Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

От: От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Лично аз оценявам само смелостта на този мъж. Всичко друго в кофата :mad:
Никой не може да ме убеди, че цялата галимация не можеше да се симулира. Да не говорим, че и просто чучело щеше да свърши работа да си измерят и скорост и време и квото искат. Пак зрелища, реклама и див комерсиализъм (забел;ежете само "редбул дава крила" :D )
Тия N милиони дали не можеше да отидат за поне 10 пъти по-ценни каузи...

Абе пич колко други компании хвърлят и повече пари за маркетинг и не успяват и за тях нищо не се говори, а който успее веднага се почва комерсиализъм и реклама. Еми Да. Евала на маркетинговия отдел на Ред Бул за този успех и ние като предприемачи трябва да се учим от такива неща, а не да хейтваме. И Феликс е доволен, че Ред Бул го е спонсорирал да си сбъдне мечтата и му е предоставил с финансовите си средства всичко необходимо, и компанията е доволна и зрителите са доволни, че гледаха подобно нещо Безплатно в интернет. Не виждам къде е проблема :)
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Мерси, пуснах тая телевизията ама няма нищо.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

По телевизията няма. Само на живо в YouTube.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

3 от 4 рекорда счупени, над 1300 километра в час, не запомних колко точно. 1342.8 чух го :D
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Не чух точно, но май е минал 1300 км/ч
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Не чух точно, но май е минал 1300 км/ч

1342.8 exactly, втория път се заслушах :D Те ще го пуснат след някой час де всички данни.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Аз го гледах и мисля че 1120 някъде мина ама 1300 не видях :)

Те го спряха, не се виждаше като беше най-бързото, в момента на пресконференцията го казват.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Да, казаха че е минал скоростта на звука, но не е усетил нищо особено.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Te обесняваха че зависи от температура, налягане не знам си какво, тая физика не я разбирам:cry: И за това спряха скоростомера, да може после според всичко да изчислят и да кажат дали е минал скоростта и е.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

А кога евентуално ще пуснат и видеатата от 5те камери на костюма, че на live-a нали даваха от наземните камери и накрая от хеликоптера.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Te обесняваха че зависи от температура, налягане не знам си какво, тая физика не я разбирам:cry: И за това спряха скоростомера, да може после според всичко да изчислят и да кажат дали е минал скоростта и е.

И адаски се ядосах като го спряха - може би им е ясно че не е стнал и видиш ли да запазят тайната и утре да кажат да премина - разлика 10-20 или повече м/у другото ще я пуснат. Иди после кажи не е така като те държат данните и може леко ги по натъкмят :D Но иначе скока беше съвършен, няколко инфарктни момента имаше докато овладее полета
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

YouTube резнаха сигнала.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

И адаски се ядосах като го спряха...

Спряха го нарочно, когато почна да се върти във въздуха - дадоха го за една-две секунди да се върти и се усетиха и спряха картината и звука - нали от това се опасяваха, да не почне да се върти неконтролирано и да загуби съзнание и загине.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Спряха го нарочно, когато почна да се върти във въздуха - дадоха го за една-две секунди да се върти и се усетиха и спряха картината и звука - нали от това се опасяваха, да не почне да се върти неконтролирано и да загуби съзнание и загине.

Нищо не са спирали. Предаването беше с известно закъснение именно, за да няма неприятни изненад и, ако се наложи, да могат да го спрат на време. Изпадането в безсъзнание беше доста голяма вероятност и нямаше да загине - имаше предвиден автоматичен парашут точно за тази цел.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Нищо не са спирали....

Ако не бъркам спряха директната картина и звука и превключиха в контролната зала, секунди след това когато спря да се върти неконтролирано възстановиха картината, но вече без брояча, отчитащ скоростта.
 

Горе