Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Статус
Not open for further replies.

spy

Active Member
Рейтинг - 100%
20   0   0
Има купувач за домейна, който има други идеи за развитие на сайта.

Така че на пазара е САМО системата!

Софтуера е 100% къстъм.

Вариант 1: 8000 за системата (включва и преместване на системата на ваши сървъри)
Вариант 2: 15000 за системата и сървърите
 
Последно редактирано:
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

какъв е трафика ?
Приходи ?
Фактура ? - за сайта + домейна
Информация за системата ?

Трафика потегля заедно с домейна. Тук се продава САМО системата.

Фактура - ДА!
 
Последно редактирано:
От: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Трафика потегля заедно с домейна. Тук се продава САМО системата.

Фактура - ДА!

Може ли информация за сайта ? Как се писан кода ? Ниво на ПХП
Подробности ?
Не знам как очакваш някой да ти даде 8000лв за система без домейн,
трябва да е наистина на много високо ниво кода за да намериш купувач
 
Последно редактирано:
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Извинявам се за намесата, но тъй като водите сериозни преговори нека да внеса една корекция - пише се купУвач ( все пак не се казва "аз ще куповам хляб" ).
Успешна сделка!
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Вариант 1: 8000 за системата (включва и преместване на системата на ваши сървъри)

8000 какво? надявам се да не са Евро?
Може ли някаква обосновка на цената? Т.е. и аз да видя какво е толкова ценно?
Според мен тези пари = 3-4 месеца работа на един нормален програмист.
За това време и ще напише система, и ще дръпне съдържание и ще изкара и още пари, а останалите 2 месеца ще работи по други проекти
Откъде идва тази цена? Това, че е ценна, важна, къстъм и т.н. за вас - това е ясно. Нещо да пропускам?

Пост не е критика. само искам да видя - да не би да изпускам нещо важно.
 
От: От: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Може ли информация за сайта ? Как се писан кода ? Ниво на ПХП
Подробности ?

Кода е MVC, собствена версия на Zend framework. Оригиналния Zend не издържа и срина сървърите когато сайта започна за прехвърля 15000 уникални. Това наложи сериозна оптимизация и пренаписване на големи части от фреймуърка

Цената е за код + съдържание !
 
Re: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Според мен тези пари = 3-4 месеца работа на един нормален програмист.
За това време и ще напише система, и ще дръпне съдържание и ще изкара и още пари, а останалите 2 месеца ще работи по други проекти
:lol:
Ей много сте ми смешни като почнете да правите такива сметки без кръчмар. Колко пъти си го правил тоя номер? Покажи ми сайтове, които си направил по тоя начин и са ти излезнали 1000-2000 лв. вместо 5-6000.
То ако беше толкова просто нямаше да има толкова много фирми, които предлагат тези услуги, а всеки щеше да си наема собствен програмист.
Като гледам системата има доста функционалност, не видях да има бъгове. Отиди при някоя що-годе сериозна фирма да ти направят една оферта за изработката на същия сайт. Запознат съм с цените в бранша и съм сигурен, че ще е над 10 000 лв.
Правете си "бизнеса" със сделки за по 10-20 лв. и престанете да серете в темите на хората, които се опитват да правят сериозен бизнес. :mad:
 
От: Re: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

:lol:
Ей много сте ми смешни като почнете да правите такива сметки без кръчмар. Колко пъти си го правил тоя номер? Покажи ми сайтове, които си направил по тоя начин и са ти излезнали 1000-2000 лв. вместо 5-6000.
То ако беше толкова просто нямаше да има толкова много фирми, които предлагат тези услуги, а всеки щеше да си наема собствен програмист.
Като гледам системата има доста функционалност, не видях да има бъгове. Отиди при някоя що-годе сериозна фирма да ти направят една оферта за изработката на същия сайт. Запознат съм с цените в бранша и съм сигурен, че ще е над 10 000 лв.
Правете си "бизнеса" със сделки за по 10-20 лв. и престанете да серете в темите на хората, които се опитват да правят сериозен бизнес. :mad:

Много бях изкушен да кажа същото, но се въздържах :)

Радвам се, че има и хора, които са ПРО и знаят за какво става дума!

Да се върнем обаче на темата:
- Продавам софтуера и съдържанието на VBOX.BG
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

@spy извинявам се за този поста, но ако очакваш някой да прояви сериозен интерес от 2 реда описание ...
Направи детайлно описание на продукта който предлагаш.
Също каква е гаранцията че след 2 месеца няма да продадеш скрипта на друг ?
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Срещу 8000лв мислиш ли, че няма да бъде сключен договор?
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Също каква е гаранцията че след 2 месеца няма да продадеш скрипта на друг ?

