Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Най-добрата банка за Western Union (получаване на пари)


  • Общо гласове
    72

happyslacker

New Member
Днес посетих офис на Експресбанк. Изненадах се от бързото обслужване (въпреки, че чаках на опашка). Не се наложи да попълвам никакви бланки - само дадох номера на трансфера, сумата, името на изпращача и сложих няколко подписа. Курса „купува“ на долара беше 1.373, докато в ОББ (в същия момент) беше 1.3667.

Не препоръчвам Експресбанк за чекове и банкови сметки, защото имат такси за поддържане на сметката, минимален неснижаем остатък и лъжат.

До сега съм ползвал услугите на Експресбанк, ОББ и ЦКБ. При ОББ се налага да попълвам една бланка, после чакам на опашка за да дам бланката на служител, който въвежда данните и попълва данни върху същата бланка (на ръка), после чакам на още една опашка, където друг служител въвежда още данни, печата още две бланки и дава парите.

При ЦКБ процедурата е като в Експресбанк, но първия (и последния за сега) път когато им ползвах услугите имаше проблеми, за които не съм убеден кой точно е виновен (може би Western Union, а не банката).

Друга особеност на ОББ е, че преснемат личната карта на клиента и го карат да се подпише, че е вярно с оригинала (при първото получаване). След това въвеждат почти всички данни от личната карта всеки път когато се получават пари (независимо, че тези данни ги имат вече въведени?). В Експресбанк не ми преснеха личната карта и никога не са го правили.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Досега съм ползвал услугите на ЦКБ и SG Експресбанк. Честно казано ЦКБ ми правят добро цялостно впечатление, въпреки че са на ТИМ. Наистина при SG Експресбанк стана най-бързо, но първия път като пробвах при тях имаше проблем в системата и директно ми отказаха да ме обслужат. Опитвал съм и в Пощенска Банка, но там или има много опашка или служителките ми казват да изчакам за неопределено време докато си свършат тяхната си работа, а докато чаках охраната ми се скара, че не съм седял на правилния стол...
От известно време се точа да пробвам в едно чейндж бюро. Аз по принцип на него си сменям доларите, така че е поверено. Някой има ли впечатления от чейндж бюрата, които работят с Western Union дали мога да очаквам неприятни изненади?
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

аз досега винаги съм използвала ОББ за получаване на пари и съм мн доволна от облужването- бързо и коректно....
наистина искат личната карта при 1вото получаване,но при следващите не съм имала проблеми...
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Искат лична карта винаги, но само при първото получаване я сканират. Навсякъде искат лична карта, но не навсякъде я сканират.
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

А аз пък искам да се оплача от "Експресбанк". Ходих веднъж в офиса им на Стамболийски, който май е нещо като централен. Там един напет пич с малко по-високо самочувствие от необходимото няколко пъти повтори "за първи път ми се случва да не праща физическо лице" и сякаш се колебаеше дали да приеме да изплати сумата. Накрая го направи, но за мен наглостта беше докрай, когато каза "по инструкциите за работа в нашата банка, снимаме личната карта" - и му я дадох да я снима. За какво му е, не трябва ли да са еднакви условията навсякъде? Освен това трябваше да сложа 4 подписа, не знам как го измислиха.. може би защото обърнах част от сумата в лева. Много тромава процедура.

Оттогава насетне предпочитам да си взимам трансферите в някое чейндж бюро с изгоден курс, направо в лева. Там служителките претупват всичко надве -натри, а в "Експресбанк" по някакъв начин твърде много почувствах, че ми бъркат в личното пространство.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Ми аз последните 2 пъти си ги взимам от Пощенска банка. :)
Последния път ...нали празнци една лудница на касите.
И аз нали си свърших работата със служителката за wu и после трябва да си взема доларчетата от касата... обаче като видях ква е опашка..то беше препълнена банката и отвън...викам ай ще се разходя и после....е да ама после ме домързя и викам айде утре.:))
в 16 ч ми звънка служителката и вика...защо не сте си взели парите, системата затваря ала бала...и аз викам ..за 10 мин съм при вас.
Отивам там охраната не ме пуска . вика има 20 минути...а са над 20 човека чакащи.... обаче служителката ме видя и ме викна ...та директно на касата :d ..и естествено едно негодувание на клиентите, ама кво да се прави :))
Та си взех парите де. :)
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Затова не трябва да се ходи към края на работното време.

