Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Blinky

Owner
Здравейте хора. Исках да се допитам до вас. Някой имал ли е или виждал ли е, както и бегъл допир да има до смартфоните Sensus. Харесал съм си един техен модел, който много ми харесва като показатели:

gtsmarket.com/product/2529/sensus-n5-4-7-chetiriadren-1-2-ghz.html - не давам жив линк, защото не знам колко ще активни на сайта им. Ето я и категорията: gtsmarket.com/category/297/chetiri-yadreni.html - от моделите SENSUS N3 5.7'', SENSUS N5 4.7", SENSUS N6 5", SENSUS X920 5'', SENSUS H920 5, съм се спрял на вторият, както сте видели преди това от линка. Знам кой е най-мощен, но е извън бюджета. :)

Никога не съм робувал на марка, колкото на параметри. С две думи спрял съм се на телефон, който искам да изпълнява следните изисквания:

1. Да е максимално мощен, и мисля, че четириядрения Sensus влиза в тази категория.
2. Да не надвишава $300 - не обичам да инвестирам в телефони, за мен са просто средство и придобивка.
3. Да е над 4" диспей.
4. Да е с Аднроид ОС.
5. Да изглежда добре и да е практичен.

Това е. Знам, че марката не е от най-известните, но както казах, за мен тя не играе значение. Иначе, това ми хареса също LG GSM P760 Optimus L9. Дизайнът е супер, марка е, но бледнее като характеристики преди примерите горе. Ако някой е доволен и от нещо друго, нека сподели. Този пък наистина ми трябва телефон, старите, направо сдадоха багажа. :) Основният най-вече си отива. Усещам го. :)
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Huawei Ascend P6 ~320$, 4.7inch
Huawei Mate MT1 ~230$, 6.1inch
Lenovo k900 ~340$, 5.5inch
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Според мен трябва да видиш модели и около тази цена, както и да обмислиш до колко е приемливо за теб една идея по-висок бюджет. Нещо от типа +50-100лв. В това, което си показал мен лично леко ме смущава малкото рам, резолюцията на дисплея и версията на Андроид. Сигурен съм, че можеш да го руут-неш, но аз лично не съм привърженик на подобна панипулация с нов телефон, най-вече защото отпада гаранцията.
LG за съжаление рядко ъпдейтват операционната, което си е недостатък.
Освен моделите по-горе, които ти е дал колегата погледни ако искаш и Oppo Find 5. Почти във бюджета са ти. Не знам, дали вече имат официално представяне у нас, тоест оторизиран сервиз.
 
Нямам проблем за моделите около тази цена, просто ми стана интересно тези заслужават ли си? Тъй като характеристики ми изглеждат добре, но някои неща докато не се видят на живо, няма как да се преценят. Все пак на страницата им са описани, че са по 500 и 600 гр., което е малко невъзможно за такива телефони. Човекът, който има подобен каза, че не тези повече от 165 г., което вече си е реалистично. Значи не ви харесва резолюцията. Не бях сравнявал тази част, мой пропуск. :)

LG за съжаление рядко ъпдейтват операционната, което си е недостатък.

Няма спор, дадох го за пример, само за да се види за марков с тези характеристики колко трябва да дам. И пак не е с такива, а малко занижени. Определено нямам идея да рутвам нов телефон. Първо ще е приключение, и второ нещо ще ми умре ентусиазма, ако започна на го ръчкам още преди да съм го ползвал. :)

От примерите горе, хареса ми Huawei Ascend P6 и Oppo Find 5. Сега да видя и къде тук ги предоставят и на какви цени. :)

[video=youtube;DmFGdXNVnrQ]http://www.youtube.com/watch?v=DmFGdXNVnrQ[/video]

Добро ревю има и като гледам характеристиките, не е никак лош, даже е ОК.
 
