Замряха ли домейните .net .org .info

De niro

New Member
Смятата ли че домейните .net .org .info замряха за сметка на .сом. Като аз като се замисля общо взето освен замунда за друг домейн който да е .нет не се сещам. И дали е добра алтернатива, ако даден домейн с .сом е зает да търсис алтернатива в .нет само и само да не променяш името на сайта и въобще хубав бранд с .нет може ли да се направи??
 
Около 2003-4 година по спомен пиша и можеби малко по рано имаше един период в който нет домейните бяха популярни после взеха да изчезват...

ако ком е зает бих предпоче eu поне на мен ми звучи по добре от нет след тов идват кънтри специфик като бг и тнтн :)

новите разширения ? доста излизат има такива който за някой проекти стават
 
Вие гледайте как новите извращения няма даже и да стигнат популярността на .net, .org, .info, .biz. Говоря за .guru, .site, .сайт и такива. :)

stats10.gif


Нещо интересно.

П.П: И тази тема мисля да отиде към Ен версията, че е интересна. :)
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

от тлд-ата, кома още дълги години ще си бъде номер едно, относно нета сме обсъждали с приятели че е загубил позиции, но така и не става ясно на какво се дължи това, аз лично имам добри попадения. За орга също мога да кажа че се цени, а за инфото все още може да се намери нещо добро. С останалите разширения също може да се наложи бранд, но всичко си е индивидуален избор. Относно тези .guru, .site, menu и тн според мен си е извращение:)
 
От: Re: Замряха ли домейните .net .org .info

Ситуацията е като при автомобилите. .com е Мерцедес, а останалите - според функциите. Има по-добри от Даймлер-Бенц в неговия клас (Lexus), има си спортни коли (Порше, Ферари), но в съзнанието на масовия потребител основната асоциация за респект и качество е една.

При колите се съобразяваш с целта, разбира се. Ако мини-купърът е подходящ за паркиране, а някой джип - за катерене на планини, то си избираш тях.

При домейните също се съобразяваш с целта, но при повечето целта е визитна картичка. И, съответно, потребителят търси .com

През последните десетина години единствените .net и .org, които съм купувал, са били само с цел адаши на съименника си .com (за да не се обърка случайно някой позаспал посетител). И не съжалявам, макар че понякога от .net и .org изпадат свободни хубави и запомнящи се наименования.

P.S. при регионалните (.bg) стимулът е друг.
 
От: Re: Замряха ли домейните .net .org .info

Вие гледайте как новите извращения няма даже и да стигнат популярността на .net, .org, .info, .biz. Говоря за .guru, .site, .сайт и такива. :)

stats10.gif

Лабав интерес към .es - явно предпочитат нещата по стадионите...
Излезе ли вече .gradina? 8)


VISKYAR.GURU Only $31.99 :clap:
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Ами всеки домейн си има неговия чар. Преди няколко години, когато навлизах в програмирането беше гъзария да имаш .info домейн. Но вече нещата се променят. Всичко минава на .com и си пердаши. Скоро бях чел, че .com домейните са на изчерпване. Представете си колко милиони комбинации има. В последно време се ориентирам към .eu. А за новите домейн разширения - не ми харесват. Добри са само за пълни словосъчетания - web.shop; cheap.domains и т.н.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Лично мнение, но за мен няма никаква разлика дали е info, com, net, org. Дори info се котира доста добре. Повечето ми сайтове са с домейни info и нямат нищо общо със информацията. Всичко е въпрос на много работа. И най уникалния трибуквен домейн да имаш ако си пън файда няма
 
От: От: Замряха ли домейните .net .org .info

Аз търся първо .com и ако е заето гледам за .org .На мен тези най ми харесват ....:) То много зависи и от идеята на сайта.

И аз съм като колегата. Лично съм голям "фен" именно на org домейните. Не притежавам такъв, но доскоро имах.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Разширението, е най-малкия проблем в момента според мен. Просто никой не знае какво да прави с тъпизмите на гейчето, ама хайде да не го псувам и тук.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Истината е че ако "ком" е зает по тежест идва eu
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Истината е че ако "ком" е зает по тежест идва eu

Няма леки, няма тежки. Всичко е въпрос на работа и разбиране на процеса.

piron.com или piron.info нито един от двата няма да се индексира или да получи по-добра позиция заради окончанието си ако е пълен с тор.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Цитирам:

exact-match-domain-google-bing-org-net-com.gif

Вижда се че com домейна без тире е възможно най-добър от сео гледна точка за момента. Гледайте домейните да са на кирилица ако google не знае как се транслитерира вашия ключов израз. Перфектния вариант е домейн com и без тирета, но в краен случай стават и с тирета (Exact Match Hyphenated Domain).

Ако няма .com, не купувайте .net , купете .eu.
Exact match Eu домейните се ранкват в Google по-добре от net, но по-зле от com!

Ако всички варианти (със и без тире) на желаните от вас домейн имена са вече заети в областите com и Eu, естествено може да закупите в краен случай и net.

"Highest Stderr" в картинките означава най-висока грешка или може да приемете че това е процент на отклонение при експеримента.

Оригиналното изследване е проведено от колегите от SeoMoz под ръководството на Ранд Фишкин, изводите и обясненията са на Едуард Димитров.

Изследването е достоверно защото е проведено с голям брой домейни. Базирано е на проучване-експеримент на SeoMoz с голям брой домейни регистирани специално за целта с ключови думи които не се срещат в интернет. Без да се пускат каквито и да било линкове към домейните се пуска заявка за индексацията им. След определен период от време резултата се отчита.

Това което виждате на графиката е усреднения резултат. Имайте предвид че:
- експеримента е проведен преди повече от година
- за домейни с имена на латиница е

Read more: http://3dwebdesign.org/forum/kak-se...zator-kak-da-izbera-domeyn-t486#ixzz2ynxfuQUA


Смея да вярвам на казаното!
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Какво означава да е замряло едно разширение ? Примерите за успешни сайтове на net, info и т.н. са хиляди. Според мен разширението няма никакво значение. Какво има в сайта е важното. :)
 

Горе