На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Кацнали ли са на луната?

  • Да

    Votes: 19 59.4%
  • Не

    Votes: 5 15.6%
  • 50/50

    Votes: 8 25.0%

  • Общо гласове
    32

nortrant

Well-Known Member
...сега сигурно е на луната

zx620y348_1895061.jpg



Пускам анкета - Спред Вас това лъжа ли е или не?

Моето мнение:
Това са америкалнци. Едно говорят - друго правят. Вероятността да са кацнали не е по-голяма от тази да не са. Има толкова много факти които допринасят за съмненията относно "постижението",а толкова малко опровержения от тяхна страна...
или иначе казано: не мисля, че е било проблем за тях да скалъпят тази лъжа....
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Прекалено много са доказателствата за кацането. Въпреки, че и аз на много конспиративни теории вярвам, в случая кацането на Луната е по-вероятно да е истина. Толкова нафуканите американци няма как да сбъркат ако всичко е симулация. Всичките тези грешки, които често са от идиотски характер (пример: сбъркали кое къде да монтират и после при опит да поправят грешката са го потрошили), няма как да не са се случили точно американците. Откритият космос около земята още от времето на Студената война се наблюдава активно. Ако американците не са стигнали до Луната, първите, които щяха да ги опровергаят, щяха да са руснаците.
В последно време много чета на тема астрономия и съм правил дори някои сметки. Достигането на Луната и днес си е напълно възможно. Просто с тъпата технология "ракета носител" (проблем: винаги е за еднократна употреба и после трябва да правиш нова) е прекалено скъпа и какви ли не хаховци търсят алтернативи. През последните години идеите за алтернативни начини за изстрелване в космоса се увеличиха (следя нещата). Говори се не само за мисия до Марс и отново до Луната, но и за създаване на планетарни станции. Космосът не е само източник на научни вълнения, но също така е и източник на полезни ресурси както и вероятно на обитаема площ ако се поразвият малко технологиите.

Молба: Ако е възможно, смени положителния отговор да е просто "Да". Не смятам американците за много велики, но смятам, че са кацали на Луната.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Аз съм 50/50, защото няма как да съм сигурен кацали ли са или не. Дори малко повече клоня към версията че не са, не за друго, а защото мисля че тогава технологията не е била толкова развита, че да кацнат там и да се върнат после. Пак казвам че не знам, просто гледам по-логичното за мен. Може и да са стъпвали там.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Подобна дискусия едва ли е най-добрият начин да почетем паметта му.
 
От: От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Прекалено много са доказателствата за кацането. Въпреки, че и аз на много конспиративни теории вярвам, в случая кацането на Луната е по-вероятно да е истина. Толкова нафуканите американци няма как да сбъркат ако всичко е симулация. Всичките тези грешки, които често са от идиотски характер (пример: сбъркали кое къде да монтират и после при опит да поправят грешката са го потрошили), няма как да не са се случили точно американците. Откритият космос около земята още от времето на Студената война се наблюдава активно. Ако американците не са стигнали до Луната, първите, които щяха да ги опровергаят, щяха да са руснаците.
В последно време много чета на тема астрономия и съм правил дори някои сметки. Достигането на Луната и днес си е напълно възможно. Просто с тъпата технология "ракета носител" (проблем: винаги е за еднократна употреба и после трябва да правиш нова) е прекалено скъпа и какви ли не хаховци търсят алтернативи. През последните години идеите за алтернативни начини за изстрелване в космоса се увеличиха (следя нещата). Говори се не само за мисия до Марс и отново до Луната, но и за създаване на планетарни станции. Космосът не е само източник на научни вълнения, но също така е и източник на полезни ресурси както и вероятно на обитаема площ ако се поразвият малко технологиите.

Молба: Ако е възможно, смени положителния отговор да е просто "Да". Не смятам американците за много велики, но смятам, че са кацали на Луната.

Аз преди съм чел за някакви елемнтарни неща за които не дават отговор от НАСА... а те са неща за които и учените не знаят защо са по-този начин...
при всяко престъпление се оставят улики - колкото и да са добри, не може да го изценират добре колкото ако е в действителност снимано - просто защото няма друг такъв полет.

Аз съм 50/50, защото няма как да съм сигурен кацали ли са или не. Дори малко повече клоня към версията че не са, не за друго, а защото мисля че тогава технологията не е била толкова развита, че да кацнат там и да се върнат после. Пак казвам че не знам, просто гледам по-логичното за мен. Може и да са стъпвали там.

