събмитване по директорий know-how?

Fking

New Member
Очертава се да наемам човек който да събмитва по директорий на пълен работен ден, и тъй като аз самия нямам опит в това, бих искал да събера максимално know-how по темата.
Моля споделете всичко което сметнете за необходимо. Имам и няколко конкретни въпроса :>

1. Кой лист с дирс използвате (предполагам повечето тук, submit.predpriemach.com, но все пак)?
2. Помощен софтуер за manual submit, и има ли ефективен такъв за auto submit?
3. Грубо какъв % от директорийте ви одобряват?
4. Каква част от тях позволяват ползването на дума в линка?
5. Какви резултати сте наблюдавали (SERP, трафик)? От събмит в колко директорий бяха те?
6. Средно време за събмит в 1 дир? (10-15 сек четох в някои от темите, но при продължително събмитване, предполагам това се одължава, затова може и примерно време за 100,1000 дирс или нещо от сорта)
7. Някои от директорийте процедират ли различно с блогове, дори когато са на техен самостоятелен .com домейн?

Това се сещам за сега, всякакво друго инфо ще е от полза :)
 
От: събмитване по директорий know-how?

Ти отдавна не си влизал бате :)

1 .ами този лист е последният които ползваме бате има и други в темата за директориите иначе directorycritic.com

2. Аз лично предпочитам мануал със помоща на информ ентер защото си въртя таитъла и дескрипшъна но има един софт all submitter (доста го хвалят но не съм го пробвал към него се продава и листа мисля че се връзваше $175 все се каня да го купя ама......) решаваш само каптите с другото се оправял сам
и снякои капти също ;).... пп. жените са по добри в ръчният събмит тсанко беше споделил че показал на гаджето си как да събмитва и тя му минлала сайтовете набързо.....

3. грубо по голямата част ако е нацелена правилната категория за аф сайтове и блогове (трудно ако ползваш автоматичен софт) поне от събмит.предприемач.ком

4. това доколкото го разбрах повечето са с анкор киурди само дмоз са по особени и искат за таитъл името на сайта но такива директории са по скоро изключение

5. това не съм го засичал съ сигурност имам само един сайт които е само на директории (дори направи продажба всъшност 2 ама съм забравил да споделя за тримесеца месеца таяка че с трафик от директории не се става богат но капе...) ще го чекна и ще кажа как се ранква по принцип ги налинквам с ексчеинджи от социлани мрежи както и от други наши сайтове ....

6 ами това не го знам с напредване на времето на повечето хора им писва и почва д астава по бавно и тегаво (жените някакси си се справят по добре от мъжете в такава ситуация)


7. това за блоговете не го наблюдавам освен ако няма отделна категория блогс в която да събмитнеша ама ние все пак въртим продуктови проблогове и ги блъскаме в съответната категория не при другите блогове които търсдят чиататели...

:)

пп бате сложили фарове с лупи :)
 
От: събмитване по директорий know-how?

Хехе, здрасти бате. Откога не си минавал насам. Ще се радва да ти отговоря на всичките въпроси с компетентно (доколкото мога) мнение.:) Вече ти отговориха, но и аз мисля да дам мнение.:)

Ето започвам:

1. Използваме (лично аз) всички листи постнати тук във форума, като почвам от submit.predpriemach.com, който е доказан и добре селектиран от кулайс.

2. За софт, мисля че е по-добре да стават менюал, но тук някъде из форума имаше един, който беше фри и мисля си че се казваше - Directory Submitter. Но определено има и такива, които са платени и трябва да се допълват само верификационни кутийки.

3. Тук много зависи от сайта, не трябва да е еднодневка и да му личи, както и тези с по-адулт насоченост са малко по-трудни за апрулване - говоря специално за сайтове с penis enlargement, breast enlargement....Но като цяло по-големият процент от директориите удобряват, над 60-70%.

4. По-голямата част, над 90% - текстовият линк е повече от разрешен. Все пак на собствениците на тези директории им е ясно че гониш определена думичка по турсачките и това е нормално.

5. Тук е малко трудно да се определи, все пак - директориите са само една част от оф-пейдж оптимизацията. Но по мой наблюдения - мръдването с позиций напред е неотлъчна част от събмита и отчитането натези линкове (говоря за директории с индексирани страници, на които сайта/овете ти присъстват). А колко? Колкото повече толкова по-добре.:)

6. Тук е според зависи от този който го прави. Дали има опит и колко нерви има за да не му пада скороста след н-тата. Но опредлено е копи и пейст, което по мое мнение е за секунди.

7. Еми не, виждал съм блогове в раздели като: Men's Health, както и такива за Blogs -> Games...но то блога с добър дизайн си е един вид сайт с обновяващ се контент. Аз лично съм няма проблеми. И даже да е на блогспот или уърдпрес платформи.

И още малко инфо да дам...след като се събмитне сайта някой директории искат верификаци, която се прави от и-мейла - пристига ти мейл от директорията, в който има линк за верификация. В случай че не се направи сайта не стига до ревю от модератора на директорията.

Въртенето на ключови думи в текст линка или направо целия тайтъл е друг малък трик, който става популярен сред индиските събмитърчета. Избират се поне 2-3 такива тайтъли, с които да се даде повече шанс на сайта да изплува поне са определена част от тях.

