Хост за сайтове с големи бази данни

hardlemm

Active Member
Търся споделен хостинг за три новинарски сайта с бази данни над 1гб. В момента са на jumpbg, но там ограничението на базите са до 1гб. Трябва ми нещо с база данни до 2гб или повче. Около 400лв годишно. Някакви идеи?
 
Трябва ми нещо с база данни до 2гб или повче. Около 400лв годишно. Някакви идеи?
За тези пари, сложи един сървър в мазето, но е възможно да не покрият годишния бюджет за ток и интернет /без да претендира за такъв в колокационен център, имам предвид/. Щях да ти предложа Coolicehost и аз, преди да прочета мнението на колегите, или SiteGround, но това бе преди да дочета изискванията ти.
"база данни до 2гб или повче"...
Човек, това е база-данни, не uploads все пак...
Правилно ти е намекнал Sky.
Каквото и да правиш с такава огромна база-данни, тя ще иска ресурс. Иска ли ресурс - ще иска и други ресурси, но това не е най-големия проблем.
Най-големият проблем е, че нещо трябва да обработва тази база данни по начин, по който да не се отразява чувствително на сайта и потребителите му.
Явно самото планиране на подобен сайт, след като има такъв брой статии и информация, не е куцало, ами е било направо с отрязани крайници...
Съветвам те да преди да затъваш в "по-по-най", да помислиш как да се раздели тази огромна база данни на отделни, малки бази-данни.
Пример - защо WP не ползва една папка за uploads, а е по месеци? Сети се сам.
Разпредели си програмно базите данни по месеци например, оптимизирай ги до дупка, както е предложил Sky, и мисля че няма да имаш проблем и с по-обикновен хостинг. (VPS са скъпи, а суперкомпютрите-още повече ;) )
 
Последно редактирано:
За тези пари, сложи един сървър в мазето, но е възможно да не покрият годишния бюджет за ток и интернет /без да претендира за такъв в колокационен център, имам предвид/. Щях да ти предложа Coolicehost и аз, преди да прочета мнението на колегите, или SiteGround, но това бе преди да дочета изискванията ти.
"база данни до 2гб или повче"...
Човек, това е база-данни, не uploads все пак...
Правилно ти е намекнал Sky.
Каквото и да правиш с такава огромна база-данни, тя ще иска ресурс. Иска ли ресурс - ще иска и други ресурси, но това не е най-големия проблем.
Най-големият проблем е, че нещо трябва да обработва тази база данни по начин, по който да не се отразява чувствително на сайта и потребителите му.
Явно самото планиране на подобен сайт, след като има такъв брой статии и информация, не е куцало, ами е било направо с отрязани крайници...
Съветвам те да преди да затъваш в "по-по-най", да помислиш как да се раздели тази огромна база данни на отделни, малки бази-данни.
Пример - защо WP не ползва една папка за uploads, а е по месеци? Сети се сам.
Разпредели си програмно базите данни по месеци например, оптимизирай ги до дупка, както е предложил Sky, и мисля че няма да имаш проблем и с по-обикновен хостинг. (VPS са скъпи, а суперкомпютрите-още повече ;) )
Съветвам те да не даваш съвети по теми, където нямаш опит! База дани над 1гб е съвсем нормална за голям сайт с над 500 000 статии. Мерси за съветите, но сайтовете са клиентски и са оптимизирани. Летяха, идеално, на един от най-ниските споделени хостинги на jumpa. Не израходваха и 50 процента от полагащите им се ресурси, но след 3 години съпорта се сети, че имат ограничение за базите до 1 гб и предложи vps.
 
Каквото и да правиш с такава огромна база-данни, тя ще иска ресурс. Иска ли ресурс - ще иска и други ресурси, но това не е най-големия проблем.
Най-големият проблем е, че нещо трябва да обработва тази база данни по начин, по който да не се отразява чувствително на сайта и потребителите му.
Явно самото планиране на подобен сайт, след като има такъв брой статии и информация, не е куцало, ами е било направо с отрязани крайници...
Съветвам те да преди да затъваш в "по-по-най", да помислиш как да се раздели тази огромна база данни на отделни, малки бази-данни.
Не се споменава да има перформанс проблеми.

