Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Както съм и писал, повече стойност и позли=>$милиони ето и за какво говоря: http://vbox7.com/play:f8318e4151
Да, това се води иновация, която е доста добра идея. Този репортаж специално го гледах и според техните изчисления е вдигнал консумацията двойно, което си е голям плюс за самото заведение.

Оптимизирането + новите и забавни идей могат да вдигнат продажбите на всеки един бизнес. Примерно това важи за всичко - леко ентъртеймънтче прибавено към основните услуги, може значително да повиши приходите, естествено е свързано с някаква инвестиция. Но за сметка на другите, истинските предприемачи гледат на това като на възможност и прогрес. Има го и момента, в който може да е лека набутвация.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

трудно може да се измисли нещо ново което да трогне потребителите :)

Вероятно същото си го е мислил производител на оръжия, преди да бъде открит барута:mrgreen:
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

аз имам идея, софтуер, който следи кво имаш в хладилника и по зададени предварителни критерии директно се свързва с конкретен магазин и ти прави поръчката, като тия докарват в определен от теб момент. Така не си губиш времето да ходиш , да избираш, да мъкнеш или да караш колата до там

Или пък програма, която следи моментното състояние на хранителните вещества, от които има нужда организма ти, в следствие на което прави подробен списък с продуктите, които е препоръчително да си купиш. Ще изкърти мивките на всякакви добавки и витамини, предлагани на пазара:)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Както съм и писал, повече стойност и позли=>$милиони ето и за какво говоря: http://vbox7.com/play:f8318e4151

Аз ако имам заведение бих монтирал дрегер. Българите обичат да пият и да карат, а така ще могат да си проверяват кой на какъв хал е, а и атракция ще да е:). Отделно ни тресе комплекса и клиентите ще се надцакват кой повече е изпил-----> повече оборот:lol:
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

А аз бих ти вкарал след този дрегер едни застраховки живот да си застраховат 24 часа ще бачакат, докато твоето заведение бачка - ще е идеалната колаборация/сътрудничество
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Мда, определено тази оптимизация има много добро структуриране. Но като цяло не е зле. Всичко, което автоматизира процесите е добре дошло в съвремения свят, стига и да е достъпно като цена.

Интересно е също факта, че е в битовата индустрия и това ще доведе до по-масов интерес, което ос своя страна и до повече навлизане в ежедневието.

А ако трябва да се развиваме в сферата на сайтовете, които да помагат на потребителя, какво ли би било това? Чудех се и мисля, че колкото повече се приблизава до индивидуалните интереси на всеки един, а в същото време обхваща цял свят, ще е най-добре за случая. Както е примера със софтуера за хладилника.

Даже по тази логика най-добре е да се мисли и по-далеч (все пак гоним милиарадите), и да се помисли над робот, който да следи всичко в апартамента / къщата. Но реално това, което искаме трябва да е нещо такова:
Виж файлът 2599

User-friendly, с вичките му софтуери и изкуствена интелигентност. Ама за сега не сме израстнали толкова. А и цената ще е яко нагоре. :)

Гугъл нещо кроят в тайната си лаборатория, и дано успеят, но малко ми е чудно да изработят това нещо. Или поне леко да се приближава. Иначе всички сме виждали такива дизастъри. :)


Тая тема ми е била интересна и като се е отдавало винаги съм подхвърлял въпроси от подобно естество пред приятели. Просто съм чеквал наум социалния им статус, интелект, ниво на технически познания, а също и да кажем дали са с наднормено тегло.

Какво мислят примерно за "най- елементарни" неща от подобен тип като: "светлина- мрак" (ако някой е гледал един стар филм със Сталоун и Уесли Снайпс ако не се лъжа, ще се сети за какво говоря :) ), "пусни ми музика", "спри климатика, че ми е топло", "затъмни прозорците" и подобни.

И склонни да се разделят с някой лев за такива неща май има- във всеки е остнало по някое малко дете обичащо играчките, за да се изфука пред приятели/ките или защото е дебела мазна свиня и го мързи :)
Само вижте колко клипове има в youtybe на разни апове за телефони които ти отварят гаражната врата. И коментарите "искам и аз такова" не са малко.


Лошото в нашия случай (не говоря за някоя голяма корпорация) тук е че се изискват технически познания в много широк аспект- като се поне от прогамиране, та чак до механика. Или пък ресурси (пари, време, ръководни способности) за създаването на екип (което обаче ама въобще не е гаранция за успех)

Ако пък вземем някакъв иновативен продукт или технология (примерно фейсбук), винаги има опасност конкуренцията която ще тръгне подире ти да те смаже. Особено ако се превърне в нещо широко използвано и желано. Тоест ще трябва да водиш непрестанна борба да се задържиш на върха.
Примерно Atari, които на времето са опрделяли правилата в гейм индустрията, накрая така безславно фалират смачкани от конкуренцията, та чак да ти стане жално :)

Ех, за да не се отчайваме разбира се има и изключения, ето един интересен пример: w ww.random.org/history/ . Но пак опираме до техническите познания.

За това се надявам някой ден (пожелавам го и на всички вас) да ме осени е те тая златна формула.

С минимални услилия, реализираш бърза печалба, като идеята е приложима само веднъж, след което става неужна.

Емблематичния пример? - "милион далар хоум пейдж" за който със сигурност повечето тук знаете. Човекът е реализирал над милион долара за някоко месеца (последния пиксел е продаден на търг в ибей за 33000 долара доколкото помня) с нещо което 95% от посетителите в този форум ще се спрвят. Ама се сетил първи мискинина. Нататък всички подобни проекти (даже съм попадал и на бг вариант) са обречени на неуспех предварително, тъй като идеята на копията се обезсмисля.

Коментара ми няма конкретна идейна насоченост, по скоро е с надъхваща цел. Успех на всички ! :)
 
Последно редактирано:
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Колега я дай малко повече инфо за random.org : ) Проста идея за БГ, флаш игра в нета,на която стреляш по политици...с доста нива ии да идват на талази като зомбита :D:D Всяко ниво с главен бос,някой министър..Гарантиран интерес от хората и добра реклама от медиите..на 4 години се сменят лицата на босовете :D:D
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

това с приложенията за телефони за да правят кви ли не неща не е необходимо
има го реализирано много просто-sms gateway, който като получи смс просто подава сигнал на някой от изводите си и нещо се включва/изключва
това можеш да го правиш отдалечено.
Ако има пряка видимост, може и с дистанционно, като на всеки контакт се слага едно реле, което се захранва по допълнителна верига, така можеш да си пускаш щорите, да си отваряш гаража, да си включваш лампите, и кво ли още не.......
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Според мен идеята трябва да е такава, че да е нужна на много хора с много пари. Да може да бъде използвана от тесен кръг хора, но да ти носи пари, достатъчни да се пенсионираш и да може да си позволяваш всичко. Идея винаги може да измислиш, но колко тя ще бъде печеливша и как ще я осъществиш, това е проблема.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Колега я дай малко повече инфо за random.org : ) Проста идея за БГ, флаш игра в нета,на която стреляш по политици...с доста нива ии да идват на талази като зомбита :D:D Всяко ниво с главен бос,някой министър..Гарантиран интерес от хората и добра реклама от медиите..на 4 години се сменят лицата на босовете :D:D

Лошото е, че тая игра няма превъртане колкото и да изтрепеш от тея гадове :)

това с приложенията за телефони за да правят кви ли не неща не е необходимо
има го реализирано много просто-sms gateway, който като получи смс просто подава сигнал на някой от изводите си и нещо се включва/изключва
това можеш да го правиш отдалечено.
Ако има пряка видимост, може и с дистанционно, като на всеки контакт се слага едно реле, което се захранва по допълнителна верига, така можеш да си пускаш щорите, да си отваряш гаража, да си включваш лампите, и кво ли още не.......

Това с аповете беше просто за пример, че хората се кефят на такива "играчки". Като цяло визирах дом управляван в някаква степен от AI и да кажем отговарящ (или даващ инфо) на базата на прости гласови команди. Сори ако не съм се изразил правилно. Ще разискваме догодина :)

Успех с идеите, и да се сипят пари и във вашите джобове, така както при мен се сипе сняг от два дни :) Да ви е честита Новата Година от мен !!!
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Аз имам страхотната идеята , но ми трябва и страхотен инвеститор..

