Пишман фриленсъри и други елементарни частици

mantaman

Well-Known Member
От доста време ми напира обаче днес не издържах вече.
В 90% от случаите в които ползвам услугите на пишман фриленсъри от форума най малкото оставам недоволен да не говорим че това е даже слабо определение. Най лошото е че тук не става въпрос за кандидати за слава дето минават през сайта като комети а за уважавани членове с по над година стаж и зелени репи в репутацията.
Предишният случай с фейк събмита за 30лв даже вече и не искам да си го припомням, защото в последната случка макар и да не съм загубил директно пари не и отстъпва.
Преди 40 дни си поръчах три сателита от този пишман фриленсър http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=21241&page=1
След 30 дни чакане го попитах какво става, а той май беше и забравил че е поел ангажимент и ми вика след три дни си готов от тогава минаха 10 дни и днес за пореден път питам какво става, а той ми отговаря че няма да може да свърши работа, ако не го бях попитал сигурно щях да чакам до второ пришествие.
Сигурно и аз не съм иделания работодател но просто отношението към работата на повечето фриленсъри тук е под всякаква критика за това от мен един съвет, на репутации и хвалби в темите не се предоверявайте, пари на пред за нищо не давайте и им вадете душата всеки ден видите ли че проекта не се движи според предварителната уговорка направо ги отцепвайте.
Както обича да казва един мой стар приятел "гледай как живота ни превръща в едни лоши сърдити старчета"
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Точно затова освен репутация във форума има и вградена система за feedback, която ако се използва по предназначение ще помогне за предотвратяване на повечето подобни проблеми.
 
Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава.

В този форум освен дизайн от zealot друго фрийланс не се пипа ама не се научихте.
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Доста крайно изказване има поне още двама читави
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

KALOS е точен... и работи качествено.
Има и други който са точни момчета, простото им следете дейността в сайта и ще видите кой е точен и кой не.
 
Последно редактирано:
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Ами понякога се случва да поемеш ангажимент, в началото си сигурен, че ще може да го изпълниш но в последствие изникне нещо ... (може и семейни проблеми ...) на мен лично един път ми се е случвало ... но какво да се прави ... :(

така, че даваш срок(или двамата уговаряте такъв), ако следнего не е изпълнена поръчката оттегляш предложението ...
 
Последно редактирано:
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Много добра тема. Аз съм от новите. Няколко пъти съм използвал услуги на хора от форума, но до сега никога не съм получавал качествена работа. Точно както се каза по-горе. Докато не се свърши работата пари не трябва да се дават. Попадал съм на много теми от рода "Той е от 5 години във форума ти от два дена за това плащаш тогава получаваш труд", но това не е така и аз като нов опитах да послушам на няколко пъти и първо да си платя и получих само главоболие и загуба на репутация сред мои клиенти, тъй като съм ги забавил заради нещо което уж тук ми е обещано.

Една препоръка към тези фриленсъри, първо помислете, дали може да я свършите работата и след това се хвърляте да претендирате за специалисти, даже в уговорките си оставянте по 1-2 дни отгоре над времето, за което бихте свърши ли работата. И ако има те проблем и не може да се справите казвайте го на време, това няма да ви е минус само ще спечелите, от това че оставате впечатление, че сте съобразителни поне.
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Има нещо вярно, аз от няколко души, дето съм поръчвал, само веднъж останах наистина доволен.

Най-ми хареса един пич, питам го оферта за събмит - вика 5лв - събмит в 100 директории. Викам ба мааму, бива ли за 5лв толкова играчка, та пращам 10 :)
Обаче от тия 100 директории реално получих има няма 3-4 линка, другите не били одобрили и незнам си какво....

Малко по-сериозно бе, така ли се прави бизнес.... :)
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Да, внимавайте с кой имате професионални отношения. В по-голяма степен това, че даден фрилансер не е коректен и поради няколко факта, като един от тях е, че не сте му спешен. Но пък защо поема работа, която сте му задали - не мога да ви отговоря. Аз лично съм имал само положителни впечатления от тук и от хората предлагащи услуги за пари. Но както е казано, всяко правило си има и своите изключения. Така, че аз препоръчвам преди каквото и да е впускане в нещо, да се провери по-обстойно - използвайте препоръки и на познат за дадения фрилансер. Важно е да се гледа това, нищо, че репотацията му е ОК и има добри фиидбекове. След време и много работа може работата и сериозността му да се е променила я към положително, я към отрицателно. Внимава се. Особедно ако се започва с плащане. Това, че е активен потребител не означава, че е гаранция да изпълни задачата по първоначални договорки. ;)
 
Преди 40 дни си поръчах три сателита от този пишман фриленсър http://www.predpriemach.com/showthre...t=21241&page=1
След 30 дни чакане го попитах какво става, а той май беше и забравил че е поел ангажимент и ми вика след три дни си готов от тогава минаха 10 дни и днес за пореден път питам какво става, а той ми отговаря че няма да може да свърши работа, ако не го бях попитал сигурно щях да чакам до второ пришествие.

