във Фейсбук има доста фенове.

Не знам какво трябва да направя, за да го изкарам поне в топ 10, което е основната ми цел.

Бихте ли ми помогнали с някакви съвети относно оптимизацията на сайта. Нарочно не пиша каква е нишата, тъй като тук във форума имам много конкуренти.

Ще се радвам да получа всякакви съвети. Предварително благодаря на отговорилите.

P.S.

На този етап трафика към сайта идва основно от реклама в Гугъл и някакви странни конфигураци на ключови думи (лонг тейл киуърдс) ...

Сайтът е фирмен и също така залага на бранд, откъдето идват някои посещения. Има и реклама по радиото, тъй че се намират посетители.

Извинявам се за дългия пост, дано получа някакви отговори.
 
Последно редактирано:
От: Търся съвет за оптимизация на сайт

за първа страница сигурно е голям бой :)

в подписа ми има една статия " първи стъпки" , може да бъде полезна
 
От: Търся съвет за оптимизация на сайт

ами без да кажеш кой е сайта, трудно някой ще ти помогне.
 
От: Търся съвет за оптимизация на сайт

Мисля, че мога да ти помогна, ако ми кажеш сайта на ЛС :)
 
От: Търся съвет за оптимизация на сайт

nikosa1986 също се включи с някои добри съвети относно онпейдж оптимизацията.

Благодаря му и добавям репутация.

Колеги благодаря за съветите, които ми дадохте. Някои от тях намирам за много ценни и явно ще трябва да се поработи още малко по сайта.
 
От: Търся съвет за оптимизация на сайт

rr4ev благодаря Ви за проявения интерес.

На този етап получих доста съвети от колегите и ще трябва да поработя малко.

Съветите са свързани основно с on page оптимизацията на сайта, със скоростта му и линк билидинга.

Нека да мине малко време да пооправя някои неща и ще видим как ще продължим.
 

Горе