Конкурс за лого - $30

Fozzy

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
123   0   0
Поради провалът на конкурса ми реших да го подновя, но с по-голям награден фонд - $30.

Правилата са същите като описаните в предната тема. Имате време до 20-ти юни, когато ще бъде обявен и победителят.

П.С.: Kalos, логото ти ми харесва, но е прекалено сложно :) Аз търся само тази част (виж прикачения файл).
 

Прикачени файлове

  • 10DOLARSmore...jpg
    10DOLARSmore...jpg
    57.5 KB · Преглеждания: 133
От: Конкурс за лого - $30

Пич, това лого е много яко. Ако знаех, че ще го направиш така въобще нямаше да има и конкурс :) Но все пак, с по-големия награден фонд се надявам да привлека още 1-2 изработки и да си избера,
 
От: Конкурс за лого - $30

Знам, че не се връзва въобще със идеята да галактиката, обаче е забавно като идея :)
milk..jpg
 
От: От: Конкурс за лого - $30

Ето и моето :p
 

Прикачени файлове

  • Untitled-1..png
    Untitled-1..png
    22.9 KB · Преглеждания: 59
От: Конкурс за лого - $30

Аз нямам намерение да участвам в конкурса ама бих дал една моя измишльотина като идейка за лого, някой ако направи нещо подобно на лого би изглеждало добре(според мен):

 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - $30

Векторно лого, което може да се сложи на всякакъв фон :)

Харесва ли ти?

milky%20way%20logo.jpg
 
От: Конкурс за лого - $30

Векторно лого, което може да се сложи на всякакъв фон :)

Харесва ли ти?

milky%20way%20logo.jpg

Не знам за Fozzy, ама на мен ми харесва :)

Ако не го вземе, ще помисля за мен къде да го пригодя (горната му част).
 
От: От: Конкурс за лого - $30

Не знам за Fozzy, ама на мен ми харесва :)

Ако не го вземе, ще помисля за мен къде да го пригодя (горната му част).
Радвам се, че ти харесва :) Ами ще видим какво ще каже Fozzy :)
Иначе има един по як вариант на логото, поне според мен, ама няма да прилича толкова на галактика :D
 
От: Конкурс за лого - $30

Привет на всички ето едно предложение от мен :) набързо такаmilkyway-logo-de&#1.jpg
 
може да се сложи на всякакъв фон

Векторно лого, което може да се сложи на всякакъв фон :)
За можене - що да не може, само да не си играеш с думите, визирайки онова изречение за неутралните спрямо фона цветове. Аз това го подминах, ама сега вече ще поясня (на поръчителя най - вече): такива не съществуват.
Даден цвят може да е неутрален само спрямо конкретен фон - т.е. да бъде с ниска степен на контраст спрямо него. Няма как да бъде неутрален от фон изобщо - поставен върху друг цвят, ще бъде възприеман от окото съвсем другояче, степента на контраст ще бъде различна в зависимост от гамата, в която попада новият цвят.
В друг смисъл "неутрални" наричаме цветовете, противоположни на "крещящите": по- ненаситени цветове(ахроматични), в този смисъл сивото е най- неутралният цвят(макар да се нарича вторичен неутрален цвят, като производен на основните неутрални цветове: бяло и черно), но по съвсем различен начин се възприема сиво върху черно и сиво върху бяло, например - и то при една и съща степен на контраст! И кой иска сиво лого?!?
Или с две думи - начинът на възприемане на цвета е обвързан с фона на обекта.Винаги.
Използвах черен бекграунд в случая, поради загатнатата от поръчителя "космичност" на логото. Иначе моето бледорозово лого МОЖЕ да се сложи на всякакъв фон - и разбира се, ще изглежда съвсем различно на бял такъв..
И ако Фози предварително уточни фона, на който ще стои логото, ще облекчи нашата работа и ще предотврати подвеждащи изказвания.
Забележете и логата на сериозните търговски марки - те са неделимо цяло с фона, на който се поставят и собствениците им грижливо се страят те никога да не го напускат.
Апропо, всъщност винаги търсим достатъчно голяма степен на котраст с фона, а не неутралитет.

Пийс :)
 
От: може да се сложи на всякакъв фон

Въобще не си схванал за какво говоря :) Само дето си се хабил да пишеш :) Но иначе това което казваш е правилно в определена степен :)

За можене - що да не може, само да не си играеш с думите, визирайки онова изречение за неутралните спрямо фона цветове. Аз това го подминах, ама сега вече ще поясня (на поръчителя най - вече): такива не съществуват.
Даден цвят може да е неутрален само спрямо конкретен фон - т.е. да бъде с ниска степен на контраст спрямо него. Няма как да бъде неутрален от фон изобщо - поставен върху друг цвят, ще бъде възприеман от окото съвсем другояче, степента на контраст ще бъде различна в зависимост от гамата, в която попада новият цвят.
В друг смисъл "неутрални" наричаме цветовете, противоположни на "крещящите": по- ненаситени цветове(ахроматични), в този смисъл сивото е най- неутралният цвят(макар да се нарича вторичен неутрален цвят, като производен на основните неутрални цветове: бяло и черно), но по съвсем различен начин се възприема сиво върху черно и сиво върху бяло, например - и то при една и съща степен на контраст! И кой иска сиво лого?!?
Или с две думи - начинът на възприемане на цвета е обвързан с фона на обекта.Винаги.
Използвах черен бекграунд в случая, поради загатнатата от поръчителя "космичност" на логото. Иначе моето бледорозово лого МОЖЕ да се сложи на всякакъв фон - и разбира се, ще изглежда съвсем различно на бял такъв..
И ако Фози предварително уточни фона, на който ще стои логото, ще облекчи нашата работа и ще предотврати подвеждащи изказвания.
Забележете и логата на сериозните търговски марки - те са неделимо цяло с фона, на който се поставят и собствениците им грижливо се страят те никога да не го напускат.
Апропо, всъщност винаги търсим достатъчно голяма степен на котраст с фона, а не неутралитет.

Пийс :)
 
От: Конкурс за лого - $30

Много ме кефят творбите на всички :) Едноличен фаворите нямам.

Хайде давайте, остана малко време. Можете да участвате и с повече от 1 творба.
 
От: Конкурс за лого - $30

Днес или утре и аз ще ти пратя някои мои опит :)
 
От: Конкурс за лого - $30

Вариант 2:
 

Прикачени файлове

  • dasda..png
    dasda..png
    62.1 KB · Преглеждания: 70
От: От: Конкурс за лого - $30

Ето го и моя опит. Дано ти хареса :)
milky-way3..jpgmilky-way4..jpg
 
Последно редактирано:

Горе