Купувай китайски боклуци, народе!!!

Fozzy

Well-Known Member
Мразя огромни тухли с тъч скрийнове... Предвид естеството на работата ми, обаче, постоянно ми се налага да влизам в Интернет от необичайни места. Та, реших да си взема такова устройство.

Гледах мнения, чудих се, разпитвах... Накрая реших да купя Samsung Galaxy S4. Като ще е гарга, да е рошава.

Точно денят преди да отида до магазина, баща ми ме зарадва с едно китайско устройство (Jiayu G3).

Шок и ужас. Никога не съм харесвал китайците. НИКОГА! Имал съм лош експириънс така да се каже и не съм се и замислял да купувам китайски телефон.

Та, викам си, ще му взема душичката, пък отивам след 1-2 седмици да си купя нещо "марково".

Е, взех го. Прекрасен телефон. На външен вид, черен с едни тънко доловими ивици, които му придават страшен вид. Усеща се масивен в ръцете, но в същото време е лек.

Горила Глас 2 - т.е. нося го в джоба със стотинки, ключове и каквото се сетите вече 2 седмици и въпреки, че надрасках панела, то върху дисплея няма и следа.

Идиотоустойчив телефон. Колко пъти го опусках само аз си знам, но панела е здрав, дисплея няма драскотина и панела не се е разтракал.

Какво има вътре? 1 гб рам памет, 4-ядрен 1.5 GHz процесор. Чудничко. Antutu-то направо се побърква. Вади страшни резултати. 15-20к. Лудница.

Страшно бърз и удобен. Андроид 4.2.1 - почти най-новото.

Само един проблем намерих в него. Wi-Fi картата е прекалено слаба. До рутера не съм с пълен обхват. Оказа се, че има една настройка за мощността на wi-fi-то. Нарича се TX Power. Колкото повече е - толкова по-отдалече хваща, но и повече батерия хаби. Нормално го задават на 24-25, моя беше на 19. Оправих настройката и сега wi-fi-то хвърчи. Това се оправя ако е руутнат телефона, през терминал. Е, изненада! Китайчето си дойде руутнато :)

За батерията не се притеснявам. ТРИ ХИЛЯДИ мили ампера. 2 дена не го пускам телефона и още си има.

Страшничко.

Камери - 2 броя. 8 мега пиксела отзад, страшни снимки прави.

Телефонът има 2 сим карти. Никога не съм го отчитал като плюс, до преди 2-3 дни. Имам бисквитка с Вивакомски Интернет. 5лв/месец с 550мб трафик на макс скорост, после бавен Нет. Звъня и им викам, така и така, прехвърлете ми Нета на телефона. Отговора е "Оооо, не може, този Интернет е само за бисквитки, ала-бала... Ако желаете, ще ви включим Интернет, като цената е 5 ли, 15 ли лв, кво каза не помня, за 50мб трафик."

Шок и ужас. Само, че чукча умен, извадих сим картата от бисквитката, пъхнах я във втория слот на телефона и какво сега? Имамм супер як Интернет, навсякъде, с адски много трафик за без пари. Ако не тегля нищо, а ползвам Нета само за сърфиране и Скайп, то 550мб са ми предостатъчни.

Андроида и той умен, задаваш му карта 2 да се ползва за Интернет, а другата за разговори и смс-и и нямаш проблеми.

Изобщо, адски съм доволен.

Цялато това чудо струва 180 долара. Е, кажете ми, за къв ч*п ми трябва S4 за 1200 лв, като получавам същото за под 300лв? За какво ми е S4 да го пазя като очите ми през следващите 5 години, вместо да си купя нещо такова за 300лв и догодина като излезе модел с n-ядрен процесор, просто да го изхвърля и да купя най-новото?

Изобщо, китайците вече много напреднаха във всяко отношение и аз лично вече не виждам смисъл да плащам по 1000лв за нещо, като знам, че там са включени примерно 300 за устройството, а останалите са за марката и за кефа да пише Samsung (Gnus S Mas) отпред.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

аз от кога ви пей да грабите и то с безплатна доставка, ама не искате евтино
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Технологиите толкова се развиха, че вече лесно може да се правят читави устройства дори и в домашни условия. И аз от година залагам на техника и всякакви джунджурии от Китай. Не винаги са в перфектно състояние, но за похарчените пари получаваш предоволни устройства. Малко с доставката се случват проблеми от време на време. Няма как без риск. От месец чакам мини пц с уаерлес клавиатура и мишка, но още се бавят.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Добра тема наистина, аз също се чудех с какво да сменявам моя Galaxy s2 и си мислех за s4, но явно трябва да помисля още малко. Проблемът при тези телефони е най-вече гаранцията, защото ако е купен от някой китайски сайт, става сложно, като му се развали нещо.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

В Тайланд като бях Galaxita бяха по към 300$ (да по скъпо малко) от китайските реплики, но пак по-евтино от тука. не знам защо тука техниката е толкова скъпа. Даже не знам защо има и толкова мног марки, като повечето си имат едни и същи финкции.

