GDPR и как да избягваме проблеми в ЕС

Даже най-добре направи нещо стандартизирано да се ползва, вместо да се ровиш из лайнения код на всеки сайт отделно
В интерес на истината, мислил съм го, но не е толкова просто. Всеки сайт е специфичен, не е просто да се сложи едно банерче и всичко да е наред. Същото важи и за други важни неща по един сайт.
Имам някои разработки де :) Например за Youtube - вградени клипове и други. Но са в "полуфабрикат"-вариант, поради гореописаното.
 
Доколкото знам Германия като държава, много преди това са им събрали данните чрез локалните ISP-та, оператори и други доставчици на услуги, но да, може би са вътрешни, може би не. Отделно, минаването през всякакви социални сайтове, приложения и прочие е събрало къде къде по-детайлна информация. Последното, за което може да се притесняват е точно тези фонтове, които събират браузър информация, а всички знаем колко са различни данните от този тип информация и тази на профил в Инстаграм, особено ако там почнеш да цъкаш и из чужди профили и реклами. ;) Да, прави са, но малко са изпуснали момента в това отношение. ;)
Прав си много, а и има един важен момент - почти всеки днес е заровен в телефона.
А съществуват точно два вида телефони.
На Google и на Apple, според операционната система.
Всичко минава през сървърите им, включително данни от приложения. ;):D
Има и неща в самите ОС, за които повечето от потребителите дори не подозират...
 
Последно редактирано:
В интерес на истината, мислил съм го, но не е толкова просто. Всеки сайт е специфичен, не е просто да се сложи едно банерче и всичко да е наред.

Не е просто, ама най-вероятно е възможно.
Имай предвид, че nsevimov в момента чете и до няколко месеца ще пусне такава услуга.
Може би дори безплатна, предвид бизнес модела му.
 

Горе