АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

8. Русия за сетен път демонстрира политическо и военно превъзходство като току-що спечели Третата Световна Война и успешно присъедини Украйна към територията си.

9. Масова паника из Западния свят - европейските градове тънат в разруха; размирици в 14 US щата; служители на НАТО се хвърлят от 3-ия етаж на щабквартирата в Брюксел.

f3b77ccbaada276537ceca4b453d871657e0074c_b_9eaf9ff7875713996bfadaf18a1346cf8831eca9.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма как да не оценя и математика - в повечето случаи наистина се старае да привежда някакви данни, а не истерясва като кокаиновия водопроводчик или да се прави на клоун като нокето (трите лола на математика в края на абзаците явно са си били темпорален blackout и вече е трезв като краставичка).

Обаче не мога да свържа математическото мислене с тази уникална липса на логика и бъркане на причини и следствия. В математиката поне причинно-следствените връзки върху аристотелската логика са основен инструмент - много по-основен отколкото в политиката, например.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Като коментирате нечие управление, би било коректно да го съпоставите с нечие друго.

Именно.

Като коментирате сравнявайте го с нещо друго Путин. Вие го сравнявате с пияндето Елцин - и аре Путин велик. :lol: :lol: :lol:

Аз ти сравних недоносчето Виденов със следващия премиер, ако искаш и с някой по-следващи мога да ти го сравня. :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма как да не оценя и математика - в повечето случаи наистина се старае да привежда някакви данни, а не истерясва като кокаиновия водопроводчик или да се прави на клоун като нокето..

Обаче не мога да свържа математическото мислене с тази уникална липса на логика и бъркане на причини и следствия. В математиката поне причинно-следствените връзки върху аристотелската логика са основен инструмент - много по-основен отколкото в политиката, например.


Аз като ти посоча данни - ти почваш - ама гледай цялата картина.

Цялата картина не говори кой знае колко добре за Путин и Русия. Да, справя се. Ама и други се справят не по-зле от тях.


И последно Русия изпада в рецесия. Що ли?

Или може би това пак западна пропаганда - ама май го каза техен министър.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

(трите лола на математика в края на абзаците явно са си били темпорален blackout и вече е трезв като краставичка)..
Сорри, сгреших.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В това няма нищо вярно.

Второ дори и да има нещо вярно - сега ще ти дам друга гледна точка.


Изглеждаш младо момче на снимката и едва ли си спомняш времето на Жан Виденов - когато имаше хиперинфлация и долара беше стигнал 3000 лв.

Е тогава заплатите бяха 10-15 долара, а пенсиите 2-3 долара.

След управлението на Костов заплатите бяха 150 долара (т.е. 10 пъти увеличение). Пенсиите и те.

Само че никой не възхвалява Костов, всички възхваляват Путин - що ли.


Та идеята е, че подобно нещо и аз мога да ти напиша за България, но никой няма да се впечатли - всички се впечатлят от Путин. Що ли.

В момента при нас средната заплата е около 800 лева - което прави към 500 долара.

Както виждаш и ние сме пораснали от 15 долара по времето на Виденов до 500 долара сега. Ама пак се кланяте на Путин. Що ли?


Помня доста повече, на 37 години съм. Костов няма за какво да бъде хвален, трябва да бъде съден.

Няма как да сравняваме България 2000-2014 и Русия 2000-2014. Добър или лош за света Путин поне е политк движен от интереса да въстанови позицията на Русия като световна сила ( не, че някога е спирала да бъде)
Интересно ако имахе един такъв "злодей" на паветата е не мухльовцитъе от последните 25 години какво ли щяхте да пилите из форумите?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Именно.

Като коментирате сравнявайте го с нещо друго Путин. Вие го сравнявате с пияндето Елцин - и аре Путин велик. :lol: :lol: :lol:

Аз ти сравних недоносчето Виденов със следващия премиер, ако искаш и с някой по-следващи мога да ти го сравня. :lol: :lol:

Ами сравни Путин с Кобургостки, Станишев, Борисов, Плевнелиев та дори и с командира. Какво са направили те за България и какво прави Путин за Русия. Както и да го погледнеш е 1:1000 в полза на Путин ( дори всичките взети заедно)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Помня доста повече, на 37 години съм. Костов няма за какво да бъде хвален, трябва да бъде съден.

Няма как да сравняваме България 2000-2014 и Русия 2000-2014. Добър или лош за света Путин поне е политк движен от интереса да въстанови позицията на Русия като световна сила ( не, че някога е спирала да бъде)
Интересно ако имахе един такъв "злодей" на паветата е не мухльовцитъе от последните 25 години какво ли щяхте да пилите из форумите?
По-добре пали джапанките, че ти са стопли мастиката докат постваш :) .

