chatGPT дискусии / въпроси

Някой наясно ли е кога ще може да се ползва екстрата в която chat gpt ще може да търси инфо в реално време от интернет ? Уж е от 27 септември , но в приложението им още не е налична

Release-наха я и за Европа преди няколко дни. Поне в моя акаунт се появи 2-3 дни след САЩ.

Screen Shot 2023-10-01 at 15.12.24.png
 
Е пусни си го де. Трябва да му разрешиш да използва Bing. Имаш и за аудио да водиш разговори с него.
 
ChatGPT ми прави впечатление че първоначално твърдеше, че има информация до септември 2021г. Сега е твърди че бил трениран с информация до началото на 2022г. По някога казва Януари 2022г. Някой друг забелязал ли го е това ?
 
ChatGPT ми прави впечатление че първоначално твърдеше, че има информация до септември 2021г. Сега е твърди че бил трениран с информация до началото на 2022г. По някога казва Януари 2022г. Някой друг забелязал ли го е това ?

Зависи в коя държава си и кой модел използваш. В САЩ дори GPT3.5 вече е с данни до септември 2023г.

Като цяло има данни в реално време, защото може свободно да браузва в Интернет.

Това е с GPT4.

Screenshot 2023-10-28 at 12.14.45.png
 
RIP половинатa стартъпи, които са обвивка на ChatGPT. ;)

F9kzhEvaAAAKH6R
 
Дойде ъпдейта. Вече можете да си правите свои ChatGPT модели/асистенти директно в интерфейса им. :)

Също поддържа мулти модули - т.е. няма нужда да се превключва.

Реално е нещо като маркетплейс. Всеки може да създава модели и да ги споделя с останалите потребители.

Screenshot 2023-11-09 at 21.32.11.png

Screenshot 2023-11-09 at 21.32.56.png

Screenshot 2023-11-09 at 21.53.33.png
 
Какви въпроси използвате за генериране на статии които да са интересни за четене? Не ме интересува толкава уникално съдържание, което да минава проверката за плагиаризъм, колкото да бъде интересна за четене за тези които ще посетят сайта. Тези които успявам да генерирам стават за четене, но информацията е някак си повърхностна. Става въпрос за генериране на статии за сайт в технологичната ниша от гледна точка на сигурност, защита на данни и неща от този род.
 
Преди правилните въпроси или задания е нужна правилна настройка на "custom instructions", които са ти в профила. При различни custom instructions може да получиш много по-различни отговори на заданията си. Ако не си въвел никакви custom instructions той те смята за любител във всички области и ти отговаря като на любител. Затова отговорите на всички задания, каквито му зададеш ще ти се струват повърхностни и безинтересни. Защото така е обучен да не отговаря и да не ползва висок език, специални термини и да не говори за неща, които масовия потребител не разбира.
 
Преди време четох нещо, което мисля, че много колеги трябва да имат предвид. (Преразказвам защото не ми се търси)
Трябва да се отнасяте към ИИ като реактивен самолет. Не може просто да седнеш в него, да му кажеш и той да полети. За да полетиш трябва да знаеш много копчета кога и как се цъкат. Иначе може да се случи след няколко неуспешни опита да се ядосаш и да кажеш, че тази купчина ламарина изобщо не може да се вдигне от земята, камо ли да лети с 2000 км/ч

