Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

happyslacker

New Member
Официалната информация е, че GPS система ще замени винетката. Обаче реалната причина за въвеждане на GPS е следенето на гражданите, които по презумпция са терористи и нарушители на закона до доказване на противното.

Свежо: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Съществуват слухове, че в касовите апарати също ще има задължение по закон да се монтира GPS, който ще струва 300 лева и ще се плаща от потенциалните престъпници и терористи, които са такива до доказване на противното (това са всички български граждани, които имат фирма с касов апарат): http://www.odit.info/?s=6&i=188370&f=1

>>> Протест срещу ЗЕС на 17 февруари <<<
 
Последно редактирано:
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Хахаха, олигофренясват вече доста. Не мога да си го представя как ще ме викнат в някой сервиз, за да ми сложат GPS система и ще си я платя даже. Не ми е релано, не знам другите как мислят, но това е малко прекалено. Даже да не кажа абсурдно.

Чакам идеята за чип в мозъка и да се приключва с глупостите. Я да се стегнат от парламента и да не говорят глупости. Не мога да повярвам даже, че се драска за такива глупости. :)
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

В момента как те карат да купуваш винетки? Ако не си купил и те спре полицай - глоба. При GPS-а обаче няма нужда да те спира полицай - достатъчно е да погледнат в информационната система дали има регистриран GPS за твоята кола и готово (направо ще пуснат един скрипт, който ще претърсва базата от данни за автомобили без GPS и на принтера ще излизат "честитки", които ще разпращат до нарушителите).
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Хахаха "Лудницата" измисли нова простотия. Представям си как Бай Благой от Долно-нанагорнище ще си инсталира GPS на старата жигула (за 300лв.) и ще даде 600лв. за него.:lol:

Тес не са у ред:DАкъл море, глава шамандура / Сакъз

Ама как са го замислили държавата ще пръсне 500-600 млн. на данъкоплатците за някаква глупост и отделно ще ги одере с по 600лв. Да не говорим че разни депутати от "Лудницата" ще налапат едни пари от комисионни и разни фирми ще се облажат от слагането на GPS-и.

Човек трябва да нарине 1-2к на държавата под формата на данъци, еко такси, GPS и т.н. за да може да си подкара колата по разбитите пътища.:lol:

Това правителство надмина по простотии всички взети заедно :lol:
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

По принцип идеята не е лоша и така може да се контролират по-лесно нещата, то това с купуването е малко глупаво. По-добре вместо да си ги купуваме тези GPS, да се дават под наем и да се плаща годишна такса, както са сега винетките. По този начин за шофьорите няма да има разлика. Друг е въпроса, че според мен сегашните 67 лева за винетка за пълна глупост, при положение че пътищата за нищо не стават, но това е друг въпрос.
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Купуване на GPS няма да е като купуването на винетка - след като си купиш GPS ще плащаш допълнително според събраните от GPS-а данни!
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Само на мен ли ми се струва или това правителство с всичките си промени цели да ни одере до дупка? :)

Ама така е като министър на финансите е оня мамин убавец Дянков. Ръководел групата на Световната банка за антикризисни политики - нищо чудно що има международна финансова криза :lol::lol::lol:
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Купуване на GPS няма да е като купуването на винетка - след като си купиш GPS ще плащаш допълнително според събраните от GPS-а данни!
Да имат да взимат. Няма как да стане, еми аз винетки си купувам само като излизам от София, за друго не си взимам. :) НО определено ни бърка и то силно. ;)

Аз на практика не намирам нещо нередно, освен че ще ни следат и на колела, както и че ще трябва да си плащаме за още нещо. В тази скапана държава едно съм запомнил, ако някой от правителството се дъни, то обикновения гражданин го поема. За което никога няма да мога да ги уважавам така както ми се иска, а аз не искам много. :clap:
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Еми точно, ако се плаща допълнително е гадно. Аз затова казвам, да дадат на всеки по един gps и да отпадне винетката.
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Еми точно, ако се плаща допълнително е гадно. Аз затова казвам, да дадат на всеки по един gps и да отпадне винетката.
Sorry бате, но не е толкова лесно и добре измислено. Обикновено (и абсолютно винаги), когато държавата прави промени, удря джоба на данъкоплатеца. Никога обратното. Не съм присъствам на случай, в който е прието нещо и държавата да е направила живота на обикновения човек по-лесен. Няма и да се случи, сори за песимизма, но практиката така показва. А никой не е по-силен от фактите. :)

Та поредната простотия ще е за наша сметка. Да ни е честито. :)
 
а как ще засечът тези които нямат гпс и и колите с гръцка регистрация които не са въвели системата с гпси ? ще ни накарат да си купим коли с чужда регистрация за да не ни следят ... поне съм сигура че гръците няма да въведът нещо такова защото са много чуствителни на тема полицеиски произвол...
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Прости са милите и то много. Всеки път като тръгна да се разобеждавам, че стават за нещо, те милите се дънят. Ама не дънене, като дънене. а цяло осиране. :)

И да, в Гърцията си имат анархистчета, които ще им подпалят униформените дупенца, ако тръгнат да си позволявам много много. И за това са такива безмирици, защото там не търпят содомии, както ние тук.

