въпрос за ebay

kokoskoo

New Member
Здравейте,
имам един въпрос за ebay
регистрирал съм се както бизнес продавач(но нямам фирма) и тази година досега направих почти 2000 евро оборот
трябва ли да си правя фирма ако искам да продължавам да търгувам в ebay и ако да,каква да бъде тя
 
Здравейте,
имам един въпрос за ebay
регистрирал съм се както бизнес продавач(но нямам фирма) и тази година досега направих почти 2000 евро оборот
трябва ли да си правя фирма ако искам да продължавам да търгувам в ebay и ако да,каква да бъде тя

Здравей,

Еми гледам повечето около мен си дропшипват там чрез US фирма, което е и по-лесно от гледна точка на конверсия, и удобство. ;) Скъпичка е за откриване (дори и закриване), но реално ще ти е нужна в бъдеще, няма как. ;)
 
От: въпрос за ebay

а дали е възможно,ако поискат да попълня данни за фирмата,аз да попълня фалшиви
все едно че имам фирма
 
Re: От: въпрос за ebay

а дали е възможно,ако поискат да попълня данни за фирмата,аз да попълня фалшиви
все едно че имам фирма

Мне е добра идея това, защото винаги могат да проверят. ;) А и бизнес акаунта ти в PayPal как ще мине без тези данни? :)
 
От: въпрос за ebay

Здравейте,
Извинявам се, че пиша в тази тема, ама за да не отварям нова ще питам тук.
Може ли да ми кажете какви са условията за да продаваш в ибей?
В смисъл - цена за включване, месечна такса, комисион от продажбите... обща информация.
Благодаря
Поздрави!
 
От: въпрос за ebay

Условията са да имаш акаунта и акаунт в пейпал.
Цена за включване няма, месечна такса също. Комисионните са в зависимост от цената на артикулите които ще продаваш. Грубо мисля беше нещо от рода на 7-8% от продажната цена.
 
От: въпрос за ebay

пейпал ме изправя пред следния избор


Confirm account information

What is your ownership type?
1. - An individual consumer refers to any individual or household that is not a business, legal entity, or other type of organization.
2. - A sole proprietor
3. - Any other type of business, charity, or government entity

3.1 - partnership
3.2 - corporation
3.3 - private company
3.4 - public company
3.5 - non-profit organization
3.6 - government entity

кое да избера
 
От: въпрос за ebay

1. - An individual consumer refers to any individual or household that is not a business, legal entity, or other type of organization.
 
От: въпрос за ebay

Някой би ли обяснил малко по-подробно при dropship какво значение има акаунтите в eB и Рр дали са бизнес или не. Какви възможности дава единия акаунт и какви - другия? Кога ти е нужна фирма и кога не. Както и възможно ли е в движение от обикновени акаунти да се премине на бизнес?
 
От: въпрос за ebay

Фирма ти трябва когато извършваш търговска дейност по занятие. Тоест, ако се занимаваш с дропшипинг - извършваш търговска дейност. И следва да регистрираш фирма, ако искаш да спазваш закона.

Може да си продадеш старата прахосмукачка без да регистрираш фирма - данък не се дължи. Това не е търговска дейност по занятие.

Прегледа ли темата, към която дадох връзка по-горе?
 
От: въпрос за ebay

Благодаря за бързия отговор. Прочетох темата към която беше дал линк. За фирмата бях почти сигурен, въпроса ми беше предимно към акаунтите в eB и pP. За да стартирам dropshipping в eB какви акаунти да си направя там и в pP. Както и ако започна с персонални, мога ли в движение да ги сменя на бизнес?
 
От: въпрос за ebay

Ако искаш да си декларираш сделките трябва титуляра на акаунта да е фирмата.

По принцип може и да може да се осчетоводят приходите и разходите, направени през лични акаунти (като приходи и разходи на фирмата)... Ама не разчитай на това.
 
От: въпрос за ebay

За EU ebay business seller account след като стигнеш 50к лева оборот трябва да се регистрираш като Еоод т. е регистриран по ДДС(VAT) и да си попълниш данните на фирмата в ebay. Така са задължени от ЕС...
 
От: въпрос за ebay

В началото започни с private account а не business, а в paypal premier account е достатъчен.
 
Последно редактирано:

Горе