SkyHost Измамници!

Статус
Not open for further replies.

noname_dark

New Member
Искам да ви уведомя, че skyhost са пълни мушенници! Бях си взел от там хостинг с един мой приятел. Държахме на хоста им няколко месеца PTC сайтове. След което ние мислихме, да се махнем от тях, защото имаше много проблеми. Хостингът ни изтече и ги помолихме да ни дадат 1 час, за да си вземем файловете. Те отказаха. И ни казаха, че трябва да си платим хостинга, за да си вземем файловете. След 2-3 минутки, ми казаха, че дори и да си платим хостинга, няма да ни дадът достъп до файловете. И за това нещо, не ни дадоха обяснение. След 2-3 писане, без отговор, те ни писаха. Казаха ни, че имало разследване за гредитни измами. Аз се усъмних, защото ние не работим с кредитни карти. Веднага се допитах, и установих, че няма никакво разследване. Ние им казахме, че знаем че няма никакво разследване. Те продължаваха да твърдят, че има разследване. Преди 2 дни, приятелят ми им звънна. Те са му казали, че искат 50 лева, и ще ни дадът 24 часа достъп до файловете. И така до ден денешен. Не ви препоръчвам техните услуги!
 
Последно редактирано:
От: SkyHost Измамници!

Даже не съм чувал, че има такава хостинг фирма :)
 
От: SkyHost Измамници!

skyhost само името като чуеш и си мислиш за небесен хостинг...ама не..явно поредните измамници/.
 
От: SkyHost Измамници!

Като прочетох всичко, по-скоро noname_dark прекали. Не вярвам да не ви дадът достъп до файловете и т.н изтрябвали са им вашите кирливи птц-та. И вие с тея сайтове, както лъжете децата ще фанете шалтера, помнете ми думата.
 
От: SkyHost Измамници!

Извинявам се, за въпроса но това не е ли политика на всички хостинги ? Ако започнат да дават по 1 час на всеки който не си е платил, не че нещо кой знай какво ще стане, но въпрос на принципи все пак. Вярно е, че някой хостинг компании дават някой друг ден след изтичането на договора, но това не е политика на всички. И все пак да бъдем, честни едва ли не са си спазили част от закупения от вас план. Като гледам на доста места си оспамил с въпросната тема,("Или поне google показва така.") което говори и от една страна лошо за теб. Преди известно време compidev(.com) им изгоряха сървърите, и каченото ми само там портфолио изгоря с всичките им глупости, значи по-твоята логика на тях трябва да държа сметка за това ? Както те нямах какво да направят, така и въпросните Skyhost си имат принципи който не подлежат на промяна.
 
От: От: SkyHost Измамници!

Извинявам се, за въпроса но това не е ли политика на всички хостинги ? Ако започнат да дават по 1 час на всеки който не си е платил, не че нещо кой знай какво ще стане, но въпрос на принципи все пак. Вярно е, че някой хостинг компании дават някой друг ден след изтичането на договора, но това не е политика на всички. И все пак да бъдем, честни едва ли не са си спазили част от закупения от вас план. Като гледам на доста места си оспамил с въпросната тема,("Или поне google показва така.") което говори и от една страна лошо за теб. Преди известно време compidev(.com) им изгоряха сървърите, и каченото ми само там портфолио изгоря с всичките им глупости, значи по-твоята логика на тях трябва да държа сметка за това ? Както те нямах какво да направят, така и въпросните Skyhost си имат принципи който не подлежат на промяна.

Е как така няма да им дават файловете? Те не са собственост на хостинг компанията че да се разпорежда с тях, друг е въпросът защо колегата е оставил хоста да изтече и какво точно е държал там :) А по твоята логика на кого трябва да се държи сметка като са изгорели на компидев сървърите? Как така няма какво да направят, нали са хостинг компания?
 
От: SkyHost Измамници!

Относно Compidev, до колкото знам имат резервни копия.

Извинявам се, за въпроса но това не е ли политика на всички хостинги ? Ако започнат да дават по 1 час на всеки който не си е платил, не че нещо кой знай какво ще стане, но въпрос на принципи все пак. Вярно е, че някой хостинг компании дават някой друг ден след изтичането на договора, но това не е политика на всички. И все пак да бъдем, честни едва ли не са си спазили част от закупения от вас план. Като гледам на доста места си оспамил с въпросната тема,("Или поне google показва така.") което говори и от една страна лошо за теб. Преди известно време compidev(.com) им изгоряха сървърите, и каченото ми само там портфолио изгоря с всичките им глупости, значи по-твоята логика на тях трябва да държа сметка за това ? Както те нямах какво да направят, така и въпросните Skyhost си имат принципи който не подлежат на промяна.

А ти не прочете ли, че когато поискахме да им платим казаха "НЕ"!? Прочете ли, че искат да им дадем 50 лева за да ни дадът достъп!? Първо чети всичко!
 
http://skyhost.bg/bg/termsandconditions.html
Започнете да четете това което приемате и няма да имате проблеми!
Мързела и липсата на грамотност не ви оправдава, а още повече ви позволява да обвинявате който и да е било. Не сте спазили срока - точка. Като знаете, че ви изтича срока - да си бяхте направили бекъп.
Точка.
(Кофти, че защитавам в случая компания, която преди време беше флуднала всички форуми със спам, че на всичкото от горе си бяха откраднали и общите условия от друга компания - но шанс).
 