Ако са стандартни постове, нацепени по категории, ще си скейлва плавно. Ще иска все повече ресурс, но WP си е предвиден и оптимизиран за точно такъв тип ползване.

Пример - защо WP не ползва една папка за uploads, а е по месеци? Сети се сам.
Защо реши че е нещо свързано с перформанса това? И то си е опционално.

Разпредели си програмно базите данни по месеци например, оптимизирай ги до дупка, както е предложил Sky, и мисля че няма да имаш проблем и с по-обикновен хостинг. (VPS са скъпи, а суперкомпютрите-още повече ;) )
И как предлагаш да стане на практика това? :)
 
1-2GB база данни не е нещо особено. Всеки KVM VPS с 4GB RAM и бърз процесор би следвало да се справи. По-важното е как е организирана и как се ползва.
Ако си е твой, може и да се справи. Но като е на хостинг, нещата стоят по друг начин. И точно в съкращението което си написал се крие отговора!

Съветвам те да не даваш съвети по теми, където нямаш опит! База дани над 1гб е съвсем нормална за голям сайт с над 500 000 статии. Мерси за съветите, но сайтовете са клиентски и са оптимизирани. Летяха, идеално, на един от най-ниските споделени хостинги на jumpa. Не израходваха и 50 процента от полагащите им се ресурси, но след 3 години съпорта се сети, че имат ограниче
Абе, защо в този форум почти всички са неблагодарни неможачи(констатация)? Вместо да прочетеш какво съм ти написал - тъпи философии!!! "1-2GB база данни не е нещо особено" - за кого? За Фейсбук? За OpenAI Inc.? И техните не са големи, според ресурса, програмното обезпечаване и възможностите. Направи им едно запинване да ти отделят малко място в CDN-ните 😂

Не израходваха и 50 процента от полагащите им се ресурси, но след 3 години съпорта се сети
А защо, неможачо, "от хостинга са се сетили" знаеш ли?!?
Може би са станали много "маймуни на клона"?
И знаеш ли как оперира един споделен хостинг въобще, че да пишеш такива глупости?!! "полагащите им се ресурси" 😂И на споделен хостинг за какво са ограниченията знаеш ли?
Или си мислиш, че в тези жеги им е било скучно, и са си казали - абе, защо пък не вземем да драснем на Митьо, да се позаяждаме малко с него, нищо че може да го изгубим като клиент?
Ако не беше не само неможач, но и с малко над това за неможач вещество в междуушното си пространство, може би щеше да се запиташ:
"Абе, кой е този - другия завалия, с който си споделяме по 50% от процесорното време и RAM-паметта на целия сървър със споделен хостинг? Не са ли нагли направо тези от съпорта? Вместо на всеки акаунт да отделят по отделен сървър, да се занимават с Митьо...
И колко е тъпо да си измислят ограничение за базите до 1 гб, което няма нищо общо с редуцирането на по-горните параметри, които може 24/7/365 да изпържвам с моя неадекватен сайт, фифти-фифти със завалията-"баджанак"..."
Ами, много е просто, неможачо, поинтересувай се колко акаунта има на споделения ти хостинг и какви са параметрите на машината!
Няма да си губя времето и това да ти обяснявам, като си направиш хостинг, сам ще се сетиш! (може би)!
А именно защото имам опит, ти бях написал и за решението на проблема ти!
Само за справка!
Базата данни, върху която е базиран GPT 3.5 включва 570 гигабайта текстова информация! Само 285 пъти по-голяма... Но работи по малко по-кадърна технология, въпреки че и тя забива понякога!
Още само 285 пъти!!! Ти си! Усилено върви натам и философствай, неможачо, докато разправяш кой имал и нямал опит, без дори да го познаваш!
Но първо е хубаво да научиш какво са "сегменти", "токени", "блокове и индекси", "batch-ове", защото по-умни хора от теб са го измислили. Но понеже си неможач, може само и единствено да бълваш колко другите нямали опит, докато се давиш в собствените си ... "творения" (да не казвам подходящата дума, защото все пак трябва да пазим хигиената на форума)!
Затъвай си както пожелаеш!
Ако искаш си мести сайта по 15 пъти на месец в търсене на златния хостинг, за който ще си единствения клиент на сървър със споделен хостинг, търси нает сървър, ако искаш суперкомпютър, там може да не обърнат първоначално внимание на неадекватната ти база-данни! ... Която (забележи) - няма да намалява, а ще расте! После и на тях кажи, че нямат опит!
Тъпа история!!!
 
