FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Обаче идеята е да се направи добра стратегия. :) Има ли я - малката сметка изобщо не е проблем!!!

Така е, но до време. После идва лакомията и малко студен душ. Пари се правят с пари, за да имаш ход да реагираш. С малка сметка е все едно да играеш шах без фигури.

Във форекса стратегии няма, както и анализи за техника и фундамент. Всичко е измислено да заблуждава навалицата. Новините са изиграни преди играчите да ги видят, та дори и много по-рано. Иначе всички щяха да станат поне милионери.

Другото нещо е, че трябва да се играе за кеф (но с пари, които може да си позволите да загубите), не за пари. Тогава парите идват. Демек трябва да не се натоварвате психически. И колкото повече четете, толкова повече се обърквате.

Не ползвайте автоматизирани системи, особено за метатрейдър. Няма някоя, която да не се издънила и то по законите на Мърфи в най-неподходящо за вас време.

Ползвайте стопове и ги местете при печалба и при късмет от дълъг тренд.

Никога не удвоявайте при загуба. Просто се примирете, защото може да стане и по-лошо.

И последно, за да печелите от форекс, първо трябва да се научите да губите.
 
От: FOREX - валутна търговия

Във форекса, а от там във останалите 4 инвестиционни класа не само, че има стратегии и системи, а има и печеливши системи и стратегии. Мога да ви измисля стратегия и то няколко, всеки успешен трейдър може да ви измисли стратегия! И вие можете да измислите ако имате знанията и знаете как се изгражда и тества една система/стратегия - работата е дали ще имат нужната дисциплина и психология да спазвате правилата и да контролирате емоцията си когато парите са ви в риск?!

Това не е кеф, хоби или каквото и да е - това е много сериозен бизнес! Няма как ако не сте вложили време усилия жертви отдаденост и страст да получите каквото и да е! Конкурирате се с най-конкурентните хора в света, ако нямате 3-те неща знания, система, психология - то ще бъдете сдъвкани и изплюти! ПАЗАРА НЕ МУ ПУКА ЗА ВАС! Това, което е важно можеш ли да разбереш езика на пазара и можеш ли да прогнозираш множество от сценарии - ако направи това пазара, тогава аз ще направя онова!

Да не бъда голословен ето една система с 50% успеваемост генерираща 6к пипса http://www.tradeempowered.com/2618-training/ Та при 10к за 1 година 6к или 60% доходност, при прилагане на парично управление и прилгайки го спрямо вашият рисков толеранс доходността може стане повече от 200%! Тествал съм тази система но с една идея по консервативен филтър - ето и инфото:

Gross Profit in Pips 9879
Gross Loss in Pips -4094
Net Profit in Pips 5785

Number of Winners 115
Number of Losers 48
Total Trades 164
Largest Win in pips 312
Largest Loss in pips -226

При агресивно парично управление прави 361% за 1 година! Ще можете ли при анализ да използвате една и съща процедура - при 164 сделки 48 пъти ще се побърквате ли като ви удари стопа и 115 пъти ще се радвате ли като ви удари целта? През всичките тези 164 сделки ли ще се молите или ще се надяате да стане както искате - 164 пъти ли през цялото време кендъл по кендъл ще следите какво става? Ще вдигате ли стопа ако е срещу вас, ще прибирате ли по рано целта? Ще ви е страх ли да влизате в позиция, като знаете че сте били в губеща серия и от страх да не губите не влизате - после виждате че е щяло да ви удари целта и изливате най-големият хейт върху себе си? Или ако сте в печелвша серия ще влезете без всичко да е на лице?! Мога още да изброявам - но където и да е само 1 Да да имате това ще съсипе психологията ви, а от там резултата ви и скоро ще сте на загуба! Над 90% от времето, което е прекарано е именно в психология и контрол над емоциите! Цялата трудност и сложност прозитича именно в психологията - над 90% от трейдинга/инвестициите е психология - знания, стратегии системи и всичко има по малко от 10%! Тези 10% могат се научат за няколко месеца, а за психологията си трябва сериозна помощ от вън за Нервно асоциативни условностии НЛП - ако искате по бързо да станат неща с външна помощ! И дори тогава в един момента всичко ще зависи от трейдъра/инвеститора да прави всичко и да контролира и да не се отдава на предишно разрушително поведение!