Точно!
И аз мисля, че в стремежа си да бъдат първи, най-силните, най-добрите, най-умните играят не по правилата .. :)


Подобна дискусия едва ли е най-добрият начин да почетем паметта му.

По-добре от нищо, нали?
ако в действителност това е една лъжа на америкаците - и тази тема му е много :)
ние няма как да сме сигурни в това - така, че да не се сърди за темата :)
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Лъжа или не си отиде голяма личност. Далеч не всеки от нас има куража да тръгне към неизвестното.
То мисля, че и Гагарин не е първия човек в космоса. Имало е опити и преди него, но май не са се връщали живи.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Както каза Унвизе няма как да не са кацнали - Ако не го бяха направили руснаците щяха да си умират от кеф да доказват че не са, а всъщност почти всички теории за това как не са кацнали си ги сътворяват самите американци за да си правят сензации за да може на някой да му обърнат внимание за един ден.

Всъщност никога не съм се интересувал по официални данни кацането от видимата страна на луната ли е било или не - Ако е било от видимата страна 100% са кацнали
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

През 60-те години американците имаха такова благоприятно стечение на обстоятелствата, което няма да се повтори никога повече. Заради него ходенето им до Луната стана възможно с тогавашните примитивни технологии и успяха да направят няколко мисии. Просто 15 години преди това беше свършила Втората световна война и най-великите учени на Европа бяха избягали в САЩ. Такава едновременна концентрация на гении никога повече няма да има там. Дори двигателят на лунната им ракета май е бил разработка на нацистите, ако не се лъжа. Няма причина да се съмняваме, че наистина са ходили до Луната и то неведнъж. Ако не беше свършила Студената война сега на Луната вероятно щеше да има поне 2-3 постоянни бази - на американците, руснаците и може би китайците. Само че освен за престиж няма за какво да се прави база там, а след като вече няма война няма и причина да се харчат баснословни суми за подобни "постижения".

Луната всъщност е доста близо. Полетът е само 3-4 дни ако не се лъжа. Освен това поради слабата гравитация не е проблем да се каца и излита от там. Работата е в това, че на Луната има само вакуум и камънаци. Нищо интересно или ценно няма. Евентуално някой ден биха я разкопали за минни цели, да извличат полезни изкопаеми, но дотам. Изпращането на роувъри до Марс, които работят години наред е десетки пъти по-сложна работа, отколкото ходенето до Луната. Освен това има и потенциал за оправдаване на средствата, защото Марс е истинска планета със сносна атмосфера и прилична гравитация. Ако намерят и залежи от вода спокойно ще може да се засели с хора някой ден и дори да се направи атмосферата годна за дишане. Това не е научна фантастика вече. Луната не е нито толкова сложна, нито толкова интересна от научна гледна точка. Затова не се ходи там и вече има само картографски сателити да я облитат.
 
От: От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Просто 15 години преди това беше свършила Втората световна война и най-великите учени на Европа бяха избягали в САЩ. Такава едновременна концентрация на гении никога повече няма да има там. Дори двигателят на лунната им ракета май е бил разработка на нацистите, ако не се лъжа.

И двигателят и Литъл Бой от проекта Манхатън са разработка на Вернер фон Браун и сие. В края на войната американците и руснаците организират истински лов на нацистки учени. Вернер фон Браун го намират американците първи в една отдалечена хижа, където се крие със семейството си. Говоря по памет и може да бъркам някъде. Разровете се за този учен - бил е истински новатор за времето си.
 
От: От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Дори двигателят на лунната им ракета май е бил разработка на нацистите, ако не се лъжа. гледна точка.

Точно така, и аз съм чел доста информация че след 2-та световна война, много от учените на Германия които са работили за войската, а и не само както и за медицината също, USA ги издърпват там, буквално ги крадат направо. Дори в един документален филм гледах че направо американците са им пращали агитиращи писма да отиват там и че всичко ще им осигурят само и само да работят за тях!

