Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Следя какво се случва с линковете с много инструменти и това ми помогна да хвана нещо нередно което се случи.
Според мен е бластване, но може и да бъркам.
С помощта на Ahref инструмента открих че изведнъж към оптимизиран от мен сайт се появяват от нищото 1000 линка от сайта edno23.com
Ето част от линковете:
PHP:
http://edno23.com/dashboard/?loadlink=http://balaianu.ro/v1/tag/scribul/page/2/&loadtext=B%C4%83l%C4%83ianu.Ro

PHP:
http://edno23.com/dashboard/?loadlink=http://classiment.com/tag/earn-real-money/&loadtext=Submit+Classifieds,+Free+Classifieds,+Classifieds,+classiment.com

PHP:
http://edno23.com/dashboard/?loadlink=http://www.3-mob.com/?tag=tendai-tagarira&loadtext=Three+Men+On+a+Boat
Първия ми въпрос е какви са тези линкове, негативно SEO ли е това?
Да използвам ли disavow функцията?
Ето кореспонденцията между мен и адмиинистраторите на сайта:
Здравейте,Преди да докладвам сайта за спам пред Google предпочитам да се свържем и да се разберем да махнете всичките изходящи връзки към ...
Здравейте , Нали се сещате че това не е линк директория?Все едно да поискате от туитър да махнат линкове които техни потребители са поствали. Няма да стане.
За мен това си е казус, варианти за решение много, но първо трябва да съм сигурен че това е негативно SEO.
Благодаря за компетентните мнения които се надявам да последват, имам нужда от тях.
 
Последно редактирано:
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Аз така и не разбрах към кой сайт са тези линкове, но както и да е. Тук има линкове към три сайта.
Негативно от социална мрежа? Те хората се избиват да трупат коментари и линкове от социалки, дискусии и q/a сайтове.
Има някакви филтри Го обаче и задържа при по-усилена активност. В смъсъл няма никаква промяна в ранкирането.
Вероятно това го правят за да тушират потенцилно спамене и да обезкуражат неестесвени поведения.

Не бих използвал тази функция в този случай. Има лека параноя в нета относно прословутия disavow.
Не знам какво следите с линковете и подобни софтуери, но според мен това е напълно безсмислена история вече.

Аз следя три-четири основни мрежи, ранкирането и следните показатели: Ръст на фенове, честота на постове, релеватност на постове,
публикации, актуалност на темите, сорс код, активност по отношение на клиенти, оферти, дискусии....на конкурентите.
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Става дума за първия сайт от подписа.
Админа на едно23 не показва никакво желание за съдействие което индицира за нещо гнило в цялата тази работа.
Искам да ми прати линк за деактивация никакъв отговор.
Пращат линкове към Грабо във фуутъра, обаждам се там, намирам бившите собственици на сайта казват хората някакви други са взели сайта и толкова.
Щом ми препоръчваш да не използвам disavow, ще те послушам и ще търся админите, ако трябва и лично да се разбера с тях ще има ли съдействие или не.
Някакво мнение как така в тези 3 линка от едно23 които съм постнал, все се пада профила на NRJ Soft. Каква е логиката на тези връзки?
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Някакво мнение как така в тези 3 линка от едно23 които съм постнал, все се пада профила на NRJ Soft. Каква е логиката на тези връзки?


Може би е просто чистка от нежелани лица. Имам профил там, използвах го редовно, докато преди известно време не установих, че е невъзможно да влезна по никакъв начин - все едно никога не съм имала регистрация в сайта им. Нито отговор от админите получих на запитването ми. И винаги към индекс страницата ме редиректва, където и да натисна...
 
Последно редактирано:
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

За момента изглежда че са премахнали линковете, което ми дава повод да благодаря на Coolice, Blinky и всички потребители допринесли Предприемач да се превърне във видима трибуна на подобни проблеми и да спомогне за решаването им.
Сега ми остава да чакам статистиката от ahref.com да ги отчете като загубени връзки.
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Собственика на сайта едно23 го познавам и е голям пич.
Аз ако бях на негово място и аз нямаше да ти съдействам при такава заплаха "Преди да докладвам сайта за спам пред Google...." :)
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Привет ,
Въпросния администратор пише.
@petya77 , ако профила ти е бил използван единствено за постване на разностранни линкове (също така известно като СЕО СПАМ) , най вероятное бил изтрит.
Също така , не отдавна имаше "атака" с/у сайта в следствие на която бяха регистрирани голям брой потребители (около 300 ) в рамките на 24 часа които дори не са чували за сайта а са получили писма с покана за регистрация или директно мейл за потвърждаване на регистрация. В следствие регистрациите бяха спрени и се чистят всякакви профили които се използват за спам и не добавят никаква стойност към социалната мрежа.

@peeping4dsun , въпросния профил за който говориш поства линкове само към nrjsoft , и не виждам проблем с това.

Ако някои иска да се регистрира и да не спами сайта , пишете пм , ще отворим регистрациите за няколко дни :)
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

Благодаря за изчерпателният отговор! Предполагам, че профилът ми си е заминал измежду спамещите, въпреки коректността ми и едностранните линкове, които поствах. Ще се възползвам от предложението за нова регистрация ;)
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

"ако профила ти е бил използван единствено за постване на разностранни линкове (също така известно като СЕО СПАМ)" ---> Ако не за това за какво се използва този сайт ... за постване на снимки с кученца и котета или за изтъркани поговорки и вицове. А и СПАМ не е мръсна дума а начин да се препечелва в интернет. Имам изтрит профил там и темата ме развълнува :)
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

@Zhivka Georgieva сайта се използва за ОБЩУВАНЕ за каквото и трябва да се използва всяка СОЦИАЛНА мрежа , а не за "КУПЕТЕ МИ БОКЛУЦИТЕ".
И СПАМ е много мръсна дума. Спам-ът дори е противозаконен.
п.с. ако си мислите че от спам се печели , значи нищо не разбирате от интернет, маркетинг реклама и каквото и да е било друго нещо :)
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

@AviAtriX информация дали този профил на NRJ Soft който поства линкове може да бъде премахнат може ли да дадете.
Като всяка мрежа трябва да си свободен както да се регистрираш така и да се отрегистрираш.
Просто искам на майла който е регистриран въпросния акаунт преди повече от година да се изпрати майл за деактивация, ако има проблем с това мога да Ви свържа със собственика който ще Ви каже същото- този профил не ни трябва и държим да е изтрит.
 
Последно редактирано:
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

@peeping4dsun за жалост системата ни не подържа такава функция и се налага да правим това ръчно.
Ако собственикът на профилът ми пише и иска да бъде изтрит това ще бъде направено. Но друг профил да иска да бъде изтрит трети профил е абсурдно.
 
От: Помощ с бластнати линкове от edno23.com!

оправих се
 
Последно редактирано:

Горе