Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Аз виждам повишение. Но това е защото в началото на годината ми вдигнаха заплатата с 30%. Иначе разходите ми бяха същите като миналата година, това преди да вдигнат цигарите на 5 лева, след като стана това, малко по малко отказах цигарите и сега имам доста повече пари и време за други неща.
Сметките ми миналта година възлизаха на 40% от нетната ми заплата, тази година още не съм смятъл, но са доста по-малък процент.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Вдигането на минимална заплата не повишава стандарта на живот, дори напротив - ако се вдигне повече от обстоятелствата, които позволяват го влошава на повечето от населението.
Стандарта на живот се повишава от повишаване на КПД и обем на произведените блага. Много е просто - всичко останало е изкуствено регулиране с цел спечелване на евтини гласове.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Вдигането на минимална заплата не повишава стандарта на живот, дори напротив - ако се вдигне повече от обстоятелствата, които позволяват го влошава на повечето от населението.
Стандарта на живот се повишава от повишаване на КПД и обем на произведените блага. Много е просто - всичко останало е изкуствено регулиране с цел спечелване на евтини гласове.

Добре си с теорията но ти куца практиката.

Тези приказки за производителността на труда и обвързването и с доходите ги приказват родните мутро-комунистически "бизнесмени" реализиращи 200-300% печалба основно поради наличието на РАЯ предлагаща своят труд за жълти стотинки и залъгвана с евтини сказки че поради ниската производителност и заплатите са ниски.

Същите тези Цървули наречени "бизнисмени" предлагат своите стоки и услуги на европейски и дори много над европийските цени при минимална себестойност на разходите за труд, суровини, материали и прочие.

Не случайно един "успешен" роден бизнесмен ще фалира за отрицателно време в която и да бяла цивилизована държава с реална пазарна икономика, защото той може да вирее само в подобни на нашата посткомунистически колонии къдото склавяните са в излишък........
 
Последно редактирано:
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Напълно подкрепям никс :) Минималната заплата трябва да се направи поне 500 лева. По-този начин поне малко ще се нормализират нещата. Тея пумияри така наречените работодатели, гледат само да сучат от където могат. Никъде го няма това, хората да се блъскат да работят за 300 лева, а работодателите да правят каквото си искат. Българска лакомия и простотия. Ако се организираме и никой да не се хваща на работа за под 500 лева ще се вдигнат набързо заплатите, като им увиснат продажбите и производството. НИЕ ТРЯБВА ДА ПОСТАВЯМЕ НА КОЛЕНЕ РАБОТОДАТЕЛИТЕ, А НЕ ОБРАТНОТО!!!!!

ТРЯБВАТ СТАЧКИ, МАСОВО НЕПОДЧИНЕНИЕ, ДОКАТО НЕ ВДИГНАТ ЗАПЛАТИТЕ ВСИЧКИ НАВСЯКЪДЕ. АМА НИЕ НА РОБИ СМОТАНИ :)
 
Последно редактирано:
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Момчета, по-добре не генерализирайте нещата. Наистина го има този тип 'бизнесмен', който описвате вие, но не всички са такива. Били ли сте някога от страната на работодател или поне да се опитате да си представите как е? Разходите и отговорностите са големи, не са само за заплати и суровини/материали/услуги. Денят не приключва с края на работното време.
И ако наистина е толкова лесно да се вирее като Български бизнесмен, защо вие не приложите този модел?
Факт е, че за всички е трудно. Аз лично не смятам, че работодатели и служители трябва да си пречат и надхитряват взаимно, защото се получава порочната практика: "Ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат". Трябва да си помогнем едни на други. Според мен кризата може да бъде един много добър период за започване на нов бизнес.

По темата: за съжаление - повишение
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Ами не е нужно да ги генерализираме, много ясно, че хората които взимат хубави заплати и са си добре на работното място няма да им трябва стачки, но на местата където е факт умишленото замазване на очите с 300 лева, сивия сектор с 4 часовите трудови договори, а да им бачкат по 12-16 часа, за тези хора говоря. Това ако беше в друга европейска страна, тези работодатели ще ги изселят направо за нула време. Но ни липсва обединение, гражданско общество, нямаме единно съзнание, а всички се мишкарят :) Не може за едни да има криза, за други да няма, това важи и за депутатите. Всички трябва еднакво да поемат тежестта на кризата, а не едните да мизерстват, а други нови колици и къщички с имоти. Да направят заплатите на политиците 300 лева да ги видим как ще изкарват месеца. Те не са там да помага на народа, а да си пълнят банковите сметки. Трябва да се измисли някаква организация, някаква нова власт да се появи, нова сила, която да стои зад гражданите и техните нужди, като в същото време оценява адекватно ситуацията и не защитава нереални изисквания. Но ако един работодател не може да отдели поне 500 лева за заплата, да си работи сам във шибаната фирма. Никой не е казал, че е лесно да се прави бизнес и да се става бизнесмен. Без пари никой не може нищо да стане, нито да направи. Могат само тези които имат. Бедните стават по-бедни, богатите по-богати. Това трябва да се промени :D
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Ами не е нужно да ги генерализираме, много ясно, че хората които взимат хубави заплати и са си добре на работното място няма да им трябва стачки, но на местата където е факт умишленото замазване на очите с 300 лева, сивия сектор с 4 часовите трудови договори, а да им бачкат по 12-16 часа, за тези хора говоря. Това ако беше в друга европейска страна, тези работодатели ще ги изселят направо за нула време. Но ни липсва обединение, гражданско общество, нямаме единно съзнание, а всички се мишкарят :)

