Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

spy

Active Member
След всичките добри сделки и контакти с колеги от форума, дойде време и за малко бед експириънс.

Преди 2 месеца наех Цеци Пенев (ЦП aka cecipenev) да напише 50 статии за мен. Младежа започна ентусиазирано и след като написа първите 9 поиска цялата сума ... цитирам " [FONT=&quot]за да мога да се разплащам тук там и да разполагам с тях[/FONT]". Предоверих се защото до момента работеше с хъс, а и като стар член на форума реших, че ако е некоректен форума щеше да го е филтрирал досега.
Да, ама НЕ! За остатъка от статиите почаках доста. Така и не получих 50, а 40 и на всичкото отгоре се опита да ме цака с преведени при изричното условие на сделката статиите да са конкретно за продуктите, които продавам. ЦП реши еднолично, че ми изпратил статии с повече думи, затова са 40, а не 50. Дотук добре - затворих си очите.

Като част от сделката ЦП сам предложи да напише "голяма и интересна статия" за конкретен продукт, който да му изпратя за да направи снимки, видео и т.н. Стаията така и не се случи във вида, който той обеща, а аз вече 2 седмици чакам да ми изпрати обратно продукта ... но май ЦП е решил, че това му е бонус за "добрата" работа.

В заключение ще кажа, че през цялото време ЦП ме атакуваше с предложения да сме правели нещо заедно, некво проектче така за пуснем, че да правим $$$$. Бизнес му се прави на момчето! Е, успех му желая ...

В крайна сметка приемам случилото се като един добър урок на разумна цена.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Едно от нещата, за които се радвам, че успях да направя преди време, е добавянето на този дребен шарлатанин в Черния списък. Да си го проверявал наскоро?
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Видях го, че е в списъка, ама късно. Теб с какво те е преметнал?
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Нека да кажа нещичко, пък нагли хора - много. Първо Харкон, няма какво да го коментирам, ясно е, че е хейтъра на ИТ.
Колкото до Минко и неговото обвинение - нямам нищо против човека, бил е точен към мен, но за жалост всичко което е било, явно е друго. Първо за камерата - пратил съм я днес в 10:23, мога да покажа документ. Да, обещах малко по-рано, но имах малко по-важни неща за вършене, които не търпяха отлагане. Лични. Колкото до самата статия, заради която съм мислил, че ще си оставя камерата за себе си - бога ми, не съм искал камера, но защо да пиша статия безплатно? Още повече за другите прословути 50 статии - Бяхме се разбрали с Минко за 50 на брой статии, като ще пиша по дадени категории, за да може да се измисля по-добре самите статии. Е, до 20 и някоя и спряха идеите и категориите, тоест изчерпа се за това което да пиша. След което намерих компромисен вариант, да му напиша статии по-дълги, което и направих, но пак недоволни. Както и да е това, всеки има право на избор, мнение, за това и аз го обеснявам, тъй като не един и двама от тук ме познават и знаят, че ако всичко е точно - такова си остава. Колкото до подхвърлянията за 'бизнес' - Ще ти пожелая Минко да си караш ските, да си караш джипа и да си продаваш камерите, мен ме остави ;)

Поздрави, Харконе - любими приятелю. Минко и на теб, с добри чувства.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Такива дребни мошенници не изкарват дълго. Те не могат да разберат, че ако са честни и коректни ще спечелят много повече, ама то за това се иска акъл.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

