Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Blinky

Owner
Подтикнат от следните теми:

Колко са милионерите във форума

и

Какъв е шансът ви да станете милионер (доволно богат)?

Искам да отворя тема за един бърз брейн-сторминг. Идеята да се дават идея за следващия голям бум след FaceBook. Аз лично ще започна по-надолу да давам, като преди това ше поясня няколко неща, на които трябва да отговаря идеята, за да се впише в общия критерии - успешна и добра. От това ще стане и ясно, че ще е нещото, което ще изтреля притежатели на друго ниво. Не се опитвам да взаимствам, но искам да чуя предприемачите какво могат да измислят само с едно бързо затваряне на очите.

Ето ги и критериите, за които се сетих:

- Да помага и улеснява на хората
- Да е безплатна
- Да е инукална
- Да е иновативна / в повечето случаи да изпреварва времето си/
- Да е достъпна за всеки
- Да има смисъл - може би най-важното

Ако се сетите за други, може да допълнят горните. Но като се замисля, YouTube, Twitter, FaceBook, LinkedIn, Google, ITunes, Amazon и всички големи отговарят на тези критесии. MySpace също, но пропада в точката "новации". Нищо не се разви там и следователно загуби това, което владееше като пазар.

Ето пример:

Решихме с едно приятелче как би се отразило нещо като соц. мрежа за домашни любимци с видео стриминг между самите животни, профилите им, направени от стопани и всичко, което може да се изгради покрай идеята на соц. свят за домашните любимци. Всичко беше не зле, но определено това е за някой, който има времето да се занимава и е много луд по домашния си любимец. Демек точката "смисъл" се губи, защото не е добра идея да се кибичи да се разширавя и развива профила на дом. любимец - най-малкото животното не го усъзнава, пък и някои не реагират на животни по телевизора.

Ето такова нещо се опитваме да измислим. Не за друго, но да видим колко ни бива и дали реално може да е идеята за един милион, а защо не за милиард. Давайте идеи и съвети. Допълване на формулата за идея пак би било плюс, все пак изчситена формула дава по точни резултати.

аз пак ше се включа. Тази седмица, която идва ми е за това + този уикенд. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Най- големия следващ бум ще е когато отпадне клавиатурата (писането) като средство за предаване на съобщенията

Само си представете каква какафония ще настане у форума :D
 
От: От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Най- големия следващ бум ще е когато отпадне клавиатурата (писането) като средство за предаване на съобщенията

Само си представете каква какафония ще настане у форума :D
В интерес на истината Apple разработвали търсачка с гласови команди и грам не си далеч от истината. :) Нали щели да конкурират Google в нещо много силно от тяхна страна - нов тип навигация из интернет. Това беше. Мерси бате, че се включи. Очаквам още такива идей. Тази е кратка и точна и наистина е много добра за платформа, на която може да стъпи интертнет след време. Ето първия милиард. Дайте да съберем поне за още няколко - 10-20 милиарда. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

трудно може да се измисли нещо ново което да трогне потребителите :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

трудно може да се измисли нещо ново което да трогне потребителите :)
Сигурно има милион неща, но никой още не е мислил и не са ни узрели мозъците за това. И аз не вярва преди няколко години, че някой ще конкурира Google (като изключим старите играчи - Yahoo, Bing, YouTube) и ще му диша във врата, но ето че стана и то за супер кратко време. Май нещото, което изпреварва времето си би се понравило. То реално не е нужно да е великото откритие, но заслужава място до сегашните. Макар че ако е one-of-the-kind шанса да избие рибата става пъти по-голям и ествествено и милионите стават повечко. ;)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Aз се обърках идея за милиони винаги може да измислиш (примерно някое приложение за phone) говорех за идея за милиарди като facebook че трудно може да се измисли :)
 
Последно редактирано:
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Абе всякакви са добре дошли. :) Милиони милиарди, на кой му пука. Важното да капят идей. А приложенията се превърнаха и те в много силно нещо. Забелязва се.

