АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

1003561_294101404061608_235611690_n.jpg
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

По голяма простотия от това не бях чел :lol: Социалдемокрацията е сестрата на комунетата математиче, основни неща не знаеш, за политика си тръгнал да пишеш.


Поиграй си на "Открийте 10-те разлики м/у програмата на БСП и Атака". Или на действията и изказванията им за икономиката. Аз не виждам разлика. Е днеска Стойнев твърди, че държавните предприятия могат да работят на печалба. Въпреки че нямам спомени последните 30 години да е имало такова. Ама нека да опита да ги съживи. От опит глава не боли. Само разходи остават накрая. Лошото е, че някой трябва да ги плаща.


Атака казва това дето БСП си мислят, но понеже са модерна лява партия, ги е страх да си кажат. Орбан поне му стиска да ги казва и чат пат ги прави. Ама и той повече пара вкарва у свирката. Кога изведе Унгария пред Чехия или барем пред Полша където бяха пред Полша преди години, тогава ще му повярвам. До тогава неговите идеи не работят - щом Полша ги изпревари, а беше зад тях.


М/у другото аз вас не мога да ви разбера кво точно искате. Нали този модел, за който пропагандирате го играхме 45 год и се провали. Остави България с 10 милиарда долара дълг и купонна система по 2 кила сирене на месец на човек и 1 кило месо.

После до 97 год пак беше подобна система. Нулеви инвестиции, яка държава, нямаше монополи, всички бяха доволни и хоп айде поредния фалит 97-ма. И поредните опашки за клюпачка, щото я нямаше по магазините.


И в двата случая имаше яко държава и нямаше грам колонизатори, ама нямаше и кво да се яде.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Я ми кажи, ЧЕЗ държавна ли е?

И не говори за дълг, защото дългът след 89-та се е увеличил значително и колкото дълг сме имали преди това, дваж повече сме натрупали след това. С една дума, предната система е била зле, но сегашната е дваж по-зле и сме във фалит от доста време. Един бизнес, който не може да съществува без заеми, какъв бизнес е? Една държава, която е затънала в дългове (които няма да бъдат изплатени никога) е фалирала. То не сме само ние така, а целия т.нар. Запад.

М/у другото аз вас не мога да ви разбера кво точно искате. Нали този модел, за който пропагандирате го играхме 45 год и се провали.
Искаме силна държава, в която има закони. Иначе каквото и да иска който и да е, все тая.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Я ми кажи, ЧЕЗ държавна ли е?

И не говори за дълг, защото дългът след 89-та се е увеличил значително и колкото дълг сме имали преди това, дваж повече сме натрупали след това. С една дума, предната система е била зле, но сегашната е дваж по-зле и сме във фалит от доста време. Един бизнес, който не може да съществува без заеми, какъв бизнес е? Една държава, която е затънала в дългове (които няма да бъдат изплатени никога) е фалирала. То не сме само ние така, а целия т.нар. Запад.


Искаме силна държава, в която има закони. Иначе каквото и да иска който и да е, все тая.


Едно е да вземаш 100 лв и да имаш дълг от 100 лв. Друго е да вземаш 1000 лева и да имаш дълг от 200 лв. Надявам се, разбираш, че спрямо БВП дългът ни намаляваше до преди кризата. Като дойде кризата, логично почна да се увеличава.


За законите се разбрахме. Няма богати държави без върховенство на закона. Това съм го писал много отдавна и винаги го твърдя.


Обаче не виждам що държавата да се меси в работата на бизнеса.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Не разбрах, ЧЕЗ държавна ли е?
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Не разбрах, ЧЕЗ държавна ли е?

Не само ЧЕЗ и Рено и Фолцваген са държавни.

Но въпросните компании се управляват като частни. Като трябва да съкращават хора - го правят.

Освен това във въпросните държави има върховенство на закона (за тези закони, за които говориш и ти).

И освен това във въпросните държави има процедури за избор на шефове на тази компании и те се спазват.

У нас как е. Нито има закони, нито се спазват.

Променя се закона за ДАНС, за да може Пеевски да му стане шеф.

Всяко правителство, което дойде на власт първата му работа е да уволни предните и да си назначи негови хора.

Държавните компании освен да се точат и да държат едни хора на работа, за нищо друго не стават.


