Защо никой не си показва сайтовете?

Attacker

Well-Known Member
В никакъв случай не осъждам това, просто се чудя от какво ви е страх. Единственото, което се сещам като причина, е някой от форума да ви стане конкуренция в нишата ви. Заради това ли правите така?
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Че кой не си ги показва?
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Нямам предвид българските. Говоря за английски сайтове, направени с цел печалба.
 
Ами въпреки че повечето от форума сте готини... форума наброява 10 000 + почти като малък град е (вече е по голям от селата) и се намират и хейтъри... който вместо и те да си направят сайтове се чудят как да те прецаката някой

Ние сме показвали преди години един добре ранкващ се инфо сайт после няколко месеца имаше проблеми, незнам дали е съвпадение, но има и други от форума с такива преживявания...

в блек хет урд показват ли ги? мисля че не
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

По-важно на Вуте да му е зле. Ще завиди някой и ще вземе да ти нацъка рекламите и да ти баннат адсенс акаунта. Защо да рискува човек? Даже имаше случай да направят спам към сайта на един, за да го накаже Гугъл и махне от резултатите. Завистта е голямо чудо...
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Покажи си ти твоите де?

хаха
Не съм казал да ги показвате, просто ми е интересно какви са причините и дали е имало конкретна случка...
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Света е малък, хейтър дебне отвсякъде. :mrgreen:

Ти не щеш да с ги покажеш па питаш нас що не щем - по същата причина. :)
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

С Адсенс сайтовете абсурд да го направя, един път направих грешката, човека решил да се разцъка 15 пъти така за благодарност в рамките на минута, добре че не останах без акаунт.
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Аз мислех даже да пиша един вид кодекс, относно публикуване на обществени места на никове, сайтове, имейли и скайпове.

Относно публикуване на сайтове - вложили сте труд, работите в някаква ниша, има доходи от там - не е добре да разкривате това на колегите, понеже много бързо могат да ви станат конкуренти.

Не се знае, дали за тези сайтове няма да бъдете преследвани от закона - не ги асоциирайте излишно с вас. Най-малкото сайта после може да бъде продаден или още нещо.

Не публикувайте скайпа и основния си имейл в паблик - ако трябва да проуча някой, първото нещо е да му напиша телефона, имейла и скайпа в гугъл - няма да повярвате какво изскача - домейни, фейсбуци, обяви че си е продавал телефона 2003-та година и т.н.

Не участвайте във форуми, скайп и имейл с истинските си имена - тази информация може да бъде послужи за различни цели, най-малкото - да прецени някой що за човек сте, когато реши да ви проучва. Например, работодател. А вие се изказвате относно легализация на марихуаната във форума или нещо подобно.

Регистрирайте домейните с различни имейли, създадени специално за това - за да не може да се изкара списък домейни, които притежвавате. Дори имената ви могат да бъдат "Yuri" "Juri" "Urij" и т.н.

Имах и още ценни мисли по темата "защо не трябва да се разкриват без излишна нужда личните си данни в уеб-пространстово", но ги изпозабравих
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Подкрепям! Твърде много стана информацията, която всеки що годе запознат с интернет може да извади за човек, когото проучва.
 
Нарича се хейт и е много силно застъпен. Един път от страна на правителството и друг път от страна на някой решил ей така да хейтне. Случва се често и това е причината хората да си пазат в тайна сайтовете. Все пак никой не иска да се знае кой какво прави. За първи път видях хейта, в голям мащаб, в една програма. Ако някой си спомня GenBucks. Та там всеки месец излизаше класация с топ афилиейтите и сумите, които те правеха на месец. Лошото беше, че беше и публична. Уж за да стимулира потенциалните афилиейти да се записват и да правят пари с нея, но си имаше и хейтърчетата. Не след дълго се намери някой да хейтне и да репортне. Последваха куп пимии по адрес на програмата. И реално от тогава всеки гледа да не се прави на много споделящ. Сега в настоящата CashBurners има само класация, а кой колко прави и кой юзър с кое име може да се свърже липсва. И си е нормално, като се има предвид какво дебне навън.

Същият е и примера тук. Защо? Защото никой не иска допълнителни хейтове и недоброжелателни случки. А ние сме нация предразположена за това. Освен горния пример на Димитър, имаше и друг на пич, който си показа пак AdSense сайта, за да даде пример как точно си е позиционирал рекламките. Не след дълго той се оплакал, че са му блокнали акаунта, заради фрауд кликове. Подозиреше някой хейтър от форума и да си кажа честно - не е бил далеч от истината. Тук е мястото, в което освен добронамерени, могат да се намерят и злонамерени хора. И да ме питате защо така, не мога да ви кажа. Просто ги има и са пълни нещастници. А това, че хейтват може би ги правят идея по-доволни от живота. Но пак не знам, не ми е познато това чувство. Хейтът е нещо, което си го имаш и си го носиш винаги с теб. Най-тежките случаи са тези, в които даже не осъзнават, че хейтват. Има много конкретни случаи, даже мисля, че и в момента има някъде някой - станал или ставащ. :)

Същата е причината, поради която и никой няма да си каже точната сума генерирана от него от интернет бизнесчетата си. Просто е така и няма как да е иначе. Иначе в нормално интернет общество е хубаво да се споделят повече неща, потвърдени с примери, но просто това е положението. :)
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Хората дават пари да им намерят думи с малко конкуренция, а пък какво остава да ги изтипосат точно в сео форум ... Особено тия адсенсе сайтовете си е чисто самоубийство за тях.
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Има колеги във форума, които ги мързи да си намерят ниша и ползват наготово. За това:)
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Абе ниши колкото искаш само да отвориш търсачкие. Защо трябва да расъждавамекао хора то селски бар дето си крият гаджеата то другите да не им ги вземат. Човек като направи сайт се вижда не само в бг, както и в бг не вижда само бг-сайтове. Та за каква конкоренция говорим тогава, който го е страх от конкоренция по-добре да си сложи сайта на локал хост, че да не му открадна идеята))
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Амуна като се пофали тука, че е изкарал 5000 зелени от сайтове за обяви и следващия момент се пръкнаха още 200 сайта на същата тематика. Затова не трябва да се обявява тука ... Много бездарници има, дето не могат нищо ново да измислят.
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

А таман викам една еплика да вкарам...

Аз нали съм фуклив и едно време си показах сайтовете и за две седмици гогле ми банна три сайта:)

Ай после да ме убеди някой че докладчика не е някой члиен тукашен...


То да му убиете на човек кефа да се изфука дева...
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

Един сериозен сайт съм показвал и аз тука и точно него баннаха ... съвпадение ... :) големи гадини се навъртат тъдява!

А таман викам една еплика да вкарам...

Аз нали съм фуклив и едно време си показах сайтовете и за две седмици гогле ми банна три сайта:)

Ай после да ме убеди някой че докладчика не е някой члиен тукашен...


То да му убиете на човек кефа да се изфука дева...
 
От: Защо никой не си показва сайтовете?

да чакай някой в тая гладна касапница да ти сподели сайт :)
 

Горе