Тези дни и без това ми казаха да си почивам от компа, ще седна и ще си мисля. Темата остава отворена за всеки - дано видя предприемаеско мислене и тук. Много е важно от време на време да си 'изнасилваш" мозъка. Така му даваш тренинг и всеки по-малък мисловен процес минава бързо, поради степента на трудност, която си задал преди това. Като при колите, като си се пусна по енерция може да включиш и на 3-та. :)

Някакви други? :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

аз имам идея, софтуер, който следи кво имаш в хладилника и по зададени предварителни критерии директно се свързва с конкретен магазин и ти прави поръчката, като тия докарват в определен от теб момент. Така не си губиш времето да ходиш , да избираш, да мъкнеш или да караш колата до там
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

out of the box!

Ето и една моя идея(който иска да я реализира):
Става въпрос за играене на простички игри(поне за начало) чрез уеб камерата. Супер Марио, тетрис, змия и т.н. Ти си стои пред камерата и се движиш наляво-надясно, подскоци, клекове. Хем се забавляваш, хем спортуваш.
технология: флаш/хтмл5

п.п: ако някой изкара милион с тази идея поне да ме почерпи с 1 бира. =Д
 
Последно редактирано:
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

аз имам идея, софтуер, който следи кво имаш в хладилника и по зададени предварителни критерии директно се свързва с конкретен магазин и ти прави поръчката, като тия докарват в определен от теб момент. Така не си губиш времето да ходиш , да избираш, да мъкнеш или да караш колата до там

хитро ама го има от бая време
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

фейс за ученици - следи даскалите и предупреждава за изпитване, контролни, пише само домашните им, и избщо отменя ученика от задължнието да се занимава с глупости за да има повече свободно време за важните неща от живота - чат, скайп, пазаруване, разходки, игри, спане, телевизия и прочие.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Според мен "следващия голям бум след Facebook", както каза Blinky, вече е измислен. Така че номерът е да го видим, да го разпознаем, а не да го измислим. Помислете само - нито Google е първата търсачка, нито Facebook е първата социална мрежа, нито iPhone, iPad, iPod и прочие "i" са първите смартфон, таблет, мп3-плеър и т.н., но донесоха милиони и милиарди на хората, които имаха куража, енергията и парите, за да ги разработят.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Трябва просто се реиновират сегашнато да се вдигне стойността и полза към потребителите и безброй милиони проекта като фейса:

Айде аз се сещам различно нещо от нета, регинативни хапове за възстоновяване на дробовете и на пушачите.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Хронологично родословно дърво :) . Започват го родителите, попълват данни, снимки и тнт за бебето.Рожденни дни(снимки, видео), по-важни събития,през бебешката възраст, после училище(предмети,оценки, първо гадже, и тнт) , после студентски години , брак(ако не отпадне тази институция ) и накрая катафалка. Ще е приятно внучето ти да се порови в миналото, и да види какъв студент е бил дядо му.Или бабето каква "тупалка" е била. Нещо като фемилипедиа, но с повече снимки, видео и подробности :).
Предимства:
Може да се запазват хубавите ежедневни моменти за вечни времена.
След време, няма да забравим от къде сме тръгнали и какво ни е заложено генетично :)
Забавно ще е за всички възрасти.
Ангажира, ако се захване сериозно потребител = добър трафик.
Недостатъци:
Звучи като утопия.
Иска много време и желание.
Трудно може да стане, но не е невъзможно :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

аз имам идея, софтуер, който следи кво имаш в хладилника и по зададени предварителни критерии директно се свързва с конкретен магазин и ти прави поръчката, като тия докарват в определен от теб момент. Така не си губиш времето да ходиш , да избираш, да мъкнеш или да караш колата до там
За целта трябва да се напълни със смарт хладилници и всеки път - седмица за седмица, или месец за месец да се вкарват в софта какво количество да поддържа от всеки продутк + следене на срока за годност. Не е лошо директно да е с поръчка, но не е изключено да става и с напомнящ СМС, което ще е по-добре от съображения за сигурност от към пари - все пак софта ще поръчва от ваше име, нали. :)

Това с родословното дърво е готино. В интерес на истината всеки ще може да следи от къде е и всичко. Хубаво е, като идея. Само се чудя, кой ще съхранява това и не е добре, защото всяко правителство ще иска да има пръст в създаването му и като цяло да има достъп до него, а това би изплашило всеки потребител.

