Регистрация на търговска марка

Active

New Member
Здравейте,

Някой занимавал ли се е скоро с регистрация на търговска марка?
Тези дни ще ми се налага да регистирам марка за един от проектите ми - новинарски сайт. Та въпросът ми е в какви класове и с кои базови номера да регистирам марката?

Има ли някакви особености при регистрацията на марка?

Посъветваха ме марката да не я регистирам точно в класа, в който е най-логично. Има ли смисъл в това?

Благодаря предварително.
 
От: Регистрация на търговска марка

И мен ме интересува дали някой е регистрирал търсговска марка и ако може и да ми обясните всичките процедури за регистрацията и както и таксите :)
 
От: Регистрация на търговска марка

Мерси много, добра работа ще ми свърши :)
 
От: Регистрация на търговска марка

Можете да прочетете някой важни неща относно процедурата и таксите на страницата на кантора "ЮСАУТОР" в интернет в графата, "Регистрация на търговска марка".
 
От: Регистрация на търговска марка

И мен ме интересува дали някой е регистрирал търсговска марка и ако може и да ми обясните всичките процедури за регистрацията и както и таксите :)

Също и мене.........
 
От: Регистрация на търговска марка

хай- добре се консултивай с адвокат ...

само да ти кажа че бая време и пари отнема
 
От: Регистрация на търговска марка

Задълже си наеми Представител по индустриална собственост / Патентен представител. Така или иначе кореспонденцията между ведомството и теб ще го води той/тя, иначе се закопаваш във всевъзможни калибристики. Не са много скъпи, зависи от представителя все пак :)
Пиши в дедо гугал - представители индустриална собственост и ще намериш списък със действащите/регистрираните във ведомството. после си питаш на майл кво/що
 
Здравейте виждам че темата е стара,но се надявам някой да отговори .
Ровя и чета на доста места за регистрацията на търговска марка и виждам различни такси и различни коментари за това начинание .
На едно място пише регистрация на европейска марка 800-1000 лв държавни такси на друго място 1200-1500 на какво се дължи само на броя и вида класове или ?
И също така някъде виждам обяснения и изглежда че не е много трудно, но повечето тук виждам че съветвате да се ползват услугите на адвокат какви са възможностите за лоши последици ако регистрираш марка сам и ако някой има препоръки да казва !!!
Поздрави
 
Съвет, който получих от юрист при регистрацията на марка в даден клас - първо се регва на регионално ниво, където оперираш. После ако искаш продължаваш. Няма голяма разлика от това дали ще я регнеш за тук или за цяла Европа. Но вече цените скачат, ако имаш и да си за Азия, Америка.....за Замунда и прочие, там честно казано и да регнеш, все тази. :)
 
Не е ли по голяма защитата ако е в ЕС?
А какво ще каже че е все тая дали ще регистрираш в САЩ или не ?
Поздрави
 
Съвет, който получих от юрист при регистрацията на марка в даден клас - първо се регва на регионално ниво, където оперираш. После ако искаш продължаваш. Няма голяма разлика от това дали ще я регнеш за тук или за цяла Европа. Но вече цените скачат, ако имаш и да си за Азия, Америка.....за Замунда и прочие, там честно казано и да регнеш, все тази. :)
Ето това не успях много много да разбера
 

Не ти трябва посредник ако можеш да четеш на английски. Около хиляда евро за две категории за ЕС. Не се увличай да цъкаш на всички дейности, щото увеличаваш риска някой да има нещо против. Таксите на агенциите в БГ са абсурдни за 5 минути кликане.

Централата им е в Испания, ще си имаш взимане даване с лежерни гущери, информацията е забутана и нелогична, сега с Корона вируса имат забавяне от около месец с всичко. Успех.
 

Горе