Както са казали древните римляни ""Казаното отлита, написаното остава"

Или иначе казано ще ти го гарантирам с договор.

Show me the money!
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Да не ми се сърди продавачът, но ще напиша личното си мнение за подобни проекти

1. vbox.bg се е сринал до 5.000 уникални на ден през последните месеци / според google
2. вероятно има редица проблеми с властите поради нерегламентирани права за ТВ предавания и музика. Дори да няма съвсем скоро ще има. Всеки подобен проект е крайно проблемен
3. Домейнът е най-ценното тъй като от Нетинфо биха имали интерес към него. Цената му е поне 20.000 лв
4. Системата сама по себе си е ценна, но не съм видял някой да изкара пари от видео-платформа. Ресурсоемък бизнес без идея за приходи
5. Съдържанието - както казах вероятно ще има проблеми с права. Все пак това, заедно с базата от потребители е най-ценното. Аз бих имал интерес само към съдържанието. Ако така или иначе е тръгнало на парче пишете ми, моля на лично за цената само на съдържанието и базата данни с потребителска информация!

Всичко това не значи, че критукувам цената. Просто за мен подобни проекти са без бъдеще. Както не всеки може да издържа едно ферари (дори подарено), така и не всеки може да си позволи сайт за видео.

Без лоши мисли ;)
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

1. Трафика към момента е 25-30К, но това няма никакво значение, защото трафика си върви с домейна.

2,3 и 4 няма да коментирам

5. 8000 лева
 
От: От: Re: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Много бях изкушен да кажа същото, но се въздържах :)

Радвам се, че има и хора, които са ПРО и знаят за какво става дума!

Да се върнем обаче на темата:
- Продавам софтуера и съдържанието на VBOX.BG

абе, като сте толкова ПРО защо сте дошли да продавате при АМАТьОРИТЕ? и като вземете ей така да си слагате от себе си 20-30-50 000 уникални и милиони импресии, от къде да знам че не си измисляте???
както и да е де, споменали сте че продавате система и съдържание, пък не сте описали точно какво се включва ( кое, как, колко, защо), цената която сте сложили предполага по-пълно описание.
 
От: От: От: Re: От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Няма да влизам в дребнави спорове, но е добре че има и такива заядливци, че да ъпват темата. Благодаря!

Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

И аз се включвам :) , цената на софтуера и базата е добра и реална , лично аз съм се интересувал от US фирма за правене на community software и хората оттам ми казаха , че не стартират проект за под 15 000 USD , става дума за Simphony framework а там както знаете всичко е plug and play и е модулно . За Zend и подобни по архитектура фреймуъркове биха ми взели дори повече понеже там няма модули а всичко се пише от 0 ред .

В BG цените са близки понеже трябват поне 2-3-ма php програмисти да са ангажирани 5-6 месеца . + 1 месец тестове и подръжка . Допълнително и един дизайнер !

Сори за спама но реших да споделя мнението си :)

Поздрави
 
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Абе гаче имаше някакъв известен сайт vbox ма не му помна разширението... Тоя га го гледам има ПР2 и Алеска 328 хилядо. Това са горе-доле кат на пършивото ми блогче. Следователно за друг сайт иде реч май-май.

От интерес за самата продажба би било да се даде подробно инфо за системката и някакви статистико-социологически извадки за базичката - колко клипа, по колко от категория има и так дале... Че досеа само левове се броят и цитират в темата.

ЕДИТ: Така, рекох чакай да поразгледам малко по-подробно... Изскочиха някои неща:
- От 15 минути не може да ми зареди напълно въпросното нещо. Нещо много се мъчи. С интернета проблеми нямам.
- За ПХП-то и базата нямам идея, ама frontend-чето е тотален ташак. Писано е по стандарти отпреди повече от 10 години - табличен лейаут, инлайн стилове и джаваскрипти, чудо.. И разни други куриози - като например една и съща библиотека се зарежда 2 пъти от различни места.
Евентуалният купувач да си калкулира разходи за нов хтмл, цсс, дизайн.

И аз рева за цензура в "Пазар" ама тъй като няма такава, ще си давам мнението, понеже тук са най-забавните теми.. А и последния път като се застъпих за продавач, няколко идиотчета ми нацвъкаха минуси репутация :)
 
Последно редактирано:
От: Продава се софтуера и съдържанието на vbox.bg

Уйкенд е и запразнявам.

Моля Noke и другите smart dudes да хейтват по-често, че да държат темата актуална...

Няма лоша реклама - пишете каквото искате, само гледайте да споменете правилно името на сайта и най вече това, че продавам софтуера и съдържанието на vbox.bg
 
Статус
Not open for further replies.

Горе