Нови проекти за Предприемач.ком

Да имаме ли собствена мрежа и директория?

  • За

    Votes: 75 78.1%
  • Против

    Votes: 6 6.3%
  • Нямам мнение

    Votes: 15 15.6%

  • Общо гласове
    96

Izida

New Member
Колеги, хрумна ми една еретична мисъл, образувана от няколко съставки:

1. Крайно време е всичките 2000 потребители на Предприемач да имаме собствена социална мрежа. В нея ще се подкрепяме взаимно, вместо да пълним и популяризираме останалите мрежи. Може да бъде на субдомейн, примерно network.predpriemach.com, ако са съгласни собствениците. В нея ще се популяризира нашата дейност и няма да е строго профилирана, а ще се събмитва всичко от нашите проекти.

2. Крайно време е да имаме собствена директория с линкове, която да е първото място, където ще събмитваме, когато имаме нов сайт или блог. Примерно заглавие - linkdirectory.predpriemach.com.

И двата проекта е препоръчително да бъдат на български и на английски, за да може да обхване всичките ни проекти.

Какво мислите вие?
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Остава собствениците на Предприемач да си кажат тежката дума.
Смятам че това ще спомогне още за популяризирането на сайта.
Ако всичко се приеме, ще пуснем теми за избор на имена!
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

За съм, трябва да се подкрепяме повече. Даже е възможно и други проекти да се направят в името на всички, които посещават форума. Смятам че една социална мрежа без вообще да се популяризира ще прави по 200 уникални минимум от нас! Друга хубава страна - след като се популяризира ще има посещение на форума от социалната мрежа.Така ще се качат посещенията и ПР. Лично аз ще помогна с линкове към социалката.Само си представете - 200 линка към социалка ?! Предполагам ще се съберат поне толкова от нас потребителите. Мислете ... ако не искате ще ви хакна форума :)

П.П. Допълвайте с предложения.
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

ideqta za socialna mreja mi dopada
Да, и аз гласувах за "ЗА" и мисля че това е много добре не само като идея, но и като бъдещо развитие. Все пак наистина дължиме на хората тук да им даваме нови и нови неща с които да могат да боравят бъдеще.

Това ще бъде обсъдено и до скоро направено. Плашещото е само дали ще има смисъл от всичко това - говоря за соц. мрежата. Тъй като не всички мислят, че ще има голяма полза от това - като се има предвид съществуването на другите и тяхната популярност. Но вие определено го правите да има смисъл и след като решиме структурата - скоро ще изкочи такова нещо.

Ще ни трябва малко време за това и се надявам да получиме малко търпехи, както и подкрепа - която винаги сме имали във ваше лице.

Искам и да благодаря на Изида и на всички останали - не съм предполагал, че толкова много от вас са за доброто развитие на местенцето което заформяме в продължение на 1-2 години. ;)

Искрени благодарности.

П.П: Очаквайте такива новости - всичко трябва да търпи развитие - тук съм на 100% съгласен с всички Ви.;)
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

бате, тогава може да седнете на по един ром и в товрчески проблясъци на мисълта да измислите с какво вашата Соц. мрежа ще бъде малко по различна от свежите даота.. сещаш се.
Щото иначе, просто ще си спамим и там и тук едни и същи хора
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

бате, тогава може да седнете на по един ром и в товрчески проблясъци на мисълта да измислите с какво вашата Соц. мрежа ще бъде малко по различна от свежите даота.. сещаш се.
Щото иначе, просто ще си спамим и там и тук едни и същи хора
Много си прав, трябва да има уникалност за да се радва на повече потребители и естествено те да намират соц. мрежата за уникално място, в което да прибивават.

Ще трябва да се мисли наистина, ако тръгне да се прави. Все пак и другите не са нищо осободнно имайки предвид че една от друга не се различават много много.

Единствено което ми идва наум, като уникалност е да е тясно специализирана в областта форума - нещо като Свин. Само за интернет средата погледната през окото на един webmaster. ;) А не от нов сайт за следене на трафика в големите градове (което е добра оферта) до защо кучето ми повръща зелено.:)

Тук ще се радвам и на вашите мнения, и мерси за много умесния коментар на radev, ако ще си спамиме само нашите хора тук, поне да си спамиме за нашите си неща. Нали?:)

Както споменах, това ще бъде по-широко обсъдено и разисквано с останалите - всички. Идеите са умни и добри, но изпълненията са истинската задача;)
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