От: SkyHost Измамници!

Дадох само пример с Compidev, не ми е нужен твоят "професионален коментар" към кой какво има. Ако искаш и 100 лева им предложи (Макар, че силно ме съмнява дете като теб да им предложи повече от няколко "СМСа".), всяка хостинг компания и като цяло хора предлагащи услуги трябва да имат правилник и ако случайно го нарушат заради такива като теб, не мисля, че говори добро за тях. Подкрепям мнението на ktomov. Не мисля, че има какво повече да се каже по темата, при положение, че автора и я е постнал единствено с цел да им направи "мръсно".
 
От: SkyHost Измамници!

Дадох само пример с Compidev, не ми е нужен твоят "професионален коментар" към кой какво има. Ако искаш и 100 лева им предложи (Макар, че силно ме съмнява дете като теб да им предложи повече от няколко "СМСа".), всяка хостинг компания и като цяло хора предлагащи услуги трябва да имат правилник и ако случайно го нарушат заради такива като теб, не мисля, че говори добро за тях. Подкрепям мнението на ktomov. Не мисля, че има какво повече да се каже по темата, при положение, че автора и я е постнал единствено с цел да им направи "мръсно".

Не, не съм постнал темата, поради тази причина. И работата е там, че те самите ме изнудват... Искаха да им платя 50 лева, за да пуснат акаунта за 2 часа, за да мога да си изтегля файловете...
 
От: SkyHost Измамници!

Наистина не става тоя хостинг! Бяха ми хакнали един сайт на него като бях. Започнах свое разследване и намерих извършителя, който даже си призна, че е качил еди какъв си шел, откъдето се логвал и имал достъп до цялата машина. Даже ми даде адреса до него, и аз споделих с тази компания къде им е пролуката, за да го изтрият. А те за благодарност ми спряха акаунта, от който оставаха 2 месеца и не ми върнаха никакви пари за този остатък като и спряха да отговарят. Не ми е за 15-20 лв иначе и тях ще намеря и пречукам, тези нещастници. Отделно спират акаунти, когато им е кеф, уж че били товарили сървъра, но наистина май никакъв бекъп не пазят или изнудват хората, тъй като и при мен си спомням, че имаше някакви увъртания и молене, за да си вляза за малко и да си го направя сам. Говоря за период преди 2-3 години, но май нещата не са се променили много. Не им се доверявайте!
 
Последно редактирано:
От: SkyHost Измамници!

Принципно няма никакъв проблем в това да направят архив на файловете и базите и да Ви ги предоставят, както биха направили повечето от хостинг компаниите уважаващи себе си и ценящи клиентите си дори да са били такива за 1 месец и да са платили 3 лева, но явно проблема с тях е друг и не става много ясно.... Достатъчно е, че като някой не се плати, услугата спира да работи докато не я подновиш, но чак да не Ви предоставят файловете е пресилено.

whois skyhost.bg
.....
NAME SERVER INFORMATION:
ns90.superhosting.bg
ns89.superhosting.bg
.....
REGISTRANT:
SuperHosting.BG OOD
.....

Вероятно или са фирма част от Супперхостинг или е някой техен клиент с амбициите за собствена хостинг компания и нает сървър, който дори не използва собствени ns-и.
 
От: SkyHost Измамници!

Никоя компания няма да даде достъп до файловете след като абонамента изтече. Фирми като Namecheap, Godaddy, Hostgator, MediaTemple, 1and1 и които там се сетите, всички имат една и съща политика по този въпрос. И според мен е правилна. Плащаш си за един месец и си теглиш нещата. Друг е въпроса, че грешката си е на автора в това, че няма backup на отделена машина.

Мързи ме да прочета TOS на всички споменати компании, но за няколко от тях знам от собствен опит, че след края на срока (като обикновено имате 5-10 дни отгоре преди да го спрат) файловете се пазят, но можеш да ги свалиш само ако платиш. Е ако нямаш 10лв за да си платиш хостинга, то колко ли е сериозен проекта тогава...

А това, че в тази фирма има нещо гнило, има.
 
От: SkyHost Измамници!

SkyHost ама нещо небесният им хостинг не се отваря и при мене, доста лошо съм чувал и аз за тях.
 
От: SkyHost Измамници!

Някой компании предлагат достъп за 48 часа до акаунта срещу SMS на цена 2.40 (мисля), което е вариант. И тъй като в България клиентите са много ценни заради конкуренцията повечето компании дават достъп до файловете след една молба по е-мейл.
Нека да вземем за пример ако клиента има 5 отделни акаунта - 2 споделен хостинг 2 VPS/Dedicated и въпросния изтекъл акаунт, отново shared. Не вярвам, че в този случай биха му отказали достъп до файловете, било то която и да е хостинг компания в BG, тъй като тук често обичаме да пренебрегваме условията за ползване и да ги разбираме както ни е удобно. Както казах, клиентите са ценни и никой не би рискувал да загуби 4 услуги заради една изтекла, до която искат достъп за няколко часа. Да не говорим за 50-те лева, които уж искат ама не искат. Но според мен проблема с тази фирма, не е в изтичането на акаунта, 50-те лева или съдържанието на хостинга. Мисля че става въпрос за съвсем различно нещо а не за условия за ползване, политика и т.н.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе