От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

happyslacker

New Member
Дир.бг: Хванаха 2 кг опасен наркотик в пратка за фирма за хранителни добавки

Митническите служители от сектор ”Борба с наркотрафика” на Аерогара София задържаха 2 кг изключително опасен наркотик от групата на амфетамините, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници".
Наркотикът - 1,3-dimethylamylamine (DMAA) е открит в експресна куриерска пратка до фирма, занимаваща се с внос на хранителни добавки по време на провежданата на летището операция ”Киборг”, насочена срещу засиления трафик на синтетични наркотици от Китай за България и ЕС.

Получателят твърди, че няма представа какво прави наркотикът в пратката му, предаде БНТ. Казал пред митничарите, че бил поръчан единствено ел глутамин - аминокиселина, стимулираща хормона на растежа. Опасният DMAA само допреди месец дори не беше считан за наркотик.


Ето малко инфо от Уикипедия:

Classification as dietary supplement

In the U.S., Methylhexaneamine is classified as a dietary supplement[13] under the Dietary Health Supplement Education Act of 1994.[1][2][3] It is a component of the oil from Pelargonium graveolens, which is approved for use in food. Methylhexaneamine has been demonstrated to comprise 0.66 - 1% of geranium oil,[14] a similar compound to plant ratio as many other commonly available herbs. Even pure synthetic methylhexaneamine is compliant under FDA law, and the Dietary Supplement Health and Education Act (DSHEA) in particular, as it allows for the synthesis of compounds which were originally found in commonly-known food sources. This law allows for compounds such as Vitamin C, originally stemming from citrus fruits, to be synthesized almost exclusively and still be compliant. (32)

Който иска да си купи хапчета за отслабване - продават се свободно по магазините в САЩ и повечето други държави:
Amazon.com
ebay.eu
Български магазини

Това е популярен продукт за отслабване и се продава в повечето магазини за хранителни добавки и аптеки, които продават хранителни добавки за отслабване.
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Медиите не са чак толкова виновни за определението "изключително опасен наркотик". Просто така са им го подали от пресцентъра на държавната институция и те са го копи-пейстнали. Обикновено така става, когато се съобщава за гигантските "успехи" на органите на реда. Дезинформация, манипулация и мачкане в сталинистки стил. На мен дори ми е интересно да наблюдавам такива неща, защото нямам спомени от времето на Тодор Живков, но сега мога на живо да видя как се е действало тогава.
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Стана ми любопитно, даже ще си поръчам да видим
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Мдам, в почти цял свят ДМАА не се регулира като наркотик. Тук може и да сме по-напред, не знам. Според мен проблема е дошъл оттам, че идва от Китай, а не от UK например, нали и операцията е насочена срещу Китайската дрога...
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Не е наркотик, но е опасно за вашето здраве.
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Странно. Ако е така, както го изкарват по медиите, не е ли леко вътрешно за продавача, все пак цените не са като за хранителна добавка. :)

Кофти е това, но хората трябва да си знаят кое къде е разрешено и къде не. Все пак всяка държава си има собствените правила, а интернет търговците трябва да ги знаят, поне до там до където искат да се прострат като дейност. ;)
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Не е наркотик, но е опасно за вашето здраве.

По принцип всички хапчетата за отслабване имат странични ефекти. Някои повече, други по-малко. Не смятам, че е редно да се забранява вещества само защото са опасни за здравето. В магазините за хранителни стоки напълно легално се продават вещества, които са опасни (изобщо нямам предвид "некачествени" продукти) - цигари, алкохол, енергийни напитки, месо, торти, шоколад, кашкавал, газирани напитки и много други.

Не става насила да се принуждават хората да живеят здравословно. Който иска да си навреди ще намери начин (например ще се тъпче само с мазно и пържено месо - ако не са забранили пърженето със закон).

Аз не съм съгласен с моите данъци да се финансира "войната срещу наркотиците". Защото тази война не може да се спечели и създава повече проблеми, отколкото решава. Пет пари не давам за глупаците, които се тровят. Не можете да спрете еволюцията - тъпите индивиди ще намерят начин как да си навредят, независимо какви закони създавате. На тези, които одобряват войната срещу наркотиците им пожелавам да ги хванат за притежаване на хапчета за отслабване и да ги тикнат в затвора и там наркоманите да им обяснят какво мислят за тях. Войната срещу наркотиците генерира повече реална престъпност. Приемането на наркотици не го считам за реална престъпност, обаче престъпленията извършвани от наркомани и от мафията са реални - единствената причина да ги вършат е, че наркотиците са скъпи заради войната срещу тях и ако не беше тази война цените им щяха да са като на витамин C. Никой не върши престъпления за да контролира пазара на витамини, нали? Никой не върши престъпления за да се снабди с витамин C, защото е достатъчно евтин. Ако наркотиците са евтини наркоманите ще си измират тихо и кротко, няма да тормозят невинните граждани както сега. Който не е съгласен му пожелавам да го обере наркоман.
 
Последно редактирано:
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Днес от 20 часа в Код криминално по Екшън Бунака дървояда от пловдивския аграрен университет за пореден път ще сваля Замунда и Арената, както и ще громи интернет пиратите.

Не го пропускайте, шоуто е гарантирано
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Аз ще му метна едно око, дайте линк. Важно е да подкрепяме такива смели инициативи. :)

Нищо против пича, ама да си герой в наше време е меко казано да пробиеш бетонна стена с глава.
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Пробвай ТУК
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

ГДБОП закопча двама, качили LOVE.NET в торентите

ГДБОП арестува две лица, отговорни за незаконното качване на LOVE.NET в сайтовете arenabg.com и vbox7.com.

След като филмът беше предложен за легално гледане в сайта www.netcinema.bg през ноември, той „изтече" и в торентите.

След съвместните усилия на Отдела за борба с организираната престъпност и програмистите на сайта www.netcinema.bg, бяха разкрити и арестувани лицата, които се крият зад профилите raikonen07 и misha_kiss.

Благодарение на специалния код, заложен в сайта, идентификацията на нарушителите е изключително лесна. Очакват се арести и на други интернет престъпници, които са качвали филма в мрежата.

Въпреки че LOVE.NET беше гледан незаконно от голям брой българи, хиляди зрители предпочетоха сайта www.netcinema.bg. Вчерашните арести дават надежда, че кражбата на българско кино може да бъде спряна.

Малко коментари на БЕЛИ хора:

- Мургавей: Трябва да си завършен кретен за да гледаш лайната от Балканска Кенефия......

- Хенри V : апропо - абе тия от нет синема как си отчитат приходите и какви данъци платиха ? - я дянков - цигането да отговори веднага

- sheitan : Eвала на пичовете, това са истински националисти. Сигуро, техния торент съм гледал . Две млади момчета мислещи за съгражданите си

- MAЙOРA : Тоя смешен филм го има качен и по всички торент сайтове извън БГ! Например в "пиратския залив"! Ушевите като са отворени да го свалят и от там! Ама ПРЪЦ! А тия са били идиоти да качват в бг сайтове!

taz - netcinema е собственост на Марамар филм, които сигурно са част от по-голям холдинг и е от ясно по-ясно кой е платил на баретите за да закопчеят младежите сийднали филма в тракерите. Явно всеки филм, който се гледа с/у заплащане на сайта им (срещу заплащане - това са много пари), появил се някъде из нета ще бъде причина за арести от баретите.



.................

Ха, ха

Тези двамата големи идиоти тръгнали да шерват родна колониална помия незнайно защо наречана кино.

Пари да ми дават славяно мангалски боклуци не разпространявам.

Тук всичко и гладно, бедно и просто готово за една копирана статия да ореве цялото интернет прострастранство, какво остава за цял филм, музикален клип или книга.

Нищо "българско", на "български" сайт освен ГАВРА с комунисти, назначените от тях капиталисти, милиционери и разбира се с славяно мангали работещи и плащащи данъци в Руски Задунайски Кенефистан !!!
 
Последно редактирано:
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Медиите не са чак толкова виновни за определението "изключително опасен наркотик". Просто така са им го подали от пресцентъра на държавната институция и те са го копи-пейстнали. Обикновено така става, когато се съобщава за гигантските "успехи" на органите на реда. Дезинформация, манипулация и мачкане в сталинистки стил. На мен дори ми е интересно да наблюдавам такива неща, защото нямам спомени от времето на Тодор Живков, но сега мога на живо да видя как се е действало тогава.

Всичко ново е добре забравеното старо. За съжаление много от нас все още ги помнят тези години за това сигурно не ми е смешно и интересно да гледам какво става в БГ последните 2г. Благодарение на ББ много скоро ще го усетят и тия дето не са ги виждали тези времена но като се усетят вече ще е късно и няма да им е толкова интересно.
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Леле, този Колев егати и стойка, тази тъпата водеща как не са махнали, още не знам - а иначе пропагандата е по-силна от когато и да е било
 
От: От ”Борба с наркотрафика" хванаха хапечета за отслабване, били опасен наркотик

Ето нещо забавно по темата, защото каквото и да си говорим леко ми е страно и на мен:
superman.jpg
Да вземат да започнат да гонят истинските престъпници, Все това се надявам да стане.

Знаете ли, че.....всеки ден в София има 100 обира? Да, това са последните статистики. Кризата и мизерията да направили София и големите градове спирка на всички крадци от страната, а може би и околните държави. Нека това се има в предвид, когато се води борба с вятърните мелници.

Имаше такива енциклопедии, и на всяка тема имаше това малко балонче със "знаете ли, че..." И сега ми дойде, защото има и още една много сериозна акция тия дни: ГДБОП арестува двама, качили LOVE.NET в торентите.

Против пиратството съм и най-вече против пиратството на БГ продукция, но сякаш има нещо много по-важно за решава от затваряне на 16 годишни. Някак си аз с тези обири и палежи не чувствам това да е топ проблема на държавата. Да не говоря за тази тема. :)
 

Горе