Репутеишън паур

coolice

Owner
Репутишен пауър е броят точки с които даден потребител променя репутацията на друг като гласува че удобрява или не удобрява.... как се определя кои колко има ами има три различни фактори които се настроиват да са различна тежест и се смята за по любопитните ето ги от хелпа на вбулетин


  • Register Date Factor
    The number of reputation points that a user is able to give or take is dependant on several factors, with the length they have been registered as one of them. A user's power is first initialized at 1 and then this factor and the factors that follow are used to increase it. For example if you set this to 365, every 365 days that the user has been a member of your forum, they would gain one point. So if they have been a member for five years, they would gain 5 points of power for a total of 6.
  • Post Count Factor
    The amount of posts that a user has can also affect their reputation power. Set this to number of posts that you want to award one point for. For example, set this to 50 and for a user with 500 posts, they would gain 10 points of power.
  • Reputation Point Factor
    The users current reputation score can also affect their reputation power. Set this to 100 and a user with a reputation of 1000 would gain 10 points of reputation power. If you set any of the power factors to 0, that will effectively remove that factor from having an effect on the user's reputation power.

по принцип системата си работеше и досега така само не беше видим паура ;)
 
имас промяна в стоиносътите нс параметрите използвани при сметките някои са поразместени но като цяло идеята на тези промени е да го накараме да работи по балансирано

лека :)
 
  • Like
Реакции: biks
От: Репутеишън паур

Не виждам смисъл в reputation power. Гледам само iTrade, а ако липсва - броя мнения.
 
От: Репутеишън паур

Не виждам смисъл в reputation power. Гледам само iTrade, а ако липсва - броя мнения.

Никак не съм съгласен (щото мога да натрупам 100 и косур 10-символни мнения /като това например/ и съответно реп-ът ми да бъде 0). :)
 
От: Репутеишън паур

Въпроса беше за какво е нужен reputation power, а колко е той не ме интересува, докато не се отговори на въпроса.
 
От: Репутеишън паур

Всяка радост за три дни. След това човек разбира, че "великото" нещо всъщност не му е чак толкова полезно. Е, който го кефи, нека има още един повод за кеф. Аз в това време ще продължавам да игнорирам показатели като репутация, iTrader и сходни. Вместо това предпочитам личната оценка на база качеството на написаните мнения.
 
От: Репутеишън паур

Мислете позитивно. Сега имаме "репутеишън", а много по-лошо би било ако беше само "путеишън" :eek: .
 
От: Репутеишън паур

Това е добре, въпреки че не го мисля за бизнес критерии, по-скоро, за да си знаеш с кого си имаш работа. :)
 
Re: От: Репутеишън паур

Съсипа ни се авторитетя хаха.. :mrgreen:
наистина :)

неможе ли да се настрои negative rep да дават само мембъри с 100+ поста
и negative да се показва точно колко , а не само червена точка (напр. -4, -10)
 
От: Re: От: Репутеишън паур

наистина :)

неможе ли да се настрои negative rep да дават само мембъри с 100+ поста

при сегашната система мембърите с под 100 поста май все едно каква репутация дават щото не се отразява техния вот на класирането ..така че да не си дават много зор ..
 
От: Репутеишън паур

Цялата работа с тези репутации е много порочна, но като е сложена ще я ползваме. Поне не е като в другия форум. Там влизам само като пусне линк към него някой тука и се хващам за главата като видя за каква простотия става въпрос, когато се появява репутацията и коментарът под мненията. Ужас!
 
От: Репутеишън паур

Аз даже не знам за какво го гледате. Верно, че е важно бизнес с дадения човек, но това може да се замести от тема за определения мембър, предоставящ услугата. Въпрос на виждания. Аз не държа на това и пак се опитвам да държа имидж на надежден тип. ;) Опитайте и вие така, доволни ша устаните. :)
 
От: Репутеишън паур

Аз искам да повдигна един друг въпрос относно Итейдъра - вечера си купих код от Фози и момчето ми праща един глас за класацията до тоя момент не бях обръщал внимание на това и като се загледах се оказа че това ми е първият глас, а аз имам над 5 сделки във форума като клиент и никой до сега не ми е изпращал фийдбек освен него.
Та идеята ми е да се направи като в ЕБАЙ продавачите да са длъжни след приключването на сделката по която са си получили парите да дадът положителна оценка първи а каква ще получат в последствие е отделен въпрос.
И ако например в 3 дневен срок не го направят да им се пише отрицателна оценка
 
Re: От: Репутеишън паур

Аз искам да повдигна един друг въпрос относно Итейдъра - вечера си купих код от Фози и момчето ми праща един глас за класацията до тоя момент не бях обръщал внимание на това и като се загледах се оказа че това ми е първият глас, а аз имам над 5 сделки във форума като клиент и никой до сега не ми е изпращал фийдбек освен него.
Та идеята ми е да се направи като в ЕБАЙ продавачите да са длъжни след приключването на сделката по която са си получили парите да дадът положителна оценка първи а каква ще получат в последствие е отделен въпрос.
И ако например в 3 дневен срок не го направят да им се пише отрицателна оценка

А защо просто не им пишеш да ти дадат? А ти дал ли си в тия 5 сделки на някой? Можеш да почнеш първи :)
 
От: Репутеишън паур

Ами аз го разбирам мантаман за какво говори. Аз също имам само 1, дала съм на всеки, с когото съм работила, но ... Трабва да имаме предвид, че итрейдърът е за ориентация тук. Аз поне така го разбирам. Помагаш ако се сетиш и то от добра воля (иначе щеше да е задължително). Има хора, които са просто разсеяни или почти не влизат във форума. Аз не бих се оплакала от липса на итрейдър точно поради тези причини.

Репутацията, за да мина он топик, ми харесва. Тя си е чисто форумно нещо и говори за не толкова профисионалното в човек - колко е социален. Това за някой може да е предимство, за друг - не ( все пак за работа от дистанция не трябва да си много социялен)
 

Горе