За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

С моя подписите станаха 89946. Нужни са още 60054 подписа - присъединявайте се!
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

С моя подписите станаха 89946. Нужни са още 60054 подписа - присъединявайте се!
И аз се присъединих към подписката. Не вярвам, че тези изтрещяха толкова. Утре няма да се учудя и глава от пиле да се подмята в мини, прозрачно ковчеже. Кретени.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вискяра в една отделна тема беше пуснал и линк към друг сайт за петиции. Тя темата беше за пчелите, но редовно пускат някакви каузи. Ще припомня сайта http://avaaz.org/en/.
Ето този случай например ме отказа от Малдивите като бъдеща дестинация: http://avaaz.org/en/maldives_global/?fp
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Тук може да намерите малко информация за лешоядите, които са световно защитен вид. В България гнезди само египетски лешояд, който също е застрашен. Среща се в няколко местности, предимно планински.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

67cd9a0de3f668be1230ef2f5ed8cc89.jpg


Снимка на къпещ се тигър. Автор - Ашли Винсент.
Това е снимката, спечелила първо място във фото конкурса на National Geographic за 2012 година.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Riusuke_Fukahori_12.jpg


Дали им е тясно?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Черните щъркели вече имат три яйца и започна сериозното мътене.

attachment.php



На белоглавата морска орелка, която вече мъти, ѝ донесоха богата закуска - някаква водоплаваща птица.

attachment.php



Двойка орли рибари:

attachment.php

attachment.php



Започнаха брачните игри и очакваме първото яйце:

attachment.php
attachment.php
 

Прикачени файлове

  • Черен щъркел, ве&#.jpg
    Черен щъркел, ве&#.jpg
    117.3 KB · Преглеждания: 76
  • Белоглав морск&#10.jpg
    Белоглав морск&#10.jpg
    129.1 KB · Преглеждания: 75
  • Орел рибар 4.jpg
    Орел рибар 4.jpg
    130.4 KB · Преглеждания: 75
  • Орел рибар 6.jpg
    Орел рибар 6.jpg
    136 KB · Преглеждания: 77
  • Орел рибар - брач&.jpg
    Орел рибар - брач&.jpg
    138.2 KB · Преглеждания: 77
  • Орел рибар - брач&.jpg
    Орел рибар - брач&.jpg
    129.2 KB · Преглеждания: 77
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вискяр я кажи сега кога се сеят доматите , че имам едно малко дворче и и мисля да засея 4-5 корена домати и някоя краставица .
Също и кой сорт е най-хубав и изисква най-малко грижи ?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Мислиш да сееш, или мислиш да садиш?
Принципния съвет за кога е: Виж кога го правят съседите. Всяко място си има собствен микроклимат. Съобразяването е предимно по отношение на евентуални слани. Прогнозата за май месец не предлага дни със слани за Драгоман, така че смело можеш да садиш където и да е в България.
При сухо време всички сортове са безгрижни - тор, вода. И кълцаш на салата.
Най-хубав сорт е от собствената градина, под собствени грижи. С много оборска тор, много слънце и малко вода. Тогава домата става най-вкусен.
Преди две години отглеждах домати без поливане - стана едно вълшебство, макар и с нисък добив. Тази зима открих, че в САЩ е започнато ново движение - отглеждане на домати без поливане. Именно заради вкуса. Търсят линии от всеки сорт, които се развиват добре без вода. Например, семената от един обичаен сорт струват 1,5 долара дозата. Същия сорт, но от сухоустойчива линия, семената струват 4,5 долара дозата.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

дубъл
Ще го попълня със снимки на новоизлюпено орле по-късно.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

А ако не се тори ще излезе ли нещо , че тук в Казанлък нямаме оборска тор?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Отиваш до най-близкото село, щом нямате ни коне, ни крави, ни кокошки в Казанлък, хващаш някоя баба с крава или кон, магаре, кокошки, и обясняваш какво ти трябва. По 2-3 кг на корен добре прегоряла тор ти трябва. Може и птича, но в по-малка доза.
И торта да е добре прегоряла!
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Kaк си ги снимал тези орли? :mrgreen:
камерата кога си я монтирал?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Водната марка е отговора. Пише скрийншот.
Хората - естонци, са монтирали камерите и са ги пуснали в Мрежата. Аз само цъкам printscreen бутона.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вискяр я кажи сега кога се сеят доматите , че имам едно малко дворче и и мисля да засея 4-5 корена домати и някоя краставица .
Също и кой сорт е най-хубав и изисква най-малко грижи ?
Вчера сях аз. По-скоро помагах с плевенето де. ;) Засадихме обикновени и чери домати. За сортове, вече Вискяра ще каже. :)

Иначе поздрави за автора, страхотни снимки. ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Вчера сях аз. По-скоро помагах с плевенето де. ;) Засадихме обикновени и чери домати. За сортове, вече Вискяра ще каже. :)

Иначе поздрави за автора, страхотни снимки. ;)

И Вискяр да каже, ама тези чери доматите стават ли в БГ ? Че много ги обичам. Миналата година сях като нещо което не съм до сега моркови, ама много малки станаха нещо(може би бяха прекалено на гъсто), ама пък бяха вкусни, не знам каква е тайната там, ама разбрах, че е голяма играчка защото тревата се почиства само на ръка.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Чери домати имаме на село от няколко години. Много са вкусни и корените раждат доста добра реколта. Отличават се с по-силен вкус, отколкото на останалите видове домати.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

какво ще рече "чери"? :shock: червени?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

какво ще рече "чери"? :shock: червени?

Защото са малки и приличат на големи череши. Ето повече: cherry tomato
 

Горе