Имам чувството, че тук в тази държава хората от парламента, доколкото може да влезнат в тази дефиниция - хора, си правят експерименти с народа и кой колко издържи. :) Ако забележите нищо рационално и олесняващо човека тук не са приели, измислили или копирали от другите държави. Това говори за много слад интелект, ама какво да очакваме от слабоумни. Слабоумието им е голям минус както за народа, така и за поколението, което ще оставят.

Ама само как си ги избираме, кой от кой по зле. То не бяха царе, комунисти, пожарникари....ще видим какво животно ще се бръкне след това. :) Идеологията им е една и съща - да дърпат държавата надолу. ;) Не искам да съм черноглед, но както вървят нещата, скоро друга държава ще поиска да ни управялва и като гледам тъпунгерите, които се изреждат във всяко едно правителство, май народа ще гласува за тях. Не мис се вярва, но натам е тръгнало.

GPS-и, що за олегофрен го е измислил това. Некой прекалил с филмите за киборги, или винаги е искал да участва в оргия с роботи. Нямам идея, ама му препоръчвам спешно лечение.
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Не искам да съм черноглед, но както вървят нещата, скоро друга държава ще поиска да ни управялва и като гледам тъпунгерите, които се изреждат във всяко едно правителство, май народа ще гласува за тях. Не мис се вярва, но натам е тръгнало.

Друга държава да ни управлява май е по-добрия вариант. :mrgreen:

PS: Малоумното в случая е че ако автокрадците решат да ти свият колата ще знаят, че има GPS и ще го махнат и няма да могат да ги засекат. Обаче ако сега аз съм си сложил GPS с цел да си предпазя колата от кражба, може и да не се усетят и да не търсят дали има GPS особено ако е скрит добре. Докато при масовото слагане на всички коли тъпите ченгета ще го слагат на едно и също място на всички и баба ми ще знае къде е. :mrgreen: Даже ако са по хитри ще вземат от друга кола GPS-а и ще го сложат на крадената и да вървят да ги търсят после.
 
Последно редактирано:
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

За това слагайте по два GPS-а - за всеки случай ;) Обаче ако не са много тъпи ще си носят устройство за засичане на сигнали и ще разберат, че нещо излъчва сигнал (и ще го махнат, ако могат).
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

И аз предлагам по 2 GPS-а. Нека има, може едното да е в дупенцето. Ей така, за да знаят къде си, когато ти крадат колата - за алиби. Или единия GPS да пуска сигнал да другия. При кражба на колата, да ти подскача дупето от вибрации. :)

Изроди, батенце. :)
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

В тая афера са замесени мобилните оператори...
Простотията край няма, много по евтино и ефикасно решение е на всеки изход на всеки град да се сложи по една камера вързана към система за разпознаване на текст от регистрационния номер от автомобила. И в края на годината който автомобил го има в базата че е излизал извън града да му се начислява допълнителна сума към данъка. Даже по този начин може по детайлно да се сметне по изминати извънградски километри стойноста на изхабените пътища. Хем и на хората ще им е по изгодно, няма да си вземат годишни винетки само за 10 излизания от града през годината.

Такива камери вече са факт в някои държави, макар и с друга цел.
 
да и ще може да се следи всеки къде ходи в тази държава в сащ е имало предложения за камери по мостовете които автоматично да ти чарджат карата за притежаване и са го отхвълили като недемократично и нарушавашто личната свобода не е готино да се превръщаме в такова общество ...

най малкото съм сигура че в други държави около бг никога не биха приели нещо такова...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Не е проблема колко ще струва GPS-а. И 1000лв да струва ако е нещо което да не нарушава правата ти и да не те прави веднага престъпник, а от което да имаш някво удобсто и полза не е проблем да се плати. Номера е, че с няколко такива закончета всеки става РОБ. Единствения начин да се спре нещо подобно когато то стане прекалено сериозно, както е с gps-ите в комбинация с трафичните данни и GSM-ите е обществото да изрази мнение. Но не мнение което го изразяват няколко процента от населението, а мнение "на едро". Ама ние сме си свикнали на принципа "аз да платя по малко, а квото и да правят не ме ебе. Няма какво да ми направят". Опитах се да обясня на колеги какво е ЗЕС и какво може да се направи с него. Странно, на над 90% от тях не им пукаше. Казваха то като решат нищо неможе да се направи. С такова оществено мислене и бай Иван от Горно нанадолнище с магарето Марко да сложим в парламента пак ще прави както си иска с народа.

P.S. Колко от вас в постовете си по-горе се хванаха за финансовия проблем около GPS-ите!? И това ги притеснява повече от факта че ще бъдат следени.
 
От: Големият брат ще ни задължи да имаме GPS на автомобилите!

Дева ши са местим на стари години по сомалийско да живеем...
 
по гръцко в люлката на демокрацията са много чуствителни на тема полицеиски произвол и никога няма да допуснат нещо такова ...


Колкото и да обичам БГ сори ама аз не искам децата ми да растът в полицеиска държава под страх от репресии ....

а иначе трява да се вдига шум вижте какво стана за гмо-тата :) така се прави (бг мамма при премиера :)) така се прави и се нарича гражданско общество
 

Горе