Украйна - Русия какво ви е мнението

Звучи забележително.

Давай квото имаш. Сега е актуално. И ремайнда ще се накефи. Може и в редит да го пусне...
Хахаха, КЛЕВЕТНИКЪТ, който не се извинил - римайнда (докато не се извини, го санкционирам с изписване с малка буква!!!) в никой случай няма да се накефи и няма смисъл да чете.
Утре, Странник:), утре с кафенцето ше ги четеш. Но те са научна фантастика, сериозното е тука:)
Това е за глобалния конспиратор @етерИум
За пръв път през дългата си и глобална конспиративна кариера чувам за тази жаба! Но съм ял жабешки бутчета, и това ли е рецепта? Не й ли е мястото в кулинарният раздел? Е, все пак ако се установи, че е за там, администраторите ще я преместят; все пак както знаем "Форумът е техен!". Нямам какво повече да кажа.... :):):) ;)
 
@етерИум, а? ;)
Да гледа ако иска, който не е гледал, да прецени дали му е полезно и да си каже кое оспорва. Какво ми намигате - чаршафите ми сичките са с цветовете на Америка!:)
 
Мда. Сетих се за още някои неща. Просто съм ги чел през годините.
Нещата, които направи Русия и сочеха някаква целенасоченост и общ план.

Чистене на външен дълг. Ударно изкупуване на злато. Засилване на вътрешното производство и индустрия. Бeрзспирна продажба на газ без значение от моментната цена на пазара. Преминаване към частична независимост от популярната в момента тема SWIFT. Тестовите пускове на автономен Интернет.

Наистина го пиша само по спомени. Това са все неща, които сочат един "алгоритъм" към преминаване към някаква поне частична самодостатъчност и автономност.
 
Shell и BP също обявиха, че продават мулти милиардните си инвестиции в руски компании.

Пазарите не отвориха днес, но няколко руски фондове търгуващи се на борсите по света се сринаха. Два от най-големите на обща стойност около $1.35 милиарда VanEck Russia ETF и iShares MSCI Russia ETF паднаха с около 28%. Това е ужасно голям спад за ETF.

Тъжното е, че след връщането на Русия в 90-те най-много ще пострадат средната класа и обикновените хора там, които и без това живеят труден живот и нямат нищо общо с конфликта...

@dertre най-добре излез от позицията с рублата. Излишно е да спекулираш.
 
И на всичко отгоре започва новия, чакан 2 години сезон на Peaky Fucking Blinders!

Аре чао. :)
 
Аз ти казах. Там нямат такива хора. Всички са експерти само по военните неща. Те цифри не са виждали, но всеки може да разглоби калашник. Вместо с химикал, ходят с калашник
Е то никой не я знае. Даже да влезем в глобалната конспирация и това, че всички са в един кюп. Да, при това положение кюпа има огромно предимство, което в тази плоскост нараства скоковидно. Но те също предразполага сценарии, разбира се с много мощен инструментариум, но нещо не е сигурно.
 

Ти да видиш - Подновяват запасите на България от таблетки калиев йодид​


Мда, тва ми е едно старо наблюдение (естествено - не само мое): много добре запознатите с развитията, хора в определени среди, имат грешка в прогнозирането на напредването. Същото беше и с предната прогнозирана ситуация - очакваше се по-напред. Всъщност нещата се случват доста по-ускорено и май сме по-напред.:)
 
Shell и BP също обявиха, че продават мулти милиардните си инвестиции в руски компании.

Пазарите не отвориха днес, но няколко руски фондове търгуващи се на борсите по света се сринаха. Два от най-големите на обща стойност около $1.35 милиарда VanEck Russia ETF и iShares MSCI Russia ETF паднаха с около 28%. Това е ужасно голям спад за ETF.

@dertre най-добре излез от позицията с рублата. Излишно е да спекулираш.
Защо да излиза. Човека каза, че тия пари за него не са нищо особено. Скоро може тия 2к паунда да са две туби с бензин. Даже бих го помолил да ми подари една рубла за спорта.
 
На последната права до превръщането ни обратно в турски вилает сме.

За маса българи вече руснаците са по-лоши и от османлиите и от нацистите взети заедно.
 
На последната права до превръщането ни обратно в турски вилает сме.

За маса българи вече руснаците са по-лоши и от османлиите и от нацистите взети заедно.
Не така! Или сме хамериканци, или натовци. Другото е от паплач надолу.
 
@Krumov
Това за 3-ти март не се намери поне един да каже, че това е наш празник и наше освобождение. Поне това да каже.
Аз бях на шипка някъде ноември месец. Уникално, е особено на Орлово Гнездо.
Сега в момента също бих отишъл, но с тоя сняг който почна май не е възможно.
 
На последната права до превръщането ни обратно в турски вилает сме.

За маса българи вече руснаците са по-лоши и от османлиите и от нацистите взети заедно.
Няма такива работи. Това са медийни истории. Масата хора да втрещени от това отношение.
 
Мда, тва ми е едно старо наблюдение (естествено - не само мое): много добре запознатите с развитията, хора в определени среди, имат грешка в прогнозирането на напредването. Същото беше и с предната прогнозирана ситуация - очакваше се по-напред. Всъщност нещата се случват доста по-ускорено и май сме по-напред.:)
я го преведи, като за прости хора ?
 

Ти да видиш - Подновяват запасите на България от таблетки калиев йодид​


Като гръмне атомна бомба и си представям как стоят наредени на опашка за йодни таблетки. И се чудя къде са тези таблетки ? Къде стоят ? някой знае ли ? Във всички градове ли са разпределени ? В общината ли, в някъв склад ли ? В полицията ли ?
 

Горе