Има конспиративни теории че било лъжа това, и снимките били направени в пустиня, и даже камъните издавали лъжата понеже на някои камъни били изписани ( извезани като с длето ) латински букви като "С", "W", "S", също и "V" а това били камъни от декорите на киностудията които правели филми, а това се виждало на снимките. Всъщност нямало как точно на Луната да има камъни с правилно извезани такива букви от латинската азбука, нямало логика. Много спорове има по този въпрос и нищо не мога да кажа конкретно дали са ходели или не са, и за това гласувах 50 / 50. Само знам че Армстронг е написал книга след завръщането си на Земята, в която подробно описва какви същества са видяли там, даже имало извънземни бази ( базите са за временен престой на извънземни идващи от далечни галактики тъй като планетата е негодна за живеене ) и дори че животът им е бил в опасност, и даже са имали проблем при завръщането си тук, имало е голяма вероятност да не успеят да се върнат, понеже онези там са били враждебно настроени и са им повредили двигатела както и са им спряли кислорода, но въпреки всичко те са успели да поправят двигатела както и да възстановят кислорода. Разбира се всичко това Армстронг го е писал в книгата си, и дали е било точно така само можем да гадаем.

Доста хора сега питат защо след като са ходили на Луната преди толкова много години - 20 Юли 1969 г., защо и сега в 21 век не продължават да ходят, след като космическите технологии са много повече усъвършенствани и модернизирани ? Отговора до колкото аз разбрах от един друг медиен източник, е че американците са хвърлили няколко ядрени бомби там, за да отмъстили на извънземните за това че стресирали екипа на кацащите US-астронавти, като по този начин им разрушат базите, както и да ги изтрепят. И не отивали от страх заради тези бомби които са хвърлили, за да не ги сгащят извънземните, да не им отмъстят за това че са разрушили базите им. Някакви такива неща бях чел, ама колко са верни... Никой не може да потвърди.

Миналата година пуснаха филм Аполо-18 в който уж показват какво точно е станало там, но дали има истина... никой не може да каже. Който не го е гледал, може да го дръпне от замундата. За гледане става, струва си.
 
Последно редактирано:
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

И нека силата бъде с теб, Армстронг.

Мир на духът му.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Първо са били руснаците, после американците.

Влиза секретаря на Рейгън при него, развълнуван, и казва:
- Мистър президент, руснаците боядисват Луната червена!
Рейгън си чете нещо и не му обръща внимание.
Секретаря повтаря думите си, много по-настоятелно:
- Мистър президент, руснаците боядисват Луната червена!!!
Рейгън, без да си спира четенето, му нарежда:
- Изчакайте да се махнат, качете малко бяла боя и напишете Coca-Cola.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Не само Армстронг е стъпил на Луната. Той просто е първият. С него (няколко минути след него) слиза и още един космонавт. Има поне още 2-3 мисии на Аполо, които изпращат хора на Луната. Мисията Аполо е прекратена, тъй като се оказва прекалено скъпа.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Много ми харесват думите на Нийл Армстронг " това е малка човешка крачка и огромна крачка на човечеството". Поклон пред паметта му !
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

То ако бяха кацнали до сега 100 пъти да са ходили и Лунен туризъм щяха правят ама...... А това дали са кацнали и не няма как пряко се докаже, най-мощния телескоп не може види следи от останки на лунохода, та и затова руснаицте няма как да кажат че не са кацнали. Не е ли малко страна след близо 40 години да не са кацнали пак? Или просто сме наясно с луната на 100% :D
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Всъщност може да се види мястото. Наскоро една японска сонда беше заснела мястото на първото кацане.

Какъв ти лунен туризъм като в сегашната криза едвам качват астронавти в околоземна орбита, а за излизане по-далеч и дума не може да става. Нали преди няколко месеца Международната космическа станция за малко да остане без екипаж на борда, защото американците вече нямат транспорт за хора, а руснаците имаха страшни проблеми с ракетите Союз. Станцията беше останала само с половината екипаж и в последния момент едвам можаха да пуснат Союз да качи новата смяна. Следващите хора на Луната ще са китайците. Мисля че планът им е до 2020-та да пратят хора там. Между другото те вече имат собствена космическа станция, която засега има само един модул и скоро ще бъде заселена за постоянно с китайски астронавти.
 
От: На Нийл Армстронг му свърши Земният път...

Кой луд ще даде нови милиони за носещи ракети за да отиде да разгледа отново купчина камъни, камо ли 100 пъти да го направи това:) Американците вероятно са били доста разочаровани от изследванията - точили са зъби за новаторски материали и технологии, а то какво се оказало - купчина скапани скали:D
 

Горе