Тука сме се събрале големото добрутро, цветът на интелигенцията.
По неколко виши, неколко езика, обсъждаме на високо ниво... Анализираме официални източници и водещи световни медии.
А ти ми постваш статии от блогчета в wp.com... :) На български.

Ае.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кво се занимаваш с тоя герберски олигофрен математиката, математика тъпата му глава. Не съм видял да е помогнал на някой с код или нещо в форума, цикли само в темите за политика и то на страничката на боко тиквата сащ и еврогейския съюз. Мани ги те си искат вожда да ги клеца, че окраде всичко ама им хвърляше по някоя друга троха.
Ами сравни Путин с Кобургостки, Станишев, Борисов, Плевнелиев та дори и с командира. Какво са направили те за България и какво прави Путин за Русия. Както и да го погледнеш е 1:1000 в полза на Путин ( дори всичките взети заедно)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Стига и ти бе братле, сащ от как е свършила втората световна си създават постоянно сами войни. На тяхна територия от кога не е имало война? Русия виновна за всичко, а онея гейчета нищо не правели. Как ви се е промил толкова мозъка не знам.
8. Русия за сетен път демонстрира политическо и военно превъзходство като току-що спечели Третата Световна Война и успешно присъедини Украйна към територията си.

9. Масова паника из Западния свят - европейските градове тънат в разруха; размирици в 14 US щата; служители на НАТО се хвърлят от 3-ия етаж на щабквартирата в Брюксел.

f3b77ccbaada276537ceca4b453d871657e0074c_b_9eaf9ff7875713996bfadaf18a1346cf8831eca9.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами сравни Путин с Кобургостки, Станишев, Борисов, Плевнелиев та дори и с командира. Какво са направили те за България и какво прави Путин за Русия. Както и да го погледнеш е 1:1000 в полза на Путин ( дори всичките взети заедно)

Явно не си направил корелацията - дано знаеш какво е корелативен анализ. Няма как да сравняваш БГ с Русия това е идиотско. Сравняваш една фалирала държава и след това какво е станало. Путин като е взе беше много ниска топка, спокойно можеше да правиш в пъти увеличения, като в пъти ти се увеличиха суровините и накрая всичко да го мериш в номинално изражение и то в рубли .... без високи цени на ресурси Путин щеше да му е трудно. То няма и как всички пари се стичат в олигархията. Богата държава, беден народ - що така иди го разбери - само в Русия :)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти като икономист, айде кажи ми как сащ си печатат кинти без златно покритие?
Явно не си направил корелацията - дано знаеш какво е корелативен анализ. Няма как да сравняваш БГ с Русия това е идиотско. Сравняваш една фалирала държава и след това какво е станало. Путин като е взе беше много ниска топка, спокойно можеше да правиш в пъти увеличения, като в пъти ти се увеличиха суровините и накрая всичко да го мериш в номинално изражение и то в рубли .... без високи цени на ресурси Путин щеше да му е трудно. То няма и как всички пари се стичат в олигархията. Богата държава, беден народ - що така иди го разбери - само в Русия :)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Явно не си направил корелацията - дано знаеш какво е корелативен анализ. Няма как да сравняваш БГ с Русия това е идиотско. Сравняваш една фалирала държава и след това какво е станало. Путин като е взе беше много ниска топка, спокойно можеше да правиш в пъти увеличения, като в пъти ти се увеличиха суровините и накрая всичко да го мериш в номинално изражение и то в рубли .... без високи цени на ресурси Путин щеше да му е трудно. То няма и как всички пари се стичат в олигархията. Богата държава, беден народ - що така иди го разбери - само в Русия :)

Аре и тоя почна да се отваря отново.

Ела спори с мен за корелативни анализи, ако ти стиска.

Анализ не означава мантри и лозунги. А "всички пари се стичат в олигархията. Богата държава, беден народ" е мантра, която по някакъв начин ти се е набила у чутурата. И който и да е виновен за нея, най-виновен си си ти, защото мисленето е основен приоритет на човека.

Да беше някой дървосекач как да е, ама се правиш на икономист. Като се правиш на икономист, то трябва да боравиш с икономически показатели, а не с мантри. И да умееш да ги анализираш, естествено (за да не изпадаш в незавидното положение на математика, дето може да брои всичко по GDP per capita).