Последно редактирано:
Не се споменава да има перформанс проблеми.

Ако са стандартни постове, нацепени по категории, ще си скейлва плавно. Ще иска все повече ресурс, но WP си е предвиден и оптимизиран за точно такъв тип ползване.


Защо реши че е нещо свързано с перформанса това? И то си е опционално.


И как предлагаш да стане на практика това? :)

От опит, не от празни приказки, като повечето неможачи тук. Реален опит. И с проблемите, и с решенията.
А ти замисли ли се дали не е свързано с перформанса пък, и най-вече тези от хостинга защо са се "сетили" и са му писнали?
Или мислиш, че в споделен хостинг всичкия ресурс си е за теб, 24/7, форевър енд евър, газ до ламарината? 😂
Как да стане, това съм го споменал по-горе, а повече, особено след неадекватния отговор на човека с проблема, няма да коментирам. Да се оправя сам Митьо!
 
Последно редактирано:
Абе, защо в този форум почти всички са неблагодарни неможачи? Вместо да прочетеш какво съм ти написал - тъпи философии!!! А защо, неможачо, "от хостинга са се сетили" знаеш ли?!? ...Тъпа история!!!
Да, знам, пределно ми е ясно! Но кажи си тъпата история защо от хоста са се сетили?
 
Jump, може да нямат inodes ограничения, но явно имат други. Като цяло сайта не е голям, нищо, че има такава база и толкова постове, въпросът е какъв трафик вече генерира това. Ако е сравнително натоварен, може и да има проблеми, но въпреки всичко има компании, които могат да предложат нещо в този бюджет.
 
Ако наистина си доволен от всичко в джъмпа и проблема е единствено в размера на базата, тогава вземи се помъчи да я намалиш. Няма начин да не може да се намали базата, ама просто не съществува реална пречка това да не може се направи. Колко ти е в момента? Пиши точно какви плъгини имаш. Правил ли си изобщо опит да режеш от базата?
 
Ама защо си мислите, че базата на един сайт трябва да седи статично като стойности? Човекът много ясно ви го е написал, че има 500К статии, сложете снимките към тях, метата и още куп други таблици. В моята работа база под 5Г не е сериозен проект, вие некви глупости тук разправяте. Просто този сайт е минал в другата лента и шер хостинга вече както и да го гледа собственика му, не е добро решение. Да речем, че успееш някъде да на накараш да върви добре, да не кажа на много места, но с покачване на трафика, ще изскочат други изядени ресурси. Съмнявам се да не е минала одит базара в някакъв момент. Разбира се, само гадая, но така би било правилно.
 
Пичове, сайтовете нямат проблеми на Шер хостинг. Щяха да си седят на jumpa, но собственика почнал да експериментира с плъгини, чупи сайта няколко пъти и почва да тормози спорта с тъпи въпроси. Това е причината от джъмпа да се сетят, че базите са му над 1гб.
 
Да, може вече и да е неудобен, нищо чудно :) За това поне гледат "ако ще го търпят" поне да не е за 35лв на месец ахаха напълно нормално...
Поне се изясни за базата, че може да се намали със сигурност, стига да ти се занимава. Тия плъгин-тестове, 90% си оставят говнята и нищо не махат. А съм убеден, че поне 50 от нея - никой никога и няма никога да комуникира с нея ;)
Но ти какъв си им с случая? Защото ако бяха твои сайтове, няма да мислиш одма за местене, а ще отделиш нужното време за този проблем. Ако нямаш много много пряка връзка, ясно, всеки търси нов хостинг :) Ама не се знае пък какви драми ще тръгнат на новото място, според мен няма да мине без драма. За това ако нямаш връзка с тия сайтове, по-добре си бий шута..
 

Горе