mvmrik - не съм се регистрал преди 5-6 години в този форум, за да мамя някой. Даже администраторите ме познават, мисля, че знаят че не съм такъв. Това, че харкон е олигофрен и говори еди какво си, това че мр. флауър направи от неговата си простотия мен виновен и това, че съм забавил ( да виновен съм за това ) камерата на Милко, не ме прави мошенник. Ще се радвам да се видим в реалния живот, да седнем на заведение, да те почерпя, да си поговорим и да видиш кой седи отсреща, а не да говориш ей така. Поздрави.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Ами не те познавам, говорех общо за тези, които се опитват с някакви дребни измами да спечелят.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Ясно е това и аз съм против такъв тип работи, само че да влизам в някакви полемики, заради някакъв олигофрен 'харкон' и да ме изкарват измамник, няма да стане. Да съм се крил, да лъжа как се казвам или нещо такова, разбирам, ама уви не. Лично ме познават не малко хора от тук, няма никакво лошо мнение за мен и в даден момент, цикъла на даден човек, който днеска е един, утре друг и си мисли, че някой ще му ходи по гайдата ( мр.флаър ) и веднага да бъда изкарван мошенник, просто е недопустимо!
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Цеци, убедителен си - браво, ама както виждаш само с оправдания и обяснения бизнес не се прай.

Аз дет не те познавам си спомням га четох предишните оплаквания от теб и като сравня с настоящия случай много ясно си личи pattern в поведението ти. Което е бая по-убедително.

Или и аз съм хейтър-олигофрен?
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Нека да кажа нещичко, пък нагли хора - много. Първо Харкон, няма какво да го коментирам, ясно е, че е хейтъра на ИТ.
Колкото до Минко и неговото обвинение - нямам нищо против човека, бил е точен към мен, но за жалост всичко което е било, явно е друго. Първо за камерата - пратил съм я днес в 10:23, мога да покажа документ. Да, обещах малко по-рано, но имах малко по-важни неща за вършене, които не търпяха отлагане. Лични. Колкото до самата статия, заради която съм мислил, че ще си оставя камерата за себе си - бога ми, не съм искал камера, но защо да пиша статия безплатно? Още повече за другите прословути 50 статии - Бяхме се разбрали с Минко за 50 на брой статии, като ще пиша по дадени категории, за да може да се измисля по-добре самите статии. Е, до 20 и някоя и спряха идеите и категориите, тоест изчерпа се за това което да пиша. След което намерих компромисен вариант, да му напиша статии по-дълги, което и направих, но пак недоволни. Както и да е това, всеки има право на избор, мнение, за това и аз го обеснявам, тъй като не един и двама от тук ме познават и знаят, че ако всичко е точно - такова си остава. Колкото до подхвърлянията за 'бизнес' - Ще ти пожелая Минко да си караш ските, да си караш джипа и да си продаваш камерите, мен ме остави ;)

Поздрави, Харконе - любими приятелю. Минко и на теб, с добри чувства.

Ти си и неграмотен, приятелю, защо си правиш труда?
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

извинявам се ама нещо не разбирам - oronney защо пишеш от името на cecipenev (м др аз ли бъркам никнейма - такъв потребител не откривам а имам доста ясен спомен, че сме комуникирали)
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Noke, не съм седнал да убеждавам някой, просто се защитавам, тъй като в интернет е най-лесно да уплюеш някой. Оправдания няма, казвам това което е, а ако някой иска да чуе друго, не при мен. Обеснения, мисля че поне това съм длъжен да направя. Бизнеса - спокойно ;)
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

@BullBlogger - ника ми е баннат, за това регистрирах този, за да кажа и аз няколко неща, не само да се плюе, както повечето са свикнали. Комуникирали сме и смятам, че и двамата сме останали с добри впечетления един от друг.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Нека да кажа нещичко, пък нагли хора - много. Първо Харкон, няма какво да го коментирам, ясно е, че е хейтъра на ИТ.
Колкото до Минко и неговото обвинение - нямам нищо против човека, бил е точен към мен, но за жалост всичко което е било, явно е друго. Първо за камерата - пратил съм я днес в 10:23, мога да покажа документ. Да, обещах малко по-рано, но имах малко по-важни неща за вършене, които не търпяха отлагане. Лични. Колкото до самата статия, заради която съм мислил, че ще си оставя камерата за себе си - бога ми, не съм искал камера, но защо да пиша статия безплатно? Още повече за другите прословути 50 статии - Бяхме се разбрали с Минко за 50 на брой статии, като ще пиша по дадени категории, за да може да се измисля по-добре самите статии. Е, до 20 и някоя и спряха идеите и категориите, тоест изчерпа се за това което да пиша. След което намерих компромисен вариант, да му напиша статии по-дълги, което и направих, но пак недоволни. Както и да е това, всеки има право на избор, мнение, за това и аз го обеснявам, тъй като не един и двама от тук ме познават и знаят, че ако всичко е точно - такова си остава. Колкото до подхвърлянията за 'бизнес' - Ще ти пожелая Минко да си караш ските, да си караш джипа и да си продаваш камерите, мен ме остави ;)

