Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

eLast

Active Member
Привет, колеги.

Питането ми е насочено към дублираното съдържание в WP и page-овете и как да го избегнем.
Та по-конкретно: имам 1 страница, съответно идва дългичка и съм ѝ напраскал котви. Само дето тези котви създават нови страници - блогът.ком/страницатa/#5, блогът.ком/страницатa/#8 и т.н. Това, ако не бъркам се явява дублирано съдържание, ако бъркам - моля поправете ме. Та как на тази точно определена страница /котвите да избегна дублирането.
Разбиването на инфото в различни страници/без котви за сега не е опция.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Нещо не загрях как става магията.

В момента котвите в страницата представляват

<a href #1>Едно</a>
<a href #2>Две</a>
<a href #3>Три</a>

<a name="1">инфо едно</a>
<a name="2">инфо две</a>
<a name="3">инфо три</a>

И човек си врътка нагоре-надолу каквото му трябва. Инфото не е разделено на подстраници (а и не искам). Къде и как трябва да сложа нещо, за да разбере гугъляка за какво иде реч.

Прави ми впечатление и друго. Като щракна някоя котва каноникал индикатора на мозилата не свети, като отворя друг таб и се върна на страницата с котвата, която съм щракнал вече свети и дава опция да ми зареди блогът.ком/страницатa/ вместо настоящата блогът.ком/страницатa/#4


Едит:
ако имаш рел каноникал няма проблем с тези котви
това не го разбрах
all in one го имам
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Не бях разбрал къде да го имам. После като прегледах изходния код на страницата го намерих каноникала, all in one-a си беше свършил работата явно.

Благодарско за хелпа! :beer:
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Виж дали имаш следното в код-а на блога ти:
<link rel="canonical" href="http://адрес-на-текущата-статията" />

Ако нямаш, го добави и няма нужда да се притесняваш след това от подобни проблеми ;)

Ако си на WP, можеш да ползваш и някой от многото плъгини за целта, например моят: http://wordpress.org/plugins/oz-canonical/
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Да имам го в кода на страницата. Питанката ми е по-скоро за следната ситуация. В блога имам да речем страници А, Б, В, Г - всички с различно съдържание и в страница Б единствено има котви, които създават дублирано съдържание. Къде и какво трябва да се пипне на ръка (в случай, че не ползвам примерно all in one или нещо подобно), за да се реши проблема. Примерно този плъгин ОЗ не решава ли проблема единствено за www. sait. com, sait.com и т.н.?
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Когато има зададен canonical таг на адреса, ти му казваш, че първоизточника ти е статията и адреса с котвичките не ти се води дублирано съдържание.

Относно плъгина... създадох го, понеже на един сайт се наложи да сменим домейн-а, но старият домейн, трябваше да остане с същото съдържание и за да избегнем дублираното съдържание, като зададен за всички адреси в блога canonical таг към новият домейн с което оказахме, че той е първоизточника на съдържанието.

По същата логика ще ти свърши и на теб работа.
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

Аз имам някаква представа какво е дублирано съдържание, но мисълта ми е как само за 1 точно определена страница в УП да сложа ръчно каноникал, не за цял сайт.
 
От: Wordpress дублирано съдържание - сатия разцепена на страници

В ГГ webmasters пише:
Ако Google знае, че тези страници са едно и също съдържание, може да индексираме само една версия за нашите резултати от търсенето.

Например, в една сарница може да имеюа продукти, сортирани по азбучен ред, а в други страници изброени по цена или по рейтинг..

Не съм съгасед с това. В някои случай да, но ще дам едно конкретен пример: има магазин, филтрите на които са с линкове (не с ползва javascript) и всички Url адреси на филтрите са написани по начин, с който да се оптимицират. В този случай има много дублирано съдържание, но не мисля че трябва ГГ да индексира само 1 от страниците.
 

Горе