Поздрав за тебе, Блинки, тамън пишех като отвори тая тема - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46755&p=487231 Ако искаш ще се видим, да ти дам да разцъкаш.
Ей, мерси точно такава тема ми трябваше, защото малко бях на ръба, да си кажа честно. Не за друго, но взех китайски таблет и в момента (след една година) е напълно нефункционален. Не може да зацети, за да се зареди. Така де, зареждането се прецака. И сега като ми се налага да си взема и телефон, пуснах тема, за да се допитам за конкретните марки, на които съм се спрял, а и дали има еквивалент на тях - марков, уж, и с колко е по-слаб в характеристиките си. Тук няма две мнения, ще е марка, но ще е слаб за тези пари. :)

Именно поради това колко съм деликатен с телефоните си, не взимам скъпи, та после не ме и яд, като го повредя. Каквото и да си говоря, причината някой телефон да ми увяхва в ръцете е била в мен. Поне това показва опита ми с тях. :) До едно време даже бях си обещал да не си взимам смартфон поради тази причина, но то като гледам - то други вече почти няма. Остава ми само изборът - какъв да е. А не както преди - смарт или не съвсем смарт. :) Така де, за второто ще ме разбера повечето. :)

Фози, темата ти е супер и доста ме мотивира. А те знам, че не си спестяваш кофти коментарите, ако има повод. :)

Huawei Ascend P6 в гет.бг е на цена от 660 лева, което колкото и да го смятам не е 320$. :)
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

При андройд има проблем, че след време всичко забива, забавя и става тъга да се ползва устройството. Това съм го виждал на китайци и на маркови (5-6 устройства). Няма пропуск особенно ако качваш програмки (и то не много) около 10-12 месеца е периода. После трябва ресет. Някой приятели си правят ресет на 6 месеца. Ако не те бърка - става. Аз не мога да се занимавам И с това. Затова за сега е72 с симбиан, а за после, честно не знам, но може би лумиа с вин 8
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

цените са от Китайски сайтове, аз от Европа не пазарувам.
От доста време се чудя между акцент и мейт, мейт е малко по-евтин, а получаваш 6,1инча!!! дисплей.
Колкото и да ми харесва, се чудя как ще се побере в джоба?!
Наскоро взех 3 ZTE за майка ми, баща ми и сестра ми, и са доста доволни от телефоните. 3те излезнаха около 140-50 паунда, а в бг 2 от моделите вървяха по около 250лв, ZTE v960 skate. Гледам сега са паднали на по 31паунда.
На мойта приятелка, братовчед и работи в Хуауей, постоянно му дават телефони малко по стари модели, раздал е на цялото му семейство, а за новите модели ползва доста голяма отстъпка.
Може покрай нова година да взема 1, че приятелката е събрала дрехи за 200-300 паунда и покрай нея да бутна 1 хуауей в колета :)
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

При андройд има проблем, че след време всичко забива, забавя и става тъга да се ползва устройството. Това съм го виждал на китайци и на маркови (5-6 устройства). Няма пропуск особенно ако качваш програмки (и то не много) около 10-12 месеца е периода. После трябва ресет. Някой приятели си правят ресет на 6 месеца. Ако не те бърка - става. Аз не мога да се занимавам И с това. Затова за сега е72 с симбиан, а за после, честно не знам, но може би лумиа с вин 8

Проблема не е във Android, ами е заради липсата на TRIM операция на Flash-a им. Нещо което конкурентите имат отдавна се появява за първи път чак във Nexus 7 2nd gen.
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

При андройд има проблем, че след време всичко забива, забавя и става тъга да се ползва устройството. Това съм го виждал на китайци и на маркови (5-6 устройства). Няма пропуск особенно ако качваш програмки (и то не много) около 10-12 месеца е периода. После трябва ресет. Някой приятели си правят ресет на 6 месеца. Ако не те бърка - става. Аз не мога да се занимавам И с това. Затова за сега е72 с симбиан, а за после, честно не знам, но може би лумиа с вин 8

Моя е от 2 години и нямам такива проблеми. Качвал съм и съм трил какво ли не, работи си както беше в началото.
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Моя е от 2 години и нямам такива проблеми. Качвал съм и съм трил какво ли не, работи си както беше в началото.