аз си мисля че няма голям смисъл от таква соц. мрежа знам колко визитс получавам от социалните мрежи как ми конвертира... Нямам нищо против но в края на краищата какво печелим от цялата работа може би 2-3 линка ?
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Гласувах, че Нямам мнение, защото лично не виждам смисъл в такава директория, просто е блъскано вече и с бг, най-много да се превърне в някакъв конкурент на dao.bg, там редовно качвам статии на първа страница и мога да кажа, че трафика е жалък... А пък и като знам какъв спам ще падне и то само от наши хора, не виждам никакъв смисъл, ако тези 200 линка могат да бъдат сложени към индекса на предприемач ще е доста по-добре :)
П.П. Знам, че мнението ми се повтаря с няколко по отгоре или отчасти :)
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Идеята е да уникална, а това дали има голяма файда - няма да заработи с АБВ или други рекламни агенции, което означава, че цялата полза ще е единствено да се трупа контен и трафик (колкото толкова) към тези, които пискат статийте си. Ако е спезиализирано ( а именно за webmaster-и) - така ще може повечето с нови сайтове и интернет проекти да покажат на останалата общност в тази област какво ново.

Това ще е шанс те да получат коментари, ревюта, линкове (ако другите мислят че си струва), съвети и други полезни отзиви и гласове за "новото си бебче" или откритие, както и новина. ;) А да не споменавам и това че ще се админстрира както и самият форум, за което и админите могат да са в дефицит. Но все още съм за. Или поне така съм гласувал;)

П.П: Искам да благодя на радев за това, че ни прибави форума в неговата директория. Мерси за жеста, бате.;)
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Вижте, една социална мрежа зависи единствено от уебмастърите. Ако всички се обединим и си "излеем" цялото съдържание в нея (спамът е неизбежен, но така ми харесва), няма да има смисъл от другите мрежи, които са повърхностни и посредствени. Ще добавим мрежата в плъгина Add Me Dichev, в http://bgsocialmarker.com, в http://www.dobavigo.com, а така също и всеки от нас ще си го добави като бутон под статиите. Няма да е лесно, но пък е интригуващо.
Ако не ви допада идеята, казах че е задължително да се направи социална мрежа на английски - всеки има нужда да си популяризира афилейт сайта си....

Против съм, ако мрежата е специализирана. Има две такива - http://dao.bg и http://bgseo.net и не виждам да блестят...
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

има един проблем, който е разпространен масово сред много хора. всички страдаме от него в повечето време, понякога рядко имаме просветления и получаваме видения от Нирвана... тогава правим нещо яко, после пак иде цикъла

Проблема е в начина на мислене. Следване на модел по прост роботски алгоритъм.
И зацикляме на въпроса "Какво нещо старо да направим като да се мъчим да го направим малко по-яко, за да е куул"

Така мислят ежедневно милиарди хора на планетата и си луупваме в месечните цикли, и стигаме до дискусии като тази.

Един по-гъвкъв въпрос би бил "Какво ново мога да измисля, което да не се оприличава като нищо и само по себе си да е уникално и яко"

Навично започнахме дискусията направо като гласуваме и прочие. А тя съдържа съществуващи неща, те няма как да бъдат много уникални.
Започнахме с проблематиката Социална мрежа ли да бъде, Директория ли да ебъде, Еди кво си ли да бъде... Все неща от познатия ни свят.

Но помислете...

за.. първата търсачка, после за първата уеб директория, после за първата социала мрежа...

тези неща са създадени от хора, чиито мисли не са били позиционирани в една моделна стратегия, те са мислили времето разтегнато, не са планували какво ще стане сега след като направя проекта, а са търсили начин да разширяват своите креативни възможности..
Така са се раждали и дано да продължат да се раждат новите неща във света.
Преди никой не е чувал за търсачка, после чуха всички.
Преди никой не е чувал за портал, после чуха всички.
Преди никой не е чувал за форум, после всички направиха форуми.
Никой не знаеше, че може да съществува проявлението Уикипедия, но просъщестува и днес също е част от света.
По същия начин нямаше социални мрежи. Днес всеки ден четем "Дайте едно гласче плс"

Сега е време за ново течение, и то скоро ще се прояви, по един или друг начин, защото вярвам, че има хиляди способни и творчески личности по света.

Ако някой иска да влага труд, и ако има способности, да влага енергията си в такова направление.

Това беше моето днешно лирично отклонение :)
Радвам се, че го прочетохте ;)

Поздрави на всички!
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Чудесен материал, radev! Наистина много истини каза и си прав, но какво ново да измислим?
Може би избързах с темата?!
 
От: Нови проекти за Предприемач.ком

Обикновенно яките нови неща не се измислят като се напъваш да мислих..
като ходенето до тоелетната е.. ако се напъваш да се изакаш, начи не върви гладко
ако идеш и го "изсипеш като самосвал", както казва баща ми, ето това е оптималното изакване, което е полезно за тялото.

Същото е и с кретивността и създаването на проекти, най-великите неща са създадени спонтанно. Админите на предприемача, когато почувстват творчески прилив, ще си създадат сами спонтанно нещо яко.

В това човек тябва да е сигурен и да има увереност.
Същото ще ти го кажа и за твоите проекти, Изида
 

Горе