Украйна - Русия какво ви е мнението

Да бе, да бе, Атакарче, мръници големи!

Важното е да сме спокойни, за евентуални масирани сриващи системите кибератаки например. Защото още в началото на декември и на януари (и от по-рано), запада го е подготвил:

Опа: под "го е подготвил" искам дажа "се е подготвил" да реагира на атаките, разбира се, може да е прозвучало двусмислено. За да ни защити от мръсниците!!!
 
Те стрелят по цивилни и то нарочно !

Между другото, Зеленски е издал заповед одеве, да се освободят всички затворници със военно минало, ако са съгласни да се бият за Украйна. !!!
За това не знам, но е доста сигурно, че се възпрепятства евакуацията на хора. Знам, че доста хора, които напуснаха защото се опасяват от задължителна мобилизация, а не им се воюва защото знаят явно, понеже там живеят за какво става въпрос.

За сега конфликта може да приключи с някаква времена спогодба, която обаче няма да включва изтегляне на Русия от двете провъзгласили се републики, нито своеобразна капитулация на Украйна.
Не мисля, че Русия ще се оттегли, нито икраинското правителство ако остане това, ще се съгласи на големи отстъпки.

Да, наистина могат да се стеснят предположенията за вялото настъпление, особено очевидното неизползване на артилерия.

Направо съм сигурен, че ще се включат различни паравоенни групировки, което нас вече може да ни засегне много пряко.
 
Абсолютна дипломатическа некомпетентност, която за съжаление не е изключение, а правило. Ако някой е имал нещо общо с Русия, знае, че политиката им в много звена е необосновано враждебна. Например като чужденец е много трудно да се получи добро правно съдействие от руската държава - на полицията и съда не им дреме особено за неруснаците. Разни измамници перат пари на чужденци в Русия и Беларус необезпокоявани. Сякаш за руснаците и беларусите гражданите на другите държави са врагове по подразбиране.

Сами се изолират от западния и не само свят. После да не се мислят за жертви.
Нали това е цялата политика на Путин. Ако винаги имаш външен враг, те никога няма да гледат собствените си проблеми, винаги ще гледат отвън и ще обвиняват за всичко врага. Когато нямаш външен враг, започваш да гледаш вътре в собствената си страна и ако това стане, ще започнат да виждат много проблеми, а идеята е от малки да ги учат - САЩ са лоши, НАТО са лоши, ние освобождаваме, нас ни притискат и т.н.. Знаем я пропагандата, нашите кратуни от форума я повтарят.


Иииии поредните нови санкции официално вече.

ЕС прие формално в понеделник обявените по-рано военна помощ за Украйна и още един пакет санкции за Русия, с което те ще могат да влязат в сила.



500 млн. евро ще финансират предоставянето на оборудване и доставки на украинските въоръжени сили, включително – за първи път – смъртоносно оборудване. Европейските държави забраняват кацане, излитане или прелитане над техните територии на въздухоплавателни средства, експлоатирани от руски въздушни превозвачи, включително като маркетингов превозвач, или на който и да е регистриран в Русия самолет, или на самолети с чужда регистрация, които са собственост или са наети и контролирани по друг начин от руско юридическо или физическо лице.


Забранява се извършването на транзакции с Руската централна банка или всяко юридическо лице, образувание или орган, действащо от името или по указание на Руската централна банка.


В сила влизат и индивидуалните санкции срещу президента Путин и външния министър Лавров и други техни сподвижници.

"Условие за отмяната на санкциите е незабавно прекратяване на военните действия на Русия от Украйна и изтеглянето на военните сили и техника."
Ако трябва още трактори ще им намерят от Украйна де, няма да е проблем, стига да си ходят в мамичка расии.
 
Последно редактирано:
Абсолютна дипломатическа некомпетентност, която за съжаление не е изключение, а правило. Ако някой е имал нещо общо с Русия, знае, че политиката им в много звена е необосновано враждебна. Например като чужденец е много трудно да се получи добро правно съдействие от руската държава - на полицията и съда не им дреме особено за неруснаците. Разни измамници перат пари на чужденци в Русия и Беларус необезпокоявани. Сякаш за руснаците и беларусите гражданите на другите държави са врагове по подразбиране.

Сами се изолират от западния и не само свят. После да не се мислят за жертви.
Крик русского туриста в аэропорту Вашингтона "Алла, я в бар!" заставил обосраться 1300 американцев, в том числе 19 полицейских.

Може би заради това.
 
За икономическите последствия мисля, че мненията на почти всички тук са логични. Тежка година ни чака. Истинските независими експерти вече казаха, че слабите икономики, като българската няма да устискат.
Ако пък наистина се стигне да спре газ крана, България ще е в социален колапс до месец.
Разигравам варианти, като повечето от вас. Но моите са по-плашещи...
 