В Експресбанк и ЦКБ чакаш само на една опашка - затова проблем като гореописания (да се чака на две опашки) там не може да се наблюдава. В ОББ се чака на две опашки.
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Аз веднъж си взех парите от "Пощенска банка" в Люлин (на пазара), там след като свършиш със служителката директно отиваш на касата... но може би просто защото така е конструиран офисът :) Едва ли не трябва да излезеш от фоайето, ако ще се нареждаш за каса...

Аз лично вече предпочитам чейндж бюрата, надявам се вече няма риск да ти пробутат фалшиви пари, на практика досега никога не съм влизал в чейндж бюро.... сега ми се налага покрай Western Union. На банка мога да вярвам 100%, но надявам се в Б-я вече и чейндж бюрата са сигурни...
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Доволна съм от обслужването на ЦКБ, а и се събират точки за бонуси...
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

В Експресбанк също се събират точки (не помня за какво бяха).
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Още като ти изпратят номера на трансфера в същия ден ли трябва да си поискаме парите ? Или това може да го направим до 60 дни ???
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Какви са тези бонуси, ако не е тайна???

зарибявки сигурно разни.. какви ли бонуси могат да предложат в момента банките и на мен ми е интересно
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

В ЦКБ предлагат дебитни карти с пари (50 лв или 90лв) като бонус и други неща - хладилна чанта, сак, одеало за пикник, чадър:
http://www.ccbank.bg/download/Western_union_katalog_WEB.pdf

В Експресбанк също дават някакви бонуси. Ето какво получи клиент на Експресбанк:

1_231208.jpg


Повече подробности:
http://www.sgeb.bg/bg/WULOYAL

От тези две банки не съм получил нищо (като бонуси), защото не съм им редовен клиент (за сега съм ги посещавал само веднъж).

ОББ ми дадоха химикалка с логото на Western Union. Участвах в някаква томбола, но не спечелих:
http://www.ubb.bg/News.aspx?ID=143
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

В Експресбанк също се събират точки (не помня за какво бяха).
Освен мотопедчето, за шест събрани точки дават тениска или шапка.
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Днес ходих в Експресбанк и се изложиха - бяха се засилили да обменят доларите в левове по курса на Western Union, който е доста неизгоден (вместо по курса на банката). Явно служителят беше нов и не беше запознат със софтуера (или по нареждане на началниците се преструва на такъв за да може да спечелят повече от по-неизгодния курс). Добре, че ОББ е наблизо и даже имаше по-изгоден курс с три десети от стотинката ;) В ОББ процедурата е по-бавна, но валутния курс в дадения момент беше по-добър!
 
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

Днес ходих в Експресбанк и се изложиха - бяха се засилили да обменят доларите в левове по курса на Western Union, който е доста неизгоден (вместо по курса на банката). Явно служителят беше нов и не беше запознат със софтуера (или по нареждане на началниците се преструва на такъв за да може да спечелят повече от по-неизгодния курс). Добре, че ОББ е наблизо и даже имаше по-изгоден курс с три десети от стотинката ;) В ОББ процедурата е по-бавна, но валутния курс в дадения момент беше по-добър!

ако си откриеш спестовен влог просто ги карай да ти внасят парите там, влогът няма такси ако поддържаш 15 долара и курсът е по-изгоден, когато ти ги обръщат от спестовния влог вместо от Уестърн Юниън.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за Western Union (получаване)

По принцип в Експресбанк няма никакви такси и курса на долара е изгоден (независимо дали имаш сметка или не) - в някои дни съм забелязал, че е по-изгоден от този на ОББ! Проблемът беше, че имаха нов служител, който не беше запознат на 100% със софтуера. Когато отидох за първи път бях много доволен - обслужиха ме бързо и без да ме карат да попълвам никакви документи - само се подписах, където трябва. Курсът беше по-добър от този на ОББ и нямаше такси за обмяна на валута (обмяната се прави по курс на банката).
 

Горе