За последните 10 години (след изплащането на дълговете на бившите съветски републики тип балтийци или украинци) в Русия вече се образува средна класа. Това не са тези с имотите в България - повечето по Черноморието са пенсионери, дето си живеят на по-топъл климат с руските пенсии, а не средна класа. В "европейските" България и Румъния след "демокрацията" за такова нещо са чели само из учебниците (който е чел учебници). Това го няма дори в повечето страни от Централна Европа (освен хърватите може би, но те наскоро влязоха в ЕС, така че ги очаква тесла и тях).
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти като икономист, айде кажи ми как сащ си печатат кинти без златно покритие?

Август 1971 г. Никсън къса бретън уудската монетарна система. От нея дата долара не се обезпечава в злато и валутите стават свободно/пазарно измерими една спрямо друго.
Къса го защото почнала през 60-те солидна социлна политика и войните им докара големи дефиците в следствие на това те пускат печатницата, но Франция, Англия и компания не спят искат си златото. Де Гол мисля, че е един от 1-вите, който иска репатрация на злато за долари и в един момент ФЕД да не фалира по златните си задълженият трябва правя бързи действия - действията са в лицето на Никсън.

Освен, че къса златният стандарт Никъсн веднага прави споразумение с нефтените експортьорски, Нефта да се продава само и изключително в долари. И това е началото на петродоларовият стандарт. И този стандарт е всеоще валиден. Идеята, е че щеш не щеш ти трябват долари за петрол. А Хамериканците си печатат нещо срещу нищо, като експортират инфлация в света. Но няма ти обеснвам с каквито си дейстивя за последните 5 години и в монетарен и фискален план САЩ осраха всичк и сега тези долари ще се изсипят обратно в САЩ.

А иначе за златото няма страна, която да обезпечава валутата си в злато. Китай и Индия особенно Китай, ударно изкупува злато за да девирсифира валутните си резерви, но и цели да прави и златен Юан.

Като цяло ако те интресува купи си книгата currency wars и ще разбереш много неща.

Надявам се разбра що все още печатат и им минава номера, а има го и другото че инвеститорите все още не са се събудли от интоксикиращият доларов сън. Има време, но за долара няма!
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аре и тоя почна да се отваря отново.

Ела спори с мен за корелативни анализи, ако ти стиска.

Анализ не означава мантри и лозунги. А "всички пари се стичат в олигархията. Богата държава, беден народ" е мантра, която по някакъв начин ти се е набила у чутурата. И който и да е виновен за нея, най-виновен си си ти, защото мисленето е основен приоритет на човека.

Да беше някой дървосекач как да е, ама се правиш на икономист. Като се правиш на икономист, то трябва да боравиш с икономически показатели, а не с мантри. И да умееш да ги анализираш, естествено (за да не изпадаш в незавидното положение на математика, дето може да брои всичко по GDP per capita).

За последните 10 години (след изплащането на дълговете на бившите съветски републики тип балтийци или украинци) в Русия вече се образува средна класа. Това не са тези с имотите в България - повечето по Черноморието са пенсионери, дето си живеят на по-топъл климат с руските пенсии, а не средна класа. В "европейските" България и Румъния след "демокрацията" за такова нещо са чели само из учебниците (който е чел учебници). Това го няма дори в повечето страни от Централна Европа (освен хърватите може би, но те наскоро влязоха в ЕС, така че ги очаква тесла и тях).

Добре хайде дай да спорим и по кой показатели?
Нефт и газ 2002 каква и бе цената, каква е сега?
Колко е процента на експортното мито на ресурсите?
Колко от експортното мито съставлява бюджетните приходи?
По Gini или HDI индекси ще мерим разпределение на благосъстояние и човешко развитие?
Дай показатели?
Аз не казвам, че нямат прогрес - това, което казвам че това е функция на цените на суровините на световните борси или ще кажеш, че не е така?

П.С. Ти като руснак ще ми кажеш ли най-важните закони и политики на Путин или само ще спрем до национализацията на определени бизнеси?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами и ние да си пуснем да си напечатаме, тогава щом е така.
Август 1971 г. Никсън къса бретън уудската монетарна система. От нея дата долара не се обезпечава в злато и валутите стават свободно/пазарно измерими една спрямо друго.
Къса го защото почнала през 60-те солидна социлна политика и войните им докара големи дефиците в следствие на това те пускат печатницата, но Франция, Англия и компания не спят искат си златото. Де Гол мисля, че е един от 1-вите, който иска репатрация на злато за долари и в един момент ФЕД да не фалира по златните си задълженият трябва правя бързи действия - действията са в лицето на Никсън.

