За птиците и природата - Градина Вискяр

От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И Вискяр да каже, ама тези чери доматите стават ли в БГ ? Че много ги обичам. Миналата година сях като нещо което не съм до сега моркови, ама много малки станаха нещо(може би бяха прекалено на гъсто), ама пък бяха вкусни, не знам каква е тайната там, ама разбрах, че е голяма играчка защото тревата се почиства само на ръка.

Да не си сял Парижки барон:

t_1749-1.jpg


Те са с размер на репички.

Чери доматите са като всички други домати, само че дребни. Има много сортове, както и форми, и разцветки.

golden_drop.jpg
black_cherry.jpg
Wihte_Cherry.jpg
golden_egg.jpg


От тях нямам само в зелена разцветка - домързя ме тази зима да си поръчам.
Още по дребни са касисовите домати - достигат до два грама. Така ги наричат англоговорящите. По-надолу на страницата ми с домати са двата сорта, с които разполагам за сега.
Както при "нормалните" домати, така и при чери доматите има вкусни и не толкова вкусни сортове.
Големите семенарски фирми се усетиха, че нарасна търсенето на чери домати и се надпреварват да бълват всяка година нови хибридни сортове. Засега предимно червени, но отскоро и розови взеха да се предлагат.
Повечето чери домати на пазара вече са хибридни сортове.

Вкуса на домата зависи от сорта, но повече зависи как е отгледан - на каква почва, с каква тор (оборска или изкуствена), колко слънце го е пекло.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Абе Вискяр ,чудно ми е това с градината само хоби ли е или ти е основния доход?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аз имам от първия и втория вид чери домати. Много вкусни стават, на мен ми харесват.
 
От: От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Да не си сял Парижки барон:

t_1749-1.jpg


Те са с размер на репички.

Чери доматите са като всички други домати, само че дребни. Има много сортове, както и форми, и разцветки.

golden_drop.jpg
black_cherry.jpg
Wihte_Cherry.jpg
golden_egg.jpg


От тях нямам само в зелена разцветка - домързя ме тази зима да си поръчам.
Още по дребни са касисовите домати - достигат до два грама. Така ги наричат англоговорящите. По-надолу на страницата ми с домати са двата сорта, с които разполагам за сега.
Както при "нормалните" домати, така и при чери доматите има вкусни и не толкова вкусни сортове.
Големите семенарски фирми се усетиха, че нарасна търсенето на чери домати и се надпреварват да бълват всяка година нови хибридни сортове. Засега предимно червени, но отскоро и розови взеха да се предлагат.
Повечето чери домати на пазара вече са хибридни сортове.

Вкуса на домата зависи от сорта, но повече зависи как е отгледан - на каква почва, с каква тор (оборска или изкуствена), колко слънце го е пекло.

Не съм, нормални моркови си бяха, просто май на много гъсто насипах семената и не успяха да станат.

Чери не съм сял до сега, баща ми купува по-някога и са червени и малки и ми харесват много повече от "обикновените" домати. Снимка от нета най-близка, такива бяха като на "връзки" и май бяха по-малки още, сигурно са били от Турция.
big_5fb62270c742b174e1e03bab79c7d559.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Абе Вискяр ,чудно ми е това с градината само хоби ли е или ти е основния доход?
И трите, дедо попе. ;)

Не съм, нормални моркови си бяха, просто май на много гъсто насипах семената и не успяха да станат.
С обикновени сеялки или на ръка дозата семена от моркови е все една - около 700 г семена на декар. След поникването следва ръчно прореждане - да останат на около 2,5 см едно от друго растенията. Така се постига равновесие за растенията - максимален брой на единица площ и нормални условия на развитие.
Има прецизни сеялки - засяват един декар с 65 грама семена. И не се налага прореждане. Но струват над 40 000 кинти. :D
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Морковите са много добра култура, не са капризни , трайни са, държат добра цена и ако има пазар ще си избият инвестицията от 40к за сеялката, има и по-евтини варианти:)
P.S.Вискяре, мислил ли си за редизайн на сайтовете . Има много полезно инфо , но трудно се ориентирам . И снимките са добри .
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Морковите са много добра култура, не са капризни , трайни са, държат добра цена и ако има пазар ще си избият инвестицията от 40к за сеялката, има и по-евтини варианти:)
P.S.Вискяре, мислил ли си за редизайн на сайтовете . Има много полезно инфо , но трудно се ориентирам . И снимките са добри .

Има една корейска сеялка с по-ниска цена, но като наредиш апаратите за леха, пак скача сериозно цената. А и морков промишлено не върви на моята глинеста почва.
Редизайна ще го бъде. Или на лятос, като тръгна на пазар - там има дупки от време. Или зимъска. Заплюл съм си някои нови технологии, но искат четене и експериментиране. Затова е в застой.