Така звучи в пъти по-добре :) Съгласна съм
Относно заплатите на политиците. Нали не храниш наивните илюзии, че с тях преживяват ;)

Могат само тези които имат.
Не е съвсем така :) Основният ни проблем е, че все чакаме някой да дойде и да ни 'оправи', а не си решаваме проблемите сами. Начинът е само един - щом не ти се работи за жълти стотинки за някой работодател си наритваш д**** и измисляш вариант да изкараш повече - варианти има-друг работодател, друг град, друга държава, фрилансърство, собствен бизнес.. Четох темата ти за идеята да започнеш нещо със собствен капитал-мисли в тази насока
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Да, има го и този момент, в който чакаме някой да ни оправи персоналните проблеми. Факт е, че в тази държава е тегавичко да се прави нещо. Аз последно време слушам за успели хора от: незакони неща, наследили богати роднини, общински съветници станали с имоти, депутати с някое друго участие по фирми. Има и много успели бизнесмени, но за жалост историите, които споменах са в пъти по-често срещани практики. Нека сами си правим изводите защо е така. А от друга страна има и още един момент, на който искам да обърна внимание: имал съм случаи на хора, които не си мърдат грам пръста и в същия момент им било тегаво. И за да не изглехдат абсолютни loser-и си намират някой, който да им е виновен, че е така. Защото така им е по-лесно. За тях оправданието е най-добрата алтернатива, че не предприемат нищо и не искат повече от живота. Хора като тези цял живот не мърдат, в някои случаи и потъват.

Та, тя годината се изниза. Когато всеки започне да търси алтернатива в изкарването на допълнителен доход, тогава ще знам, че някои (тези, които са запонали да го правят) ще бъдат и двигател на другите. Защото някои си казват: "Аз да не съм по тъп от него, че да не мога да го правя". Съвремените технологии толкова много са опростили нещата, че е достатъчно да си се занимавал с Paint & Microsoft Word , за да започнеш с един блог даже, а дали ще иска той да се развива нагоре си зависи изцяло от него. Защото в случай, че някои има съмнения по въпроса, но разходите или поне тенденцията по тях е те растат, а както се вижда доходите си седят или същите или дърпат с малко. Всеки си преценява какво да прави.

Имам 2 реални примера тук във форума, на които няма да спомена имена и прочие. Само ще кажа, че бяха упорите (жени) и сега с affiliate си правят по мин $200 на месец (не е изключено и да са леко дръпнали напред). Много се радвам за тях, но и няма какво да лъжа - имаха си оснаова, но колкото и да имаха такава, това което захванаха беше ново за тях. Има много примери, за които и не знам. Искам само да намекна (или напрао да си го кажа), че сега повече от всякога може да се изкарват допълнителни пари. Само желание да има. Както виждате става скъпо за какво ли не. Не мисля, че след като сте попаднали тук, където и помощ без пари ще се получи, е логично да му се тегли X-са на прозореца.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Имам 2 реални примера тук във форума, на които няма да спомена имена и прочие. Само ще кажа, че бяха упорите (жени) и сега с affiliate си правят по мин $200 на месец (не е изключено и да са леко дръпнали напред).

От Affiliate Marketing може да се правят доста пари, не по $200/месец ами по $200/ден, че и повече. 8) Просто трябва да си създадеш свой метод и да ги направиш. "Sky is the limit!"(май така му се казваше :wink:)


[video=youtube;ZtKl33ZU6oc]http://www.youtube.com/watch?v=ZtKl33ZU6oc[/video]
 
От: От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

От Affiliate Marketing може да се правят доста пари, не по $200/месец ами по $200/ден, че и повече. 8) Просто трябва да си създадеш свой метод и да ги направиш. "Sky is the limit!"(май така му се казваше :wink:)


[video=youtube;ZtKl33ZU6oc]http://www.youtube.com/watch?v=ZtKl33ZU6oc[/video]
Определено е така. Даже както се вижда и с PPC е постижимо да се правят големи суми. Мисля, че е истина, защото пазара на антивирусни е голям, знам го от опит. Или поне видях, че пича с него дава пример. А това, което се видя определено не е допълнително заработване. Която сума е по-голяма, тя се води основното, другото допълнително. :) Поне е редно да е така. :)
 
От: От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

[video]http://vbox7.com/play:1f839d49[/video]

Ето ви поздрав :)
 

Горе