:) дооообре
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

:) дооообре

Винаги са ми били смешни такива като теб. Казвам нещо и не ми вярват, а иронията е точно в това, че никога не лъжа и не го смятам за нужно. Ако ме познаваше щеше да знаеш. Нищо лично, но просто преди да си се запознал с нещо и да знаеш фактите, по-добре не коментирай.

Вчера на един обяснявах едно нещо, от което разбирам и знам че е така, а той ми вика "абе ти не ми обяснявай". Някои хора дотолкова са погълнати от собственото си мнение, че въобще не приемат друго, дори да видят 100%-тово доказателство. garnet, нямам предвид теб в случая, просто се сетих за това :)
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Винаги са ми били смешни такива като теб. Казвам нещо и не ми вярват, а иронията е точно в това, че никога не лъжа и не го смятам за нужно. Ако ме познаваше щеше да знаеш. Нищо лично, но просто преди да си се запознал с нещо и да знаеш фактите, по-добре не коментирай.

Вчера на един обяснявах едно нещо, от което разбирам и знам че е така, а той ми вика "абе ти не ми обяснявай". Някои хора дотолкова са погълнати от собственото си мнение, че въобще не приемат друго, дори да видят 100%-тово доказателство. garnet, нямам предвид теб в случая, просто се сетих за това :)

Виж ся, в къщи имам 2 андройда - единия вече е за ресет (китайче) другия е на 3 месеца (сони). Всичките ми приятели имат андройди и ресетват редовно. Затова лееко имам поглед от първо лице. Както и да е - човека си е решил андройд да е - просто да си знае.
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Блинки почти всичките китайчета са еднакви разликата е в щампата отгоре - Вчера си играх с едно визуално копие на Самсунг S4 с две карти купено от ебай.ук за 65 паунда - Много добри впечатления - имаше само три недостатъка

- Екрана е доста по нечуствителен спрямо оригинала (и резолюцията не е като на оригинала ама това не е болка за умирачка) и си трябва по силно натискане
- Няма вграден ГПС
- Батрията ми се струва че пада малко бързо но това си е при всички китайчета

Ако мислиш да взимаш нещо ктайско мисля че това е най добрият вариант

http://dx.com/p/lenovo-a820-android...pacitive-screen-wi-fi-gps-and-dual-sim-202390
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

А защо не искаш да инвестираш пари в малко по-смислен телефон, който да ползваш повечко годинки? Имам приятели, които вече може би 2 години ползват Galaxy S II и все още не изпитват нуждата да си вземат по-нов телефон. Идват ъпдейти(не последните, но все пак не си с версия отпреди 3 години), не като масата китайчета да са със стари версии или "култивирани" по-нови, при които всичко бъгва.

Аз лично си взех S4, но мойте колеги, също като теб не им се даваха толкова пари и съответно си взеха Galaxy SIII, намерихме ги за 590лв(със ДДС) бройката, което общо взето ако така или иначе го ползваш и за служебен телефон са си 490лв чисти пари без ДДС-то. А самия телефон е пушка, нито се налага да го руутваш нито лагва нито нищо. А въпреки че е над годинка все още е повече от мощен за всякакви приложение, че даже и игри ако имаш мераци :)

Поздрави,
Мануел
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Защото S4 го гледаш като писано яйце и ако без да искаш го изпуснеш ти идва де се обесиш - Докато тези телефони може де ги фърляш по два пъти в годинта.

А с S4 се надявай да ти се е паднала читава батерия защото имат фабричен дефект част от батериите - на жената само след 4 месеца умря и сега чака да и я заменят
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Чак пък да го пазя - купих му един оригинален калъф ли кво е един син от Мтел за 25лв - няма протектор, няма нищо - вече 6-7 месеца нищо му няма. Батерията също не е болка за умиране, нея вече бих си я взел от някъв китайски сайт, тъй като там няма софтуер и т.н. примеро deal extreme :) Но засега проблеми с батерията нямам. При нормално употреба(говоря поне по час на ден по телефона + мейли, чат-пат фейсбук и малко броузване) си кара 2 дни.