Оказа се, че е107 не е толкова куца в SEO отношение, както изглежда привидно. :D
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Оказа се, че е107 не е толкова куца в SEO отношение, както изглежда привидно.
Куцо е, най-добре wordpress, има всичко ( около 300к плъгина и 100 000 теми.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Стана ми интересно как така реши да плуваш във водите на е107? Какво те привлече да се цопнеш :), при положение, че не си използвал нито един смс (или бъркам)?
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И трите, дедо попе. ;)


С обикновени сеялки или на ръка дозата семена от моркови е все една - около 700 г семена на декар. След поникването следва ръчно прореждане - да останат на около 2,5 см едно от друго растенията. Така се постига равновесие за растенията - максимален брой на единица площ и нормални условия на развитие.
Има прецизни сеялки - засяват един декар с 65 грама семена. И не се налага прореждане. Но струват над 40 000 кинти. :D

Това с прореждането съм го пропуснал.. ей къде ми е грешката, просто като не ги проредих и останаха прекалено на тясно. Иначе бях забравил няколко и даже зимата под снега си стояха, бяха пуснали мустачки де.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Стана ми интересно как така реши да плуваш във водите на е107? Какво те привлече да се цопнеш :), при положение, че не си използвал нито един смс (или бъркам)?

Никога не съм харесвал масовите неща.
Бе ми интересно що за екзотика е е107. Дори веднъж деинсталирах - има ред неща, дето не ме кефеха. Във версия 2.0 ще са както трябва, но засега тази версия я ползват само разработчиците - виждал съм сайтове.
WP е за професионалисти леб мастери - правиш сайт, взимаш пари и продължаваш. Пък аз съм любител леб мастер - мога да чопля странни неща.
Докато разгледаш темите и плъгините на WP можеш да сглобиш два-три сайта.
Принципно, форума ми е CMS, галерията за снимки - виждал съм сайтове, направени само с Coppermine, имам поддомейн с Opencart - появи се проблем с българизирането и сега нямам време да го чопля, имам една екзотична CMS на поддомейн за цветя - но ще пълня вероятно през зимата.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Това ми донесе Великден - бандата на белите дупета!

Bandata_na_belite_dupeta.JPG

Hristos_donese21.JPG

Velikden_2013.JPG


Не съм имал квачка от много години. Пролетта започнах да правя инкубатор, но Природата ме изпревари и засега очаква малко повече време да остане, за да го довърша и изпробвам.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Винаги съм смятал, че колкото си по-близо до естествените неща и природата , толкова по-пълноценен начин на живот водиш . Но в последно време , много се материализираха нещата и започна да не ми харесва някак, заобиколени сме от неестествени неща . Късметлия си Вискяре , дано да имаш много пиленца и да им се радваш .
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Градина Вискяр е навсякъде.

Само искам да ХЕЛП малко - моля ви - незащитавайте снимките си с кирилски домейни :) много е грозно и неефективно - нали не очаквате някой да помни такива домейни на маймуница :) измислете нещо по креативно - давам жокер:

Слоган за защита на снимките ви: google.com/Градини Вискяр - това може да слагате и на визитки и на всичките ви рекламни материали. ще го запомнят за 2 секунди. А така просто натъжавате всички ни.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Един млад майстор пчелар. Истински предприемач! :|

[video=youtube;Bk8_4jhNsWY]http://www.youtube.com/watch?v=Bk8_4jhNsWY&feature=youtu.be[/video]
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вискяр, по какъв начин си набавяш семената? Практикуваш ли био земеделие и хибридни ли са ти доматките? :beer:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аспержи има в големите магазини. Внасят се. Рядко има местно производство по пазарите. Хем е трудоемко, хем са малко клиентите.
Семената ми главно са собствено производство. Напоследък по 1-2 хибрида годишно пробвам - като ми подари семена някой познат. От няколко години не купувам хибриди.
За чисто биоземеделие не смятам, че съм готов. Има неща, за които няма решения. Като например цвекловата бълха рано напролет. Макар че съм напипал някои практики - сея любими храни за такива тарикати и ги оставям да се преселят там. От такива неща, естествено, не бера нищо. :lol:
Повечето неприятели ги отвеждам по други растения - които им харесват повече. Там се включват калинки и други полезни насекоми, за които създавам удобни условия за развитие и размножаване, както и птици и къртици.
Въобще, като мързелив човек, гледам да прехвърля колкото се може повече работа в градината на други деятели. 8)
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Никога не съм харесвал масовите неща.
Бе ми интересно що за екзотика е е107. Дори веднъж деинсталирах - има ред неща, дето не ме кефеха. Във версия 2.0 ще са както трябва, но засега тази версия я ползват само разработчиците - виждал съм сайтове.
WP е за професионалисти леб мастери - правиш сайт, взимаш пари и продължаваш. Пък аз съм любител леб мастер - мога да чопля странни неща.
Докато разгледаш темите и плъгините на WP можеш да сглобиш два-три сайта.
Принципно, форума ми е CMS, галерията за снимки - виждал съм сайтове, направени само с Coppermine, имам поддомейн с Opencart - появи се проблем с българизирането и сега нямам време да го чопля, имам една екзотична CMS на поддомейн за цветя - но ще пълня вероятно през зимата.


Браво бе, направо шестица. Аз подозирах за тея ти подбуди, ама реших да питам за всеки случай :). Евалата, за това че на тия години живееш на макс образно казано. Това, което чувам обикновено е "не мога", "не искам", "не знам как" ... и то без значение годините. Но ме радва факта, че има и свежи листа тук-там.
 

Горе