Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

bodyrock89

Active Member
bezplatnamuzikazavideo.png


От известно време съм на вълна "легална музика за озвучаване на видео". Повечето от вас вероятно знаят какви проблеми може да доведе използването на музика с неуредени авторски права. В Youtube видео - от заглушаване на аудиото до банване на акаунта (за пример - клиповете на Бунак ТВ). В други мултимедиитни проекти може да се стигне и до съд.

И понеже не искам евентуалния му труд по развиването на Youtube канали да отиде на вятъра, заради аудиото, реших, преди да започна с Youtube маркетинга, да направя едно проучване за безплатна и легална музика за видео. Оказа се, че има много изпълнители и композитори, които решават да споделят музиката си безплатно (така наречената "Royalty Free Music"), само срещу даване на кредит към автора или източника. Съответно има и много сайтове за подобна музика. Събраните информация и ресурси сглобих в статия, която се надявам да ви е от полза.

Самата статия --> Безплатна музика за видео

Ако и вие знаете подобни сайтове може да ги споделите и да направим един полезен ресурс за всички настоящи и бъдещи "видео монтажисти" :) Все пак Youtube е втората по-големина търсачка в света (след Google), а самия Google за много търсения изкарва Youtube видео на първа страница. Така, с добре оптимизирано видео, могат да се отстрелят два заека с един куршум.
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

Благодаря, колега!

You must spread some Reputation around before giving it to bodyrock89 again.
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

И аз поддържам канал в тубата и специално за моя тип монтажи използвам тези:
http://www.danosongs.com

За моите теми вършат идеална работа. С поставяне на линк към ресурса може.
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

Статията е трепач!
Дадох ги репутация за написаното тук. Ако можеше, бих ти дал още една репутация за статията!
За благодарност ти цъкнах една от рекламите отдолу. За повече не знам дали няма да навредя.
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

+1 ряпа от и от мен. Да драсна в темата, че да не я загубя :beer:
 
От: От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

Благодаря колеги! Радвам се, че съм ви бил полезен :) Ще следя темата и ако има добри предложения ще ги включвам в статията.

И аз поддържам канал в тубата и специално за моя тип монтажи използвам тези:
http://www.danosongs.com

За моите теми вършат идеална работа. С поставяне на линк към ресурса може.

Да, включил съм го в списъка. Композиторът между другото ни е колега от Warrior Forum, където и попаднах на него.

Статията е трепач!
Дадох ги репутация за написаното тук. Ако можеше, бих ти дал още една репутация за статията!
За благодарност ти цъкнах една от рекламите отдолу. За повече не знам дали няма да навредя.

Благодаря колега, повече от достатъчно е ;)
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

Искам да добавя, че в istockphoto.com има парче на месеца, което се дава безплатно и някои са доста качествени семпълчета, редовно си ги даунлоадвам да са ми на склад заедно със снимката на седмицата, която също е безплатна.
 
От: Безплатна и легална музика за озвучаване на видео

Youtube също предлага безплатен ресурс и опция чрез избор на такава музика.
Няма проблеми с клиповете, а и можеш да си я избереш според времетраенето на клипа си по минути и секунди.
Благодаря за интересната статия и за линковете!
 

Горе