Да бе, да бе, Атакарче, мръници големи!

Важното е да сме спокойни, за евентуални масирани сриващи системите кибератаки например. Защото още в началото на декември и на януари (и от по-рано), запада го е подготвил:

Опа: под "го е подготвил" искам дажа "се е подготвил" да реагира на атаките, разбира се, може да е прозвучало двусмислено. За да ни защити от мръсниците!!!

Не съм и не бих използвал думата "мръсници". Предпочитам да квалифицирам действията на хората, а не самите тях.
 
SPFS заменя SWIFT в Русия.

Сега да не кажете, че money.bg e пропаганден руски сайт.

Брато, ама то инвеститори ще има ли бе? Te може и да я ползват, ама как ще прехвърлиш пари от твоята банкова сметка към техните ако се налага. Ще си пращате май парички с western union като скамерите от Уганда и Принца от Нигерия, ама и те може да ви резнат, като гледам се задават нови санкции.

То и Северна Корея си имат сигурно някаква банкова система и Иран, но пробвай да пратиш пари до там. Да не говорим за инвеститори, че путин реши да ги приватизира, и там чужд инвеститор няма да стъпи години наред, че не знае утре дали путя няма да му вземе бизнеса и активите.

Тея блядове си ги защитаваш повече от руснаците, като гледам и те здраво мрънкат, ще излезеш повече руснак от руснаците.

Чyждecтpaннитe инвecтитopи мoгaт дa изпoлзвaт pycĸия aнaлoг нa ЅWІFТ - Cиcтeмaтa зa пpexвъpлянe нa финaнcoви cъoбщeния нa Бaнĸaтa нa Pycия (ЅРFЅ). Toвa зaяви pъĸoвoдитeлят нa pycĸaтa Цeнтpaлнa бaнĸa Eлвиpa Haбиyлинa, цитиpaнa oт TACC.

 
Амчи то таман още кат научихме и баш бая евроатлантик ни запозна с новия "бонус Украйна" на горивата тогава май беше посочен от сорта на 20-30%. Пък те са свързани с всичко.
 
Не съм и не бих използвал думата "мръсници". Предпочитам да квалифицирам действията на хората, а не самите тях.
Аз не съм те и набедил, че си я използвал. Просто съм малко по-пламенен темперамент и така звуча, когато изказвам мнението си понякога. Така че - да, не си я използвал, аз го направих. И бих добавил: гадове, сган руска, долу Путин и Лукашенко!

Нищо лошо за Америка и Запада като цяло не се сещам, според мен са безупречни.
 
Това за SWIF също не е ново. Замяната на SWIFT или поне доста осезаема замяна. Тестовете за автономен Интернет.
И още няколко важни неща. Които сега не си ги спомням. Но очевидно става въпрос за дълго подготвяни и очаквани случки.
 
Аз не съм те и набедил, че си я използвал. Просто съм малко по-пламенен темперамент и така звуча, когато изказвам мнението си понякога. Така че - да, не си я използвал, аз го направих. И бих добавил: гадове, сган руска, долу Путин и Лукашенко!

Нищо лошо за Америка и Запада като цяло не се сещам, според мен са безупречни.
А ти обеща да ни разкажеш за Путин в твоята си "липова" тема. Чакаме.
 
Няколко страници назад попитах дали смятате, че Русия не разполага с финансови анализатори и Путин не е предвидил тези проблеми? ТИШИНА....
Аз ти казах. Там нямат такива хора. Всички са експерти само по военните неща. Те цифри не са виждали, но всеки може да разглоби калашник. Вместо с химикал, ходят с калашник
 
А ти обеща да ни разкажеш за Путин в твоята си "липова" тема. Чакаме.
Чак пък "да разкажа":) Просто някои различни от обичайните гл.т., подкрепени с известни аргументи и водещите авторите им до определени, различни от по-често срещаните заключения, които в известна степен споделям. Но не мога да кажа цялата истина, щото просто не я знам.:)

(Абе, измъкнах се малко така, а? Трябваше да уча за политик. "Просто Етер", как звучи.....):)
 
Това е за глобалния конспиратор @етерИум
 
Чак пък "да разкажа":) Просто някои различни от обичайните гл.т., подкрепени с известни аргументи и водещите авторите им до определени, различни от по-често срещаните заключения, които в известна степен споделям. Но не мога да кажа цялата истина, щото просто не я знам.:)

(Абе, измъкнах се малко така, а? Трябваше да уча за политик. "Просто Етер", как звучи.....):)
Звучи забележително.

Давай квото имаш. Сега е актуално. И ремайнда ще се накефи. Може и в редит да го пусне...

@етерИум, а? ;)

 
Последно редактирано:

Горе