Има доста оферти из форумите (най-много в DP Forum), където за $15-20 получаваш събмит в 1000 директории и рипорт от свършената работа. Това е много полезно, но тук е хубава да се работи с доказани хора. Пример.
 
От: събмитване по директорий know-how?

2. Помощен софтуер за manual submit, и има ли ефективен такъв за auto submit?
Аз ползвам Auto Fill Add on за FireFox-a и става доста по бързо, само трябва категорията да си избереш, разбира се трябва и подходящи настройки :)
 
От: събмитване по директорий know-how?

Някой да препоръча човек за manual submission? Все пак и това се вписва в ноу-хау в случая. Виждам ги в DP, че ги хвалят, ама други си е да го чуеш от наш човек. :)

Главно ми трябва да е съвестен, не толкова да е бърз. Е да не е някой да събмитва 1000 директории по един месец де. :)
 
Re: От: събмитване по директорий know-how?

Има доста оферти из форумите (най-много в DP Forum), където за $15-20 получаваш събмит в 1000 директории и рипорт от свършената работа. Това е много полезно, но тук е хубава да се работи с доказани хора. Пример.
батета ей сега ще го пробвам тоя събмитър , резервирах си слот да видим колко работа ще свърши за тия 15на долара , уж добре се представя :) ще пиша след време да кажа как се е справил
 
От: събмитване по директорий know-how?

Да, офертита са добри. Имайки предвид че са на ръка. Все пак няма как да не получиш някой друг линк от някъде - само избирайте тези в добри мнения и/или висок и-трейд. Щото един си го гоних по мейловете за да го подсетя за един такъв ордер. Постна темата, събра пари и го баннаха. Но пича го избрах с висок и-трейд и не след дълго започна със събмита на даденият сайт.:)
 
От: събмитване по директорий know-how?

Благодаря на всички за информацията :)

btw, има ли firefox plug-in за ауто селектиране на категорията, тъй като за сега се очертава това да е най-времеотнемащото
 
От: събмитване по директорий know-how?

Еми няма, но има робот форм, което преставлява излизащи иконки отстрани, които с кликане се популва - но навигирането или селектирането на категорията си е процес, на който не са му измислили цаката.:)
 
От: събмитване по директорий know-how?

s malko podhodq6ti nastroiki na autofill-a na firefox stava, stava i s roboform, posle 6te obqsna kak 4e imam izpit utre...
Sori za latinicata
 
От: събмитване по директорий know-how?

незнам бате... мен лично тези оферти в ДП ме плащат...
1к директории за 10 долара... или не са ръчно(един познат мамеше по този начин, не беше мануал... беше и с добър "рейтинг") или не си ценят труда и работат почти безплатно...

Моята тарифа е $25 на 200, за повече от 200 ще му мислим ако искаш
 
От: събмитване по директорий know-how?

Прав си, бате. Така си. Но има и едно друго положение, че $10-15 за един китаец или индиец в дълбоката провинция са много пари. Това е важното за няс, да избереме някой, който е ниско платен и в същото време с добър и-трейд + факта че за него тези пари са добра сделка.:)

Аз лично съм попадал на няколко такива и продължавам да си работя с тях. Имам им даните (и-мейлите) и честно да ти кажа в последно време съм доста доволен, а дали са менюял или ауто - тук никога не можеш да бъдеш сигурен,но едно е ясно - получаваш и-мейли със събмитнатият ти сайт, и такива че е "пендинг апровал". :)

А и да се замислиме реално те в едно 30% да са те удобрили е оферта, все пак - $10-15 се правят с най-малката комисионна на която и да е програма (не говоря за някой фри трайли). Инвестирането на толкова пари в такива направление е абсолютно оправдано, имайки предвид че повечето оферти са на много по-високи цени.

Идва и момента в който ти или някой поел ангажимента да се впусне в тази услуга проучава въпроса: примерно с какъв лист работи, за колко време ще ги събмитене, след колко време сайта ти ще е следващият, с колко тайтъли и описания може да се извърши събмита. :)

Но ето какво искам да дам като съвет за избиране на подходяща оферта:

1. Намерете даденият човек като се ровите из такъв тип теми.
2. Контакнете го и му кажете вашите планове и до колко той може да изкриви офертата си за да стъпи до някъде на вашите изисквания.
3. Уверете се че има опит в това - разгледайте и-трейда и темата която е пуснал. Повечето си помпат темите, като карат доволните клиенти да постат позитивен коментар за работата им.
4. Задайте му въпросите, които ви интересуват. Така ще знаете какво може да се очаква.
5. Сключете сделката, като предоставите всичко което иска той/тя - от заглавие на сайт до пеймънт Id #.

И все пак говориме за $10-15, но инвеститора е такъв разумен за всеки един долар от активите си. Спазвайте и тази максима.

Изчакайте 2 седмици за да видите резултатите, докато подържате връзка с набора от хора изпълнили ви този тип услуга и вижте резултатите. Ако сте доволни - продължете....:)

Успехи...:)
 
От: събмитване по директорий know-how?

Има и такива, които са бате. А и всеки линк е добре дошъл. Все пак най-добре е да са от рилейтед сайтове - това са най оферта линкове. Но никага не са излишни и тези, които са дадени ей така.:)
 

Горе