16 правила за успех!

Fozzy

Well-Known Member
Дълго се чудих къде точно да публикувам тази тема. Според мен, не е за off-topic-a защото я намирам за доста полезна.

Това са на пръв поглед прости правила, които всеки знае, но ако се приложат на практика, ефекта е страхотен!

Нека започнем:

1. Излез извън зоната си на комфорт.
- Смятам, че не сме много продуктивни, когато работим там, където ни е комфортно. Често чувам хората да казват "Но аз съм загрижен за сигурността ми!". Моят отговор на това е прост: "Сигурността е за труповете."

2. Никога не се отказвай.
- Почти нищо не става от първият опит. Само защото изглежда, че това, което правиш не дава резултат, не значи, че то не работи. Това просто значи, че това не става по начина, по който го правиш. Ако всичко беше лесно, всеки щеше да го прави и ти нямаше да имаш шанс.

3. Точно когато си готов да се откажеш, си най-близо до целта.
- Има стара китайска поговорка, която обичам и това което се казва в нея, го намирам за истина. Звучи така: "Изкушението да се откажеш ще е най-голямо, точно преди да успееш."

4. Като разбереш това, което те тревожи, не само приеми най-лошото, което може да стане, но така определи колко лошо може да бъде то в действителност.
- Често, най-лошите последствия ще бъдат всъщност купчина от "неопределени последствия". Баща ми преди ми казваше: "Е, Боб, ако не се справяш, нищо не могат да ти направят."

5. Фокусирай се върху това, което искаш да стане.
- Припомни си старата поговорка: "Както го мислиш, така ще стане."

6.Прави нещата ден за ден.
- Без значение колко е трудно положението, в което се намираш, можеш да се справиш ако не гледаш много напред в бъдещето, а се съсредоточиш върху настоящият момент.

7. Винаги продължавай напред.
- Никога не спирай да инвестираш. Никога не спирай да подобряваш. Никога не преставай да правиш нещо ново. В момента, в който спреш да подобряваш своята дейност, тя започва да умира. Постави си за цел, да ставаш все по-добър и по-добър през всеки изминал ден, дори по някакъв малък начин. Запомни японската концепция на Кайцен. Някои малки ежедневни подобрения, в бъдеще се превръщат в големи предимства.

8. Взимай бързо решения.
- Запомни какво е казал генерал Джордж С. Патън: "Добрият план, осъществен днес, е много по-добър от измислянето на перфектният план утре.

9. Взимай всичко под внимание.
- Кълна се, че това е истина. Всичко, за което се полагат грижи, се подобрява.

10. Всичко, което не се управлява, ще се влоши.
- Ако искаш да откриеш проблеми, за които не знаеш, отдели няколко секунди да прегледаш това, с което не си се занимавал от дълго време. Гарантирам, че проблемите ще са там.

11. Внимавай с конкуренцията, но внимавай повече с това, което правиш.
- Когато гледаш конкуренцията, запомни, че отдалеч всичко изглежда перфектно. Дори планетата Земя, погледната от Космоса, изглежда като красиво място.

12. Никога не се оставяй да те юркат.
- В нашето общество, с нашите закони, имаш точно толкова право да вършиш това, което искаш, колкото всеки друг. Ако разбира се, това което правиш е законно.

13. Никога не очаквай животът да е честен.
- Животът не е честен. Направи си собствени изводи. Ще се справиш добре само ако единственото значение на честен за теб, е това, например, което плащаш в автобуса.

*Игра на думи. Съответно "честен" и "това, което плащаш (такса)", в английският език са съответно "fair" и "fare". Думите са с еднакво произношение.

14. Разреши собствените си проблеми.
- Ще разбереш, че когато решаваш сам проблемите си, ще станеш и конкурентно способен. Масура Ибука, съосновател на SONY, го казва най-добре: "Никога няма да успееш в технологиите, бизнеса или каквото и да е друго, следвайки останалите." Има също и стара азиатска поговорка, която си припомням често. Звучи така: "Мъдрият човек, пази своите съвети."

15. Не се взимай прекалено насериозно.
- Разпусни. Често, поне половината от това, което постигаме се дължи на късмет. Никой от нас, не постига със собствени усилия толкова, колкото ни се иска да вярваме.

16. Винаги има причина да се усмихнеш.
- Намери причината. Ако се замислиш, имаш голям късмет за това, че живееш. Животът е кратък. Все повече се съгласявам с малкият си брат. Той често ми напомня: "Не сме тук, за да живеем дълго, а за да си прекараме добре!"

Боб Парсън
Основател на GoDaddy

На места преводът ми беше наистина труден, затова има доста неточности. Ето ви го и в оригинал: линк

Лично аз не се съгласявам с 2-3 от точките, но като цяло, съветите са полезни.
 
От: 16 правила за успех!

Добро е, браво за труда да го преведеш :) Жалко, че не мога да ти дам реп-че, скоро съм ти давала
 

Горе