Освен, че къса златният стандарт Никъсн веднага прави споразумение с нефтените експортьорски, Нефта да се продава само и изключително в долари. И това е началото на петродоларовият стандарт. И този стандарт е всеоще валиден. Идеята, е че щеш не щеш ти трябват долари за петрол. А Хамериканците си печатат нещо срещу нищо, като експортират инфлация в света. Но няма ти обеснвам с каквито си дейстивя за последните 5 години и в монетарен и фискален план САЩ осраха всичк и сега тези долари ще се изсипят обратно в САЩ.

А иначе за златото няма страна, която да обезпечава валутата си в злато. Китай и Индия особенно Китай, ударно изкупува злато за да девирсифира валутните си резерви, но и цели да прави и златен Юан.

Като цяло ако те интресува купи си книгата currency wars и ще разбереш много неща.

Надявам се разбра що все още печатат и им минава номера, а има го и другото че инвеститорите все още не са се събудли от интоксикиращият доларов сън. Има време, но за долара няма!
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Добре хайде дай да спорим и по кой показатели?
Нефт и газ 2002 каква и бе цената, каква е сега?
Колко е процента на експортното мито на ресурсите?
Колко от експортното мито съставлява бюджетните приходи?

Е ако ми отговориш що в главата ти са само ресурси, то ще продължим. Естествено, че са много важно перо в бюджета, имаш крава - пиеш мляко. Но покрай тези ресурси не забелязвате нищо друго. А всъщност, в почти всяка област (промишленост, селско стопанство, обучение, здравеопазване, пенсионна система и т.н.) Русия за 10 години направи това, което повечето западноевропейски държави не успяха да направят за векове (а те не са си сменяли системата и са си били пазарни икономики от много дълго време, а не само през последните 10-15 години)

Или пък в сравнение с Щатите, които дължат богатството си на две световни войни, печатане на банкноти и статута си на най-голям длъжник.

Тези ресурси са в резултат на безброй освободителни и завоевателни войни, липсата на какъвто и да е реваншизъм, научни експедиции, култура, общочовешки ценности и мисълта на руския мужик, който дори при незавършени 3 класа образование е умеел да различава тежките и леките фракции. Пък ако ще това знание да му е помагало при производството на водка. Важното е, че е имал тези знания, за да оцелее при такъв климат и да защити тази огромна територия от наполеоновци и хитлеристи, които така и не разбраха защо ги гонят до столиците им после. Не от отмъщение, а заради обидата - че техен крак е осквернил руската земя, на която живее спойка на повече от 100 народности и които се допълват взаимно.

Когато руските войници влезли в Париж (докато Наполеон ги чакал в покрайнините), то пили набързо по едно кафе (от тогава във Франция има бистро - от быстро-быстро), целунали галантно ръце на френските дами и са си тръгнали обратно. Чуждо не са искали, а не че не са могли да го вземат. И това са исторически факти.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами и ние да си пуснем да си напечатаме, тогава щом е така.

Любимата Виденова зима ли искаш да върнеш?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е ако ми отговориш що в главата ти са само ресурси, то ще продължим. Естествено, че са много важно перо в бюджета, имаш крава - пиеш мляко. Но покрай тези ресурси не забелязвате нищо друго. А всъщност, в почти всяка област (промишленост, селско стопанство, обучение, здравеопазване, пенсионна система и т.н.) Русия за 10 години направи това, което повечето западноевропейски държави не успяха да направят за векове (а те не са си сменяли системата и са си били пазарни икономики от много дълго време, а не само през последните 10-15 години)

Или пък в сравнение с Щатите, които дължат богатството си на две световни войни, печатане на банкноти и статута си на най-голям длъжник.

Ни най-малко как ще ги пропусна. Те са и фунцкия на всичко. Прав си имаш крава - пиеш не мляко, а бира. Путин изкара късмета с растящите суровини.
Можеш ли да ми кажеш за реформите и какъв е бил ефекта, ако има разбира се анализи?
А иначе виж интересно Русия изнася суровини, но внася ноу хау + технологии. Доста клипове съм гледал особенно за селското стопанство в частност монокултурите, там хич дане яко западна техника се внсася и се обработва.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Любимата виденова зима кой я направи?
Бачкаше ли малко преди да дойде тя, защото аз да?
В магазин за дрехи и вземах повече кинти от колкото майка ми и баща ми на едно.
Това беше инсценирано от тези твои любимци които искат сега да направят същото и с Украйна.
За Русия може и да е свършила студената война ама за гейчетата от сащ не е.
Любимата Виденова зима ли искаш да върнеш?
 

Горе