Ето ви типичен пример за проста система, номера е дали ще спазвате всичко и ще правите всичко по един и същ начин :) Сега си мислите едно, но като сте пред пазара или като сте в позиция почват да се случват интерсни неща с вас - с най-големият враг се сблъсквате и ако не можете да контролирате емоционално ситуацията фалита е много бърз и ясен!
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

Да наистина при FOREX има много за учене. И всички печеливши стратегии са свързани с това да се обират парите на тези неграмотните във FOREX хора, които играя с истински пари. Ако в един момент баламите, които играят изчезнат и останат само експертите, тогава всички стратегии и познания ще станат с напълно с нулева стойност. Нещата са точно същите като при хазарта (и там трябва да знаеш както му викат хазартажиите "числата").

Така че ако не сте прочели 3-4 книги (и да сте ги разбрали и обмислили), не сте пробвали с демо сметка за 3-4 години, тогава вие сте от баламите, които захранват останалите истински FOREX играчи. Психиката тук няма никакво значение. Освен единствено за това, когато губиш да не се шаштисаш и да си забравиш познанията и да почнеш да правиш глупости.
 
От: FOREX - валутна търговия

По повод книгите - от Адмирал изтеглих няколко доста интересни. Сега чета 100% FOREX и малко по малко вниквам в нещата.
 
От: FOREX - валутна търговия

И защо, ще отваряш реална сметка като видимо си още за никъде и не си почнал да вникваш в нещата!?
 
От: FOREX - валутна търговия

И защо, ще отваряш реална сметка като видимо си още за никъде и не си почнал да вникваш в нещата!?

По-добре сега да отваря реално, за да ползва късмета на начинаещия.
 
От: FOREX - валутна търговия

По-добре сега да отваря реално, за да ползва късмета на начинаещия.

И месец няма да просъществува сметката му, като го кара на късмета на начинаещия ... Така, ще научи в най-добрият случай, че абсолютно нищо не знае! Той и сега абсолютно нищо не знае, но разликата е че няма да е затрил Х пари на пазара! Но пък от такива като него, аз правя парите си!
 
От: FOREX - валутна търговия

Като цяло вярвате ли, че форекс е по-добър бизнес от друг вид бизнес, където продаваш продукт? Знам, че има и ролята на личното предпочитание, но все пак, кое бихте правили вие? Аз лично не знам, как бих седял цял ден през графики, едва ли ще мога да издържа.
 
От: FOREX - валутна търговия

Като цяло вярвате ли, че форекс е по-добър бизнес от друг вид бизнес, където продаваш продукт? Знам, че има и ролята на личното предпочитание, но все пак, кое бихте правили вие? Аз лично не знам, как бих седял цял ден през графики, едва ли ще мога да издържа.

Трейдинга е като всеки друг бизнес! Но за да го почнеш трябва да се стъпи на здрав фундамент и то на много здрав!
Не е нужно да стойш като гламав пред графикитие - анализираш и търсиш възможностите, ако ги няма на лице по-късно гледаш! Прост пример ако времевата графика е 1 час - то ако сега нямаш сигнал, гледаш след час два дали има пак! Както ако си влязал в позиция, не е нужно да стоиш минута по минута!

А за бизнеса - това е бизнеса с най-ниските разходи! Трябва ти нет, компютър 2 монитора, и стартов капитал можеш да тръгнеш с минимума и да търгуваш микро лотове и да си много успешен! Ако можеш да правиш 1 долар следвайки търговският си план, ще можеш да правиш и 10к!

Загубите се приемат като нужни разходи за бизнеса - като купиш Х стока, но не я продадеш инкасираш загуби - тук е същото! Ако приемем тази аналогия!

Работа е там, че 90% от трейдърите не дават нужното отдаване, време, енергия и усилия да научат знанията, да изградят система, да я тестват и да спазват правилата си реално и да са дисциплинирани и да не отклоняват от психологията си!
Няма как ако не си правил тестове на система да знаеш, колко е негативната ти серия - когато не си тествал система ти нямаш и вяра в нея и сигурност, ако влезеш в кофти период диркетно 90% от трейдърите сменят с нова! Като преди това са осрали и позициите си с различни настройки на позицията - защото пак не са тествали паричното управление ...
 