Абсолютно същата история и с мен ... Много хора му били писали и само на мен забравил да отговори. Ами що ли не му сложим по едно минусче на 100 процентовия итрейдър се чудя. Беше ми симпатичен младежа, но това явно си му е практика.
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Ооо колега аз симам същия опит.
Регнах се в два много големи форуми специално за фриилансери от цял свят. Казаха ми търси индийци много добри били, гледай рейтингите и им давай задачи, ако тук ти го правят за 1000 лв. там е за 200$ и аз започнах.
Постнах проект, веднага клъвнаха 5-ма още първия ден единия с 30-40 рейтинги повечето добри, другия с 10-15 и така, избрах един с около 15-тина рейтинги повечто м/у 8,9 от 10 възможни. Вимак му пич ей ти парите, пратих му чрез пейпал и започвай и онзи започна, от Индия бил. Да, ама не. Още на 2-рия ден почнаха циганийте ама бате още 10$ като допълнително щото много работа, викам давай няма проблем стига да стане, после като видях какъв дизайн ми беше направил за сайта все едно 7-мокласник се учи да рисува, викам му аланколоо кво е тва бе, онзи вика дизайн, играл си 2 нощи, ужас. С много мъка за около 20 дни скалъпи един сайт с админ панел, а уж работел с още 2-ма спецове явно като него. Доста кореспондирахме докато се случи нещо що годе приемливо, но накрая не бях доволен като цяло, направо като нашите цигани са тия индийците. След 2 седмици сайта ми го хакнаха и дадох на един мойн френд да го оправи, след 1 седмица още пак го хакнаха въпреки че имах 15 цифренобуквена парола, накрая си сложиш една joomla и си направих аз сайта с помоща на един приятел, на който му платиш но далеч по-малко.

Мина се не мина 1 месец и дадох пак един проект в подобния междубароден сайт за фрилансери, този път за услуга. Реклама, трябваше да ми рекламира сайта, след 5 дни вика Сър всичко е 6 готов съм, викам кое си готов бе ами свърших работата, този път един от Бангладеш владеещ php, corel, mysql ит н итн също с 10-тина положителни меннеия. Абе викам какво сиг готов, нямам 1 посещение в повече на сайта си, даже намаляха, дай ми доказателство. Онзи вика нямам, ама иначе сичко е 6 и ако може вика допълнително малко да ме подпомогнеш, че големи разходи имал, а той ми бил направил,работата за без пари, тя иначе стувала двойно повече. Викам пич квото си правил си правил , аз съм точен , върни ми 50% от парите, пък другите си ги задръж, все пак си работел нещо, оня като се озъби, ама как ама що кое да връщам, всичко било направено. Заплаших го че ще заминавам за Бангладеш да го намирам тоя мангал, вика ще се свържа с пейпал, ще блокнат акаунта, еееййй ма циганин с цигани , като ги беше хванал тия 50$ , та не пуска и цент. Свързах се с сайта със съпорта , че направих клайм изисках си парите едни разправии, незнам аз ли все случвам на такива или повечето са така?
 
Последно редактирано:
Че как ще даваш пари предварително на непознати хора ?!?!?
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Искам да кажа за споменатия в началото на темата фрийлансър, че ми е извършвал една услуга като нямам оплаквания към него. Що се отнася до офертата му за сателити, това не е първото оплакване, което виждам.
А пък за баш фрийлансърите с кофа да ги ринеш. Голяма част от тях всъщност са деца, които търсят да изкарат бързо и лесно някой лев. Лични аз се стремя да ги избягвам, като се допитвам до други членове за форума за препоръка на човек, който да свърши работата и винаги изисквам портфолио.

ПП: сега ми дойде идея, че може да се направи лист с услуги и за всяка услуга да се включат потребители от форума с доказана репутация и качество на извършената услуга :)
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

Аз до сега не съм имал проблеми, с няколко човека от форума сме вършили разни неща и всичко е било точно. Може би съм имал късмет, че не съм уцелил някой такъв.
 
От: Пишман фриленсъри и други елементарни частици

аз нямам проблеми в "envato network"
 

Горе