Аз също си мислех и за виртуална реалност. Нещо като социална мрежа, но в действителност да се случват нещата, всичко да е почти всичкото, само че да няма стена, а просто "следи" човека е влязал видял е Иван, пожелал му е РД, коментирал е някоя новина и т.н., но действителността да е по-реална - реални 3D аватари, емоции изразени от героя, профла няма да е гола стена с последни постове, публикации и т.н, а просто ще има нещо като виртуален апартамен, който всеки ще си одреди така както иска - стаените със снимки на реднини и мн близки. Албумте ще са като каталози в чекмеджетата. Телевизията, която пускат потребителя разглеждащ "дома" на своя приятел ще показва последни шервания на видеа, радиото - мизика. И ей такива. Чувал съум за създадена виртуална реалност и такива чат румс, градове, светове. Идеята е много скъпа за разработване, но определено е едно еволюционно ниво на горе след ФБ.

Тук искам да кажа, че не е необходимо да е нещо изискващо много пари за девелопмънта му. Може да е нещо просто и добре измислено, като с годините се развива на база потребителско желание и навици. Както се прави винаги в съвремения бизнес. Аз ако ми дойде нещо друго - ще драсна пак. Хайде напънете се още малко, за момента идейте са много свежи. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

За целта трябва да се напълни със смарт хладилници и всеки път - седмица за седмица, или месец за месец да се вкарват в софта какво количество да поддържа от всеки продутк + следене на срока за годност. Не е лошо директно да е с поръчка, но не е изключено да става и с напомнящ СМС, което ще е по-добре от съображения за сигурност от към пари - все пак софта ще поръчва от ваше име, нали. :)

Има и по-лесен вариант, системата ти изпраща напомнящ смс, съдържащ очакваната поръчка. Докато не потвърдиш- не поръчва. Ако искаш да променяш- уеб интерфейс и като си готов пак потвърждаваш и действаш
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Мда, определено тази оптимизация има много добро структуриране. Но като цяло не е зле. Всичко, което автоматизира процесите е добре дошло в съвремения свят, стига и да е достъпно като цена.

Интересно е също факта, че е в битовата индустрия и това ще доведе до по-масов интерес, което ос своя страна и до повече навлизане в ежедневието.

А ако трябва да се развиваме в сферата на сайтовете, които да помагат на потребителя, какво ли би било това? Чудех се и мисля, че колкото повече се приблизава до индивидуалните интереси на всеки един, а в същото време обхваща цял свят, ще е най-добре за случая. Както е примера със софтуера за хладилника.

Даже по тази логика най-добре е да се мисли и по-далеч (все пак гоним милиарадите), и да се помисли над робот, който да следи всичко в апартамента / къщата. Но реално това, което искаме трябва да е нещо такова:
i-robot.jpg

User-friendly, с вичките му софтуери и изкуствена интелигентност. Ама за сега не сме израстнали толкова. А и цената ще е яко нагоре. :)

Гугъл нещо кроят в тайната си лаборатория, и дано успеят, но малко ми е чудно да изработят това нещо. Или поне леко да се приближава. Иначе всички сме виждали такива дизастъри. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Трябва просто се реиновират сегашнато да се вдигне стойността и полза към потребителите и безброй милиони проекта като фейса:

Айде аз се сещам различно нещо от нета, регинативни хапове за възстоновяване на дробовете и на пушачите.

Както съм и писал, повече стойност и позли=>$милиони ето и за какво говоря: http://vbox7.com/play:f8318e4151
 

Горе