От: FOREX - валутна търговия

Да, едно от най-важните неща при трейдинга е именно да се спазва стратегията! Например от опит мога да кажа, че често си нарушавам собствените правила - и точно тогава реализирам загуби. Когато си ги следвам стриктно - всичко е ОК. :)

Така, че е много важно, когато си направиш печалбата за определения период - просто да спреш, а не да продължиш с идеята, че можеш още малко пари да изкараш. Иначе става нещо като хазарта.

Най-често допусканите грешки е поставянето на нерелизируеми цели - например, не може да очакваш да печелиш по 10 бона, със сметка от 200лв. Друга грешка е невъзможността да се спре - което води до хазартен тип. Достигаш си таргета - спираш. Може и още - днес пазара може да позволи, но утре не. Така, че ако днес се изкушиш ще спечелиш, но това ще даде увереност и утре да се изкушиш и сметката ще замине. Трета грешка да не се направи анализ. Колкото и голям да е стопа или да няма стоп, няколко пъти номера може да мине, но веднъж ударили ти сметката - дотам е тя.
 
От: FOREX - валутна търговия

Фифи, ще поспоря с теб за печалбата и спирането! Ако всичко е по търговският ти план и системата ти казва имаш възможност след Х време - просто влизаш без значение, колко печалба си направила а това хич не е от значение, както и колко сделки си направила до сега за Х период! Номера е всяка възможност да се използва, без значение изиграл си 100 сделки за месеца или си влязал в кофти или добра серия :) Трябва постоянство, щом знаеш стратегията ти носи пари тествала си я провирила си колко е кофти серията от сделки, колко е макс загубата и т.н имаш много по-голяма представа какво те очаква и това помага на дисциплината ти! Всичко останало, което си писала е правилно и това са грешките, но като се замислиш те са функция именно от неспазването на търговският план, ако изобщо имат! А масово нямат :)!
 
От: FOREX - валутна търговия

... и грешен вход също е често допускана грешка.

При мен грешката ми е, когато се опитам да реализирам печалба по-голяма от заложената в плана. При другите може и да не е. Просто си споделям моя опит. :)
 
От: FOREX - валутна търговия

... и грешен вход също е често допускана грешка.

При мен грешката ми е, когато се опитам да реализирам печалба по-голяма от заложената в плана. При другите може и да не е. Просто си споделям моя опит. :)

Като нямаш план всичко е грешно - я входа, я стопа, я целта :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Кои сайтове четете за новини и анализи?

Още една груба грешка, да следващ чужд анализ!
За другото чети тук:
http://www.forexfactory.com/ както има и форум и се споделят анализи, но това е един от най-бързите пътища за фалиране на сметката!

Имам питане, защо като нямаш още базови знания решаваш да отваряш реална сметка - губят ти се пари или какво?
 
От: FOREX - валутна търговия

Сега чета усилено, следя движенията. Само с демо съм, но знам, че е коренно различна търговията с реални пари. По-скоро ме интересуват новините и движенията, не толкова чуждите анализи.
 
От: FOREX - валутна търговия

Сега чета усилено, следя движенията. Само с демо съм, но знам, че е коренно различна търговията с реални пари. По-скоро ме интересуват новините и движенията, не толкова чуждите анализи.

Чети, после усилено търси моделите в графиката изгради стратегия тествай на демото и като мине поне 6 месеца на положителна успеваемост с правилен ММ, мини реално!
 
От: FOREX - валутна търговия

MetaTrader 4 ползвам, изтеглих си една книга 100% FOREX.

Мисля, че 2008 я четох за 1-ви път, добра е за базовите неща и въведение в сферата на трейдинга.
 
От: FOREX - валутна търговия

Мисля, че 2008 я четох за 1-ви път, добра е за базовите неща и въведение в сферата на трейдинга.

И като я чете спечели ли? От тая система 600% горе спечели ли? Постни малко реални сделки, за да ти имат хората доверие. Не го заблуждавайте момчето. Колкото повече чете, толкова повече се задълбава. Форексът си е висш пилотаж и не е за всеки и няма нищо общо с реалния бизнес. Днес примерно си в рейндж и скалпираш, утре дебнеш тренд. Какви системи, какви планове му пълните в главата?
 

Горе