Питаш как да генерираш статии, които да са интересни за четене за тези които ще посетят сайта.
Ще ти дам две-три копчета кога как се натискат.
1. Вече споменах какво да се прави в custom instructions. Дай там възможно повече подробности. (не е задължително да са абсолютна истина). Ако имаш интереси в две-три области не ги описвай всичките. Добре е да си напишеш инструкциите само за една област. Например: ако интересите са ти в програмиране и в пчеларство. Напиши си custom instructions само за програмиране и само за пчеларство. И да ги сменяш всеки път, когато ще му задаваш важно задание.
2. Когато ти е важно заданието винаги му задавай да изпълнява роля. В зависимост от вида на заданието му казвай например: "For the next prompt act as the best article writer of National Geographic.
3. Когато ти е важно заданието му задавай да те третира и теб в някаква роля. Например: Act as I'm expert of SEO with 20 years of experience.
4. Разделай му заданието на части.
Ти каза че искаш интересна статия за четене за тези, които ще посетят сайта.
Например: ако сайта ти е за пчеларство например.
Няма да ти напише интересна статия ако само му кажеш "Напиши ми интересна статия за пчеларството" Така не става. Или ще ти напише нещо, което никой пчелар няма да прочете.
За да извлечем от него ценното разделяме заданието на две, в този случай. (В някой друг случай може и на повече.)
Първо задание: "Намери ми 5-10 интересни и/или малко познати факта за пчелите (пчеларите)"
Той ще ти извади 10 със сигурност.
От тях подбираш това, което ти харесва и му казваш:
Второ задание: "Напиши ми статия за пчелите(пчеларите), като използваш долупосочените факти".
И отдолу му изреждаш фактите които си харесал.
Така вече ще получиш една добра статия. :)
Успех!
 
Борда на OpenAI вчера уволни Sam Altman. Обичам да чета петъчни драми в събота. :)

Тази кака е intern CEO засега. T.e. временно. Предишната й позиция беше CTO.

F_MK6F0agAAsJbu
 
Да си призная съм изключително разочарован, че никой не коментира случващото се в OpenAI и Microsoft. Това е най-голямата новина в технологичния сектор за 2023г.

Все едно Лари и Сергей в самото начало да бяха изгонени от Google за да се присъединят в Microsoft. Или Лари да бъде уволнен, а Сергей да напусне сам след него.

Говори много за качеството на аудиторията във форума. :)

Има повече интерес в теми за конспиративни теории, продажба на страници/алаунти в социални мрежи, дропшипинг и други достойни за meme начинания.
 
Да. Безплатната е много орязана и е напълно нормално да е така.
Вероятно ще има нови планове с нови цени. Не случайно пуснаха различни асистенти и възможност за персоналиризан GPT.
 
Вероятно ще има нови планове с нови цени. Не случайно пуснаха различни асистенти и възможност за персоналиризан GPT.
Да, дано персонализирането е по-скоро и по-конкретно, ъпгрейдват непрекъснато, но внимателно с малки стъпки. Като че ли засилват прага на учтивост и дипломатичност, от което се губи същината на отговора. Много внимават да не обидят някой, като че ли всичко се прекарва през финно сито от либерални евроатлантизми. Е, в някои области това едва ли пречи, зависи къде работиш. Все още дори платената GPT4 прави фактически грешки и доизмисля "факти", които не са верни. Съвет към колегите, проверявайте фактите, които ви дава gpt. Ако пишеш статия и се окаже, че нещо е измислица на gpt не е страшно, но ако пишеш дипломна работа вече ще е проблем.... Предполагам че до година ще го изчистят, но вероятно ще е за сметка на обема, който му предоставят. Например, преди 7 месеца GPT ми извади информация от деветото издание на Енциклопедия Британика от 1833 г. Проверих, наистина това което казваше беше публикувано тогава в ЕБ. Наскоро, за проба, му дадох същото задание - каза че няма информация. Когато му посочих изданието и годината - каза, че няма достъп до това издание.
 
Последно редактирано:
Да си призная съм изключително разочарован, че никой не коментира случващото се в OpenAI и Microsoft. Това е най-голямата новина в технологичния сектор за 2023г.

Все едно Лари и Сергей в самото начало да бяха изгонени от Google за да се присъединят в Microsoft. Или Лари да бъде уволнен, а Сергей да напусне сам след него.

Говори много за качеството на аудиторията във форума. :)

Има повече интерес в теми за конспиративни теории, продажба на страници/алаунти в социални мрежи, дропшипинг и други достойни за meme начинания.

Така е, ама не може всички да имаме високотехнологични AI-базирани бизнеси като тебе :( и затва е нормално да не ни е*ат особено рандъм новини къде грам не ни касаят.
 

Горе