става дума за това ... програма за нещо като скайп.. специални може би 3Д камери.. и когато направиш видео разговор .. няма да се гледате по камерата ще се ползва специалната камера до тебе с холограмата на човека отсреща и се вижда всичко в реално време , как си говорите т.н. движения а-у а защо да не се усеща и допира..

Бих си я патентовал тази идея ако имах парите .. и ако има инвеститори за такава идеята искам само 25% останалото може да делите с който искате...


Имам още много идеи ,много съм мислил , но не съм намерил инвеститори може би трябва да пиша до чуждестраниците вестници и те да ми помогнат за намирате на такива..
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Пък аз измислих да построя една Death Star (същата кат от филма Междузвездни Войни) и да возя туристи с нея насам-натам из галактиките.
Да позяпат космос, звезди, планети.
Да пострелят извънземни, да повзривяват планетите им...

Ма голям инвеститор, много нещо трябва...

ПС: Май ше зема да патентовам и продам идеята за някое милионче щот ми писна да търся хинвестиции..
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Давайте повече идеи. Интересно се получава. Не виждам холограмата, като за пръв път да се споменава. Явно е амбиция не само на големите фирми в телекомуникациите, но и на малкия предприемач. Аз мисля, че грам не сме далеч от тази технология съдейки по това до къде вече сме стигнали и колко малко остава до "другото ниво". Тази холограма или казано на прост (сегашен) език - пространсвтвен тъч ще е епак на принципа на топлиното докосване, което ще контролира и образа, което Apple разработи. Прожекцията му трябва да е от долу, поне това е най-логичното място. Всяко друго дава възможноцт за засенчване на образа.

Освен това, което се мисли, и явно Apple иска да вкара в iPhone 5 - холограмният образ с управление, може още хиляди неща да се развият успоредно. Даже това би дало определени насоки за други разработки. За момента на мен реално не ми идват някоя друга генилана идея, но определено скоро ще има включване. Реално всяка идея е дошла от виждане на възможност, както и виждане на нещата по-далеч от обикновено. Има едно правило при този процес - няма невъзможни неща.

Пък аз измислих да построя една Death Star (същата кат от филма Междузвездни Войни) и да возя туристи с нея насам-натам из галактиките.

Идеята вече са я разписали даже и в първоначалните си разходи ще са около септилиони евро (1 септилион има 24 нули). Не мога да намеря статията, в която се описваше по-подробно, но беше бая цифра. Важното тук е да си струва де. А идеята вече я има на лице, сега изпълнението е на ред. Малко не съм оптимист, но реално е много по-евтин вариант от това да създадеш изкуствена атмосфера на Марс, както и всичкото си, което върви комплект с енд апланета - море, въздушни течения и т.н.

Хората в нашата област са по-близо до IT разработките отколкото към тези от другите области, като микробиология, физика, химия, екология и другите отрасли. Но определено може да имат допирни точки. Например сайт за изчисляване на екологичните показатели в дадена област от света, допитвайки се до сателити и т.н., както си е на Google. А колко неща има да се измислят тепърва в медицината. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Ето ви друга идея: производство на миниатюрни версии на индустриални машини. От личен опит знам, стандартните машини са огромни, заемат към най-малко 4-5 м2, изразходват много ток, 100 ампера по 400 вата = 40кват/ч и прочие. За да направим конусни шайби работим с обикновен струг. Ако на мястото на тромавия гигант, сложим 2 по-малки струга няма ли да е по-печелившо. Мога да дам и други примери, при които работим с малки детайли.
 