Поздрави, Харконе - любими приятелю. Минко и на теб, с добри чувства.
Цеци, олигофрен малък, не само, че не можеш да пишеш, но не можеш и да се изразяваш правилно. Лайна, като теб заслужават много повече от хейт. За мен е удоволствие и приоритет номер едно да ги настъпвам по врата. Най-важното за момента е, че загуби доверието на всички и доказа че си глупав, неграмотен и елементарен.
Everything that has transpired has done so according to MY desires!
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Дали съм грамотен, дали мога да се изразявам, това не смятам да доказвам на теб, или на който и да било, без да съм преценил. Колкото до това да настъпваш по врата, който и да било - мнението на повечето потребители във форума за теб е толкова ужасно, колкото не можеш да си представиш, но до някъде го знаеш. Ще се радвам да ме настъпиш по врата, много пъти съм ти го казвал.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Noke, не съм седнал да убеждавам някой, просто се защитавам, тъй като в интернет е най-лесно да уплюеш някой. Оправдания няма, казвам това което е, а ако някой иска да чуе друго, не при мен. Обеснения, мисля че поне това съм длъжен да направя. Бизнеса - спокойно ;)
Ти вече си достатъчно Уплют бе плюнко. Махай се от тук.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Дали съм грамотен, дали мога да се изразявам, това не смятам да доказвам на теб, или на който и да било, без да съм преценил.
Ама ти още ли не си преценил и имаш съмнения по въпроса? :lol:
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

oronney, както казах не те познавам и не мога да кажа нищо за теб, но според мен не е случайно това, че повечето потребители се оплакват от теб, трябва да има някаква причина за това и според мен е точно в теб. Незнам дали умишлено се опитваш да мамиш или го правиш без да искаш, но самият факт, че се заемаш с дадена задача и не я довършваш или не спазваш точно уговорката, означава че не си много отговорен и едва ли може да се разчита на теб.
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Не виждам никъде измама. Както обесних - категориите по които трябваше да пиша статиите свършиха и трябваше да пиша по мое виждане статии, което и направих. Ако имаше категории за всички статии, които сме се разбрали, щеше да има такива статии, но свършиха и имаше други, които смятам, че в крайна сметка се получиха добре. Това за Минко. За друго, не виждам с кое аз съм бил виновен за нещо. Колкото до харкон - продължавай сине :)
 
От: Защо не трябва да се плаща предварително или как и аз гризнах дървото!

Незнам дали умишлено се опитваш да мамиш или го правиш без да искаш, но самият факт, че се заемаш с дадена задача и не я довършваш или не спазваш точно уговорката, означава че не си много отговорен и едва ли може да се разчита на теб.
Не се опитва да мами. Прекалено е глупав, за да го прави. Просто приема дадена задача, заради парите. Впоследствие се оказва, че е неспособен да я завърши и я зарязва тихомълком. От тук нататък започват да валят оправдания (напразни уви), с цел да се замажат нещата и да има по-малко оплаквания. Парите никога не се връщат, защото малкият шарлатанин вече ги е изхарчил, а и по принцип рядко има пари, дори за себе си.
За повече информация- Черния списък
 

Горе