Но общо взето софтуерно всичко му работи, няма забавяне бъгове и т.н. не го пазя толкова - купих го с идеята да го ползвам да речем 2 години без да има лаг, бъгове, сравнително нов софтуер и така :) Пък след 2 години ще го мисля. Не съм от хората които си пазят телефона като очите. Просто съм доволен и не ме е яд, че съм дал повечко пари, та затова споделям мнение :)
 
Re: От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

При андройд има проблем, че след време всичко забива, забавя и става тъга да се ползва устройството. Това съм го виждал на китайци и на маркови (5-6 устройства). Няма пропуск особенно ако качваш програмки (и то не много) около 10-12 месеца е периода. После трябва ресет. Някой приятели си правят ресет на 6 месеца. Ако не те бърка - става. Аз не мога да се занимавам И с това. Затова за сега е72 с симбиан, а за после, честно не знам, но може би лумиа с вин 8
Аз за това разчитам на четири ядрения процесор. :) Барем ме спаси от това бреме. :)

@daniio. гледам да се огранича до макс 5, за това и гледах този 4,7" от твоите предложения. Надявах се да не нося таблет с мене си. :) Май забравих и това да спомена в изискванията, но не мислех, че е важно при положение, че се отнася за телефон. Всичко над 5" ми се вижда малко байгън. :)

@manuel, идеята е да взема нещо не само да е добро, но да е в крак с последните тенденции и технологии. Ако знаех, че телефона ще ми можещ колкото компютъра, след години, щях да се изсмея. Но ето, факт е. Няма такъв филм като няма да сменяш години наред. Най-малкото ги правят така, че да им върви икономиката на производителите. И аз не искам да си сменям колата, но ето, Тойота изкараха и така с WiFi. :) За това се сетих, иначе има си и други предимства новите коли. Освен плащането на големия им данък. :D

@mantaman e прав. Нямам навика да пазя телефони, камо ли да се притеснявам как до слагам на маса или дали се е одраскал. Той е за комуникации. Хубав е S4, но се познавам добре и не смятам, че съм за такъв телефон. :)
 
От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Споровете за телефони, коли и футбол са уникални!
Не знам какво се препирате, след като за всеки тип си има клиенти!? В случая има поставени, хайде да не казвам изисквания, а по-скоро очаквания към машинката. Подобни параметри в тази цена влизат само при определени марки или не-марки. Толкова. Важно е дали му ползваш капацитета или не. В случая при 4 ядрен процесор и тн, 1гб рам може да се окаже тясно място, защото част от нея е константно резервирана за ОС–а. И като ти останат 400мб започваш да се сещаш.
Ще кажете "не е така" ама е точно обратното. Ще дам нерелевантен по отношение цената заложена в тази тема пример:
Ползвах до преди 2 седмици Arc S. Супер е телефончето, но сега съм с Xperia Z и се чуствам по-свободен, не съобразявам колко и какви приложения да ползвам, а просто ползвам това, което ми трябва. Преди не беше така. За останалите разлики няма да говоря, тъй като са извън темата, но просто ползвам примера да онагледя.
 
Re: От: Мнения за Андроид телефон Sensus - четири ядрен

Може покрай нова година да взема 1, че приятелката е събрала дрехи за 200-300 паунда и покрай нея да бутна 1 хуауей в колета :)
предполагам ще тръгне тук с нашите оператори? Няма я онази щуротия с разкодирването? Ако е така, и цената е тази, която каза. Може да се включва - тъкмо и шипинга да се делне. :) Тук е за около 700 лева. Доста ми се виждат. А телефона като гледам много си заслужава парите. :)
 

Горе