Последно редактирано:
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Идва поколение, което е много мързеливо. За него трябва нещо, което да не ги кара да мислят. Също така, да не ги кара да пишат или да четат. Затова си мисля за нещо като общ чат, в който обаче си имаш редовен профил. Чата върви в средата на една страница, отстрани платени реклами. На супер лесно място, например под полето за писане да има няколко опции - папка с предпочитани потребители - като харесаш някой, кликаш му отстрани на едно плюсче и хайде - той ти влиза в папката. Да не е нужно да отваряш папката - само като поставиш мишката върху нея и да се отваря като списък и всички онлайн да са отгоре, като евентуално може да има рейтинги, та да изкарват най-любимите най-отгоре. В общия чат пишат абсолютно всички хора от всички държави. Да можеш да определяш водещия език и коментарите на него да са непроменени, а останалите да са минали през транслатор, а самото писане да е обусловено от емотикони - значи, като искаш да кажеш весели празници, на всички езици да има една икона за това и да не е нужно да има думи. Също така, ако го въведеш като думи, пак да излиза като картинки. . Така някой от Южна Африка може да пише отговор на друг, който е писал преди него и е от Холандия например. Всеки ще си има и собствена страница, в която да има снимки, клипчета и всякакви простотии. Целия интерфейс да е обусловен от символи, картинки и да може да се разбере и от най-малоумния интернет потребител. Защото може да не вярвате, но има абитуриентки, които не знаят как да изчистят спама от пощата си и като си влязат в пощенската кутия не могат една снимка да изпратят. Също така, изобщо не усещат, че вече са излязли от сайта, който са чели преди малко и вече се намират някъде на майната си, изведени от някой шарен банер. Опростено, без много за четене, без мислене - картинки, клипчета,игрички, такива неща. Защото сега фейсбук например няма нито една страница, на която да може да се виждат коментарите на всички потребители, вярно е, че ако текат като поток ще е нещо кошмарно, но все пак, може някой нещо интересно за себе си да открие, да не говорим за необятното поле за действие на спамърите, което ще се отвори...
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Това с холограмите първо ще се позлати от сайтовете за платена любов - ще им дойде като манна небесна.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Като казахте сайтове за платена любов, нашите цигани пак се прочуха - миналия ден четох, че мургавелките завързвали скайп любов с разни хора, които знаят турски и започвали да ги врънкат за пари, срещу обещание за жентиба и други подобни. Уж че ще я женят, или че някой умрял, та наивниците им пращали пари, една даже я осъдили, била изкарала над 60 000 лв от такава дейност.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

off-topic: @rak - това е старо, още преди няколко години почна далаверата.
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

А дали има сайт наподобяващ bgmaps.bg, но не на BG, а на космоса. Със всичкото му: съзвездия, планети, галактики, черни дупки и всичко. Но тук не говорим за 2-те галактики: Млечен път и съседната Андромеда, а за целят космос, или поне на целия познат космос, а това, което не може да го знаем да се пресъздаде на база знания и погатки. Ще има даже и целят път на големият взрив. Идеята не е лоша, особедно за маниаците на тема астономия, както и всеки, който иска да знае кое къде се намира, след естествено пълно обновяване всеки път. Ползите могат вече да се преценят от самото му предназначение. :)
 
От: Бърз Брейн-Сторминг или Следващата Идея за Милионите.

Интересна тема :) поздрави и аз ще се включа :)
- първото което ми идва на ум е това че в момента се раждат последното поколение, което ще може да пише с химикалка, клавиетурата няма да изчезна, просто ще еволюира за по-голямо удобство, учебници и самата система на преподаване ще бъде силно интерактивна, ще има революция в образованието, което ще започне с таблетите, неграмотността ще спадне до нула, защото компютъра ще те поправя докато пишеш.
- Държавната администрация - модерно електронно правителство, Естонците са пионери и пример в това. Ще се гласува през интернет, народът ще има глас за случващото се в дръжавата, парламент управляващи ще изчезнат, ще има лобита само, които ще събират гласове за приемане на закони от населението (би било хубаво, но може да стане ако някой има изгода)

относно Интернет, всеки един от големите сайтове се базира на някакви човеки нужди:
Фейсбук - нужда комуникация и клюкарщина
Уикипедиа - нужда от информация
Гугъл - нужда от конкретна информация
Сайт за игри, музика, филми и т.н. - нужда от развлечение
Новинарските сайтове - нужда от информация и т.н. които от своя страна задоволяват други нужди и комплекси...

След първичните нужди като храна, вода, сън и т.н. идва другите нужди, които трябва да се измисли как да се задоволяват посредством интернет :)

Надявам се да се разбира какво искам да кажа :) опитах се по-накратко и по-малко...
 

Горе