Ето една интересна статия за сравняване на различните тъч джаджи.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз пък търсех евтино решение за 5 инчов, бърз и що годе не-тухлест телефон. Разрових се и си взех и аз китайче s4. Вече няколко месеца и нямам никакви проблеми с него.
Жироскопа не му работи но съм си сложил една програмка където ръчно го въртя.. не е болка за умиране. Взех го за 270лв. от китай :D
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Радвай се, че си попаднал на добра бройка. И аз така реших да си взема надроид с 1 гб рам, 2 гб. хард, 2 сим кари, процесора не помня какъв беше. (То това беше преди няколко години!) И му се радвах 2 месеца, после дисплея взе да си свети когато реши. Накрая взе да показва звездички като на стар телевизор. Иначе всичко друго си му работеше... но пак не можеше да се ползва. Пробвах в няколко сервиза да видя ще ми го оправят ли, никой не искаше да се занимава с него. Не помня колко точно бях дал за него, но сумата е била от $200 до $250 лв. Като добавиш и таксите на митницата... абе като теглиш чертата за 2 месеца не си заслужава.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

в планет не върви да го сложиш на масата, там царува айфоня :D
 
Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

в планет не върви да го сложиш на масата, там царува айфоня :D
Да, това не го съобразих. Лошото е, че не ми в критериите за практичен телефона - да може да се вее по масите на Планет. :) То и сега купуват марки, за да се покаже нещо, но трябва да сме си скромни от време на време. :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

На първо четене, китаец за тези пари с Full HD няма, (а и не знам дали има въобще Full HD китаец) - а това си е важно. Повечето дори не са 1280х???, а са 800х480, което си е кофти за 5" и 2013 г.
Иначе няма лошо де, зависи от предназначението и очакванията.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

в планет не върви да го сложиш на масата, там царува айфоня :D

За тези които се чудят защо, хората купуват Samsung галакси за 1200 лв. при положение че китайските вършат същото нещо. Това е отговора.

Поради същата причина се купуват и дънки Versache за 600 лв или дрехи от Зара за 1000+ лв. В което не мисля, че има лошо, стига да може да си го позволи човек.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз пък имам Galaxy s4 и съм страшно недоволен - постоянно губи обхват, на места с по-слабо покритие и след няколко часа просто получавам смс, че имам пропуснати повиквания. Този проблем го имах и с S 3-ката. И други приятели се оплакват... Общо взето - всичко друго, но не и читав телефон.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз пък имам Galaxy s4 и съм страшно недоволен - постоянно губи обхват, на места с по-слабо покритие и след няколко часа просто получавам смс, че имам пропуснати повиквания. Този проблем го имах и с S 3-ката. И други приятели се оплакват... Общо взето - всичко друго, но не и читав телефон.
Аз с galaxy s3 никога не съм имал такъв проблем, а патувам из цялата страна и обхвата не винаги е читав... ако има гаранция пращай го да го оправят

по темата, един приятел преди месец си взе китаец и след няма 2-3 седмици го продаде, защото взе да дава всевъзможни проблеми .... може би е важно да случиш на добра реплика. също така огромен минус е гаранцията, все пак всичко се случва :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

И аз дълго се чудех дали да взема китайче или нещо друго, но накрая се спрях на това:

http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php

http://www.google.com/nexus/5/

Реших да ставам гуглю :D

Просто алтернативните китайски телефони с подобни характеристики струват същите пари :)

А и бая дефекти си дават и викам да заложа на нещо по-стабилно :)

В момента съм с китайски привилег и за 1 година ползване тъча му вече не лови на места и трябва да въртя като идиот дисплея, за да натисна някоя иконка :D

Надявам се скоро да се сдобия с това, няма го в България още. Поръчал съм от Италия да ми вземат :)

Как ви се струва ?

По силен е от лаптопа ми :shock:
 
Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Радвай се, че си попаднал на добра бройка. И аз така реших да си взема надроид с 1 гб рам, 2 гб. хард, 2 сим кари, процесора не помня какъв беше. (То това беше преди няколко години!) И му се радвах 2 месеца, после дисплея взе да си свети когато реши. Накрая взе да показва звездички като на стар телевизор. Иначе всичко друго си му работеше... но пак не можеше да се ползва. Пробвах в няколко сервиза да видя ще ми го оправят ли, никой не искаше да се занимава с него. Не помня колко точно бях дал за него, но сумата е била от $200 до $250 лв. Като добавиш и таксите на митницата... абе като теглиш чертата за 2 месеца не си заслужава.

Да, и аз имах проблеми преди няколко години. Мисълта ми е, че в момента много са напреднали братушките.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ами той с4-ката къде мислиш, че го правят, в съсдения гараж дето са правили твоя. Да не мислиш че кираеца дава 700 долара за с4, друг път. Колкото до хардуера всичко е еднакво вътре и идва от едни и същи заводи, процесори платки и тн.

Останалото е макетинг и съпорт и прекупвачи/търговци, от там идва и цената на нашите телефончета в бг :)

Наскоро разбрах, че леново правят освен лаптопи и смартфони, но при нас идват само лаптопите. А телефоните са за китайския пазар само и са на народни цени.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Туко що поръчах това Lenovo

http://www.ebay.co.uk/itm/181192345584?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Че ми трябва втори телефон с повече карти че ми писна да нося по няколко телефона

За почти същите пари можех да взема по хубавият модел А820 обаче трябваше да го взема от диал екстрима и да го чакам сумати време - като дойде други ден ще споделя впечатления
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Туко що поръчах това Lenovo

http://www.ebay.co.uk/itm/181192345584?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Че ми трябва втори телефон с повече карти че ми писна да нося по няколко телефона

За почти същите пари можех да взема по хубавият модел А820 обаче трябваше да го взема от диал екстрима и да го чакам сумати време - като дойде други ден ще споделя впечатления

Lenovoto, като параметри е добро, но колко ще е живо там никой не знае.
 

Горе