Така, че първо законите да се спазват и тогава ще говорим за държавни компании в България. До тогава ще се краде чрез тях.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Не само ЧЕЗ и Рено и Фолцваген са държавни.

Но въпросните компании се управляват като частни. Като трябва да съкращават хора - го правят.

Освен това във въпросните държави има върховенство на закона (за тези закони, за които говориш и ти).

И освен това във въпросните държави има процедури за избор на шефове на тази компании и те се спазват.

У нас как е. Нито има закони, нито се спазват.

Променя се закона за ДАНС, за да може Пеевски да му стане шеф.

Всяко правителство, което дойде на власт първата му работа е да уволни предните и да си назначи негови хора.

Държавните компании освен да се точат и да държат едни хора на работа, за нищо друго не стават.


Така, че първо законите да се спазват и тогава ще говорим за държавни компании в България. До тогава ще се краде чрез тях.

Явно не е заради това, че компаниите са държавни. Не мислиш ли? Рудник "Ораново", като не е държавен, защо се управлява така, че умряха 5 миньора преди месец?
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Явно не е заради това, че компаниите са държавни. Не мислиш ли? Рудник "Ораново", като не е държавен, защо се управлява така, че умряха 5 миньора преди месец?

Щото е даден на наши хора да изцоцат квото могат и да го затворят после.


А сега си задай въпроса що в Челопеч няма смъртен случай и що няма да има. Щото е даден на стратегически инвеститор. На компания, която развива тоя бизнес от 100 години и знае как да го прави.



В допълнение мините за добив на въглища под земята през 90-те години са сметнати като неефективни и се взема решение на държавно ниво за закриването им - една по една. Ама синдикатите се наместват - "Как така ще ги закривате. Ако се появи купувач, му ги дайте". И почват да се появяват купувачи от кръга на оня известния предприемач дето има ТЕЦ-ове. И така. Той не е купен да се инвестира в него и да се развива. А просто да се източи квото може и после да се затвори. Естествено държавата не и пука и не оказва никакъв контрол или си затваря очите за определени суми.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Блинки, тури line-height на 30px да не се мъчат хората :D
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Така да се върнеме малко към заглавието на темата

Около 70 души се събраха пред Министерски съвет в 91-вия ден на протест срещу кабинета „Орешарски". - ДАРИК

Май тия дето подкрепяме правителството станахме повече от тия дето не го подкрепят от както ГРОБ влезна отново в парламента и спря финансирането на протестите. Сега дано да спрат финансите и на форумните зомбита та да почнеме малко повечко да се занимаваме с бизнес и по малко с политика
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Споко, гласят Бареков за шеф на БНТ - така че протестите ще почнат пак. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Споко, гласят Бареков за шеф на БНТ - така че протестите ще почнат пак. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Че те депутатите нали само трябва са в парламенто, че да няма конфликт на интереси :D
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

"Около 70 души се събраха пред Министерски съвет в 91-вия"

Бяха около 1 000, но това е друга тема. Разбира се, че намаляват хората на улицата, това са 3 месеца. Проблема е че недоволните от правителството се увеличават и остават само твърдите ядра. С това доверие за съжаление кабинета нито ще направи реформи, нито ще привлече инвеститори. Трябва да стане чудо с европейската икономика, че да ни дръпне и нас.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Невралгичният въпрос “Кой предложи Делян Пеевски за председател на ДАНС” вбеси премиера Пламен Орешарски и той прекрати брифинга си в парламента.
http://offnews.bg/index.php/242371/vapros-za-delyan-peevski-yadosa-premiera-v-parlamenta

Мамин сладък
smileys-embrace-hug-990755.gif

на ти си куклите, дай си ми парцалките
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Задаването на този въпрос е същата простотия като да питаш Меркел примерно нещо от сорта на: "Утре е 14 септември и стават 68 години от Холокоста. Кой в крайна сметка даде предложението?".

Полина Паунова от Mediapool - поредната кифла, която се е помислила за кроасан. Пример за политически пристрастна журналистка => това, което твори като новини няма никаква стойност, тъй като е максимално субективно. Който се занимава с новини няма право да смесва пристрастията си с професионалните задължения.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

карай и давай да разтуряме седянката! :lol:
 

Горе