BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Blinky

Owner
Търся нещо и странна работа:

7631825t.png


Викам си идва вирусния период, ама чак пък толкова бързо. :)
 
Последно редактирано:
От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Мдааа, чиляк вече и тениска не може да си потърси безопасно...
 
От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Не е само тя, хрома ми блокира и мобиле.бг, а вчера беше о'к.
 
От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

от сутринта се мъча да вляза , но не .... явно работата е сериозна
 
От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Не е само тя, хрома ми блокира и мобиле.бг, а вчера беше о'к.

не съм отварял сайта на Mobile.bg защото при търсене в гоогле ми излиза надписа.Този сайт може да навреди на компютъра ви

vir.jpg
 
От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Не е само Бгмама. И БГменю е хакнат. Явно след атаките на министерство на културата, МВР и ДАНС, започват атаки и по най-големите сайтове.
 
Re: От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

не съм отварял сайта на Mobile.bg защото при търсене в гоогле ми излиза надписа.Този сайт може да навреди на компютъра ви

Виж файлът 10945

Ха, странно. Те не са една медийна група нали? В смисъл да помислиш, че хостинга е нещо, но не знам. Просто вчера реших да се разровя за нещо и ми даде това. И се чудех защо, поради факта, че скоро това е втория голям сайт, на който попадам - заразен с нещо. И то не само заразен, но и вече намерен този зловреден код от Google и плеснат в индекса им.

Нещо от което трябва да се пазим или са намери дупка? Или просто е някаква вътрешна атака, от доверен човек. Ако някой има някаква идея или е чувал нещо, да сподели. :) Интересно как така се случва, сериозен грип явно върлува нещо тези месеци.
 
Re: От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Не е само Бгмама. И БГменю е хакнат. Явно след атаките на министерство на културата, МВР и ДАНС, започват атаки и по най-големите сайтове.

Хмм, странно. Явно не е само един. Някой друг сайт? За момента са 3, като гледам сметките до тук.

Като гледам има и други: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=55511
 
Re: От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

Не е само Бгмама. И БГменю е хакнат. Явно след атаките на министерство на културата, МВР и ДАНС, започват атаки и по най-големите сайтове.

То за тях е ясно, не съм виждал по некадърна работа:

mvr.bg/default.htm и dans.bg/bg/legislation-menu-bul - даже се чудя как въобще оперират такива сайтове в мрежата - всичко им е против нормалните и естетически стандарти и правила. За тях ясно, но другите сайтове се предполага да са силни и с дорби екипи зад тях. Нищо лично тях, но като човек, който се занимава активно с онлайн маркетинг и проекти - това направо ти вади очите. И винаги е тук така - държавните и административни сайтове винаги са най-зле. Тук частния сектор води тенденцията, естествено гледайки и на вън. Разгледайте някой чуждестранен сайт (на нормална държава), който е административен и направте разлика между него и нашите административни бъркочи, за които през няколко години се излизат стотици хиляди, дори милиони. И после били хакнати, е как да не са. А за тези от медийната група, нямам идея какво им се е случило, но не се случва. Няма как. Щом си популярен, определено привличаш внимание и имаш чат-пат проблеми. ;)

Ето какво намерих аз: blitz.bg/news/article/292808
 
Re: От: BG-MAMMA с вирус, идва грипния сезон

бг мама пуснали магазин :mrgreen: - http://www.bg-mamma.com/shop/

Крайно време беше. :) Всеки голям сайт, който е тясно или не толкова тясно специализиран е хубаво рано или късно да помисли за магазин. Един не лош начин за монетеризиране на трафика, имайки предвид какво може да предостави AdSense за Бг и най-вече колко директна реклама на принципа CPM може да се усвои. ;)
 
Нормален развой на събитията. Какво друго да кажа. Дори се учудвам, че сега го пускат. Мобиле българия си имат боркса, почти веднага след като направих ревю сайта, това се появи. И като гледам всеки по-голям сайт е редно да си монетеризира нещата както намери за добре. А не некви селяци (както е тук) да ти се правят на интересни като им кажеш някакви цени за реклама и статии. Така, че смело и им пожелавам успех. Да издухат всички селяни, които смятат, че да рекламираш в нишов сайт е загуба на средства и време. :)
 

Горе